» »

a se splaca duron 1300

a se splaca duron 1300

carzlatko ::

a se splaca duron 1300
ker bi ga rad kupil in
koliko casa mi bojo spili dobro delali

Asgard ::

beda beda beda. Kup si c1.7ghz pa bos kamot pol ruknu gor se p4. Intel je lahko 10% počasnejši je pa 90% bolj stabilen kot amd :D

JLP ::

Mislm da bi se bl splačal AMD Athlon XP 1500+ uzet. Je sam kak 5k draži.
Live long and prosper!

_Mortal_ ::

AMD all the way. al Athlon XP al pa Duron-a
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

carzlatko ::

a se splaca al ne
ne zdaj tuki neki celeron je bols
celeron sem mel pa sem ga ven uzel
pa ni pa dal nazaj notri pa se je kar skuril
duronu pa ni nic blo
celeron sux

krucymucy ::

nak vzemi athlona! skuru celerona :D

OldSkul ::

Carzlatko ti si ga sam usral.Procesor si že kako narobe dal noter al si ga pa z hladilnikom polomil.
Celeroni pa kar ne crknejo tako.Bi prej reku to za Durone.

Asgard ::

vi se kar bunite za durona. Boste ze vidli, kot premnogi do sedaj da je edini proizvajalec za procesorje ki jih zna delati seveda še vedno Intel. Sej ne rečem da cene niso ravno nizke, samo saj veste: kvaliteta se plača !!!
Preveč duronov pa atlonov sem zlozu de mi bo kdo govoru kaj je dobr in kaj ne. Jebes hitrost, jebes ceno, ce hoces vredu robo jo bos plaču, kar pa AMD zihr ni. Sej ne da bi bil kak zagrizen intelovc, samo ko bo AMD naredu procesor ki bo stabilen nonstop (tle mislim vec mescov laufanja skupaj na linuxu pa de je se navit) pol ga pa kupim, pa tud če je intel cenejši v tistem casu.

Cosmo ::

Imam Durona 1000@1212 in od takrat ko sem ga vklopil (pred 1 tednom) deluje brezhibno pa je stalno obremenjen (seti, file sharing, games itd...). Je pa res da je gor Win2k in da je masina porihtana tako je treba.

Aja glede nasih veleumnih prodajalcev, ki dajejo not samo se Intela ker je stabilen in oh in sploh, Amd je pa nevemkaki drek itd...
Sem videl ko sem delal poleti na servisu ko so se sestavljale masine s Thunderbirdom 1.4 giga, ki ze sam pozre 72W in 150 (!!!)W napajalnikom. Pol pa se je zadeva cudezno sesuvala....
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

salesky ::

Jst se strinjam z zzyzx. AMD je čist stabiln.

_Mortal_ ::

Stabilo odkar sem ga kupil. cca 9 mescev
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

dr.J ::

Asgard: dve mašini z Athlonom 900 tečeta non-stop od 20. decembra 2000, tretja pa z Athlonom XP 1600+ od 8. januarja letos, ves čas procesorsko obremenjene. Mašine so ves čas prižgane, gor teče linux. Overcklockane pa niso, ker se to za poganjanje na dolgi rok po mojem mnenju ne dela. Če je procesor narejen za toliko MHz, naj potem na toliko MHz tudi teče. Doslej ni bilo niti ene težave.
Če je mašina nestabilna, za to najpogosteje ni kriv procesor, pač pa kaj drugega (low-cost plata ali pa driverji). Tudi sam imam precej izkušenj s PCji. Pa tele poste preberi; iz izkušenj vem, da zna AMD narediti boljši (da o ceni ne govorim) procesor od Intela - vsaj za tisto, kar sam rabim.

Kar se pa durona tiče: boljša varianta je Athlon XP. Čez par tednov bodo na volj Thoroughbredi, pa bodo verjetno XPjem (Palomino) šle cene še malo dol. Edino kako dobro plato vzemi, npr MSi KT3 Ultra, ker ima pravilno izvedeno termično zaščito procesorja in tudi predraga ni (33 kSIT). Lahko pa vanjo zatlačiš Durona in ga kasneje zamenjaš za Thoroughbreda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

nodes ::

Asgart, vse je v dobri izbiri vseh komponent. Tud Intel zna hudičev zanič delat, npr. VIA 133. Zato pa tud imamo forume, tak mal počez nabijat ni fer. Vsekakor osebno mislim da Duroni odhajajo. XP bo potem new budget za njim T-bret. Intel prodaja prazen procesor, ki se mu gre samo še za MHz. Kako je potem 1.7 generalno za mišji rep hitrejši od 1.3. Od takrat je XP bistveno hitrejši od Celerona praktično za isto ceno. :D AMD XP 1700 in Celeron 1700
rad bi vidu tistega, ki kupi Celeron ali pa tudi ne. :P

P4 z RDRAM-om je bil umazan poizkus destrukcije konkurence, če bi bil uspešen, z malo domišljije tudi današnji dan ne bi bil sončen. Od dvajsetletnega izdelovalca procesorjev bi človek pričakoval zmogljivejši kos silicija.Če poglejmo nVidijo, kaj je naredila v kratkem času na področju grafike ( 120.000.000 trantistorjev, da o računski moči niti ne govorimo) . Jaka stvar je procesor, ki stiska npr. Divx dva dni, mislim po računski moči. Še enkrat poudarim, da je to samo zato, ker Intel nikolil ni imel resne konkurence. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

tha_man ::

Definitivno kupi XP1600! Trenutno daleč najboljši nakup.

Kar se tiče folka ki pravi kako je Intel stabilen in AMD sux: če ne znaš sestaviti računala z AMD-jem, ga ne sestavljaj! Mislim da je veliko bolj pametno da si vzameš 14 dni časa pa izbereš kvaliten napajalnik, ram in plato za AMD-ja (oz. povprašaš po forumih in imaš zadevo sestavljeno v dveh dneh), kot da v eni uri izbereš nekaj naključnih komponent za Intela. Slednji bo res vseeno ok delal (razen če se ti posreči izbrati najbolj bedno plato), ampak bo tudi dražji in počasnejši.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923302 (15082) 54j0
»

Kateri procesor imate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1087980 (5381) GamingFish
»

Celeron 2,5 in 2,6 GHz

Oddelek: Novice / Procesorji
302028 (2028) kuglvinkl
»

Nov računalnik - nižji/srednji razred

Oddelek: Kaj kupiti
302293 (1809) Mercier
»

Resno vprasanje AthlonXP ali P4?

Oddelek: Kaj kupiti
301796 (1324) [t502]

Več podobnih tem