» »

Katero kolo

Katero kolo

««
60 / 95
»»

polozweii ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

nekineki5 ::

Katero kolo od tehle Cubov bi mi priporočili? Uporabljal ga bom bolj za lahke ture, kakšen gozd, hrib. Ne bom se šel downhilla. Kupujem za daljše obdobje.
Še nikoli nisem vozil gorskega kolesa z 10 ali 12 prestavami? Ali je to premalo?
Ali je kakšna posebna razlika med vilicama SR Suntour XCM Disc, 100mm, Lockout in SR Suntour XCT Disc, 100mm, Lockout?
Ali se splača vzeti modela SM ali Analog, ki imata vilico RockShox Judy Silver TK Coil, 100mm, Lockout? Ta model vilice je precej hvaljen, če gre za zračno varianto. Tale ni.

https://www.valy.si/izdelek/N-AIM_RACE_...
https://www.valy.si/izdelek/N-AIM_EX_50...
https://www.valy.si/izdelek/N-AIM_SL_22...
https://www.valy.si/izdelek/N-ANALOG_50...

Hvala za nasvete.

mailer ::

Obstaja kakšna tema glede opreme, gum, delov? Ne bi rad smetil v tejle.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

</head> ::

neki neki: Kolesa so enaka, samo komplet opreme je drugačen.
Gre se na koncu ali si ljubitelj Shimano ali Sram.
Po tem se gre pa še ali želip 2×8, 2×9 ali pa 1×10, 1×12 prestav.

Za gorca je 1× sistem super, ampak je 1×12 seveda boljpi kot 1×10.
Če nisi Shimano fanatik, je tule 1×12 SRAM kolo verjetno best buy.

nekineki5 ::

Kaj pa te vilice Suntour xce vs xcm vs xct vs Rockshox coil?
Zračne so šele tiste za 1k € in dalje.
Vem, da so te vilice za nekoga, ki ima precej dražje kolo, vse slabe, vendar pa je med njimi le neka razlika. Pravijo, da je razlika v teži. Ne vem pa, če je to res to.

rejven ::

Sem hotel vzet scott scale 965 pa so bli takrat razprodani, sem vzel attention sl, ker sem hotel zračne vilce. Dobiš ga za 1k. Lahko pogledaš tud decathlonov rockrider, ki so ga če se ne motim podražili na 900e. Predvsem je prednost v zračnih, da so lažje in bolje nastavljive.
Poglej še za kake lanske modele, dobiš dobr deal sploh če nisi v "standardni" velikosti. Je pa tale analog, tud dobr buy pomoje.

zavajon ::

</head> je izjavil:

Gre se na koncu ali si ljubitelj Shimano ali Sram.

Kako pa je glede vzdržljivosti in cen komponent med tema proizvajalcema?
Verigo in zobnike je treba namreč kar menjavati, pa cena ni zanemarljiva.

energetik ::

Oba proizvajalca imata več cenovnih/kvalitetnih razredov, jasno ne moreš kar povprek primerjati.

Sicer pa je ponavadi tako, da so ravno cenejše oz. vsaj srednji rang bolj vzdržljive komponente kot ta drage, ker so bolj robustne. Npr. 9-redna ketna ti bo dalj zdržala kot 12-redna, pa precej cenejša je.
vires in numeris

vilonja ::

Načeloma če verigo menjujes kadar je raztegnjeno, potem ni potrebe po menjavi zobnikov. Jst kupim najcenejso sramovo 10 redno verigo. Tiste dražje verige imajo npr. hollow pine ali celo lukjnje med členi samo zato da so lažje, a zato zdrzijo manj km.

