» »

Katero kolo

Katero kolo

««
91 / 98
»»

b4d ::

Ko gledam te 10000km stevilke z eno verigo, se mi kar milo stori. Jaz povprecno nabijem nekaj cez 2000km z XT verigo. Zgleda bo res treba voskat, samo da porabim enormne kolicine konvencionalnih maziv, ki se valjajo doma.
b4d.sablun.org

Scaramouche3 ::

Koliko od vas ima samo eno kaseto spredaj? Se res rabijo veliko hitreje? Koliko ste zgubili na top end hitrosti?

T743 ::

b4d je izjavil:

Ko gledam te 10000km stevilke z eno verigo, se mi kar milo stori. Jaz povprecno nabijem nekaj cez 2000km z XT verigo. Zgleda bo res treba voskat, samo da porabim enormne kolicine konvencionalnih maziv, ki se valjajo doma.


Dvommim, da bo pa samo vosek delal čudeže :P, tudi sam sem nekje tam ajde mogoče zdrži jurja več, ampak pri ceni cca 35 Eur je veriga še najmanjši problem, so gume dražje in prej jih zmanjka. Mogoče komu res zdrži 10 jurjev ampak takrat verjetno potem menja vse s kaseto v red.
Še največ kar lahko storiš je, da verigo redno čistiš po vsaki (daljši) vožnji ampak res redno, jaz jo kar z vrtno cevjo operem po vsaki vožnji, nato jo obrišem do suhega in nakapam z MucOff ceramic za suho ali mokro odvisno od razmer. Ceramic pa,če ne zaradi drugega, diši lepše, kot navaden Muc off porabim pa cca 1 flaško na sezono.

PacificBlue ::

b4d je izjavil:

Ko gledam te 10000km stevilke z eno verigo, se mi kar milo stori. Jaz povprecno nabijem nekaj cez 2000km z XT verigo. Zgleda bo res treba voskat, samo da porabim enormne kolicine konvencionalnih maziv, ki se valjajo doma.


Imam se prvo ketno gor. Je pa res, da naslednje leto zamenjam, sem moral zadnje case ze bolj pogosto nastavljat menjalnik.
Tudi kaseta bo za zamenjat.
Je pa krepko preko 10.000km.
Voskam pa ne, se mi ne da s tem zajebavat:/

https://www.sram.com/en/sram/models/cn-...

MTB4life ::

Scaramouche3 je izjavil:

Koliko od vas ima samo eno kaseto spredaj? Se res rabijo veliko hitreje? Koliko ste zgubili na top end hitrosti?

Jaz uporabljam na obeh gorcih 1x11 sistem. Sprednjega verižnika še nisem menjal in tudi ne kaže znake obrabe - jeklen - zadnjo kaseto (Alu) menjam na tri verige. Sprednji verižnik se mi zdi bolj kvaliteten, kot so na sistemih z dvema ali tremi verižniki.
Koliko izgubiš na top end hitrosti je pa odvisno od prestavnega razmerja. Jaz imam 32 - 11 najtežjo kar se po občutku nekje pri 40km/h ustavi poganjanje.

Scaramouche3 ::

MTB4life je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Koliko od vas ima samo eno kaseto spredaj? Se res rabijo veliko hitreje? Koliko ste zgubili na top end hitrosti?

Jaz uporabljam na obeh gorcih 1x11 sistem. Sprednjega verižnika še nisem menjal in tudi ne kaže znake obrabe - jeklen - zadnjo kaseto (Alu) menjam na tri verige. Sprednji verižnik se mi zdi bolj kvaliteten, kot so na sistemih z dvema ali tremi verižniki.
Koliko izgubiš na top end hitrosti je pa odvisno od prestavnega razmerja. Jaz imam 32 - 11 najtežjo kar se po občutku nekje pri 40km/h ustavi poganjanje.


