» »

Rog

Rog

1 2 3
4
»

Heavy ::

Jerry000 je izjavil:

Ne ni ok...podpiranje huliganov pa tudi ni ok kajne?



Pa, a je možno da so to res huligani? Malo ne drži vode, da bi šli huligani mlatit hipije, kateri se upirajo občinski uredbi. Še posebej, da bi se jih 30 zbralo za terorizirat 'prazno' stavbo in zgolj grozit z požigom.

Po preteklih dogodkih z begunci so bili desničarski aktivisti miroljubni, med tem ko so levi nosili kapuce in kije (ker jih je zeblo in so šli kasneje bejzbol špilat).

Inside job, da bi zvrnili krivdo na naci desničarje?

#TeamFelix

Phantomeye ::

razerznak je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

razerznak je izjavil:

tile 30, dolžem sem vam pir in čevape, pa že so na 24kur disable komentarje hahahah loleki

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ne...

Zanimivo...tisti v rogu so vam gnus in ne vem kaj, te huligani so vam pa OK? Da se razume, za Rog sem nevtralen, naj porušijo ali pustijo, ampak to dejanje je pa huligansko. Ta skupina ni nič boljša kot oni v Rogu.


ja no sej ko pa oni nezakonito okupirajo zemljišče pa je ok al kako?
ja tile 30 "herojev" je to nardilo nezakonito, ampak tole je dobro zlo, ne pa oni zdrogirani loleki



lol, ja to je to. Dejmo reševat probleme z zamaskiranimi vigilanti, ki to niso. Če državljani izvajajo nepokorščino, potem je treba to uredit s kiji in podobnim. Good thinking.

Machete ::

Tu v občini ni pločnikov na določenih odcepih, ker se občina ne more s folkom zmenit za normalen odkup par m parcel. Prisilna razlastitev pa je izjemno dolgotrajna in komplicirana.
Mislim, da bomo na pravi strani zgodovine, če gremo tem ljudem, ki ne prodajo zemlje, metat kamne v stekla in požgemo hiše.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gejspodar ::

>Mislim, da bomo na pravi strani zgodovine, če gremo tem ljudem, ki ne prodajo zemlje, metat kamne v stekla in požgemo hiše.

Nisem vedel da so njihove hiše ter zemlja občinska last in da jih protipravno zasedajo...

fantasycamp ::


lol, ja to je to. Dejmo reševat probleme z zamaskiranimi vigilanti, ki to niso. Če državljani izvajajo nepokorščino, potem je treba to uredit s kiji in podobnim. Good thinking.


Ah tako govort je neumno, to je kot da bi rekel da se ti zdi neumno da so te okradli ko si hodil okol z zlatimi veržcami in prstani..

dejstvo je da bo vedno en del populacije ksenofoben in agresiven, moraš vedt način kako jih obvladat, sigurno pa ni na način da jih direktno provociraš...

Matako ::

Zanimivo, da tokrat niso imeli slabe besede za može v modrem, za razliko od par dni prej... mogoče pa rogovci in policija postanejo celo prijatelji?

Kakorkoli, zdaj so jim dolžni eno.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

dice7 ::

Gejspodar je izjavil:

>Mislim, da bomo na pravi strani zgodovine, če gremo tem ljudem, ki ne prodajo zemlje, metat kamne v stekla in požgemo hiše.

Nisem vedel da so njihove hiše ter zemlja občinska last in da jih protipravno zasedajo...

Ljudstvu oblast in pravo v roke!

Machete ::

Gejspodar je izjavil:

>Mislim, da bomo na pravi strani zgodovine, če gremo tem ljudem, ki ne prodajo zemlje, metat kamne v stekla in požgemo hiše.

Nisem vedel da so njihove hiše ter zemlja občinska last in da jih protipravno zasedajo...


