» »

Katero kolo

Katero kolo

««
106 / 108
»»

nokken ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sam je rekel, da se ne podaja po zajebanih terenih, hkrati pa bi rad imel bike sposoben za malo bolj offroad teren in dober top speed. Za takšen stil vožnje pa res ne vem za kaj bi kupoval 15kg tezki gorski bike na fedre, ce pa ima gravel vse to, kar zeli.

Spraseval je za nove gume, ne za novo kolo. Ce si nepismen je to tvoj problem. Koliko ves o kolesih smo pa videli pri tvojih vprasanjih... ne veliko.

ziggy42 je izjavil:

Ravno gledam mezcale. V Sloveniji me komplet dveh pride 100e. Velikosti so 2.1, 2.25 in 2.35, ne znam se odlocit med prvima dvema moznostima. Je razlika v "hitrosti" dovolj ocitna, da je vredno nakupa?

Poglej po Nemciji.... komplet dobis za 60-70eur in to XC Race verzijo (120tpi 4c compound...). Jaz vozim 2.25 ali 2.35, vendar po napisanem sodec voziva malo drugacne stvari. Ni pa neke strasne razlike med eno ali drugo (2.1 nisem nikoli imel). Kaksna je razlika med recimo Thunder Burtom (ki je bolj kot ne najhitrejsa Schwalbe xc guma) in Mezcalom ne vem. Po obcutku je Mezcal hitrejsi in ima definitivno neprimerno boljsi grip. Ampak obcutek glede hitrosti je eno, ce bi sel zares merit je pa to drugo.

IL_DIAVOLO ::

Beri med vrsticami. Kupil je kolo neprimerno, za kar bi ga dejansko uporabljal.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

ziggy42 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Beri med vrsticami. Kupil je kolo neprimerno, za kar bi ga dejansko uporabljal.

Glede na stanje lokalnih glavnih in gozdnih cest to ni cisto res hehe. Iscem samo malo manj agresivne gume. Seveda pa bi gravel prisel zelo prav. Kljub temu ga ne bi menjal, kvecjemu dokupil ko bo denarnica to dopuscala.

joez7 ::

Sam prisegam Schwalbe. Na MTB, z nekaj predelavami.
Spredaj Rocket Ron 2.2 zadaj Rapid Rob 2.3, spredna felga 29" x28mm zadnja 27.5" x35mm(notranja mera).
Gre kot po šinah. Je pa kar konkreten balonček. Zračnice od Schwalba AV13D (500g).
Odlične za alsfalt (4bar) in makadam (2.5bar), za blato pane.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joez7 ()

nokken ::

Za blato oz. ze ce je malo mokro nobena xc guma ni ravno nek presezek. Drugace pa ja, Scwhalbe (jaz sem vozil Rocket Ron, kasneje Racing Ray spredaj in Raching Ralph ali Thunder Burt zadaj) so so sicer super gume kar se oprijema tice, tudi relativno hitre so, edino kar je zame dovolj velik minus, da jih ne vozim vec, je, da so precej netrpezne. S Schwalbe sem flikal enkrat na teden, z Vittoria ali Maxisom pa mogoce enkrat na leto, pa vozim precej manj pazljivo kot prej, ko sem bil na Schwalbe. In pri tubelessu ni pretirano prijetno tlaciti zracnico notri na terenu ;)

joez7 ::

nokken je izjavil:

Za blato oz. ze ce je malo mokro nobena xc guma ni ravno nek presezek. Drugace pa ja, Scwhalbe (jaz sem vozil Rocket Ron, kasneje Racing Ray spredaj in Raching Ralph ali Thunder Burt zadaj) so so sicer super gume kar se oprijema tice, tudi relativno hitre so, edino kar je zame dovolj velik minus, da jih ne vozim vec, je, da so precej netrpezne. S Schwalbe sem flikal enkrat na teden, z Vittoria ali Maxisom pa mogoce enkrat na leto, pa vozim precej manj pazljivo kot prej, ko sem bil na Schwalbe. In pri tubelessu ni pretirano prijetno tlaciti zracnico notri na terenu ;)


