» »

Katero kolo

Katero kolo

««
44 / 95
»»

GupeM ::

Pod nadgradnjo ni mislil, da bo nov bicikel nadgrajeval, ampak da bo nov bicikel nadgradnja glede na starega.

Nekaj v stilu da ima sedaj Golfa 2, bo pa nadgradnja zanj vsekakor, tudi če vzame novega Polota, ni treba da ravno novega Passata :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

fafko ::

Mi lahko prosim kdo razloži, če je res taka razlika med 26 ali 29 mtb kolesom...vsi kolegi si kupujejo 29 colske mtbje, ker je kao veliko boljši glede hitrosti, samega poganjanja,...sam pa še vedno kot nek metuzalem vztrajam na 26 colskem...zanima me je to modna muha ali je kaj na tem...hvala

joggi79 ::

Razlika je, ampak tistih par % ni pretirano pomembnih dokler ne tekmujes. Glavna razloga za 29 pa sta: a. 26" so nehali delati ze kar nekaj let nazaj in ni vec novih. In b. za 26" je vedno manj rezervnih delov. Ze samo pri gumah se zatakne.... za 26" je hudo velik problem dobiti kateregakoli od novih modelov gum, na vilice lahko pozabis itd.

juroz ::

pa je res tako hudo pri teh gorcih? pa saj je komaj par let kar so prešaltal modo.
za stare specialke še vedno dobiš svašta, res da ne vse pri nas ter vse na enem mestu a vseeno.

joggi79 ::

Saj tudi za 26" mtb dobis. Samo ce hoces nove vilice, pozabi na zadnje modele. Fox ze enih 5+ let ne dela vec 26" xc vilic, kar pomeni da lahko dobis kje kaksno staro zalogo ali pa rabljene, v vsakem primeru pa so par generacij nazaj. Pri gumah je stvar podobna. Vecina novih gum je v 27.5 in 29. Za 26 jih vecinoma ni oz. je zelo odvisno od firme do firme. Schwalbe jih nekaj ima (pa so tezko dobavljivi), Maxxis ima samo stare modele itd.

dolenc ::

Za po cesti je vseeno. Za po hosti 29 mal lepše požre manjše ovire oz se prekotali, lepo drži moment, je pa manj okreten. Ni neke grozne razlike ne v plus ne v minus, men paše ker sem velek, mi ga ni problem premetavat.

energetik ::

joggi79 je izjavil:

Razlika je, ampak tistih par % ni pretirano pomembnih dokler ne tekmujes. Glavna razloga za 29 pa sta: a. 26" so nehali delati ze kar nekaj let nazaj in ni vec novih. In b. za 26" je vedno manj rezervnih delov. Ze samo pri gumah se zatakne.... za 26" je hudo velik problem dobiti kateregakoli od novih modelov gum, na vilice lahko pozabis itd.

Ni tako hudo. Lani poleti sem za svojega 26" nabavil nove zračne vilce, RockShox Recon Silver 100mm brez problema. Na 26" veterana pač ne greš tlačit najnovejših 160mm vilc. Je pa res, da glede gum moraš že kar pogledat par spletnih štacun, da dobiš dobre 26" gume. Sem pa brez problema dobil nov Hollowtech BB, spredaj Alivio triplo, zamenjal sem še fajfo in dal širšo balanco. Zaenkrat mu nič ne manjka, je pa res da sem v nadgradnjo vrgel dobrih 300EUR, od tega so bile 2/3 vilice. Novega MTBja bom šel nabavljat le, če tega podturim otrokom čez par let :-))

Jaz če bi novo nabavljal, bi sigurno vzel 29" in ne 27,5", ker imam raje da kolo bolj leti, delam pač dolge XC ture s precej hitrih makadamov poleg singlc, razni orto spusti po zelo grdem terenu mi niso neki pri srcu. Je pa res, da ima precej proizvajalcev velikost koles pogojeno z velikostjo okvirja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

energetik ::

globoko grlo je izjavil:

Če mu mtb bl sede, nej ubode MTBja. Sam nima pregleda nad ponudbo, še vedno pa velja, da greš v štacuno in se mogoče še spogajaš za kkšn popust al pa kkšno opremo, al pa bolšji zic spogajaš, kar je še najbl smiseln :)
Če se hočeš takole pogajat, moraš imeti vsaj malo pojma, kaj sploh kupuješ. Najmanj kar lahko narediš je, da greš na Shimano in SRAM strani prečekirat, katere grupe sploh obstajajo in za kakšne namene. Pa da si zamisliš, kakšne terene misliš sploh vozit, ali rabiš zvozit najstrmejše klance ali ti je bolj pomembna hitrost na spustih itd, da veš kakšna prestavna razmerja rabiš. Sicer ti lahko prodajalec podturi vse sorte.