Torej zgolj cilj determinira upravičenost sredstev. Super. Smer 'nazaj v jamo' torej.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dice7 ::

Sm poslusal po radiju prispevek kako je eden izmed rogovcev opisoval incident, sarkazem gor ali dol, ko sm slisal da je rekel kako so naciji napadli zgradbo se nisem mogel upreti krohotu in misli na slotek

peko_deko ::

videl v živo ko so jih ujeli, niso poslušali kam in kako it in so jih takoj dobili

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: peko_deko ()

Karaya 52 ::

Jankovic je zapravil priložnost ob prvi nočni akciji. Zdaj bo potrebno uporaviti velike količine solzivca. Je pa zanimivo, da 30 samoorganiziranih fantov premaga 150 Rogovcev, ki potem na pomoč kličejo represivni aparat države. Malo pussijevsko izpade.

technolog ::

1. S pravniki predebatirat, če so lahko notri. Pri tem upoštevat dokaze in argumente obeh strani.
2. Če so notri protizakonito, uporabit policijsko in vojaško silo za izselitev (s predhodnim opozorilom in časom 24 ur).
3. (opcijsko) Poskusiti doseči dogovor za odkup ali najem parcele.

To je to.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Heavy je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Ne ni ok...podpiranje huliganov pa tudi ni ok kajne?



Pa, a je možno da so to res huligani? Malo ne drži vode, da bi šli huligani mlatit hipije, kateri se upirajo občinski uredbi. Še posebej, da bi se jih 30 zbralo za terorizirat 'prazno' stavbo in zgolj grozit z požigom.

Po preteklih dogodkih z begunci so bili desničarski aktivisti miroljubni, med tem ko so levi nosili kapuce in kije (ker jih je zeblo in so šli kasneje bejzbol špilat).

Inside job, da bi zvrnili krivdo na naci desničarje?


No, še huje ko huligani, 30 se jih more zbrat da nabrca par hipijev k jih že tko narava tepe. Dejmo rešvat z pretepi kajne? Pol predlagam da grete še v parlament potepst vse...tam je tut treba udarit...aja, za tja so pa prevlke mevže. In še vedno mislm da ti nis nč bolš od onih hipijev tam, ker podpiraš take dejavnosti, necivilizirane...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Matako ::

Ja saj. Rogovci so sami pristali na zakon džungle. Ne moreš en dan reči, da zavračaš vse zakone in agente njihove vzpostavitve zmerjati z naciji.. naslednji dan pa te iste agente klicati na pomoč, ko te drugi alternativci tepejo.

Pač se bodo morali odločiti ali igrati po pravilih establišmenta ali sami spopasti z najstniškimi naciji. Oboje hkrati ne gre. Mogoče so pa mulčki samo hoteli zasesti "družbeno lastnino" - menda je od vseh.

V bistvu njihov problem zdaj, saj tako so želeli. Karma je kurba.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

otago ::

Machete je izjavil:

Tu v občini ni pločnikov na določenih odcepih, ker se občina ne more s folkom zmenit za normalen odkup par m parcel. Prisilna razlastitev pa je izjemno dolgotrajna in komplicirana.
Mislim, da bomo na pravi strani zgodovine, če gremo tem ljudem, ki ne prodajo zemlje, metat kamne v stekla in požgemo hiše.


Se spomnim na The Wire. Zdemoliraj sosesko, poceni odkupi, poruši in prodaj yapijem...

Problem pri ureditvi pločnikov in razne infrastrukture je, da občina smatra, da jim morajo občani njihovo zemljo podariti. Ker gre za družbeno dobro. S tem ni nič narobe. Je pa narobe, ko potem občina odkupuje od privatnikov in družinsko povezanih podjetij zemljišča in preplačuje. Raji nič, našim pa duplo.

Matako ::

Odličen testen primer za vse relativiste. Ker so vsi točno enaki, ni razloga, da bi preferirali ene.

Ker kdo smo pa mi, da določamo, kdo je hujši?

Sprejmite drugačnost!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Phantomeye ::

Sej ne morem verjet. Ljudje na slotechu dejansko skušajo opravičevat ali kako drugače racionalizirat dejanje huliganov/neonazijev. Just uau.