Kaj pa imaš Deore,XT?

nokken ::

T743 je izjavil:

b4d je izjavil:

Ko gledam te 10000km stevilke z eno verigo, se mi kar milo stori. Jaz povprecno nabijem nekaj cez 2000km z XT verigo. Zgleda bo res treba voskat, samo da porabim enormne kolicine konvencionalnih maziv, ki se valjajo doma.


Dvommim, da bo pa samo vosek delal čudeže :P, tudi sam sem nekje tam ajde mogoče zdrži jurja več, ampak pri ceni cca 35 Eur je veriga še najmanjši problem, so gume dražje in prej jih zmanjka. Mogoče komu res zdrži 10 jurjev ampak takrat verjetno potem menja vse s kaseto v red.
Še največ kar lahko storiš je, da verigo redno čistiš po vsaki (daljši) vožnji ampak res redno, jaz jo kar z vrtno cevjo operem po vsaki vožnji, nato jo obrišem do suhega in nakapam z MucOff ceramic za suho ali mokro odvisno od razmer. Ceramic pa,če ne zaradi drugega, diši lepše, kot navaden Muc off porabim pa cca 1 flaško na sezono.

Kot kaze vosek res dela cudeze. Pa zares ko enkrat zacnes uporabljati to, tudi vidis zakaj dela "cudeze". Jaz jo vrzem v lonec po cca. 300-400km. Vcasih pri 250, vcasih pri 500, ampak zares precej hitro vidis da je cas za novo voskanje. Stvar traja lih 10min pa sem ready za naprej, kar je realno ko skupaj sestejes zares precej manj casa kot sem se prej ukvarjal s ciscenjem in mazanjem verige po vsaki furi. Glavni point pa je, da veriga (in zobniki) niso mastni, kar pomeni da se prah nima kam za prijeti. In ravno prah je tisto, zaradi cesar se veriga "raztegne". Clovek s tistimi par watti jo ne raztegne, pa tudi ce si sprinter na pisti, ki obrne 2000w. Prah ki pride med rolerje pa jo obrusi in posledicno "raztegne". In pri mastni verigi je to precej hitreje kot pri "suhi" kar z voskom je. Za povrhu pa sem ponavadi na mtb po 30km ze imel vso rozlajoco verigo, ker je bila polna prahu. Tu po 200km ni nic. In ko sem jo par tednov nazaj, ko sem mtb pospravil za letos, zamenjal, sem menjal zgolj verigo. Tako kaseta kot zobniki so dobesedno kot novi.
Pa se to... s pranjem, kot si ga predlagal, zares ne naredis nic. Niti z mazanjem. Veriga sicer izgleda cista in namazana, ampak tam kjer je vseeno ce je. Oprati bi moral verigo "od znotraj", se pravi znotraj med rolerjem in clenkom. Do tja voda ne pride, prav tako pa ne olje in spraji, razen ce bi jo pomocil v olje. Pocasi sicer olje pride ko pac pocasi s prahom leze v vse luknje, ampak to je bolj minus kot plus.
Drugace se pa strinjam ja, cena verige je najmanjsi problem. Ena guma je toliko ali pa skoraj toliko kot xtr veriga. Ampak ce nic drugega odtehta tudi to, da ko spravljas bike v avto in se pritaknes verige, nisi umazan :)

MTB4life ::

Scaramouche3 je izjavil:


Kaj pa imaš Deore,XT?

Kompletni groupset je SLX.

Scaramouche3 ::

MTB4life je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:


Kaj pa imaš Deore,XT?

Kompletni groupset je SLX.


Kok kg maš? Kaj furaš, downhill al uphill?

T743 ::

nokken

Hja delaj kot ti paše jaz bom pa tudi... Sem samo povedal kako jaz delam in to je to za moj denar, ti pa s tvojim kakor te je volja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T743 ()

MTB4life ::

Scaramouche3 je izjavil:

MTB4life je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:


Kaj pa imaš Deore,XT?