Gregor5816 ::

Že nekaj časa gledam trail MTBje, 29" s 120-140mm vzmetenja in potopno sedežno oporo. Dilema je ali vzet sprednjevzmeteno kolo, recimo Canyon stoic, Merida big trail, ali pa polnovzmeteno, kot Canyon neuron/spectral 125. Hardtail sem že vozil, polnovzmeteno ne. Lahko kdo poda izkušnje iz prve roke o prehodu na polnovzmeteno kolo?

jotunn2 ::

Definitivno fully. Tu sploh ni vprasanje. Jaz se vozim zgolj xc, pa ze pri xc ni vprasanje ali fully ali HT, pri vsem kar je pa se malo bolj na dolj orientirano pa sploh ni vprasanja.

dmi ::

@gregor narobe si zastavil vprašanje.

Pravilno vprašanje ki si ga zastaviš je slednje:
Kako bom uporabljal kolo?
To pa ugotoviš glede na trenutne sposobnosti in izkušnje in prilagodiš s svojimi željami.

Bolj dotično:
Za XC si vzemi dobrega trdaka, pika, Če res gledaš trail kolo pa je stvar Denarja. Za nove: Do 1500EUR glej trdake nad 2500EUR fullije, ja vmes je luft jbg. Top trdak je recimo Orbea Laufey, Canyon stoic je tudi jasno dober. Canyon neuron je trail kolo, spectral je enduro kolo s trail hodom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dmi ()

jotunn2 ::

@dmi in zakaj bi za xc imel ht? Kot sem napisal, tudi za xc je fully neprimerno boljsa izbira. Edina opcija za HT je, ce za primerljivega FS ni denarja. Ce denar ni problem, je tudi za xc fully dalec boljsa opcija. Konec koncev, ni vec xc dirke, kjer bi vozili ht ;)

mikhaair ::

Jaz imam eno merido z 50 hoda zadaj. Ne zamenjam za HT. Makadam, kakšna stezica za dol. Nimam pa kaj iskat na spustih. Premalo hoda in nikakva geometrija.

Kvinta ::

Že nekaj časa gledam trail MTBje, 29" s 120-140mm
&Beta;

Pred nakupom probaj še 180mm ... 120 vs 180 je razlika ,ko noč pa dan :D
A.C.A.B

celada ::

celada je izjavil:

Men je itk vse lahko ker sm se do zdej praktično sam s treking bicikli vozil :)

Kupil sem pa tegale:
https://www.a2u.si/cestno-kolo-lapierre...

Pomoje bi moralo bit dovolj za nekaj časa.

Torej imel sem nesreco in me je avto zbil.Sam sm pa dost ok glede na vse kolo je pa ni tok dobr odnesu. Vtrgal sm prednjo vilco pa unicena prednja feltna. Zanima me ce se splaca menjat prednjo vilco al ne? Okvir bi blo smiselno preverit koliko je zvit toda na oko zgleda dokaj ok ... Ke se da dobit rezervne dele?

PacificBlue ::

Kaj imaš to karbonski ali alu okvir?

Če je karbonski bi bilo smiselno pregledati, pomojem ti ga preverijo v a2u, kjer si ga kupil.
Karbon je malo bolj občutljiv na razpoke, itd..

Rezervne dele, sprednjo vilico ali feltno pa lahko kupiš praktično v vsaki trgovini s kolesi..Ne rabiš dat nazaj iste vilce, ali feltne

celada ::

Alu okvir, karbonska vilca. Kolo je su pod avto, oz okvir zato me skrbi. No sej bom pregledal sam ko se lotim tega.

Hvala za info glede ostalega.

poldy_nwx ::

Gregor5816 je izjavil:

Že nekaj časa gledam trail MTBje, 29" s 120-140mm vzmetenja in potopno sedežno oporo. Dilema je ali vzet sprednjevzmeteno kolo, recimo Canyon stoic, Merida big trail, ali pa polnovzmeteno, kot Canyon neuron/spectral 125. Hardtail sem že vozil, polnovzmeteno ne. Lahko kdo poda izkušnje iz prve roke o prehodu na polnovzmeteno kolo?