Tu sploh ni več važno, kako je mnenje o situaciji v Rogu, opravičevat nasilje in represijo kot rešitev "problema" je precej nazadnjaško, in ne morem verjet, da dejansko berem to...

blink ::

Jerry000 je izjavil:

razerznak je izjavil:

tile 30, dolžem sem vam pir in čevape, pa že so na 24kur disable komentarje hahahah loleki

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ne...

Zanimivo...tisti v rogu so vam gnus in ne vem kaj, te huligani so vam pa OK? Da se razume, za Rog sem nevtralen, naj porušijo ali pustijo, ampak to dejanje je pa huligansko. Ta skupina ni nič boljša kot oni v Rogu.


Meni se zdi oboje čisto mimo. Upam, da vse skupaj zaprejo in prostore porušijo/prenovijo. Ne predstavljam si, da bi bil kje v bližini in naenkrat pride mimo 30 zamaskiranih bebcev s kiji za bejzbol????

Naslednji korak, vsak s svojo pištolo v žepu v imenu osebne varnosti?

Wrop ::

Nasilje rodi nasilje. Največje nasilje pa je bil napad na bager. Človek se poceli, bager se ne more.

Jerry000 ::

blink je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

razerznak je izjavil:

tile 30, dolžem sem vam pir in čevape, pa že so na 24kur disable komentarje hahahah loleki

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ne...

Zanimivo...tisti v rogu so vam gnus in ne vem kaj, te huligani so vam pa OK? Da se razume, za Rog sem nevtralen, naj porušijo ali pustijo, ampak to dejanje je pa huligansko. Ta skupina ni nič boljša kot oni v Rogu.


Meni se zdi oboje čisto mimo. Upam, da vse skupaj zaprejo in prostore porušijo/prenovijo. Ne predstavljam si, da bi bil kje v bližini in naenkrat pride mimo 30 zamaskiranih bebcev s kiji za bejzbol????

Naslednji korak, vsak s svojo pištolo v žepu v imenu osebne varnosti?

Seveda je mimo...ne zagovarjam nobenih. Sem povsem nevtralen. Oni hočejo z temi huligani rešit stvar, ne zavedajo se pa da Rog uporabljajo tudi normalni ljudje, in tudi taki bi jih lahko fasali! Potem pa še zagovarjajo nasilje in te nasilneže, ko bo pa novica kako je nekdo enega pretepu sred LJ bodo pa pljuval čez nasilneža. Še sami ne vejo kaj bi radi...

MadMicka ::

Pomoje lahko samo bolan človek na kakršenkoli način zagovarja napad več kot 30 zamaskiranih ljudi, oboroženih s kiji in podobno na Rogovce (ali kogarkoli drugega). Napadalce in organizatorja zapret za dlje časa kot kazen in kot opomin podobnim idiotom.

Jerry000 ::

Seveda so bolani. Ko bi pa enega nedolžnega dobili ti huligani pa pretepli bi bil pa kažin...

Matako ::

Zoki je kriv, samo ne neposredno.

http://www.rtvslo.si/crna-kronika/upora...

Je ali ni?
/\/\.K.

Karaya 52 ::

Policija (oblast) kar se Roga tiče ničesar ne rešuje in tam kjer je tako se pojavijo vaške straže. To je jasno iz slovenske zgodovine.

Wrop ::

V Rogu imajo vaško stražo? A niso proti zapiranju mej - svojih domov?

Unknown_001 ::

Wrop je izjavil:

V Rogu imajo vaško stražo? A niso proti zapiranju mej - svojih domov?


Kaj lahko pričakuješ od dvoličnežev?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Heavy ::

Wrop je izjavil:

svojih domov?