Schwabla sem tudi jaz prediral (menjal zračnice) dokler nisem dal šlavfa od DH notri AV13D - pol je pa mir. Mel tudi Maxisa - pa mi je bla predrvasta (vsaj pregrobi bočni čepki) v ovinkih, vsaj za moje terene.
Ja vozim samo v suhem, kličem prevoz, če me dobi dež :). Vozim pa terene, ki bi jih zlahka tudi z trekingom, pa mi je MTB bolj udoben.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Badwolff ::

Zanimivo, men pa schwalbe se nikoli ni spustil, tubeless, big betty + magic mary.

Scorpy84 ::

Kje pa vozite, da tako predirate plasce. Jaz sem v letu in pol naredil nekaj cez 10k km, na trekingu imam schwalbe, na mtb pa maxxis. Vozim se povsod, mestna, makadam, gozdna, skale ni da ni, pa mi nobene ni vspelo predreti vec, pa se vozim tam kjer so tudi trnje problem, sploh v zimskem casu. Pred tem sem imel navadne neojacane plasce in sem po 3x-4x na mesec flikal. Zracnice pa imam iz decathlona, sem jih dve leti nazaj cel kup kupil in mi zdaj lezijo v predalu.

nokken ::

@badwolff precej druge gume ;) XC gume so okoli 650-700g te tvoje pa vsaj se enkrat tezje, kar pomeni tudi precej bolj trpezne.
@joez7 zracnice nimajo veze pri tem, glede na to da imam tubeless kar pomeni da zracnic ni. Prebijes plasc, ne zracnico.
@scorpy84 precej odvisno od gum. Maxxis so vsaj po mojih izkusnjah neprimerno bolj trpezne kot Schwalbe, enako Vittoria. Ampak govorim izkljucno o xc gumah, ki so precej lahke in precej tanke, ter posledicno precej bolj obcutljive. Kaksne gume kot jih je omenil Badwolff so cisto druga stvar, ampak tistega nisem nikoli vozil tako da za tisto nimam nobenih izkusenj. Drugace pa kje vozim... vecinoma po Gorenjskem, potke, kolovozi in hribovske poti, ter sem ter tja kaksen makedam v okolici Kranja, Skofje Loke in Trzica.

Alfa Dog ::

Jaz vozim Schwalbe Racing Ralph zadaj; lani sem jo v roku 3 tednov 4x predrl, potem pa nič več. Počasi bo zrela za menjavo, kaj se priporoča da ima podobne karakteristike pa da je mogoče malo bolj robustna?
Vozim večinoma makadam, potem pa kake kolovoze, singlce in nekaj malega asfalta.
Sem imel tubeless, pa so bili sami problemi in sem pol dal nazaj zračnico notri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfa Dog ()

DejchSLO ::

Jaz tiste orginal MTB gume k sm mel in sem dostavljal za glovo sem jih dvakrat predru pa takoj je šel profil na asfaltu pa sem neke continental neke trde gume kupil za 30€ pa v zadnjo sem še dal proti predrtvi in imam zdaj že vsaj 2000km mir.

Klamzi ::

@Alfa Dog, preveri Continental Race King. Meni super guma za omenjen teren, vsaj dokler je dokaj suho, za blato so bolj tak tak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klamzi ()

joez7 ::

nokken je izjavil:

@badwolff precej druge gume ;) XC gume so okoli 650-700g te tvoje pa vsaj se enkrat tezje, kar pomeni tudi precej bolj trpezne.
@joez7 zracnice nimajo veze pri tem, glede na to da imam tubeless kar pomeni da zracnic ni. Prebijes plasc, ne zracnico.
@scorpy84 precej odvisno od gum. Maxxis so vsaj po mojih izkusnjah neprimerno bolj trpezne kot Schwalbe, enako Vittoria. Ampak govorim izkljucno o xc gumah, ki so precej lahke in precej tanke, ter posledicno precej bolj obcutljive. Kaksne gume kot jih je omenil Badwolff so cisto druga stvar, ampak tistega nisem nikoli vozil tako da za tisto nimam nobenih izkusenj. Drugace pa kje vozim... vecinoma po Gorenjskem, potke, kolovozi in hribovske poti, ter sem ter tja kaksen makedam v okolici Kranja, Skofje Loke in Trzica.


Moje XC gume so težke 500 in 550g. Je kar razlika med zračnico 170g in zračnico 500g. Tatanka se vda kar hitro, od Downhila pa marsikaj zdrži. Moje Schwalbe bi lahko vozil tudi tubles, pa se mi ne da ukavarjat z mlekcem. Sem enkrat mel, pa nikoli več. Preveč svinjarije ko prebiješ. Drugače pa so zakon ježice - kostanj, ali pa kak grm od akacije, opaziš šele čez par dni :).
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

mikhaair ::

Jaz sem dal gor schwalbe ki so prišle na canyonu od moje in se konstantno predrejo. Dopust na otokih lani in letos skorajda vsako furo izven asfalta, če pa so kosili obcestno vegetacijo celo na asfaltu. Na Primorskem samo če vidiš robido veš da bo frka. Na Notranjskem brez težav.

msms ::

Robida ni tak problem, največja jeba je akacija predvsem, ko jo kosci kosijo in jo razmeče vsepovsot.

DejchSLO ::

Klamzi je izjavil:

@Alfa Dog, preveri Continental Race King. Meni super guma za omenjen teren, vsaj dokler je dokaj suho, za blato so bolj tak tak.

jaz imam continental contact plus in sem zelo zadovoljen. profila po 2k km praktično ni nič zmanjkal.

nokken ::

To ni ravno referenca za dobre gume ;) Mogoce za vzdzljive, za dobre pa sigurno ne ;)

ingeniero ::

mikhaair je izjavil:

Jaz sem dal gor schwalbe ki so prišle na canyonu od moje in se konstantno predrejo. Dopust na otokih lani in letos skorajda vsako furo izven asfalta, če pa so kosili obcestno vegetacijo celo na asfaltu. Na Primorskem samo če vidiš robido veš da bo frka. Na Notranjskem brez težav.


Jaz sem na svojem tudi dobil Schwalbe - Nobby Nic. Zračnice sem menjal kot po tekočem traku (na obeh kolesih). Sem zamenjal za Mitas (najcenejše) in ni več problemov.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

V zadnjih 6 letih, od kar spet več vozim, nisem imel defekta ne na cestnem trekingu (8000km), ne na gorcu (2000km). Na trekingu imam totalno zlizane schwalbe tyrago 37mm, skoraj že gledajo ven žice... Na gorcu Rocket Ron in Black Jack oboje 2.25.

Ne vem kje in kako to vozite, da imate stalne defekte.
vires in numeris

mikhaair ::

Čim greš izven urejenih poti na dinarsko kraškem terenu zna biti zanimivo.

DejchSLO ::

nokken je izjavil:

To ni ravno referenca za dobre gume ;) Mogoce za vzdzljive, za dobre pa sigurno ne ;)

no po mokrem tud dobro držijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DejchSLO ()

DejchSLO ::

BTW je kdo že bil s kolesom na Veliki planini. jaz ta tedn mislim iti do tja s kolesom in bi šel z nihalko gor. po keri strani se je najbolj spustit? bi pa rd šel zdej po najhitrejši dol ne po kakšni skalnati.

