» »

Majhna močna svetilka

Majhna močna svetilka

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 8
»»

;-) ::

Iščem manjšo svetilko naprimer za na ključe obesek ampak da bi res dobro svetila.

take oblike pač če veste da katera extra dobro sveti se priporočam.

ReBi ::

maglite

še link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ReBi ()

;-) ::

Preverjeno?
Ustreza mi velikost in vse sam da nebo crknila hitro tako vse do zdaj =) Sveti res 30m realno?

;-) ::

Dolžina: 8 cm
Teža: 24 g
Premer reflektorja: 1,3 cm
Premer svetilke: 1,3 cm
Vrsta baterije: 1 x AAA (priložena)
Vzdržljivost baterije: 3,5 ure
Svetilnost: 213 PBC
Žarnica: Kriptonska
Vzdržljivost žarnice: do 20 ur
Dolžina snopa: 30 m


Vse je ok sam vzdržljivost baterije je 3.5 ure vzdržlivost žarnice pa 20 ur to pomeni da bom parkrat baterijo menjal pa papa žarnica?

d0rK ::

Khm, ce tistle res svet 30m... Dvomim.


Jz mam tole in sveti odlicno.

;-) ::

Na žalost nimam paypalla in nemorem kupovat preko ebay-a tak da slovenija sam =) naročil sem uno predlagajte še kaj tist bo sam za obesek. Če pa sam 20 ur sveti pa nevem ka se bo naredlo ^^

SmeskoSnezak ::

Kupi si LED lučko... svetijo full dobro in zelo dolgo!
@ Pusti soncu v srce... @

;-) ::

pokaži kako

Tomi ::

Lani sem v ZDA kupil eno LED, podobno kot je ona v linku z E-baya (mislim, da je bila smešnih 5-6 dolarjev) in sveti fenomenalno.

edit: blagovna znamka Eddie Bauer, vendar konkretne trenutno ne najdem.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

;-) ::

Danes dobil maglitko ko deklarirano sveti 30m...dejansko pa 5m pa menjujem žarnice pa baterije kok hočem, ni vredna niti tok k kaka ki si jo kupil v celem svetu za 199sit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

bluefish ::

tisto maglite imam tudi jaz in je stvar tako ali tako mišljena kot obesek za ključe - pač kot pripomoček za kakšno hitro osvetlitev predmeta. Je pa jasno glede na žarnico, baterijo in premer konusa, da doseg ni 30m.
Imaš pa v kompletu tako ali tako dve žarnici, ena je namreč skrita pod fedrom (ven ga enostavno potegneš z nohtom in ga nato nazaj le potisenš s prstom) zgornjega navoja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Okapi ::

Jaz imam na obesku za ključe tole:


http://www.zweibrueder.com/ENG/produkte...
Ni ravno žaromet, svojo funkcijo pa opravlja odlično.
Vsekakor moraš vzeti takšno, ki ima LED.

O.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

bajsibajsi ::

Skoraj tezko verjamem, da bi svetilka s tako obliko in s tako ceno resnicno imela uporaben domet do 30 metrov; max. 10 metrov.

;-) ::

Ja vsi so hvalili maglite itd. pa še ReBi je predlagal sam vidim da na tem forumu ni nič za vrjet =) Saj negre za to sam moti me da pišejo nekih 30m itd. če je nevem 10m res max pa še to se nič ne vidi.

Res če kdo kupuje tale ni vredna da bi jo pes uscal. Bom probal še kaj drugega.

ReBi ::

jaz sem s svojima dvema zelo zadovoljen...
Je pa res, da nobena od niju ni narejena za obesek za ključe:)

šernk ::

kje se pa da dobiti takšne stvari razen na internetu? pa tudi sam bi hotel da je neka kvaliteta in ne spet da ne bom videl nič kot zadnja baterija ki sem jo kupil. mora pa biti seveda majhna za v žep, poleti še kako prav pride po kakšnih travnikih itd, do sedaj sem za to uporabljal kar ekran od mobitela ;((
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SmeskoSnezak ::

Ja, moja led lučka sveti enih ~20m v razdaljo in ima ozko usmerjen snop treh ledic. Elektriko dobi od dveh AA baterij. Mam pa jo že dve leti, dobil za darilo.
@ Pusti soncu v srce... @

xabre ::

Tukaj imate polno take ropotije pa še zastonj poštnina je.:)
Jaz sem si kupil eno žepno na 5 ledic pa kar v redu sveti, edino malo modrikasto.

Okapi ::

Dobiš jih v raznih trgovinah s športno in lovsko opremo, v lj. BTC-ju je tudi par trgovinic samo za take reči (baterijske svetilke & stuff).

Samo se je treba zavedati, da se moraš vedno odločit za nek kompromis med svetlobo, velikostjo, vzdržljivostjo, ceno in še čem.