Modra oseba je enkrat rekla: lahko z tujim ku*cem po koprivah mahat.
#TeamFelix

borisk ::

naj naredijo kar po srednjeveško, zaprejo mejo kermetično, bo zmanjkalo trave, piva in na koncu hrane, pa bojo prišli čisto mirni ven, sicer malo v krizi ker že nekaj časa ne bodo na dozi ampak heej, nima veze.

D3m ::

Wrop je izjavil:

Nasilje rodi nasilje. Največje nasilje pa je bil napad na bager. Človek se poceli, bager se ne more.


#bagerlivesmatter!!#
|HP EliteBook|R5 6650U|

MadMicka ::

Kekec, skupina ljudi biva na območju bivše tovarne že leta in leta. Velja enako, kot če bi nekaj ljudi bivalo leta in leta v tvoji bajti brez ustreznih pogodb. Moraš na sodišče in preko sodišča doseči izselitev. A zdej razumeš?

Matako ::

Z bejzbolko gre hitreje.

Malce požugaš in arogantni odnos okupatorja se spremeni. Brez nasilja! Zgolj kot ilustracijski rekvizit v kulturni debati. Kaj več bi bilo nezakonito!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

maco-maco ::

Komentarji, ki podpirajo nasilništvo mladine so milo rečeno bolni.

Glede legalnosti/ilegalnosti pa tako. Župan jih je tolerilal in glede na to, da so nekateri prejeli nalog za izselitev, so najbrž delovali legalno. OK, če niso zapustili prostorov so sedaj ilegalno.

Če koga zanima, je to projekt: PDF
30% javnega, 60% zasebnega. Rušitev in ekološko sanacijo naj bi kril zasebnik (pol mio €). Ker zanimanja s stranoi zasebnikov ni, gradbeno pa poteče, je župan hotel vzpostaviti gradbišče. Glede na to, da v proračunu denarja za rušitev in sanacijo ni, najbrž samo zavlačuje in upa na boljše čase. proracun-2016
Kaj?

maco-maco ::

Rogovci so sicer z MOL-om od lanskega aprila dogovorjeni, da ostajajo na tem območju do začetka gradnje Centra sodobnih umetnosti, ne smejo pa kršiti dveh dogovorov. Prvi je, kot že navedeno, to, da se v Rogu ne sme bivati, drugi pa, da na prireditvah ne sme biti več kot 100 ljudi.

mol-razmislja-o-zaprtju-roga/


Nekdanjo tovarno Rog je Mestna občina Ljubljana kupila na lizing in jo bo odplačala v letu 2014. Župan je dejal, da mora MOL skrbeti za območje, zato so se z začasnimi uporabniki dogovorili, da bodo uredili in očistili dvorišče, odstranili omenjene tri objekte, v katerih pa začasni uporabniki ne izvajajo aktivnosti, na dvorišču pa ne bodo smeli več parkirati.

Glede opozoril okoliških prebivalcev, da so na območju Roga nemogoče higienske razmere, je Jankovič pojasnil, da so uporabniki prostore obnovili in uredili tudi stranišče. Kopalnice pa župan ne dovoli urediti, ker objekt ni namenjen za bivanje. Da je urejenih nekaj stranišč, je na današnji novinarski konferenci potrdil tudi začasni uporabnik Mitar Milutinovič, ki je priznal, da za higieno ni ustrezno poskrbljeno.

MOL namerava na območju nekdanje tovarne Rog urediti center sodobne umetnosti. Javni natečaj za izbor vsebine bo po županovih besedah pripravljen že letos, na razpisu pa bodo izbrali tudi arhitekturno rešitev za območje.

Jankovic_se_je_odlocil_narediti_red_po_Ljubljani

Očitno so dogovori bili, za pogodbe pa vprašajte vpletene.
Kaj?

Karaya 52 ::

Matako je izjavil:

Z bejzbolko gre hitreje.

Malce požugaš in arogantni odnos okupatorja se spremeni. Brez nasilja! Zgolj kot ilustracijski rekvizit v kulturni debati. Kaj več bi bilo nezakonito!


Bejzbolka v roza barvi, ovita v cvetje in homo mavrico. To je ok.