joggi79 ::

energetik je izjavil:

Jaz če bi novo nabavljal, bi sigurno vzel 29" in ne 27,5", ker imam raje da kolo bolj leti, delam pač dolge XC ture s precej hitrih makadamov poleg singlc, razni orto spusti po zelo grdem terenu mi niso neki pri srcu. Je pa res, da ima precej proizvajalcev velikost koles pogojeno z velikostjo okvirja.

Jaz sem tudi na xc (Canyon Lux) in ja, imam 29, ampak realno je razlika med 26 in 29 bolj placebo kot kaj resno obcutljivega. Pred par leti so pri svicarskem olimpijskem komiteju delali teste (leto pred Riom, ko je bil Schurter se na 27.5) in so prisli do zakljucka, da je razlike 2-3% v hitrosti med 26 in 29 (27.5 je pa nekje vmes). Sicer so tudi ugotovili, da bo Schurter moral na 29 ce bo hotel zlato v Rio (je sel in jo dobil), ampak realno 2-3% ni najmanjse opcije, da normalen clovek opazi. Sam sem bil ogromno let v pro sportu (sicer ne kolesarstvo, ampak podoben vzdrzljivosten sport, kjer je prav tako ogromno odvisno od opreme, verjetno celo vec kot v mtb) in vem koliko razlike med eno in drugo opremo opazis. Zato si upam z gotovostjo trditi, da normalen rekreativec, ne vrhunski tekmovalec, ki na kolesu prezivi 1000ur letno, ne opazi tiste 2-3% razlike.
Za vilice pa priznam da nisem gledal RS, ker mi gre RS in Sram po defaultu na k in nocem nic od njihove opreme niti blizu svojega bicikla :D Za Fox pa vem da F32 (100 ali 110mm) ze lep cas niso na voljo v 26 verziji.

Mare3 ::

Kaj pa če bi si sestavil kolo sam po delih? Bi se dalo kaj prišparati? Tako bi imel gor res tisto kar si želim, ker kot gledam imajo te cenejši modeli naprimer, zadnji menjalnik dober, sprednji pa neko sra*je oz. slabše amortizerje. Samo ne vem če se pozna kaj potem pri ceni. Je pa na spletu nešteto posnetkov in vodičev, pa tudi sam sem kar spreten kar se tiče tega in mislim da mi nebi bil problem sestaviti vse skupaj :D

dolenc ::

Če rabiš vprašat, pol že nis dost delov menov :)

(veliko dražje pride)

Mare3 ::

Res jih nisem, sem pa prepričan da bi jih znal. Le glede cene pa res nimam pojma in če praviš da pride dražje, ti verjamem in ne bom niti gledal, zato sem raje vprašal kot izgubljal čas :)

Superboyy ::

Ni problem samo znanje ampak cel kup orodja, ki ga rabiš za določene dele.

Že neki cajta me matra, da bi nabavil kvalitetno garnituro, samo me cena odbija :)

https://www.misaron.si/garnitura-kolesa...

gusto ::

Poglej na Wiggle, bo bistveno ceneje, npr.: https://www.wiggle.co.uk/lifeline-x-too...

joggi79 ::

Sestaviti kolo ni ravno neka strasna znanost. Za vecino tudi nekega strasnega orodja ne potrebujes. Problem pa, da je taksno kolo pride vsaj se enkrat drazje, kot sestavljeno. Ko sem dve leti nazaj kupoval novega sem sel za foro poracunat, koliko bi prislo, ce bi sel sestavljat sam, sploh ker se je takrat ze dalo dobiti relativno kvalitetne kitajske full suspension carbo okvire in carbo feltne.... No ni opcije... moj sestavljen, skupaj z nekaj menjavami opreme je prisel dobrih 5 jurjev, sestavljen s kitajskim okvirjem in kitajskimi feltanmi ter ostalo enako opremo, pa bi prisel dobra dva jurja vec, ce ne bi racunal dela, ter mogoce se kaksnega dodatnega kosa orodja, ki ga se nimam.
Stvar je v tem, da firma dobi recimo vilice za neko strasno nizko OEM ceno, jaz bi dal pa samo za vilice nekaj malega vec kot 1000eur (Fox F32 Factory). Enako je z vsemi ostalimi deli, ki jih niti ni tako malo, kot se zdi na prvi pogled. Tako da kar se mene tice, ni niti najmanjse racunice, da prides bolj ugodno skozi.