O.

SmeskoSnezak ::

Ja, ta ki sn jo jaz dobil je bila kar draga, kolkor vem. :)
@ Pusti soncu v srce... @

bajsibajsi ::

Men je pa kar malo zal, da par let nazaj nisem kupil v BTC Sparu male led svetilke, ki je delovala na rocni "dinamo". Je bla res pocen, na tistem sredinskem delu, kjer imajo razlicne cheap artikle, cca. 1000 tolarjev. Se mi zdi ravno kul za npr. v avto, ker ni na baterije. Spravis jo v prtljaznik in ti mogoce, kdaj prav pride, npr. pri nocnem gumi defektu za menjavo gum...itd.

Okapi ::

Saj take še vedno dobiš vsepovsod.

O.

mojsterleo ::

Men je pa kar malo zal, da par let nazaj nisem kupil v BTC Sparu male led svetilke, ki je delovala na rocni "dinamo".

jst mam tako svetilko ze skoraj dve leti in je res zelo uporabna. navijas jo 10 minut in to zadostuje za 45 minut zelo dobre svetlobe (ima 3 ledice vendar lahko preklopis da dela samo ena), ne vem ce je domet ravno 10 metrov, je pa dovolj za obicajno uporabo, pa se baterij ne rabis. aja pa dandanes jih dobis vsepovsod, mercator, interspar, merkur, eleclerc, nekatere imajo se vgrajen FM radio, druge kompas, tretje polnilec za mobitel (yep brez zajebancije).

drugace pa je najboljsa svetilka tista maglite rechargable system, ima izredno mocno halogensko zarnico s 50.000 luxov moci (isto kot soncna svetloba), snop ma domet ene 600m, 2 uri delovanja ob polni bateriji, uporablja pa mislim jo tudi slovenska obmejna policija. imel sem jo moznost sprobati na enem sejmu, ampak 128 eurov pa ne dam za baterijo, hvala.

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

Ta maglitka ni ravno majhna reč. Pa sonce ma malenkost več kot 50000 lux. :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

koyotee ::

lol, to je bla res primerjava, ko sonce ;D
ubistvu bi mel pol sonce u žepu :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

smarty ::

http://www.bolha.com/oglas383210892/-pr...

Pozna kdo te luči, je že kdo poizkusil?

d0rK ::

Clovek pomoje nateguje da je JOJ. Kako me razpizdi tak folk..


Poglej po Dealextreme, imas take noname robe kot dreka.

mojsterleo ::

http://www.bolha.com/oglas383210892/-pr...

Pozna kdo te luči, je že kdo poizkusil?

nekaj takega so imel ene 2 meseca nazaj v lidlu, cena je bila okrog 15 eur, in je imelo 9 ledic. je pa res, da ima tale litijevo baterijo in charger, samo vseen 100 eur... raje dam 20 eur vec in kupim zgoraj omenjeni maglitov RX.:P

Okapi ::

Baterije Cree niso noname, malo poguglaj.
http://www.cree.com/products/xlamp_mce....

Svetijo hudo, samo cena na Bolhi je prehuda, na DealExtreme ali eBayu dobiš take za okoli 50 evrov.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

d0rK ::

Cree ni baterija ampak LEDica.

smarty ::

To že ampak ko sem gledal točno take, ker bi rabil tudi za pod vodo + 2 bateriji zraven so okoli 70 ali 80 Eur na ebayu.
Je pa fora, da so tuki še stroški poštnin itd tko, da ne pridem dosti bolje glede cene.
Je sicer malo dražje kot v tujini...
Je pa SSC P7 in ni neki noname Lidl varianta.
Gre se samo, če je že kdo kaj takega kdaj probal, ker kakor berem je res kr huda stvar in šiša Maglite in Lenser.
Ne vem no...

Pyr0Beast ::

900lm je kar (pre) huda in tudi dokaj nerealna. 1100lm ima 100W žarnica.

Sem se pa zadnjič skoraj oslepil s 1W, 52lm ledico, tako da že to je kar dovolj >:D
Te ledice novih generacij so dosti boljše in po barvi svetlobe povsem primerljive s halogenkami. Seveda pa niso in tudi nikoli ne bodo bog i batina.

Cree so res (lahko) ledice, niti ne najkvalitetnejše IMO. Odvisno od 'Bina', ene so bolj rumene, ene bolj bele. Popolnoma odvisno od kvalitete fosforja ki je noter.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

smarty ::

900 lm je nekje 70W.
Pa tudi teh 900lm je morde res preveč kakor sem bral. Zdaj ne vem točno za tole ampak nekje naj bi dosegale 600lm max.
To je pa za svetilko kar precej dobro. Rabim kako svetilko k bom lahko svetil po luknjah v morju ter da bom lahko zvečer
iz obalo lahko kaj posvetil v morje, za kak ribolov.

d0rK ::

Tut SSC ni noben brand name svetilke ampak model LEDica.


