» »

nova plošča => problemi (HELP)

nova plošča => problemi (HELP)

swalow ::

tak zdej:
AVE3 z čipovjem Via apollo PRO 133A
Ati Rage 128 Ultra

problem je naslednji: ko vtakneš v agp slot grafično monitor ne vžge ampak se postavi v STAND-BY stanje, to očitno pomeni, da ni signala iz kartice. Kartica je bila izprobana v drugem računalniku, in deluje! Računalnik zanzna diske in sekundarne enote, deluje celo bios, samo da z njim opravljaš na slepo. Probal sem zamenjat video-mode (VGA/MONO/..) in nič sprememb.

KAJ se lahko še stori oz, kako se lahko najde napako, popravi da bo deloval zaslon?!?!?

PS: NUJNO

Matek ::

Probaj monitor na drugam računalniku, pa dobro spihaj AGP slot in dobro pritrdi kartico noter. Probaj dat za primary grafično AGP, to je nekje v biosu in je po defaultu na PCI, potem bi moralo delat, sem mel iste probleme. Pomaga tudi, če parkrat iztakneš napajalni kabel za npr. 10s in ga daš nazaj ter prižgeš, morda bo v par poskusih delalo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

swalow ::

to sm skoraj vse probal, edino v biosu ne najdem (oz v knjigici) kjer bi lahko nastavil agp vodilo kot primarno. Bom probal najt pci grafično pri komu in morda tako. Zanimivo mi je tudi to, da ima ISO vodilo...

dreja ::

Jaz sem imel podobne probleme, vendar ni bil kriv ne monitor, ne kartica, ampak mi plata (Gigabyte ) ni podpirala 1x512MB rama. Ko sem dal 2x256 mi je delalo.

LP An


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica - AGP ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13412267 (10639) ThomasSGS
»

Win XP in več grafičnih

Oddelek: Operacijski sistemi
8856 (704) thebird
»

kdo je kriv: napajalnik, matična ali grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
91207 (961) RealSlimShady
»

AGP na plati je 3.3V, grafična pa rabi le 1.5V !!!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543853 (3152) TribesMan
»

kako nastavit grafično

Oddelek: Strojna oprema
171693 (1377) pmodic

Več podobnih tem