Kompletni groupset je SLX.


Kok kg maš? Kaj furaš, downhill al uphill?

"Enduro" sepravi up in down. Z opremo imam cca. 92/93kg trenutno.

lejko0 ::

Kupujem žensko in otroško kolo za občasne ture po cesti in kolesarskih poteh, budget max 400eur za otroško in max 700eur za žensko.

Je decathlon ok izbira ali imajo znamke Scott, Giant kakšno prednost?

https://www.11-11.si/gorsko-kolo-focus-...

https://www.decathlon.si/p/341646-10770...

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/...

Otroško:

https://www.11-11.si/otrosko-gorsko-kol...

https://www.decathlon.si/p/313214-63398...

https://www.decathlon.si/p/300771-33465...

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/...

lejko0 ::

issak ::

Scaramouche3 je izjavil:

Koliko od vas ima samo eno kaseto spredaj? Se res rabijo veliko hitreje? Koliko ste zgubili na top end hitrosti?


Jaz sem šaltal iz 2x na 1x letos, na končni hitrosti izgubil le po klancu navzdol, po ravnem več kot toliko itak ne morem iti. Z gravel gumami in na makadamu dan redko v najhitrejšo prestavo, če grem s cestnimi gumami po cesti pa občasno. Sicer pa imaš lahko večji zobnik, pa gre hitreje, če ti je končna hitrost pomembenjša kot nizke prestave za v klanec.
Naprimer pri 90 obratih 40-11 = 43kmh, 42-11 = 45kmh
Prej sem imel sicer 46-11 najhitrjše razmerje (50kmh), ampak sem redko sploh prestavil v najhitrejše prestave.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Kalibri ::

Na mojem gorskem kolesu 1x11 so mi take kadence oz. take hitrosti fantastika. Niti približno jih ne dosežem. Ko gremo skupaj voziti familiarno oziroma medsosedsko, me šišajo vsi z 2x spredaj in se jaz nekako komaj držim fajn zadaj z mojo 1x11 (asfalt seveda).
Nekaj čez 30 morda, potem že vse tako miga (amortizer, gume) pri visoki kadenci, da nima smisla. Še na specialki ne verjamem, da jo spravim na 50 km/h, kaj šele tam držim.Toliko manj z grevlom, ki ima sicer dva zobnika spredaj, pa širše gume.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalibri ()

issak ::

Kalibri je izjavil:

Na mojem gorskem kolesu 1x11 so mi take kadence oz. take hitrosti fantastika. Niti približno jih ne dosežem. Ko gremo skupaj voziti familiarno oziroma medsosedsko, me šišajo vsi z 2x spredaj in se jaz nekako komaj držim fajn zadaj z mojo 1x11 (asfalt seveda).
Nekaj čez 30 morda, potem že vse tako miga (amortizer, gume) pri visoki kadenci, da nima smisla. Še na specialki ne verjamem, da jo spravim na 50 km/h, kaj šele tam držim.Toliko manj z grevlom, ki ima sicer dva zobnika spredaj, pa širše gume.


No seveda gorci imajo čisto drugačna prestavna razmerja, ne moreš primerjati. Ima pa zato 4 prestave z razmerjem pod 1. Jaz sem primerjal naprimer GRX 2x11 z GRX 1x11. 2x11 sicer zmaga v vseh pogledih (najnižje razmerje, najvišje razmerje in manjši koraki med prestavami), ampak se mi dopade enostavnost 1x predvsem v gozdu in slabše urejenih makadamih.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Scaramouche3 ::

Kalibri je izjavil:

Na mojem gorskem kolesu 1x11 so mi take kadence oz. take hitrosti fantastika. Niti približno jih ne dosežem. Ko gremo skupaj voziti familiarno oziroma medsosedsko, me šišajo vsi z 2x spredaj in se jaz nekako komaj držim fajn zadaj z mojo 1x11 (asfalt seveda).
Nekaj čez 30 morda, potem že vse tako miga (amortizer, gume) pri visoki kadenci, da nima smisla. Še na specialki ne verjamem, da jo spravim na 50 km/h, kaj šele tam držim.Toliko manj z grevlom, ki ima sicer dva zobnika spredaj, pa širše gume.