Pomoje dobis enako z DealExtreme, posamezno pa se baterije za polhnt in polnilc, za pol cene. Postnine tam itak ni.

Okapi ::

Na oni bateriji iz oglasa na Bolhi piše Cree in torej firma ne dela samo golih ledic, ampak tudi cele baterije. Razen če so kakšni noname Kitajci na ohišje na veliko napisali, katere ledice ima v glavi.

O.

smarty ::

In če stane na dealextrem recimo taka luč 70 Eur. Potem ti naročiš v Slovenijo in plačaš samo 70Eur?
Verjetno moraš kake stroške prevozov ali karkoli plačati?
Drugače jo itak tam naročim, če je brez poštnin al karkol že...
Ne vem točno kako to gre preko tujine, ker nisem še nikol nič naročeval.

Okapi ::

Na DealExtreme je poštnina vključena v ceno, plačaš pa pri nas še 20% DDV in par evrov carinskih stroškov.

O.

d0rK ::

Ja, DDV in carina se pride. Lahko se ji pa tudi izognes. Sam sem dobil dva od dveh paketov mimo carine.


Postnine pa ni. Cena ki je tam je tisto kar placas.

Okapi ::

Samo carina je ponavadi kakšen procent ali dva, če sploh je za ročne svetilke, zanemarljivo skratka.

O.

gruntfürmich ::

https://www.fenix-store.com/
tole se mi zdijo dokaj kvalitetne ledice. ti jih zastonj pošljejo worldwide.

pa še nemške: http://www.zweibrueder.com/

jst bi med tema dvema izbiral. maglita bi se pa takoj vzdržal.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dukedl ::

teden nazaj sem naročil par izdelkov firme http://www.zweibrueder.com/ na tejle strani http://www.torchdirect.co.uk/led-lenser... (naročil v soboto, poslane v ponedeljek, prispelo v četrtek). pa dosti cenej kot v sloveniji.

vzel sem T7, P7(obe novi 200lumnov), V8 Photon Pump in Automotive Rechargable.

zelo zadovoljen, priporočam.
lp dukedl

Highlag ::

Glej Majhno pa Močno nekako ne gre skupaj ko gre beseda o svetilkah.

Maglitke so precej lahka izbira, ker so svetilke kvalitetne, pa tudi precej dobro svetijo Pa vzameš katerokoli velikost.

Imam eno na 2 "C" baterije na klasično žarnico, pa eno Z led svetilko na 2 AA bateriji. Obe svetita za svojo velikost precej dobro. Osvetljevanje stvari na 30m je pa utopija za takšne svetilke, sploh če to hočeš v polmraku. Zato imajo Avtomobilske kratke - za na 40m okoli 35W po kosu. Žarnice v ročnih svetilkah okoli 2W.

Če pa je tema popolna pa ti tudi mala svetilka pomaga ogromno. Tudi na precej velike razdalje. Samo oko se mora malo navadit na temo.
Never trust a computer you can't throw out a window

tx-z ::

Maglitke niso sploh neki močne preveč...
tx-z

Pyr0Beast ::

So, kolikor je močna žarnica, ki je noter.

Niso plastične, to je razlika. In če ti pade, ne crkne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

mislim da so mag-LED slabše od konkurence. navadne svetilke se pa itq ne splača kupovati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

itak37 ::

Jest imam od Fenix LD20, odlicna svetilka, 200lm na max. moci, je primerljiva z 20W klasicno zarnico. Ima pa 2 AA bateriji, na max. moci zdrzijo 2uri, na min pa 12h. .
Zraven pa sem vzel tudi difuzor, zelo uporabno namesto lanterne za kampiranje. Priporocam.

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Dr_M ::

Mag je hype, taprave so led lenser.:)
2 mesca nazaj, mi je en tip kazal eno malo led lenser lucko, ki je osvetlila hiso cca 50m dalec. Uporablja 1 ledico, z AA baterijo zdrzi cca 8h. Cena je pa okoli 60€, ampak vredna vsakega centa. Zal pa nevem kater model je...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

;-) ::

jih prodajajo v sloveniji? Tista maglite ki sem jaz nabavil ni vredna pol pizde mrzle vode

mavec ::

Enaa jih ima v ponudbi, drugje jih pa praktično ni, vsaj preko spleta kolikor sem uspel videt.

««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naglavna luč (headlamp)

Oddelek: Loža
347771 (5432) specing
»

Svetilka - maglite vs. led lenser vs. drugo

Oddelek: Kaj kupiti
112063 (1774) tx-z
»

Energizer svetilke

Oddelek: Loža
374138 (3428) jest10
»

Mag lite

Oddelek: Loža
113737 (3119) luka150

Več podobnih tem