» »

nadgradnja biosa

nadgradnja biosa

Anteus ::

Pred kratkim sem zamenjal procesor na svojem računalniku, Phenom za Phenom II. Sedaj računalnik ob pritisku na gumb ne trza. Domnevam, da zaradi starega biosa. Uporabljam matično ploščo Asus M3A32-MVP Deluxe. Ne vem zagotovo, katera verzija biosa je naložena, ampak pri strani sem našel številko 1203, kar domnevam, da označuje privzeti bios. Na uradni strani je ta matična plošča navedena med tistimi, ki podpirajo Phenom II z opombo, da to velja za bios različico 1206.

Je mogoče nadgraditi bios s tem nedelujočim procesorjem?

BuBBle.D ::

Računalnik se ti bi mroal zagnat in v primeru, da BIOS ne podpira novega procesorja, bi bil o tem ob zagonu obveščen. Torej, če se računalnik sploh ne prižge, je problem nekje drugje.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Anteus ::

Preveril sem vse kontakte, namestil še zvočnik matične plošče in poskusil ponovno.
Rezultat je enak. Matična plošča je očitno pod napetostjo, prav tako grafična kartica, led indikator delovanja diskov je prižgan, čeprav ne slišim njihovega delovanja, pa tudi dvd enota se odziva normalno.

Ima kdo kakšno idejo, kja bi bilo lahko narobe?

slowie ::

Ali je rezltat isti, če poskusiš zagnati brez CPU-ja?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Anteus ::

Povsem enak. Poskusil sem tudi resetirati bios, za primer, če bi mogoče matična plošča dojemala nov procesor kot preveč navitega starega, pa tudi ni spremenilo zadeve.
Bom poskusil odstraniti še kaj in mogoče vstaviti drugo grafično kartico.

logout ::

A BIOS si ze nadgradil na najnovejso verzijo? Najprej update BIOSa, nato raziskovanje naprej, ce se vedno ne dela.

L.p., Kloko

slowie ::

Če ob zagonu računalnika sistem ne trzne, potem po moje ni kriva stara verzija biosa. Jaz bi poskusil zagnati s starim procesorjem...
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Anteus ::

Preizkusil sem še grafično kartico v drugem računalniku in svoj računalnik z drugo, zanesljivo delujočo. Rezultat je spet enak, tako da bom poskusil še s starim procesorjem (AM2).
Mogoče še to: poskusil sem resetirati bios in to je vsaj navidez delovalo normalno. Za razliko od normalnega zagona ni računalnik zagnal povsem nič - če nisem dovolj jasno povedal prej: računalnik je očitno pod napetostjo in npr. zažene ventilatorje, vendar se ustavi pred nalaganjem biosa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Anteus ()

Anteus ::

Uporabil sem drug procesor, da sem naložil nov bios in sedaj normalno zazna tudi Phenom II. Jutri bom poskusil, če je mogoče (brez težav) naložiti OS.

logout ::

Poduk za vse tiste, ki mislijo, da se kaj takega ne more zgoditi zaradi prestarega BIOSa.

L.p., Kloko

boogie_xlr ::

Jaz sem sicer moral posodobit bios, ker mi zarad razerke viste ni hotl zagnat.
Jap, novi bios doda podporo več procesorjem (jih pravilno identificira).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz amd athlon x2 64 6000+ na phenom II x6 1055T - vse počasnejše

Oddelek: Pomoč in nasveti
151084 (905) filip007
»

Kompatibilnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
25974 (664) srdo
»

Problem AMD Phenom II X4 945 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
643905 (3241) Pšenični
»

Pomoč pri nakupu novega procesorja

Oddelek: Strojna oprema
251949 (1282) Meizu
»

m2n-e 1401 BIOS flash

Oddelek: Strojna oprema
152067 (1926) Vuli

Več podobnih tem