Sej to me moti!
Izbiram med https://www.sportr.si/izdelek/alma-h30 in pa tem!

https://www.lucky-bike.de/Fahrraeder/Mo...

Alma ima boljše bremze 180mm, samo samo 12 prestav in bi me resno motilo če je ful počasen na ravnini..
Cube ima 160mm bremze samo 20 prestav..

Gregor5816 ::

Vse je odvisno od tega, kje in kako se voziš. Jaz sem letos kupil MTB s Shimano deore 1x12 sistemom, spredaj 32 in zadaj 10-51. Hotel sem že menjat sprednji verižnik za večjega, ampak sem si premislil. Najlažje prestave ne uporabljam, ker po asfaltu še nisem naletel na tak naklon, kjer bi rabil tako lahek prenos, po blatu, zemlji ali makadamu pa se s tako lahko prestavo ne moreš vozit, ker se zadnje kolo obrne v prazno in zakoplje. Kar se najtežjih prenosov tiče, ti bo zmanjkalo prestav na kakšnih asfaltnih spustih (mogoče tudi na lepem makadamu), če boš hotel tudi v dolino poganjat pedala. Če je to zate dealbreaker, potem je mogoče namesto MTB bolj primerno gravel kolo. Na ravnini te število prestav ne bo omejevalo. Pri normalni kadenci 90 in razmerju 32-10 imaš hitrost 40 km/h, kar že na specialki ni enostavno držat dlje časa, kaj šele na MTB. Če ti bo pa to vseeno premalo, pa lahko še vedno menjaš spredaj za 34, 36 ali celo 38 zob.

Scaramouche3 ::

Gregor5816 je izjavil:

je mogoče namesto MTB bolj primerno gravel kolo.


Saj jih gledam samo so cene za v rangu DEORE resnično 2x večje...

Badwolff ::

Gregor5816 je izjavil:

po blatu, zemlji ali makadamu pa se s tako lahko prestavo ne moreš vozit, ker se zadnje kolo obrne v prazno in zakoplje.


?

Scorpy84 ::

Badwolff je izjavil:

Gregor5816 je izjavil:

po blatu, zemlji ali makadamu pa se s tako lahko prestavo ne moreš vozit, ker se zadnje kolo obrne v prazno in zakoplje.


?


Meni tudi ni jasno, ker bi potem x krat obstal, tudi po snegu...

Gregor5816 ::

To je podobno kot z avtom v snegu na klancu, kdaj se prej guma obrne v prazno? V prvi prestavi pri visokih obratih ali v tretji pri nizkih?

Kakšni strmi in tehnični odseki na vzponih so kar tricky za zvozit. Tule recimo med 1:00 in 1:30 razlagata o tem, pri 5:00 gre eden v prelahki prestavi v klanec. Zadnja guma se obrne v prazno, izgubiš moment in se ustaviš sredi strmega klanca.

Sparkxl ::

Pa si ti to kdaj tudi sam probal, ali si samo yt gorski kolesar?
Na 1x12 sem naredil ca 4000 km in nimam yt problemov.

Da pa se kolo ob določenih pogojih zavrti v prazno, pa nima veze s tem koliko zobnikov imaš spredaj

MTB4life ::

Za vse, kateri imajo težave z vrtenjem koles v prazno.

issak ::

Scaramouche3 je izjavil:



Sej to me moti!
Izbiram med https://www.sportr.si/izdelek/alma-h30 in pa tem!

https://www.lucky-bike.de/Fahrraeder/Mo...