Če je €€, potem fully. Udobje je veeeeliko boljše. Vsako leto bolj cenim zadnji "feder" :-)

Zavedaj se, da to prinese tudi nekaj dražje vzdrževanje (dodaten servis vzmetenja, zadnji ležaji...)

Malo poglej tudi mase koles... Za ceno osnovnega fully-ja (ki je ponavadi kar težak), dobiš lažjega HT s boljšimi komponentami. Tu imam predvsem v mislih sprednje vzmetenje in zavore (če si težji, večji kolesar razmisli o boljših zavorah, pri osnovnih verzijah so ponavadi bolj boge).

Gregor5816 ::

Kvinta je izjavil:

Že nekaj časa gledam trail MTBje, 29" s 120-140mm
&Beta;

Pred nakupom probaj še 180mm ... 120 vs 180 je razlika ,ko noč pa dan :D


Sem imel priložnost probat 170mm enduro kolo, ni mi bilo preveč všeč. Sicer solidno kolo, ampak preveč za lokalne traile. Največji trail, kar ga imamo v bližnji okolici (dostopno s kolesom od doma v nekem razumnem času) ima cca. 600 metrov višinske razlike, in to je daleč največ kar bo kolo videlo.

dmi je izjavil:

@gregor narobe si zastavil vprašanje.

Pravilno vprašanje ki si ga zastaviš je slednje:
Kako bom uporabljal kolo?
To pa ugotoviš glede na trenutne sposobnosti in izkušnje in prilagodiš s svojimi željami.

Bolj dotično:
Za XC si vzemi dobrega trdaka, pika, Če res gledaš trail kolo pa je stvar Denarja. Za nove: Do 1500EUR glej trdake nad 2500EUR fullije, ja vmes je luft jbg. Top trdak je recimo Orbea Laufey, Canyon stoic je tudi jasno dober. Canyon neuron je trail kolo, spectral je enduro kolo s trail hodom.


Primerjal sem geometrijo obeh okvirjev in videl, da se kar razlikujeta. Neuron ima kot vilice 67° in kot sedežne cevi 74.5°, spectral ima 64°/76.5°. Kaj ta razlika pomeni v praksi?

Apofis ::

Neuron gre boljv xc vode, spectral pa bolj v enduro...torej en boljš pleza, drugi se bolj spušča...

Kapitan Jack ::

Cisto iskreno povem, da se mi ne da prebirati celotne teme, ker se bojim, da se bom navelical in ze tako leno rit ne bom spravil na bicikl.

Torej iscem kolo, na katerega bi skocu gor, dal gor otroka (otrok je pod dve leti) in sel kolesarit po mestu, po kaksnih poteh za kolesarje (trde makadamske) in to je to. Nobenih hribov, gozdov in podobnih poteh.

Zato tudi ne bi za zacetek dal na stotine evrov, ker niti ne vem ali bo moja lena rit to sploh hotla.

Enako velja tudi za zeno. Torej eno mosko in zensko kolo. Dejte me usmerit na kater tip koles naj gledamo. Zadnjic sem se vozil s kolesom pred 20timi leti. Sedaj je otrok tu in treba se je povrnit v stare case.

energetik ::

Treking, za tako uporabo ne rabiš nič drugega. Poglej v Hervisu in Decathlonu za njune znamke.
vires in numeris

Kapitan Jack ::

Nemorem verjet, da za eno navadno biciklo moras dat najmanj par sto evrov. Noro.

Apofis ::

Nimaš kej, tud za enga navadnega renoja morš dat par jurjev

PacificBlue ::

A2u ima na spletni strani tale dva modela, ni ravno treking, ampak vestrasnko uporaben mtb:

Zate:

https://www.a2u.si/kolo-lapierre-edge-2...

Zanjo:

https://www.a2u.si/gorsko-kolo-lapierre...