@Gusto ti dve garnituri orodja nista ravno primerljivi. Da ne govorimo o tem, da zelo verjetno nek noname LifeLine ni ravno primerljiv Uniorju in njegovi kvaliteti, ki ni tako slaba, kot jo nekateri hocejo prikazati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joggi79 ()

Okapi ::

Saj tudi ni nobene logike, da bi bilo tako ceneje. Proizvajalci (sestavljalci) koles dobijo bistveno ugodnejše cene vseh sestavnih delov, ker pač ne naročajo po en kos. Večina jih tudi naroča neposredno pri proizvajalcih, ki se ne ukvarjajo s prodajo na drobno.

juroz ::

lifeline je za hobby use čist solidna zadeva.

energetik ::

joggi79 je izjavil:

Sestaviti kolo ni ravno neka strasna znanost. Za vecino tudi nekega strasnega orodja ne potrebujes. Problem pa, da je taksno kolo pride vsaj se enkrat drazje, kot sestavljeno. Ko sem dve leti nazaj kupoval novega sem sel za foro poracunat, koliko bi prislo, ce bi sel sestavljat sam, sploh ker se je takrat ze dalo dobiti relativno kvalitetne kitajske full suspension carbo okvire in carbo feltne.... No ni opcije... moj sestavljen, skupaj z nekaj menjavami opreme je prisel dobrih 5 jurjev, sestavljen s kitajskim okvirjem in kitajskimi feltanmi ter ostalo enako opremo, pa bi prisel dobra dva jurja vec, ce ne bi racunal dela, ter mogoce se kaksnega dodatnega kosa orodja, ki ga se nimam.
Stvar je v tem, da firma dobi recimo vilice za neko strasno nizko OEM ceno, jaz bi dal pa samo za vilice nekaj malega vec kot 1000eur (Fox F32 Factory). Enako je z vsemi ostalimi deli, ki jih niti ni tako malo, kot se zdi na prvi pogled. Tako da kar se mene tice, ni niti najmanjse racunice, da prides bolj ugodno skozi.

@Gusto ti dve garnituri orodja nista ravno primerljivi. Da ne govorimo o tem, da zelo verjetno nek noname LifeLine ni ravno primerljiv Uniorju in njegovi kvaliteti, ki ni tako slaba, kot jo nekateri hocejo prikazati.

Točno tako, po delih pride mnogo dražje, pa četudi sestavljaš povsem sam. Včasih se sprašujem, kako proizvajalci sploh uspejo spraviti skupaj kompelt bicikl za tako ceno.

Za orodje pa se ne strinjam; kolo ponavadi ne sestavljaš ravno vsak teden in tudi najcenejše možno orodje zadosti. Sicer itak rabiš za večino stvari imbuse, torxe, križne in ploščate šraufncigarje. Aja, pa dobre cvikcange za kable in bovdne. Ampak te zadeve itak rabimo še za druge namene in se splača nabavit kvalitetneje.
Le za BB, kaseto in ketno se rabi namenska orodja, vendar sem jih jaz večinoma dobil zelo poceni v Decathlonu. Za 2x/10 let kolikor morda odšraufam kaseto/BB nimam pripomb.

Mare3 ::

Sem se odločil in naročil tega: https://www.cube.eu/en/2020/bikes/mount... mislim da bo čisto dovolj za to za kar ga bom uporabljal.

LeQuack ::

Mare3 je izjavil:

Sem se odločil in naročil tega: https://www.cube.eu/en/2020/bikes/mount... mislim da bo čisto dovolj za to za kar ga bom uporabljal.


Cube so solidna kolesa, jaz sem imel model Acid in mi je služil kar nekaj let preden se ga prodal. In pa triple gonilka je super ker lahko tudi po cesti precej hitro voziš. Katero velikost pa si vzel?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Mare3 ::

Vzel sem 21" to je nekje 53cm. Treking sem imel 57cm.

dolenc ::

Vredu je beciku ja.