Alma ima boljše bremze 180mm, samo samo 12 prestav in bi me resno motilo če je ful počasen na ravnini..
Cube ima 160mm bremze samo 20 prestav..


Če se boš vozil po ravnini (cesti) ne kupit gorca. Za par km od doma do hoste bo pa 32kmh verjetno dovolj hitro (32x11 pri 80rpm). Cube ima pri isti kadencu max hitrost 36kmh (36x11), kar ni neka baš razlika za gorca. Če rabiš iti hitreje, kupi cestno kolo.
Alma bo šla lažje tudi v klanec, 30/51=0,59 cube: 26/42=0,62.

Edino kar ima Cube bolje so manjši preskoki med prestavami, ampak na gorcu to ne pride do izraza, imam veliko raje enostavnost 1x prestav.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Scorpy84 ::

Gregor5816 je izjavil:

To je podobno kot z avtom v snegu na klancu, kdaj se prej guma obrne v prazno? V prvi prestavi pri visokih obratih ali v tretji pri nizkih?

Kakšni strmi in tehnični odseki na vzponih so kar tricky za zvozit. Tule recimo med 1:00 in 1:30 razlagata o tem, pri 5:00 gre eden v prelahki prestavi v klanec. Zadnja guma se obrne v prazno, izgubiš moment in se ustaviš sredi strmega klanca.



Vse se da, sam sem snezno podlago, rahlo zmrznjeno z gumami rekon race, premagal na 23-25% klancu. Pac malo uporabis ravnotezo in obcutek kako mocno bos pritiskal.

Sparkxl ::

Ima kdo kako dobro alternativo komercialnim razmaščevalcem za ketno? Ker to so zlatarji. Najcenejši nirgin sprej v bauhausu je 6€ in je hitro prazen. Razni bizarni muckoff in podobni so komot 15€. V 1 tednu sem zdaj porabil pol piksne.
Mogoče kaki razmaščevalec 5l kanta za mehanične delavnice?

atlet ::

Nitro. :)
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

Badwolff ::

Sparkxl je izjavil:

V 1 tednu sem zdaj porabil pol piksne.


Kva pa delaš z njim.
Men drži skor celo sezono.

Sparkxl ::

Sezona pa traja klasično od 1.5 do 1.9. po suhem in lepem sončku? Ja v tem primeru bi meni piksna držala 2 leti

svedson ::

Sparkxl je izjavil:

Ima kdo kako dobro alternativo komercialnim razmaščevalcem za ketno? Ker to so zlatarji. Najcenejši nirgin sprej v bauhausu je 6€ in je hitro prazen. Razni bizarni muckoff in podobni so komot 15€. V 1 tednu sem zdaj porabil pol piksne.
Mogoče kaki razmaščevalec 5l kanta za mehanične delavnice?


Probaj z detergentom za čiščenje posode. Včasih smo tako delali. Namešaj v prazno šprico cca 1:5 (razmerja se ne spomnim točno, mal probaj) za vodo et voila. Ceneje ne gre. Postopek pa je potem enak kot z namenskimi razmaščevalci. Pošpricaš, počakaš, spereš.

Scorpy84 ::

Sparkxl je izjavil:

Ima kdo kako dobro alternativo komercialnim razmaščevalcem za ketno? Ker to so zlatarji. Najcenejši nirgin sprej v bauhausu je 6€ in je hitro prazen. Razni bizarni muckoff in podobni so komot 15€. V 1 tednu sem zdaj porabil pol piksne.
Mogoče kaki razmaščevalec 5l kanta za mehanične delavnice?


A si eden tistih, kateremu se more ves čas svetit ketna, verižnik... Sam raje vidim da je mastno, pa vsaj ščiti verižnike in ketno, pred soljo, če se pa nabere preveč umazanije, takrat itak čutiš, da je težje poganjati, pa spucas. Drugače pa ultrazvočno čiščenje je najceneje.