Otroski sedež za kolo pa najdeš na bolhi:
https://www.bolha.com/otroski-sedezi-za...

Superboyy ::

Kapitan Jack je izjavil:

Torej iscem kolo, na katerega bi skocu gor, dal gor otroka (otrok je pod dve leti) in sel kolesarit po mestu, po kaksnih poteh za kolesarje (trde makadamske) in to je to. Nobenih hribov, gozdov in podobnih poteh.


Glej rabljeno. Za 50 eur boš dobil neka jajca - železen okvir in v-brake, samo gledaš da je izpravno.

Če ti bo kul pa vzameš nekaj za par sto eur - alu okvir in diski ti bodo osnova.

energetik ::

Kapitan Jack je izjavil:

Nemorem verjet, da za eno navadno biciklo moras dat najmanj par sto evrov. Noro.
Pa si ti pogledal sploh cenik od Decathlona?
Tole je navaden bicikel za 170€: https://www.decathlon.si/hibridno-kolo-...
Povsem OK za tvoje svaljkanje po mestu in ravnini. Še celo na zalogi je.
vires in numeris

LeQuack ::

Kapitan Jack je izjavil:

Nemorem verjet, da za eno navadno biciklo moras dat najmanj par sto evrov. Noro.


Tolk daš pri avtu samo za menjavo olja.
Quack !

Badwolff ::

Morš tud definirat, kaj je zate eno navadno biciklo

Kapitan Jack ::

Sem kupil rabljenga za 100€. KTM firma.

Za zacetek bo ok.

energetik je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Nemorem verjet, da za eno navadno biciklo moras dat najmanj par sto evrov. Noro.
Pa si ti pogledal sploh cenik od Decathlona?
Tole je navaden bicikel za 170€: https://www.decathlon.si/hibridno-kolo-...
Povsem OK za tvoje svaljkanje po mestu in ravnini. Še celo na zalogi je.

Ja, samo na tega ne vem kako naj spravim sedez za otroka.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Sicer pa inflacija. Če gredo avti gor x2, bodo šla kolesa še več.
Quack !

Kapitan Jack ::

Evoga fantki - bomba od kolesa.



Vecja slika - https://ibb.co/GMW9rxM

Zgodovina sprememb…

Kvinta ::

LeQuack je izjavil:

Sicer pa inflacija. Če gredo avti gor x2, bodo šla kolesa še več.


Pa rezervnih delov že zdaj ni več ... jaz že skoraj 1 leto iščem diske
:)) ,ko v kameni dobi ...
A.C.A.B

Kapitan Jack ::

Vceraj naredil 11km. Pa tako ni slabo, sicer ne morem oceniti, ker ne vem kako se peljejo novejsa. Pa tud iz forme sem. Ampak zgleda obetavno in mi bo vsec, da se ponovno peljem z bajkom. Ocitno mi ne preostane drugega, kot investirati nek lep denarcek za trekking bike.

KTM je dobra firma in sem razmisljal v tej smeri. KTM Life RIDE mi je vsec.

energetik ::

Kako se bicikl pelje, je bolj važno od nastavitev in vzdrževanosti, kot pa od firme. Če seveda govorimo o istem tipu kolesa.
Recimo jaz sem mojega 30 let starega jeklenega Roga obnovil skoraj komplet, sicer z najnižjim rangom Shimano, pa vendar je nov komplet pogonski sklop, vključno z BB in gonilkami, verižniki, ketno, v kolesnih ležajih sem samo zamenjal kroglice. Pelje in šalta se enako kot na mojem KTM trekkingu, torej brezhibno, saj sem vse v nulo nastavil in iz zgonjene starine je ratalo odlično commute kolo.
vires in numeris

Kapitan Jack ::

No kot sem rekel, tezko kaj povem, ker nisem probal druge. Ampak tale za 100€ rabljeni izgleda obetaven. Kar se tice saltanja zgleda vse tako kot mora bit. Je pa dosti trd in dokaj neudoben.