Vse skupaj bi bilo veliko manj stresno od klasične taharuše v Nemčiji. Kdaj bo torej naslednji desant? Tudi ostali želijo uporabljati prostor, ki so ga skvoterji sprivatizirali z bodečo žico.

kuglvinkl ::

Slabo kaže teli temi.
Your focus determines your reallity

Karaya 52 ::

Proti prilaščanju javnega prostora s strani 1%. Kompleks bi morali odpreti širši javnosti in ga pred tem sanirati. Proč z bodečo žičo, proč z barikadami.

maco-maco ::

Slabo kaže teli temi.

Če pustite fašistom pisanje, je jasno tako (pa ne mislim nasprotovanju delovanja ROGa). Upam pa, da boste vseeno pustili debato. Sem dodal nekaj MOL materiala, pa folk raje piše o požiganju.

Proti prilaščanju javnega prostora s strani 1%. Kompleks bi morali odpreti širši javnosti in ga pred tem sanirati. Proč z bodečo žičo, proč z barikadami.

To je eden od velikih problemov. Zato sem vas povabil na vajo Kombinatk. Da si zadevo ogledate. Komot pridete pogledat sceno. Ni to neka privat zadeva. Isti dostop i9maš kot v knižnico ali galerijo, samo da ti ni treba plačat vstopnine/članarine.
Poglej si projekt, ki sem ga linkal par postov višje. 30% je javnega, sedaj 100%.
Kaj?

K3kec ::

maco-maco je izjavil:


Če pustite fašistom pisanje, je jasno tako (pa ne mislim nasprotovanju delovanja ROGa). Upam pa, da boste vseeno pustili debato. Sem dodal nekaj MOL materiala, pa folk raje piše o požiganju.

Kakšen materjal, še vedno nismo videli nobene najemniške pogodbe objavljene in zakon ne dovoljuje ustnih najemnih pogodb, tako da tudi ta teorija odpade. Najprej pokaži legalnost njihovega bivanja, pa bomo naprej debatirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K3kec ()

maco-maco ::

Piši MOLu. Sem ti podal izjave Župana (preko medijev). A mi ti pokažeš tvojo najemno pogodbo? 3/4 najemnih pogodb je ustnih.
Jasno, tukaj ustni dogovori župana (citiranega v več medijih) ne velja.
Kaj?

Unknown_001 ::

Karaya 52 je izjavil:

Proti prilaščanju javnega prostora s strani 1%. Kompleks bi morali odpreti širši javnosti in ga pred tem sanirati. Proč z bodečo žičo, proč z barikadami.



Ob taki sliki me je kr malo zasrbelo, da bi se jim drl čez barikade "open the border" :D

maco-maco je izjavil:

Piši MOLu. Sem ti podal izjave Župana (preko medijev). A mi ti pokažeš tvojo najemno pogodbo? 3/4 najemnih pogodb je ustnih.
Jasno, tukaj ustni dogovori župana (citiranega v več medijih) ne velja.


Tipično, če drugi kršijho zakon ga tudi jaz lahko, al kako je zdaj to?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

maco-maco ::

Vprašaj župana. On se pogovarja v našem imenu. Če je kršil zakon, ga ovadi.


Tudi če Jelovica propade, misel bo živela dalje.
Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maco-maco ()

K3kec ::

maco-maco je izjavil:

Piši MOLu. Sem ti podal izjave Župana (preko medijev). A mi ti pokažeš tvojo najemno pogodbo? 3/4 najemnih pogodb je ustnih.
Jasno, tukaj ustni dogovori župana (citiranega v več medijih) ne velja.