Sparkxl ::

Ne nisem eden tistih. Idi zdaj eno mtb rundo, samo eno in poročaj kako izgleda ketna. Ta mesec imam že skoraj 100km, domov sem prinesel že najmanj 5kg blata.
Sem pa pogruntal da bi znalo it z industrijskim čistilom za felne. Čisto slučajno ga imam 20l doma :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

buttcrack ::

mr. musculo oz. neki nobrand isti šit?

Scorpy84 ::

Sparkxl je izjavil:

Ne nisem eden tistih. Idi zdaj eno mtb rundo, samo eno in poročaj kako izgleda ketna. Ta mesec imam že skoraj 100km, domov sem prinesel že najmanj 5kg blata.
Sem pa pogruntal da bi znalo it z industrijskim čistilom za felne. Čisto slučajno ga imam 20l doma :)


Jaz pa 160km, pa se to je od presnjega pon., ce nebi zbolel. Pa se furam po blatu, snegu ni da ni. Ampak se ne sekiram, vazen da po furi speres, po potrebi naneses olje da nebi nastajala povrsinska rja, ker se ne susi kot poleti, in da je pripravljen za naslednji dan.

nokken ::

Sparkxl je izjavil:

Ima kdo kako dobro alternativo komercialnim razmaščevalcem za ketno? Ker to so zlatarji. Najcenejši nirgin sprej v bauhausu je 6€ in je hitro prazen. Razni bizarni muckoff in podobni so komot 15€. V 1 tednu sem zdaj porabil pol piksne.
Mogoče kaki razmaščevalec 5l kanta za mehanične delavnice?

Vosek namesto olj in sprajev, potem je pa dovolj navadna voda ;) Ce pa na vsak nacin zelis ostati na (dokazano slabsih) oljih in sprajih, potem pa cistilo za pomivanje posode ter Meglio razmascevalec. Verjetno precej boljsa kombinacija, kot vsa "specializirana" cistila za 5x vec denarja.

Scaramouche3 ::

Razpet sem med tem ali bi kupil to kolo ali ne...
Ima fantastično bremzo ampak samo 11 prestav!
https://www.lucky-bike.de/Fahrraeder/Mo...

nokken ::

Kaj je pri tej bremzi tako fantasticnega? Za 100eur vec imas (dobesedno brez iskanja) tole:
https://www.bike-discount.de/de/cube-re...
Precej boljse kolo, edino manj kil dobis za skoraj isto ceno. Za vecino je to sicer plus, ampak kaj pa vem nismo vsi enaki in mogoce kdo gleda price/kg, ki je pri tem Cubu seveda precej slabsi :))

Badwolff ::

A ni prvo otroško kolo?

Scaramouche3 ::

nokken je izjavil:

Kaj je pri tej bremzi tako fantasticnega? Za 100eur vec imas (dobesedno brez iskanja) tole:
https://www.bike-discount.de/de/cube-re...
Precej boljse kolo, edino manj kil dobis za skoraj isto ceno. Za vecino je to sicer plus, ampak kaj pa vem nismo vsi enaki in mogoce kdo gleda price/kg, ki je pri tem Cubu seveda precej slabsi :))


180mm vs 203mm. Zdaj sem imel 160mm in pri 110kg spustiš zelo opaziš!

Če gledam potem 180mm rotor, dam raj veliko manj keša pa dobim deore/slx in seveda 2 kasete!
https://www.lucky-bike.de/Fahrraeder/Mo...

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

Iscem ročni high pressure washer, neki poceni sem enkrat videl, tak z rezervoarjem za vodo. Sam za tele blatne zimske dni.

Sparkxl ::

nokken je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Ima kdo kako dobro alternativo komercialnim razmaščevalcem za ketno? Ker to so zlatarji. Najcenejši nirgin sprej v bauhausu je 6€ in je hitro prazen. Razni bizarni muckoff in podobni so komot 15€. V 1 tednu sem zdaj porabil pol piksne.
Mogoče kaki razmaščevalec 5l kanta za mehanične delavnice?

