» »

Blažilec vibracij za LG775 stock cooler

Blažilec vibracij za LG775 stock cooler

PNG ::

Lep pozdrav!

Pri namestitvi ventilatorja (stock) za moj E8500 sem eno nogico zvil (kar se mi ne zdi pretiran problem pri precej neumnem namestitvenem postopku teh ventilatorjev). Nogico sem zvil nazaj in ventilator gre sedaj lepo gor, vendar pod obremenitvijo precej glasno ropota (še toliko bolj se to pozna, ker imam odprto ohišje).

Obstajajo kakšne gumice, ki bi bile narejene specifično za stock cooler procesorjev s podnožjem 775? Kako bi lahko preveril za ziher, če res procesor daje ta zvok, ali ne prihaja slučajno od kod drugod (iz predela procesorja ziher je, samo mogoče kaj drugega na plati ropota).

Najbolj se sliši takšen nadležen zvok pri poganjanju java aplikacij, kjer je zvok konstanten, pri poganjanju (in obremenjevanju) procesorsko zahtevnih aplikacij/procesorja pa je zvok frekventen, vendar ne kontinuiran. Bi lahko kaj drugega to bilo? Google pravi, da je možno, da zvenijo tudi kapacitatorji (menda je to slovenska beseda) - polkrožne zadevice z bakreno žičko navito okoli, ki pa jih moja plata (ASUS P5K SE) sploh ne uporablja).

Razmišljal sem tudi, da bi najprej stestiral obremenitev CPUja pod kakšno java aplikacijo brez stock coolerja in nanj pihal s čim drugim - ohišje ima nad procesorjem namreč 25 cm velik ventilator (ne, nisem se zmotil, četrt metra je velik) - bi bilo to dovolj za minutko ali dve poganjanja - samo toliko, da vidim če dejansko je ventilator od cpuja?

Mah, kakršnakoli ideja bi bila odlična - prosim vas za pomoč.

PNG ::

Okej...bom tako vprašal, ker še tega nisem nikoli delal.

Lahko CPU ohlajam samo in zgolj z ventilatorjem, brez heatsinka, za zgolj nekaj minutk, ali ga lahko s tem pregrejem (recimo da bios ne zresetira računalnika zaradi previsoke temperature)?

P1P1 ::

Vemo da se nisi zmotil, venti z premerom 25 cm so neki vsakdanjega dandanes.

Če imaš v mislih da boš proc ohlajal z ventilatorjem na ohišju - čeprav 25cm velikim ti to čist ama nič ne pomaga. Tudi sicer raje ne prižigaj PC-ja če nimaš hladilnika na CPUju :D

Če si že imel denar za tak procesor, pa vloži še kakih 20€ za kako najcenejšo varianto aftermarket hlajenja, čeprav ti v vseh primerih svetujem nakup kakega solidnega hladilnika za kakih 35-50€ - seveda z ventilatorjem =).

PS: pazi da se ti ne nardi kaj takega:



:))
Q6600 3.2Ghz, Rampage Formula, X-FI Titanium Fatal1ty,
9800GTX+, Velociraptor 300Gb, Teamgroup Extreme dark

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P1P1 ()

WamPIRe- ::

Ja nikakor ne vklapljaj računalnika brez dobro nameščenega hladilnika. Prepričan pa sem, da lahko za par sekund ventilator odklopiš, da se ustavi. Tako boš videl ali je za zvoke kriv ventilator ali kaj drugega.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

WamPIRe- ::

Okej...bom tako vprašal, ker še tega nisem nikoli delal.

Lahko CPU ohlajam samo in zgolj z ventilatorjem, brez heatsinka, za zgolj nekaj minutk, ali ga lahko s tem pregrejem (recimo da bios ne zresetira računalnika zaradi previsoke temperature)?



S tem bi zagotovo uničil CPU! (razen, če se je dandanes kaj spremenilov s termo varovalkami, da rač. takoj sam ugasne ;))
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

PNG ::

Yep, se zavedam možnih posledic.

