» »

Majhna močna svetilka

Majhna močna svetilka

Temo vidijo: vsi

Vajenc ::

Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jest10 ::

Če je enaka, kot lani, potem je tole dobra luč:D

darkolord ::

Dobiš sicer v kakšni kitajski akciji za to ceno tudi precej boljšo, je pa ta tudi čisto OK - imaš pa še možnost vračila in dolgo garancijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

luka150 ::

Furbo je izjavil:

Pred par dnevi končno kupil Fenix Tk41 (800 lumnov), zelo zadovoljen.
Amazon.de jo ima v (lastni) ponudbi, tako da sem jo dobil za 113€, kar se mi zdi ok.
http://www.tacwrk.com/en/fenix-flashlig...

Uporablja 8xAA baterije, kar mi je po premisleku bolj všeč od ostalih rešitev. Na srečo so AA Eneloopke v .de pol cenejše kot pri nas, pa že tako se mi jih cel kup valja po hiši.


Kako je pa z garancijo? Jo lahko uveljavljaš v Sloveniji?

Furbo ::

Garancija? Kaj ima pa za crkniti pri svetilki?

Če bo kaj narobe, jo pač pošljem nazaj Amazonu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darkolord ::

Kaj ima pa za crkniti pri svetilki?
Stikalo, tesnila, driver, emitter, ...

Furbo ::

Bom videl, meni ni še nobena crknila v garancijskem roku, pa jih imam lepo zbirko doma.

Edino akku maglite mi je crknila isti dan, ko je prišla tale fenix. Je pa itak smeh proti njej, tako da se ne sekiram. Če se hoče kdo ubadati z njo jo menjam za štiri AAA eneloopke. Po mojem je baterija fuč. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hunter01 ::

Kaj predlagate v rangu 10-20€ pa da je čim močnejši stroboskop noter?
Obvezno črna in take oblike, da se jo da montirat na airsoft repliko. Uporabljal bi jo pa samo nekajkrat na leto.
Plus bi bil, da se da stikalo dodatno kupit.

Recimo je to vredno kaj? Ultrafire C8 + stikalo

Še to, vidim da imajo take svetilke na enem gumbu preklop med 5timi ali več funkcijami. Se da to, na kak način spremenit, da bi preklapljalo samo med max svetilnostjo in stroboskopom (ter izklop seveda)?

Architect ::

svetilke, ki jih vsake toliko prodajajo v hofru so izjemno dobre za svoj denar:)

hunter01 ::

Architect je izjavil:

svetilke, ki jih vsake toliko prodajajo v hofru so izjemno dobre za svoj denar:)

Verjamem, nisem zasledil, da bi imele stroboskop not. Navadno utripanje mi ni zadosti.

Architect ::

če utripanje ne zadosti, pa so zate na žalost res neuporabne. Svetilnost in kvaliteta izdelave pa sta za 10 eur naravnost fantastični. 100 lumnov, z duracell baterijami pa sveti celo večnost.

Takšne imajo ponavadi (princip je tak kot pri tej, se pa modeli malo spreminjajo, so vedno boljši): http://rubysrudel.de/2009/05/11/100-lum...

In na žalost jo prodajajo le vsake toliko časa.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

hunter01 je izjavil:

Kaj predlagate v rangu 10-20€ pa da je čim močnejši stroboskop noter?
Obvezno črna in take oblike, da se jo da montirat na airsoft repliko. Uporabljal bi jo pa samo nekajkrat na leto.
Plus bi bil, da se da stikalo dodatno kupit.

Recimo je to vredno kaj? Ultrafire C8 + stikalo

Še to, vidim da imajo take svetilke na enem gumbu preklop med 5timi ali več funkcijami. Se da to, na kak način spremenit, da bi preklapljalo samo med max svetilnostjo in stroboskopom (ter izklop seveda)?


Mogoče samo s tremi opcijami?

hunter01 ::

A s to zgornjo svetilko, ki si jo dal v linku pašejo te baterije ?

http://www.nakupi.net/izdelek_XTAR-1870...