Kvinta ::

Lahko si sedež kupiš ko ma v štangi fedro + gel prevleko pa bo malo bolše mogoče :D
A.C.A.B

Spura ::

Fantje pozdrav. Gledam katero mestno kolo bi kupil (torej blatniki pa zadaj prtlaznik da lahko otroski zic montiram), pa se mi zdi ponudba precej uborna. Vse je okoli 300-400 eur, 17 kg ponavadi, lezaji zadaj in spredaj pa zgledajo (mogoce samo zgledajo) tako kot na Rog mountain bikeih 25 let nazaj. Imate kaka priporocila? Cena ni nek problem. Nekaj lahkega pa z dobro mehaniko. Treking kolo pa gor montirat blatnike, prtlaznik?

GupeM ::

Za otroški sedež ne rabiš prtljažnika.

energetik ::

Tako je, za otroški sedež je precej bolje, da NI na prtljažniku, ampak se ga namontira na štango pod sedežem, tako je tudi vzmeten.
Torej takole:




Kvalitetni aftermarket blatniki pridejo nekih 30€, to boš že kasneje namontiral.
vires in numeris

Kapitan Jack ::

Jaz sem sele zdaj ugotovil, da imam problem kako namontirat otroski sedez na mojo KTM zverino.

 Kako namontirat, ce je pa kabel tu?

Kako namontirat, ce je pa kabel tu?

GupeM ::

Mislim, da imaš dovolj prostora, da gre nosilec pod kablom.

energetik ::

Kapitan Jack je izjavil:

Jaz sem sele zdaj ugotovil, da imam problem kako namontirat otroski sedez na mojo KTM zverino.

 Kako namontirat, ce je pa kabel tu?

Kako namontirat, ce je pa kabel tu?

Ja, v takih primerih je težava. Še vedno ti ostane možnost sedeža, ki se namesti na prtljažnik. Ali pa če se kabel spelje preko nosilca za sedež, ampak to zahteva že nekaj spretnosti in predelave.
vires in numeris

Kapitan Jack ::

So ti sedezi manj varni od teh, katere se da namestiti na stango? Do sedaj sem najdel samo taksne, ki se namestijo na stango.

energetik ::

Ne, so samo bolj neudobni, ker ni vzemetenja.
vires in numeris

GupeM ::

Jaz ne vem če bi upal dat otroški sedež kar na vsak prtljažnik. Videl sem sicer nekaj slik, kjer so otroški sedeži pritrjeni na prtljažnik, v živo ga pa še nisem opazil. Na slikah sem pa videl celo take, ki se pritrdijo na prtljažnik in so vzmeteni. So pa na vseh teh slikah prtljažnik izgledali bolj močni kot prtljažnik na zgornji sliki.

Lahko pa da se motim in so ti prtljažniki v resnici bolj močni kot izgledajo.

energetik ::

Prtljažnik na zgornji sliki je povsem dovolj močen. Mi še vedno imamo en tak stolček in drži brez problema tudi 15kg otroka. Potem bi pa itak počasi že moral na svoje kolo...
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Kapitan Jack ::

To bo zdej malo problem sprobavat. Torej bo zadeva na prtljazniku neudobna za otroka?

GupeM ::

energetik je izjavil:

Prtljažnik na zgornji sliki je povsem dovolj močen. Mi še vedno imamo en tak stolček in drži brez problema tudi 15kg otroka. Potem bi pa itak počasi že moral na svoje kolo...

No ja... Ogromno 15 kg otrok še ne zna vozit kolesa. Kaj šele nekaj kilometrov vožnje. + po cesti se itak šele od šestega leta naprej lahko vozijo.
««
60 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
696120302 (11470) issak
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511223 (6865) Twixz
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
6922110 (19907) Leprechaun
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8632636 (30163) stratosD

Več podobnih tem