Scorpy84 ::

DejchSLO je izjavil:

BTW je kdo že bil s kolesom na Veliki planini. jaz ta tedn mislim iti do tja s kolesom in bi šel z nihalko gor. po keri strani se je najbolj spustit? bi pa rd šel zdej po najhitrejši dol ne po kakšni skalnati.


Jaz, ti ne priporocam, ker je nenormalna guzva, imas toliko drugih manj obleganih planin. Jaz ko grem gor na planino grem od snovika, pa naredim velik krog, ker drugace nima smisla, ce je cilj samo po vel. planini voziti. Planino imam samo za finish po vzponih, pa ker vedno kaksne punce spoznas gor, ker jih drugje na kolesarkih turah pac ne. Je pa res da je septembra, precej manj ljudi, sploh med tednom.

ziggy42 ::

nokken je izjavil:


Poglej po Nemciji.... komplet dobis za 60-70eur in to XC Race verzijo (120tpi 4c compound...).

Zdravo, najcenejši komplet XC-Trail 2.25 variante sem našel na R2Bike klik. Zadeva sicer pride 88€ skupaj s poštnino. V kateri trgovini si pa ti gledal če ni skrivnost?
Furam zračnice, pa zato gledam TNT Trail varianto z močnejšimi stranicami.

nokken ::

Bike24, Bikedicount, Hibike, R2bike, BikeInn...

Twixz ::

TRIBAN RC500 s kolutnimi zavorami je za začetnika, ki s treking/gorskim naredi 300 km na mesec ok? S tem da se dosti v klance vozi, do 12% (po asfaltu, za makedam bi bil še zmeraj treking). A je kaka posebna fora pri kolutnih zavorah?

wcpapir ::

Jaz sem skozi vozil gorska kolesa, sedaj imam neko starejše cestno kolo scott speedster, na začetku se mi je še ljubilo iti vsakič z drugim kolesom na turo, zavisi od tega kak teren je, sedaj pa se mi ne ljubi več. Cestak gre čisto ok po makadamu - po ravnini in spustih, vzponi so manjši problem če je slab makadam.

Nekateri šimfajo mehanske kolutne zavore, jaz težav z njimi nisem imel, razen, da so občasno spuščale kakšne zvoke.

energetik ::

Twixz je izjavil:

TRIBAN RC500 s kolutnimi zavorami je za začetnika, ki s treking/gorskim naredi 300 km na mesec ok? S tem da se dosti v klance vozi, do 12% (po asfaltu, za makedam bi bil še zmeraj treking). A je kaka posebna fora pri kolutnih zavorah?
Povsem OK tudi za 300km/mesec.
Ampak s klanci boš imel problem, razen če nisi natreniran in ti ni problem gonit stoje. Najlažja prestava je 34/32, to je vsaj zame no-go za 12% klance.
Morda bi delovala nova GRX gonilka 46/30, če bi šel menjat, ampak dvomim, ker je za 10-redno ketno, Triban RC500 pa ima 9-redno ketno.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Twixz ::

Koliko je ta prestava (34/32) ekvivalent pri treking/gorskem z 3x7 prestavami? 4x1?
Sej načeloma tudi če bi ga človek uporabljal za v službo je pomoje ok nakup, že en čas se spravlja na cestaka :)

atlet ::

34/32 pomeni najmanjši zobnik spredaj (34 zob) in največji zadaj (32 zob). Manjši kot je spredaj in večji kot je zadaj, lažje bo v klance. Pri trekingu bi rekel da imaš razmerje nekje 0,6 - 0,7, medtem ko je razmerje za 34/32 1,06.
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

IL_DIAVOLO ::

Jaz imam 46/30 in 11-34, najlažja prestava je res odlična za klance in nasploh odlicna za recovery.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

atlet ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz imam 46/30 in 11-34, najlažja prestava je res odlična za klance in nasploh odlicna za recovery.