Oz. 18700 paše na svetilke, ki imajo deklarirane baterije 18650 ? V čem je razlika sploh?

darkolord ::

18650 - 18x65mm
18700 - 18x70mm

jest10 ::

hunter01 je izjavil:

A s to zgornjo svetilko, ki si jo dal v linku pašejo te baterije ?

http://www.nakupi.net/izdelek_XTAR-1870...

Oz. 18700 paše na svetilke, ki imajo deklarirane baterije 18650 ? V čem je razlika sploh?

V 95% paše.
Vse 18650 baterije, ki imajo zaščito, so v bistvu 18700. Vendar le Xtar to napiše

denabiker ::

razmišljam o novi LED svetilki, na polnilne AAA ali AA baterije, naročil bi kar iz DX
http://dx.com/c/flashlights-lasers-999/...

a lahko kdo svetuje katera je best buy za 20-30$?

Spider9 ::

denabiker je izjavil:

razmišljam o novi LED svetilki, na polnilne AAA ali AA baterije, naročil bi kar iz DX
http://dx.com/c/flashlights-lasers-999/...

a lahko kdo svetuje katera je best buy za 20-30$?

Ti se sam drž cree žarnice, pa nimaš kaj zgrešit, sm glih nabavu za 25$ eno, super sveti

jest10 ::

denabiker je izjavil:

razmišljam o novi LED svetilki, na polnilne AAA ali AA baterije, naročil bi kar iz DX
http://dx.com/c/flashlights-lasers-999/...

a lahko kdo svetuje katera je best buy za 20-30$?


Če že res moreš AA... potem tole

denabiker ::

zato bi vzel na AA ali AAA, ker sem zadnjo leto nabavil precej kvalitetnih polnilnih baterij tega tipa in tudi kvalitetni polnilec. Ne bi pa rad metal denarje spet za polnilec teh drugih baterij 18650 itd. Cenenih tak ni za kupit, ker ne znajo drugo kot samo polnit, dražji pa znajo baterijo pametno spraznit, polnit z vso kontrolo ipd.

SplitCookie ::

Pri kvalitetnih akkujih niti 1x nisem rabil funkcije praznjenja
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

T0RN4D0 ::

denabiker je izjavil:

zato bi vzel na AA ali AAA, ker sem zadnjo leto nabavil precej kvalitetnih polnilnih baterij tega tipa in tudi kvalitetni polnilec. Ne bi pa rad metal denarje spet za polnilec teh drugih baterij 18650 itd. Cenenih tak ni za kupit, ker ne znajo drugo kot samo polnit, dražji pa znajo baterijo pametno spraznit, polnit z vso kontrolo ipd.


Ja, bi moral bit res "pameten" polnilec oz uporabnik, da bi šel li-ion baterije praznit za vsak cikel. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

jest10 ::

denabiker je izjavil:

zato bi vzel na AA ali AAA, ker sem zadnjo leto nabavil precej kvalitetnih polnilnih baterij tega tipa in tudi kvalitetni polnilec. Ne bi pa rad metal denarje spet za polnilec teh drugih baterij 18650 itd. Cenenih tak ni za kupit, ker ne znajo drugo kot samo polnit, dražji pa znajo baterijo pametno spraznit, polnit z vso kontrolo ipd.

Z vso kontrolo(kolikor jo pač potrebuješ) ti polni že tale polnilc;)
Da bi pa litijevke praznil? Čemu že? Saj to niso NiCd baterije>:D

denabiker ::

se opravičujem, sploh nisem gledal specifikacije 18650 ipd. baterij, sem bil prepričan, da so NiMH...

RejZoR ::

V Merkurju so zdele neki znižane LED Lenser svetilke. Od tamalih na 4 gumbne do tistih na AAA in mislim da tud AA baterijo. Res majhne in neverjetno močne. Mal študiram, da bi si vzel eno na AAA baterijo. Mam sicer Mag Light na AAA baterijo ampak ima navadno žarnico in niti slučajno n sveti tolk močno plus leča oddaja značilno obročasto texturo na karkoli svetiš. LED lučke pa imajo vedno lepo osvetlitev brez vzorcev.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gruntfürmich ::

led lenser ima neke nove modele, verjetno z boljšimi žarnicami. je kar za prečekirat...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mailer ::

Sem pogledal. M7RX in M14X imata kar 600lumnov, kar je skoraj 3x več kot M7 in M14.

darkolord ::

A prov vidim da tole stane skor 200 eur?