Spodaj, zadaj, kjer gre bovden menjalnika, videš take plastične "zatiče", ki ga držijo pri okvirju. Tisto se ti splača tkoj dol potrgat in nadomestit z vezicami. Prvič ko sem skočil je vse dol pometalo :)

Mare3 ::

dolenc je izjavil:

Vredu je beciku ja.

Spodaj, zadaj, kjer gre bovden menjalnika, videš take plastične "zatiče", ki ga držijo pri okvirju. Tisto se ti splača tkoj dol potrgat in nadomestit z vezicami. Prvič ko sem skočil je vse dol pometalo :)


Aha vidim kaj si mislil. Bom zamenjal takoj ko dobim da bo mir. Kako je pa s tem, videl sem na posnetkih, da zalimajo ta del železni pri verigi s trakom ker naj bi veriga zadevala ob to in s se s tem uničuje veriga.

LeQuack ::

Mare3 je izjavil:

dolenc je izjavil:

Vredu je beciku ja.

Spodaj, zadaj, kjer gre bovden menjalnika, videš take plastične "zatiče", ki ga držijo pri okvirju. Tisto se ti splača tkoj dol potrgat in nadomestit z vezicami. Prvič ko sem skočil je vse dol pometalo :)


Aha vidim kaj si mislil. Bom zamenjal takoj ko dobim da bo mir. Kako je pa s tem, videl sem na posnetkih, da zalimajo ta del železni pri verigi s trakom ker naj bi veriga zadevala ob to in s se s tem uničuje veriga.


Dobiš tak trak iz blaga ki se odpira na ježka in daš gor, Hkrati pa ti še kabel ne more nikamor pobegnit. Bi mogli met v vsaki kolesarki trgovini.

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Mare3 ::

Super nabavim ob prvi priliki. Je treba še na kaj posebaj bit pozoren?

LeQuack ::

Mare3 je izjavil:

Super nabavim ob prvi priliki. Je treba še na kaj posebaj bit pozoren?


Ja prave debeline mora bit ker ene cevi so širše kot druge. Je pa stvar tudi elastična tako da se raztegne.
Quack !

globoko grlo ::

Izolir trak to čist lepo reš :)
Mud guarde daš še gor, pol pa sam terat :)
Pa naj te ne skrbi, če bo kj cvilil na začetku, vsaka stvar se mora ulaufat.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

APPluk ::

Verjetno bom res nabavil to kolo, ki ste mi ga priporočali: BTWIN HIBRIDNO KOLO RIVERSIDE 920, glede na mojo višino (183 cm) bom vzel velikost L, bi pa najraje šel po kolo v trgovino in vseeno malo pogledat kako zgleda testni model, pa zanimam kakšne so kaj izkušnje z Decathlonom, se dobijo kakšni popusti oz. imajo kdaj dneve koles in take fore:D kot drugod, in kako je s koriščenjem tega prvega (brezplačnega) servisa:)?

Pa še nekaj, je boljše kupiti druge npr. te https://www.decathlon.si/aluminijski-pe... pedale ali so tisti ki pridejo zraven vredu?

energetik ::

Če se ne motim, so v Decathlonu cene tako kot so. Že tako so cene glede na dobljeno minimalne.
Prvi servis je brezplačen, ti povedo po koliko km ga pripelji nazaj.

Pedali z linka niso ravno vrhunec, sam sem nabavil praktično iste, le z dodatnim SPD nastavkom, pa sem jih moral pred uporabo odpreti in nastaviti, saj so bili preveč zategnjeni. Morda je bil slučaj, ampak jih ne kupim več tam.
Vsekakor preizkusi najprej montirane, in jih potem nabavi kakšne boljše če bo potreba.

bosslipxx ::

Zdravo
Kupujem kolo na strani bicycle24.com in me zanima ali je kdo kupoval kaj pri njih? So legit? Imajo paypal v ponudbi plačil in več strani nemško, francosko, ita, špansko,...
slo-fishing.si

Mare3 ::

Evo ga danes dobil svojega Cube Aim SL 2020. Prvi vtisi so fenomenalni. Vidi se kvalitetna izdelava in tekoče delovanje vseh delov. Malo se bom moral navaditi ker nikoli nisem imel gorskega kolesa s tako širokimi gumami in diski, ampak mislim da ne bo problem. Je bil pa res užitek prvič brez strahu po klancu navzdol v gozdu :) Skratka zelo zadovoljen sem z nakupom.