Isto imam jaz. Pridem povsod. Sam to je na gravel kolesu. Pri Cube sem zasledil, da ponujajo 46/30 in 11-36.
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

Twixz ::

Dobro, se bo pač držal klancev do 10% in v štartu itak samo po ravnem oz. do 2% vozil da se navadi, človek še ni sedel na specialki v življenju. Zanimalo me je v osnovi da je price/performance dober in da niso kolutne zavore noben bavbav. :)

J.McLane ::

To kje se voziš, je lahko odvisno od tega kje živiš, jaz mam v bližini samo klance. Sin ima Shimano Sora 30/34 in se dobro obnese, tako da ni nujno iti na GRX za taka razmerja.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Vanquish ::

atlet je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz imam 46/30 in 11-34, najlažja prestava je res odlična za klance in nasploh odlicna za recovery.

Isto imam jaz. Pridem povsod. Sam to je na gravel kolesu. Pri Cube sem zasledil, da ponujajo 46/30 in 11-36.


jaz imam BMC in imam 38 in 10-52.
Pridem na prakticno katerikoli makedamski klanec :D

k--p ::

Twixz je izjavil:

TRIBAN RC500 s kolutnimi zavorami je za začetnika, ki s treking/gorskim naredi 300 km na mesec ok? S tem da se dosti v klance vozi, do 12% (po asfaltu, za makedam bi bil še zmeraj treking). A je kaka posebna fora pri kolutnih zavorah?


Jaz imam Triban 520, ki ima hidro mehanične kolutne zavore, pa bolj priporočam tega, z mehanskimi je treba skos nastavljat, po vsake par vožnjah, pa če želiš da se ti ne drgne (če pogosto dobivaš kolesa dol z osi). Imam mehanske na gravelu, tako da ne govorim na pamet. Ni sicer deal breaker, če si navajen, ampak zna biti, da ti bo žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

J.McLane ::

Verjetno ne leti na vse mehanske disk bremze? Ker jaz nimam takih slabih izkušenj, delajo prvo sezono brez nastavljanja, Promax Render R.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

k--p ::

Možno ja, moral bit poudariti, da govorim konkretno za tiste na Triban 500-ki (PROMAX DSK-300R).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

GupeM ::

Jaz imam na trekingu 26/32 (0.8) najlažjo prestavo, pa je za 12+ % klance kar fajn. Še posebej, če so le-ti proti koncu daljše ture.

Najtežja je pa 48/11 (4,4). Jo pa uporabljam precej redko. Po ravnini ni šans. Mora spust imeti že nekaj procentov, da šaltam tako daleč.

Scorpy84 ::

Natreniraj noge, pa ne bo vec problemov. Sem mislil isto iti na predelavo na lazje razmerje na oba kolesa (treking in cestak), pa je ceneje bilo natrenirati noge. Je pa treba mesecno delati vsaj 10k visincev, da se kaj pozna. Zdaj pa niti 15%+ klanci niso vec problem. Je pa fajn ker zdaj spocit na mtb ne vidis 1-3 prestave, tudi ce je 20% klanec.

nokken ::

No ja sicer verjamem da si Pogacar, ampak pri kolikor toliko normalem sprednjem zobniku (34, 36 ali 38) in 10-51 kaseti si kar lepo v prvih treh prestavah pri 20% klancu. :))

Twixz ::

Če bi imel človek 80 kil ali manj bi še rekel, da boš pa z 95 kilami nekaj hardcore teral v klanec pa 10k višincev nažigal je pa malo mimo.
Sicer konsistenca peša, zato bi pa s cestakom hodil človek v službo še ta 2 meseca kolesarske sezone.

