» »

problem s prenosnikom

problem s prenosnikom

snake86 ::

prosil bi za nasvet: Na hp prenosiku se mi dogaja, da se mi ob zagonu windows nalaga 10min...ko pride v windows pa dela zelo počasa,miška deluje počasi, kakršnokoli delo je onemogočeno. Računalnik po formatiranju deluje normalno 3-4 dni...potem pa se problem zopet ponovi. Probal sem tudi z novejsimi gonilniki, ki so na hp-jevi strani(bios,procesor,graficna...), vendar brez večjega uspeha. Zanimivo pa je, da z varnim načinom normalno pridem v sistem.

Hvala!

Lepo pozdrav!
  • spremenil: snake86 ()

c00L3r ::

Možnih razlogov za počasno delovanje je več. Najprej preveri naslednje stvari:
1.)Koliko programov se ti zažene ob zagonu Windowsev? Jih maš dosti v system tray-u (desni spodnji kot)? Če ja, potem jih moraš nekaj nepotrebnih izklopit
2.)Nedelovanje hladilnika procesorja oz. pregrevanje. Če se procesor pregreva, se mu iz varnostnih razlogov zniža takt delovanje. Kar pa se pozna, ko mu frekvenca pade pod 1ghz. Preveri temperaturo.
3.)Ali ti diski delujejo v DMA načinu? Če ne delujejo, potem začne računalnik delovat zelo, zelo neodzivno.

snake86 ::

ja...točki 1 in 2 sem preveril...to deluje normalno. Kako pa preverim, če diski delujejo v dma načinu? Če diski ne bi delovali v dma načinu, bi se ta napaka pojavljala od začetka namestitve windowsov? Oz kako lahko po 3-4 dneh normalnega delovanja preneha?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: snake86 ()

misek ::

Na tem linku preberi navodila za DMA.

snake86 ::

Tudi to sem probal, vse je v redu z DMA. Fora je v tem, da je moj prenosnik star 1 leto in do sedaj nisem imel nobenih problemov.
Po formatiranju dela 3-4 dni super vse normalno se pravi da je z hardware-jem vse v redu, potem pa rabi cca 5-10 min da pride v widnowse in tam začne delati zelo počasa,miška deluje počasi, kakršnokoli delo je onemogočeno.

:| Ma kdo kaksen pameten predlog , kaj se dogaja z mojim prenosnikom?

Hvala in lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: snake86 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasnejše delovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
251600 (1376) FX6300B
»

Disk "MELJE"

Oddelek: Strojna oprema
202870 (2273) energetik
»

System proces kuri 50 posto

Oddelek: Pomoč in nasveti
91232 (992) ender
»

DMA namesto UDMAv Windows 2000 - kako?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6825 (756) Lith
»

Problem CD-ROM

Oddelek: Pomoč in nasveti
131132 (1055) neki123

Več podobnih tem