RejZoR ::

Moraš razumet, da dobri LED sistemi takoj koštajo preko 50 EUR. Tle pa imaš v igri še precizno optiko in druge malenkosti in ko potegneš črto 200 EUR za res kvalitetno svetilko ni veliko. Mag Light ni nikoli slovel kot poceni svetilke, se jih pa drži sloves, da so robustne, vzdržljive in kvalitetne. Če so dobre za ameriško policijo in vojsko potem že niso krš ane? Podobno pa je z LED Lenser. Ni poceni, je pa kvalitetno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

darkolord ::

LED Lenser ima nekoliko boljšo optiko (huda preciznost tukaj sicer ne igra vloge) in polnilec. Emitter in build quality pa nista nič slabša pri kitajcih za eno desetino cene.

gruntfürmich ::

tiste za 200€ se mi zdi da so z integriranim akkujem. ostale pa so cenejše. ne vem pa točno...

darkolord je izjavil:

LED Lenser ima nekoliko boljšo optiko (huda preciznost tukaj sicer ne igra vloge) in polnilec. Emitter in build quality pa nista nič slabša pri kitajcih za eno desetino cene.

mislim da ravno pri build quality je LL veliko pred kitajci. pri focus sistemu pa prav tako.
seveda pa je težko razpravljati če je vreden 5-kratnik cene.
ampak če enkrat kopuješ za 20 let naprej to mislim da ni uprašanje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Desetkratnik cene. Pa glede build qualitya so kitajci tudi precej napredovali v recimo zadnjih dveh letih.

Da bi pa svetilko kupoval za 20 let (al pa 10)? No, vsakomur svoje, ampak danes dobim za isto ceno 10x večji output, precej zmogljivejše baterije, boljšo kvaliteto ... kot pred recimo 2-3 leti.

mailer ::

Tak preskok se je zgodil izključno zaradi močnih led diod, ki porabijo 10X manj kot žarnice in svetijo 10X bolj. Dvomim da bo v prihodnjih parih letih tako velik preskok v primerjavi z danes. Če se že kupuje bi kupil tako, ki nima vgrajenega akkuja in jih lahko polniš tudi doma na navadnem polnilcu(A, AA, AAA).

gruntfürmich ::

darkolord je izjavil:

Da bi pa svetilko kupoval za 20 let (al pa 10)? No, vsakomur svoje, ampak danes dobim za isto ceno 10x večji output, precej zmogljivejše baterije, boljšo kvaliteto ... kot pred recimo 2-3 leti.

hja, veš kako je to... svetilko kupovati ker jo uporabljaš, boš morda recimo razmislil če boš 10× naročeval ali samo enkrat. če jo boš kupoval zato da jo boš imel ko jo boš rabil, torej za 20 let, boš zopet morda segel v žep.
hočem reči, da vedno ne odtehta da dobiš 10 svetilk za ceno ene boljše...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

darkolord ::

Tak preskok se je zgodil izključno zaradi močnih led diod, ki porabijo 10X manj kot žarnice in svetijo 10X bolj.
Ja, ampak recimo 3 leta nazaj so ledice že bile dovolj močne za zamenjavo žarnic v svetilkah. Danes so pa 10x močnejše kot takrat. Seveda ne bo eksponento raslo, nekaj pa vseeno bo.

svetilko kupovati ker jo uporabljaš, boš morda recimo razmislil če boš 10× naročeval ali samo enkrat. če jo boš kupoval zato da jo boš imel ko jo boš rabil, torej za 20 let, boš zopet morda segel v žep.
Ne boš verjel, tudi jaz sem kupil svetilke, ker jih uporabljam. Razlika pa je v tem, da bo moja čez nekaj let prav tako še vedno delovala, si bom pa vseeno lahko kadarkoli vmes privoščil novo - boljšo, in staro imel za rezervo oz. jo postavil nekam, da bo pri roki (npr. v avto, garažo, ...)