Blinder ::

Dat daljše gonilke namesto krajšanja prestav? Dat sedež dovolj visoko?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Technics111 ::

Scorpy84 ::

nokken je izjavil:

No ja sicer verjamem da si Pogacar, ampak pri kolikor toliko normalem sprednjem zobniku (34, 36 ali 38) in 10-51 kaseti si kar lepo v prvih treh prestavah pri 20% klancu. :))


Niti ne, še vedno se najdejo celo "dedki", ker sem že v "letih", ki ga še bolj pritisnejo. Sam imam 32 10-51 in se mi ne zdi noben problem pri 20% v četrti poganjat sploh pa če je lep makadam, na tekmah pa so še bolj brutalni, je pa vsaj motivacija, kaj telo zmore.

energetik ::

Scorpy84 je izjavil:

Natreniraj noge, pa ne bo vec problemov. Sem mislil isto iti na predelavo na lazje razmerje na oba kolesa (treking in cestak), pa je ceneje bilo natrenirati noge. Je pa treba mesecno delati vsaj 10k visincev, da se kaj pozna. Zdaj pa niti 15%+ klanci niso vec problem. Je pa fajn ker zdaj spocit na mtb ne vidis 1-3 prestave, tudi ce je 20% klanec.
Ja, ker večina rekreativcev dela 10k višincev mesečno.. ;((
Daj nehaj, delam nekje 2k (15k višincev) letno, imam le 65kg, pa bi z razmerjem 34/32 preklel vse po spisku na večini klancev, ki jih delam. Jaz lepo mlinčkam z razmerjem 26/32. Začetniki z 90kg pa to rabijo še toliko bolj.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Scorpy84 ::

Ja za moje pojme je 15k letno bolj nic, jaz sem letos na 70k, bi imel zdaj se 5-10k vec ce nebi jan/feb staknil bakterijsko pljucnico. Letos upam, da pridem cez 110k, drugo leto je pa cilj 130-140k visincev.

joez7 ::

energetik je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Natreniraj noge, pa ne bo vec problemov. Sem mislil isto iti na predelavo na lazje razmerje na oba kolesa (treking in cestak), pa je ceneje bilo natrenirati noge. Je pa treba mesecno delati vsaj 10k visincev, da se kaj pozna. Zdaj pa niti 15%+ klanci niso vec problem. Je pa fajn ker zdaj spocit na mtb ne vidis 1-3 prestave, tudi ce je 20% klanec.
Ja, ker večina rekreativcev dela 10k višincev mesečno.. ;((
Daj nehaj, delam nekje 2k (15k višincev) letno, imam le 65kg, pa bi z razmerjem 34/32 preklel vse po spisku na večini klancev, ki jih delam. Jaz lepo mlinčkam z razmerjem 26/32. Začetniki z 90kg pa to rabijo še toliko bolj.


Zlati gral rekreativcev je min 0.75 (0.65 do 0.82) pa max nekje 3 (2.5 do 3.1) pa ni zrastlo pri meni.
Če si preslab - zmajšaš sprednji verižnik, zadaj pustiš pri miru. Spredaj -2z ali -4z delajo čudeže. Je pa treba met gonilko, ki dopušča menjavo verižnikov.
Zakaj 0.75 - rezda mal trpijo noge v klancu - ampak delaš trening za naslednje ture (utrjuješ tetive - in muskulfiber) je pa treba it počas. :) mam pa kar nekaj kil. Ture pa izbiram, da ni v njej več kot 0.7k višincecv.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

wcpapir ::

Jaz imam najnižjo 30/25 če gledam prav največji zadaj, najmanjši spredaj torej 1,2. Na začetku se mi je zdelo malo hujše v hrib ampak sedaj ko vozim leto dni je ok. Prebrcam hribe po katerih vozim.

GupeM ::

Scorpy84 je izjavil:

Natreniraj noge, pa ne bo vec problemov.

Ja, saj vem. Žal čas ne dopušča. Pa tudi sicer raje počnem tudi kaj drugega kot cele dneve sedim na kolesu.

Sicer imam kar eksplozivne noge (leta oz desetletja treninga basketa), na kolesu pa nikoli nisem bil preveč (zadnja leta nekoliko več), tako da te mišice mi manjkajo.
««
106 / 108
»»