Vosek namesto olj in sprajev, potem je pa dovolj navadna voda ;) Ce pa na vsak nacin zelis ostati na (dokazano slabsih) oljih in sprajih, potem pa cistilo za pomivanje posode ter Meglio razmascevalec. Verjetno precej boljsa kombinacija, kot vsa "specializirana" cistila za 5x vec denarja.


Meglio sem veliko uporabljal in je super. Zdaj pa imam muckoff wet lube in ga meglio ne spravi dol. To sranje se dobesedno zapeče gor na ketno in zobnike.

Scaramouche3 je izjavil:

nokken je izjavil:

Kaj je pri tej bremzi tako fantasticnega? Za 100eur vec imas (dobesedno brez iskanja) tole:
https://www.bike-discount.de/de/cube-re...
Precej boljse kolo, edino manj kil dobis za skoraj isto ceno. Za vecino je to sicer plus, ampak kaj pa vem nismo vsi enaki in mogoce kdo gleda price/kg, ki je pri tem Cubu seveda precej slabsi :))


180mm vs 203mm. Zdaj sem imel 160mm in pri 110kg spustiš zelo opaziš!

Če gledam potem 180mm rotor, dam raj veliko manj keša pa dobim deore/slx in seveda 2 kasete!
https://www.lucky-bike.de/Fahrraeder/Mo...


Od kdaj je bremza enako rotor? Rotorje menjavaš kak ti paše, ampak bremza mora bit v osnovi dobra

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

nokken ::

Scaramouche3 je izjavil:

180mm vs 203mm. Zdaj sem imel 160mm in pri 110kg spustiš zelo opaziš!

Shimano XTR disk je celih 50eur (Deore pa 15eur) pa lahko izbiras med 140, 160, 180 in 203mm, karkoli pac zelis. Vse kar rabis je se adapter za vilo/okvir (par eur) in to je to. Na podlagi velikosti rotorja jaz osebno res ne bi kupoval kolesa, se manj trdil, da je neka precej podpovrecna bremza fantasticna zgolj zato, ker je na kolesu rotor 203mm.
Da ne govorim, da je verjetno precej vprasljivo kako tista vilica zares zdrzi 203mm rotor.

Scaramouche3 ::

nokken je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

180mm vs 203mm. Zdaj sem imel 160mm in pri 110kg spustiš zelo opaziš!

Shimano XTR disk je celih 50eur (Deore pa 15eur) pa lahko izbiras med 140, 160, 180 in 203mm, karkoli pac zelis. Vse kar rabis je se adapter za vilo/okvir (par eur) in to je to. Na podlagi velikosti rotorja jaz osebno res ne bi kupoval kolesa, se manj trdil, da je neka precej podpovrecna bremza fantasticna zgolj zato, ker je na kolesu rotor 203mm.
Da ne govorim, da je verjetno precej vprasljivo kako tista vilica zares zdrzi 203mm rotor.


Torej tisti Nemci ki so to kolo naredili so pač neki luzerji, ti si kao ekspert, oni to pomoje sploh stestirali niso,pač kr neki...

nokken ::

Scaramouche3 je izjavil:

Torej tisti Nemci ki so to kolo naredili so pač neki luzerji, ti si kao ekspert, oni to pomoje sploh stestirali niso,pač kr neki...