hočem reči, da vedno ne odtehta da dobiš 10 svetilk za ceno ene boljše...
Če je res toliko boljša, morda ne. Če je pa samo "boljša", ...

hunter01 ::

Meni se pri kitajskih svetilkah najbolj zdijo nekvalitetna stikala. Ne vem zakaj, ampak če se mi kaj pokvari oz. deluje nekonsistentno je to stikalo :)

V vsakem primeru, pa naj tisti, ki so skeptični risikirajo teh 10-15EUR in probajo te kitajske svetilke s cree diodicah in verjamem, da ne bojo razočarani.

Tudi kvalitetne baterije in enostavni pametni polnilci se dobijo za majhen denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hunter01 ()

jest10 ::

Zato pa imaš za okoli 3$ kompletek 5-tih solidnih stikal, ki jih potem menjavaš po potrebi:D

šernk ::

Stikalo ti pošljejo kitajci for free, če jim samo omeniš da je fuč :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

M-XXXX ::

Kakšno led baterijo priporočate za kakšnih sub 10€ (uporaba bi bla mogoče ravno ene 3-4x letno, bi jo pa vseeno imel v avtu?

jest10 ::

Pač nekaj na 2xAA baterije in notri vtakneš AA 1,5V litijevke.
Polnečih litijevih žal ni priporočljivo kuhati v avtu čez poletje, tako da močnejše lučke na 18650 baterije odpadejo..

darkolord ::

M-XXXX ::

Tnx sem naroču tole z zoomom :)

bond007 ::

Ta zoom ima 3xAAA, kar je kr skor mal bogo... 350 lumnov vn iz tele XR-E nikol ne vidiš, sploh pa ne na AAA baterijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Okapi ::

In zakaj bi jih moral toliko imeti?

O.

barakus ::

Katero svetilko (katere led modul?) priporočate, da ima dobro razpršitev svetlobe in je primerna za osvetljevanje na blizu ter čim manjšo porabo?

einstein :P ::

STAY OUT OF MY TERRITORY!

bond007 ::

In zakaj bi jih moral toliko imeti?

Omenil sem zato, ker ma dx toliko napisano in marsikoga zavede...Kapaciteta treh AAA je pa tudi bolj boga.

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

@barakus

http://www.ebay.com/itm/12pcs-3W-White-...


A si ti smotan?:|
12pcs 3W White 12000K 14000K
A veš kakšne farbe je tole

pronto ::

Jaz prodam mini maglite led z baterijami poceni ce koga zanima. Nova nerabljena. Imam vec komadov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pronto ()

barakus ::

Sem se sam lotil malo raziskovat o teh svetilkah na DX. Bolj kot berem komentarje AA in AAA svetilk na Dealextreme, bolj sem odvrnjen od nakupa. Imam feeling da karkoli tam kupiš bo razpadlo v roku 1 leta.

Ali tam sploh imajo svetilko ki: uporablja AA akumulator, ki je notri trdno fiksiran in se ne premika, se ne greje, ima kvalitetno stikalo on/off (1mode) in širok snop svetlobe? Po komentarjih sledeč, je nimajo.
Potem bi pa še imel eno varianto z nizko porabo (da traja precej ur) in eno z višjo (čim večja svetilnost). Če imate kako priporočilo, se priporočam...

darkolord ::

Kakšen poseben razlog, da bi rad AA(A)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naglavna luč (headlamp)

Oddelek: Loža
347768 (5429) specing
»

Svetilka - maglite vs. led lenser vs. drugo

Oddelek: Kaj kupiti
112059 (1770) tx-z
»

Energizer svetilke

Oddelek: Loža
374129 (3419) jest10
»

Mag lite

Oddelek: Loža
113735 (3117) luka150

Več podobnih tem