tt1024 ::

Kakšno mnenje o tem kolesu in opremi, za bolj rekreativnega občasnega kolesarja brez želja po podiranju hitrostnih rekordov in maratonskih razdalj?
https://www.hervis.si/store/Oprema/Kole...

otago ::

@Mare3

kje si ubodel Cube-ta. Edini (regijski) zastopnik, gledano z Maribora je blizu Gradca(Zerlach). Extreme ponuja Specialized, Freestyle Giant, Eurobike Autor, Trek (govorim za 02 regijo). Okvirji 60/60+ oz XL ni nikjer dobavljivo.

koyotee ::

tt1024 je izjavil:

Kakšno mnenje o tem kolesu in opremi, za bolj rekreativnega občasnega kolesarja brez želja po podiranju hitrostnih rekordov in maratonskih razdalj?
https://www.hervis.si/store/Oprema/Kole...


Problem bi lahko bila velikost okvirja, imas samo 18 20 22, vmesnih pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

energetik ::

tt1024 je izjavil:

Kakšno mnenje o tem kolesu in opremi, za bolj rekreativnega občasnega kolesarja brez želja po podiranju hitrostnih rekordov in maratonskih razdalj?
https://www.hervis.si/store/Oprema/Kole...

To je to, za ta dnar. Komot tudi za maratonske razdalje in hitrostne rekorde, če bo kondicija.
Seveda če si prepričan, da rabiš ravno trekkinga.

Zgodovina sprememb…

tt1024 ::

Rabim za ture po mestu, okoli mesta, včasih na kakšno Toško čelo po asfaltu, pa toliko, da lahko vsake toliko tudi kakšen makadam prevozim.

s1m0n ::

Jaz pa iščem 24ˇ otroško... Ima kdo kakšne predloge kaj vzet / kateri proizvajalec?
Cena tam največ 360€. (Fantovsko)
Gledal sem nekaj Cube, Scott...

energetik ::

Za otroško pa res nima smisla neke firme jemat, 24" nabavi nekaj od Decathlona, čez 2-3 leta ko mu bo premajhno, pa se nabavi neki ornk, ali MTB ali treking ali cestaš.

J.McLane ::

Ko je ravno tema zašla malo na otroška 24" kolesa, jaz sem naredil cel research, potem pa ugotovil da itak pol stvari ni na zalogi in bo naslednja dobava šele jeseni, verjetno kot 2021 modeli.

Na voljo so bili Scott, Specialized, Cube, Frog 62 MTB (750EUR), Woom OFF (750EUR-950EUR). Zanimivi so se mi zdeli še Trek Wahoo, Cannodale Trail, Orbea MX 24, ampak nobenega od teh ni bilo več na voljo pred jesenjo. Decathlon trenutno tudi nima zaloge.

Na koncu se je mali odločil za Scott Scale 24" V-Brake z vzmeteno vilico (360EUR). Sem ga želel prepričat, da na takem kolesu vzmetene vilice niso ravno nek biser, pa se ni dal prepričat, pa naj ima svoje veselje. Kar se same geometrije tiče je kolo kar veliko za njegovih 135 cm, predvsem je kar velika gonilka (152 mm), ampak otroci hitro rastejo. Sam sem sicer bolj navijal za Scott Scale Rigid, kasneje sem opazil da ima tudi krajšo gonilko (140 mm), če bi še enkrat kupoval bi ga ziher hotel prepričat v tega, pa mu magari kasneje kupim še vzmetene vilice z bolj pravim zračnim vzmetenjem, če bi bil še tako navdušen nad MTB.

Glede firme, glede na to da kolo hitro prerase je veliko lažje in bolje prodati rabljeno kolo zveneče firme. Cenovno pri nakupu novih pa nisem opazile neke hude razlike med zvenečimi firmami, v tem rangu (~400EUR) imajo vsi iste vilice in vsi tehtajo okrog 12 kg, brez vzmetenih vilic bi se za to ceno dalo dobiti kolo ranga 10 kg.