Po specifikacijah za to vilo iz tule:
https://www.bike24.com/p2411748.html
Bi si skoraj da upal trditi da je tocno to kar si napisal 100% res :))

Product Name: RST F1RST Air 29" Fork - 100mm - 51mm Offset - 1 1/8" - Disc - QR - All Black
Manufacturer: RST
Item Code: RST508680
max. disc diameter: 180mm

Po teh specifikacijah je max disk 180mm in 203mm disk ni primeren za to vilo. Pa ves zakaj je to pomembno? Ker slabsa in bolj svoh je vila, manjsi diski gredo gor, zato ker vecji kot je disk, bolj krivi vilo. In ce ni namenjena temu, jo v najslabsem primeru polomis po precej kratkem casu, v najboljsem primeru ti pa zgolj svinjsko vibrira med mocnejsim zaviranjem. Ampak ja, svetovno priznana firma koles Axess je sigurno vec let testirala te svoje izdilke, preden je nek Kitajec vzel na random nabrane komponente in jih vrgel skupaj na nek random kitajski okvir, na katerega je potem nalimal ime "svetovno priznane" firme Axess.
Pa da ne bo pomote... tvoj denar, tvoja odlocitev. Kupis kar ti mislis da bo zate najboljse.

Scaramouche3 ::

Potem ni drugega kot vzeti Alma h30 in za kako leto ali dva nadgraditi...

nokken ::

Kot sem ti napisal prej... XTR disk te pride 50eur. Ce vzames Deore disk je pa 15eur. Ce iz ne vem kaksnega cudnega razloga nujno potrebujes 203mm disk na low end HT kolesu in ce ti vila na tistem kolesu prenese 203mm disk, je to nadgradnja ki te pride manj kot 20eur. Tako da ce si ga zares zelis, potem ga zamenjas tisto sekundo ko dobis kolo. Ni ravno nek strasen denar, tudi ce govorimo o kolesu za 900 ali 1000eur.

Scaramouche3 ::

p8108241 Ce iz ne vem kaksnega cudnega razloga nujno potrebujes 203mm disk na low end HT kolesu in ce ti vila na tistem kolesu prenese 203mm disk, je to nadgradnja ki te pride manj kot 20eur. [/st.citat naj bi izjavil:



Ne vem zakaj bi cena pogojevala potrebo. Ti imaš lahko bike za 3000€ pa se ne spuščaš! Jaz se spuščam s svojih 110kg vsak dan in moram reči da je 160mm res premalo. Mogoče je 180 dovolj, pa ne


Ne vem zakaj bi cena pogojevala potrebo. Ti imaš lahko bike za 3000€ pa se ne spuščaš! Jaz se spuščam s svojih 110kg vsak dan in moram reči da je 160mm res premalo. Mogoče je 180 dovolj, pa ne bo potrebe.

nokken ::

Bi si skoraj upal staviti, da se vozim po precej bolj zahtevnih trailih, ampak to kaj je zame ok in kaj ne niti ni point. Point je bil, da se s kolesom, ki si ga linkal zgoraj, zelo verjetno ne bos nikoli vozil po taksnih trailih in s taksno hitrostjo, da bi realno potreboval 203mm disk. Ce bi se, bi te to kolo zdrazalo ravno furo ali dve, preden bi polomljen koncal v drevesu ob trailu. :))

Scaramouche3 ::

nokken je izjavil:

Bi si skoraj upal staviti, da se vozim po precej bolj zahtevnih trailih, ampak to kaj je zame ok in kaj ne niti ni point. Point je bil, da se s kolesom, ki si ga linkal zgoraj, zelo verjetno ne bos nikoli vozil po taksnih trailih in s taksno hitrostjo, da bi realno potreboval 203mm disk. Ce bi se, bi te to kolo zdrazalo ravno furo ali dve, preden bi polomljen koncal v drevesu ob trailu. :))


Če voziš 60km plus po cesti navzdol in ti avto pride nasprot ali pa se ti kdo nastavi, kar se mi je nekajkrat zgodilo, je seveda bolje imeti najboljšo sposobnost ustavljanja kar se pač da dobiti.
««
91 / 98
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
696123303 (14471) issak
»

Nakup kolesa

Oddelek: Šport
254138 (3195) HotBurek
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511578 (7220) Twixz
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8633057 (30584) stratosD

Več podobnih tem