» »

bluescreen

bluescreen

BeHate ::

Živjo!

Imam težavo. ko igram neki igrico npr. 20 minut se mi pokaže bluesreen in računalnik se resetira. probal sem posesati računalnik a čez nekaj dni se je spet ponovilo. kaj bi lahko bilo narobe???

Hvala za odgovore.

=Exceed= ::

Težave ti lahko povzroča katerakoli komponenta v računalniku. Nesi na servis in ti bodo povedali diagnostiko. S takimi vprašanji se ponavadi po forumih toplo vodo odkriva...

LP

OZZY ::

Nesi na servis in ti bodo povedali diagnostiko.


In mastno zaračunali...

Diagnostiko lahko nardiš tud sam...Npr. ram test, disk test itd.. LAhko je tud pregrevanje, napajalnik ali problem v kakšnem drajverju.

Dobro bi blo približno vedet kaj ti napiše ko vrže ven napako....

probaj izklopit funkcijo..samodejno zaženi ponovno...pod nadzorna plošča..sistem in zagon in obnovitev..
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

BeHate ::

Pregrevanje ni ker imam polno ventilatorjev. enkrat so tudi že zamenjali napajalnik in ni bilo nič bolje.

slowie ::

Sicer pa vsak bluescreen izpiše kodo napake. Jaz sem že najmanj 3x upsel rešiti tako težavo, ko sem kodo vpisal v microsoftov support na netu in našel razlago za napako.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Galaxy ::

Pregrevanje ni ker imam polno ventilatorjev. enkrat so tudi že zamenjali napajalnik in ni bilo nič bolje.

ni nujno.. Vseeno se ti lahko pregreva..

solatko ::

Na forumu je kar nekaj navodil za testiranje komplet računalnika, malo poišči in se poigraj, začni pa z napajalnikom (kakšen kolegov prav pride), potem pa po vrsti - najprej CPU, ena palčka RAM-a in grafika, če ni integrirane na plati- potem pa naprej.

dzinks63 ::

Počisti prah v notranjosti računalnika, predvsem sčisti reže na vseh hladilnikih. Odstrani in nanovo namaži termalne paste (cpu, gpu), postavi hladilnike nazaj da bodo dobro nalegali. Izštekaj vse kable , sčisti konektorje in priklopi nazaj. Preveri da so priklopljeni vsi (včasih se pozabi kakšen 4pinski ali dodatno napajanje na grafični). Procesor pusti na stock. Dvigni malo voltažo na ramih (bios). Na grafični kartici povečaj malo število vrtljajev (riva tuner). Preveri kondije na matični in v napajalniku (če so kaj napihnjeni). Poskrbi za dobro prevetrenost notranjosti ohišja. Posodobi bios, in vse driverje. Če ti bo po vsem tem stabilno, je ok. Če ne preverjaj dalje. Sposodi si drug dober napajalnik in testiraj. Preveri rame (memtest). Če še ni dobro, je sumljiva matična plošča, probaj si sposoditi drugo in testiraj. Če še vedno ni dobro, preveri še ostale komponente (cpu, diski).

BeHate ::

Uprašal bi kako povečaš število vrtljajev v riva tunerju:D ker se ne spoznam glih najbol na ta program.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konstanten reset, še v CMOS ne morem... že drugič!

Oddelek: Pomoč in nasveti
5615 (504) Beef
»

PC se ne zazene po BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
21990 (876) paljer
»

Rač. med igranjem igre ugasne!

Oddelek: Pomoč in nasveti
281809 (1325) teddy81
»

pregrevanje grafične ali...?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121292 (1134) DrBekunis
»

Izklop racunalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
221343 (989) misso

Več podobnih tem