Sicer sem pa do sedaj kupil Woom 3 in 4, manjši bo za prodajo konec leta, glede na visoka povpraševanja na Bolhi in dejstvu, da otrok kolo hitreje prerase kot pa "obrabi" menim da na koncu to sploh ne bo tako drag nakup.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

DOOM_er ::

pol ko bo enkrat 150 mu kupi bajk v velikosti S (rabljenega), bo dober za dve leti.
Robots will steal your job. But that's OK

J.McLane ::

Točno tako tudi sam razmišljam, čeprav verjetno bolj pri 155 cm, pa iskati se bom lotil že pozimi, ker očitno pozno pomladi ni nobene ponudbe več.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

DOOM_er ::

jst sm bratrancu nabavil DH kolo v S-u ko je bil velik ~150cm in se je hitro navadil.
Robots will steal your job. But that's OK

Groot ::

Ima morda kdo kakšen info kdaj v Dechatlonu pričakujejo novo zalogo?

energetik ::

Eni 20" so mislim da ravno postali na voljo, par dni nazaj še niso bili.
Meni je prodajalc v Decathlonu rekel, da imajo novo zalogo naročeno za okoli 7.6., da pride potem v štacune okoli 15.6. Torej zdaj bi počasi še morali dobiti v štacune.
Glih mislim 20" naročit za tamalo. Imajo pa očitno hude probleme z dobavo, tudi v spletni štacuni se dnevno pojavljajo in izginjajo artikli...

polozweii ::

Iskal sem kako se izbira velikosti koles in sem na spodnjem linku našel tabelo z velikostmi S, M, L, XL.
https://www.grasca.si/media/Dokumenti/N...

Kupil bi nekaj med cestnim in gorskim kolesom - treking kolo
V letaku od hervisa sem opazil Cross kolo.
Ali Cross kolo spada med treking kolesa ali je to neka nova kategorija?
Velikosti so podane s števili 18, 20 in 22. So to velikosti pnevmatik, grušt pa je pri vseh enak?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

GupeM ::

Ne, nova kolesa za odrasle imajo praktično vsa 28 ali 29 (gorska) colske pnevmatike. 18 (M), 20 (L) in 22 (XL) je velikost okvirja v colah.

VeganCyclist ::

polozweii je izjavil:

Iskal sem kako se izbira velikosti koles in sem na spodnjem linku našel tabelo z velikostmi S, M, L, XL.
https://www.grasca.si/media/Dokumenti/N...

Kupil bi nekaj med cestnim in gorskim kolesom - treking kolo
V letaku od hervisa sem opazil Cross kolo.
Ali Cross kolo spada med treking kolesa ali je to neka nova kategorija?
Velikosti so podane s števili 18, 20 in 22. So to velikosti pnevmatik, grušt pa je pri vseh enak?


Temu kar ti iščeš se reče gravel bike. Kao cesten, samo mal širše gume in bolj relaxed okvir.

polozweii ::

Vidim da je pri gravel razdalja med sedežem in balanco malo daljši kot pri trekingu.
Gravel je dražji. Rabjenega pod 500€ nisem našel pa bom ostal pri trekingu.

Tudi rabljeno treking kolo bi vzel če bi našel dobro in ugodno.
Rabim za 3 tedne uporabe v letu.
Je hervisovo Cross Pro vredno 500€ ali priporočate kaj drugega?

energetik ::

polozweii je izjavil:

Vidim da je pri gravel razdalja med sedežem in balanco malo daljši kot pri trekingu.
Gravel je dražji. Rabjenega pod 500€ nisem našel pa bom ostal pri trekingu.

Tudi rabljeno treking kolo bi vzel če bi našel dobro in ugodno.
Rabim za 3 tedne uporabe v letu.
Je hervisovo Cross Pro vredno 500€ ali priporočate kaj drugega?
Za to ceno je to nekako to. Seveda če si si odgovoril na vprašanje, kje se boš vozil. Če bo večinoma asfalt in ne prehudi klanci, imaš v Decathlonu cestno kolo RC500 za 550€, ki je skoraj 5kg lažje, in precej hitrejše zaradi bolj aerodinamične drže. Gor daš 32-35mm gravel gume in se lahko pelješ tudi po makadamih.

polozweii ::

Kje je za 550EUR? Jaz nadem le ceno 650EUR.

Če mi napišete še o vzmetenju..
Cestni nimajo vzmetenja, ostala kolesa imajo samo sprednje ali pa oba vzmetenja.
Oba vzmetenja bi rekel da potrebujejo brezpotni hribolazci?
Kdaj se potrebuje samo sprednje vzmetenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()
««
44 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
696120282 (11450) issak
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511220 (6862) Twixz
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
6922108 (19905) Leprechaun
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8632633 (30160) stratosD

Več podobnih tem