Sej vidim da nisi sposoben debate, ampak ne, nevem v katerem svetu ti živiš, večina najemniških pogodb je pisnih in z razlogom je tako. In če je je župan MOLa dogovarjal z t.i. "skvotarji" glede bivanja in izeslitve, še ne daje nobene legitimne pravice tam živet. Če bi imeli pravno formalno dogovor in podpisano pogodbo(kar seveda noben ne bo dajal najemne pogodbe za objekt, ki je nevaren sebi in okolici) bi bilo rušenje nelegalno, ampak pazi to, tvoji "skovatski" kolegi ne re izgovarjajo na najemniško pogodbo(ki jo seveda ni), ampak da bodo po neki čudni logiki uveljavili posesniško pravico.

maco-maco ::

Sej vidim da nisi sposoben debate....In če je je župan MOLa dogovarjal z t.i. "skvotarji" glede bivanja in izeslitve, še ne daje nobene legitimne pravice tam živet.

Enkrat je Zoki car, drugič se meni nekaj po svoje. Saj me hočete prepričat, da je on gospodar. Če se je z njimi zmenil, da so lahko tam, so najbrž lahko. Od kje potem citirani dogovori z županom? Priča so mediji, pa ne samo levi. Pa odločbe o izpraznitvi? Ne rečem, da so sedaj tam legalno, ampak imeli so najmanj žegen od župana.
Ampak ja, požigalcem lahko sporočimo tudi s pesmijo
Kaj?

maco-maco ::

Še en, ki ni bil niti blizu ROGa. Pozvan v vaško stražo. Ne vem, kako vam naj to bolj jasno povem, ampak še enkrat; Ne bo vam uspelo!
Očitno res slabo kaže teli temi. Da izkoristim zadnjo priložnost:
Kaj?

donfilipo ::

No pasaran? Kako je odvrnil Franco? Evo prošli smo?

Kot vidim že s foruma, je kar velika nestrpnost proti uporabnikom Roga. V jedru ne zato, ker imajo čudne frizure in ker dekleta ne izgledajo da se dajo najet za x denarja (kot je danes moda:) Gre se zato, da so zgleda na kupu levičarji. Tudi kombinatke to demonstrirajo. 2 leti nisem tapkal in ko sem se vrnil,... sem ugotovil, da so še nekateri vsaj delno levi postali bolj desni,...da so mnogi res levi odnehali,...in da so drugim lepo kapitalisti podelili PNG-je. Je kar malo za zamislit se. Tako da maco maco (vedi da je šala in ne provokacija) kaj če bi se preimenovale v domobranke in raje pele najprej uno Lili Marlen pol pa že lahko Wir Werden Weiter Marchieren? Po moje bi potem kmalu vrgli ven Jankoviča in bi res zmagali>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

donfilipo je izjavil:

V jedru ne zato, ker imajo čudne frizure in ker dekleta ne izgledajo da se dajo najet za x denarja (kot je danes moda:)


No ja. Saj kolikor toliko šlank so. To mi je recimo všeč pri zeliščaricah: relativno malo kopenskih pliskavk je med njimi!

Pa naj še kdo reče, da ni to čudežna rastlina.
/\/\.K.

maco-maco ::

Ful so jim zamerli, ko so dobile neko nagrado Ljubljane.
Če pogledaš Gantarja (Prej punk Ljubljanski psi, sedaj KD) se vidi, da dejansko se borijo proti trenutnim razmeram zato, da bi postali bolj uspešni. Punk is (not) dead in SFRJ prav tako? Moram priznat, da je res kar šokantno.
Realnost me večkrat razočara, zato grem raje gledat ŽIV ŽAV.
Kaj?

maco-maco ::

Smo že off. Sicer pa oba troje. Koristnih informacij pa podam kar nekaj, ja. Živiš lahko jasno tudi brez, samo ti bo šlo bolje, če slediš moji veleumnosti.
Kaj?

kuglvinkl ::

Zaradi nezmožnosti normalnega dialoga (če bi zbrisal vse hujskaštvo, ne bi od teme ostalo prav veliko), sem temo zaklenil.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

parkiranje redarstva

Oddelek: Loža
316504 (4726) St235

Policijsko nasilje v skvotu Argo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7916026 (11172) drvo

Več podobnih tem