Sploh ni problem v nakupu aftermarket coolerja (ogledujem ruby orb - ja, ni za overclockanje, samo niti ne nameravam overclockat, gre se mi za tišino računalnika in pri tem je ruby orb več kot odličen (17 dBA)). Problem je v tem, da sploh nisem ziher, če ta zvok oddaja CPU. Najprej bi se rad prepričal, če to dejansko je CPU, nato pa šel v nakup.

CPU nima mehanskih, rotirajočih se delov, tako da sam po sebi ne more oddajati vibracij (kvečjemu visoko frekvenčne tone, katerim se pa ne moreš ogniti). Mislim, da se, kakor se poviša load CPUja, poviša vrtenje ventilatorja (logično, pazi sklep), pri tem pa povečajo vibracije na nogice, te pa tresejo ob matično ploščo.

HDD ni izvor teh vibracij, mimogrede.

P1P1 ::

Ne vem kaj zdej tebe moti zopern zvok ali vibracije. Si pregledal grafično? Grafika na visokih obratih ventilatorja oddaja zopern zvok in precej vibrira zaradi rpm venta.

Da bi bli vzrok tvoji t.i. kapacitatorji dvomim. Preglej če imaš kak napihnjen kodenzator ali kar koli sumljivega na plati. Sicer pa najbolje da napišeš kako maš konfiguracijo. Mogoče je pa napajalnik?
Q6600 3.2Ghz, Rampage Formula, X-FI Titanium Fatal1ty,
9800GTX+, Velociraptor 300Gb, Teamgroup Extreme dark

WamPIRe- ::

Kot sem rekel... poženi test, ustavi ventilator na CPU hladilniku.. pa ostale tudi, da ne delajo hrupa. Če zvoka ni je kriv ventilator oz. te "nogice". Drugače pa je kriva matična(še prej grafična, vendar si rekel da prihaja zvok iz predela CPU-ja).
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

PNG ::

E8500
9800GTX OCX (BFG)
4gb ramov (saj nima veze, važno da imajo bakrena rebra preko)
WD640GB
ASUS P5K SE
Tagan BZ600 series (eden izmed najbolj kvalitetnih napajalnikov kar jih je možno kupiti, vsaj sodeč po reviewih in ocenah)
Antec skeleton je pa ohišje

Ziher je iz področja CPUja - kot pravim, kapacitatorji niso takšni, da bi lahko oddajali zvok (t.j. polkrožni krofeki z navito bakreno žičko).

Mislim, da so bolj vibracije kot zvok, vendar ne morem garantirano reči ne eno ne drugo. Kako vem, da je CPU? Resource monitor tako pravi, pa tudi je bil isti zvok dokler sem gledal hd vsebino z obremenjevanjem CPUja, kakor sem s to nalogo obremenil GPU tega zvoka več ni, tako da grafa ni.

PNG ::

Heh, kakor sem ustavil ventilator je ugasnil CPU vse tekoče aplikacije. Vseeno mislim, da je kar tale ventilator na CPUju kriv, tako da ga bom menjal pa bom videl kako bo stanje.

P1P1 ::

Ziher pol hladilnik od proca. Sploh če na eno nogco ni pritrjen. Od kazga kolega si magari sposodi kak hladilnik pa probi.
Q6600 3.2Ghz, Rampage Formula, X-FI Titanium Fatal1ty,
9800GTX+, Velociraptor 300Gb, Teamgroup Extreme dark

PNG ::

Hja, je CPU cooler. HDD vibracije namreč prepoznam, medtem ko so mi te vibracije iz strani CPUja povsem nove.

Tole je najtišji 775 cooler kar ga najdem, pa tudi sicer za 7 stopinj nižje v povprečju hladi CPU kot stock, tako da bom kar tole nabavil; http://www.demise.si/product_info.php/c...

TOP ::

To ni najtišje še posebej ko boš obremenil proc,kupi Barama res da stene 52e pa ne rabi dat gor venta.

pingo76 ::

Hehehe, 17 decibelov pri thermaltake pomeni fen! Vedno so obupno podajali podatke za tišino. Prej 30dB kot 17!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali zračno hlajenje umira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17322255 (9464) Raptor F16
»

Ventilatorji (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5113224 (10067) mihastopar
»

SilentPC - ideja in izboljšave

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313371 (2589) mr1two
»

(pre)glasen računalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
253740 (3143) djem

Več podobnih tem