» »

Rog

Rog

1 2
3
4

maco-maco ::

Vsaj preberi si. Začele so tam. Lahko jih danes ob sedmih prideš poslušat v ROG.
Drugače računajo 15EUR za vstopnico, danes pa bo brezplačna javna vaja.
Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maco-maco ()

Invictus ::

otago je izjavil:

@Invictus

Kolikor sem prebral je cilj urediti tam nek umetniški kompleks. Po željah MOL-a. Visoko kulturo za izbrance. Če reče Jankovič, da nekaj dela za mlade umetnike, mu ne verjamem. Jankovič sledi samo denarju, ne briga ga za ljudi, okolje itd... Analogija je zgodba o dečku, ki se je drl Volk. Ko je šlo zares, ga nihče ni resno jemal.

Kaj ti verjameš Jankoviču, je pač tvoj problem. Si sploh Ljubljančan? Neljubljančani bi morali biti v tej temi tiho. Ker se jih to ne tiče...

Mladi umetniki imajo povsem dovolj prostora. Od samo-oklicanih umetnikov na sociali je pa edina korist da znajo zrihat travo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

K3kec ::

otago je izjavil:

@Invictus

Kolikor sem prebral je cilj urediti tam nek umetniški kompleks. Po željah MOL-a. Visoko kulturo za izbrance. Če reče Jankovič, da nekaj dela za mlade umetnike, mu ne verjamem. Jankovič sledi samo denarju, ne briga ga za ljudi, okolje itd... Analogija je zgodba o dečku, ki se je drl Volk. Ko je šlo zares, ga nihče ni resno jemal.

Neglede na to kar jankovič namerava, to ni noben razlog(in opravičilo) da ljudje posegajo v lastništvo drugih in si prisvajajo tujo lastnino.

otago ::

@Invictus
Sem dovolj časa preživel v Ljubljani, da lahko komentiram. Sem bil parkat v Rogu. In ja, mi ni bilo ekstra kul, da bi se vrnil.

Zakaj bi morali ekskluzivno Ljubljančani odločati? Veljajo tisti prebivalci z stalnim prebivališčem, veljajo tudi tisti z začasnim prebivališčem? Kje so meje statusa Ljubljančan, so Notranje Gorice še sprejemljive? Se gremo iskat prednike 3 kolena nazaj? Državljanstvo, nacionalnost?

Kontra primer: Šlo se je v gradnjo Stožic, ki je bil über fail glede stroškov, kvalitete in konec koncev samega stanja danes. Dvorana ima slabo akustiko, v njej nastopa košarkaški tretjeligaš v evropskem smislu, okolica je neurejena. V kompleksu šoping centra pa vzgajajo umetniške nasade ambrozije, dresnika in mini verzij barja. In ja... je bil Ljubljanski projekt, projekt Zorana Jankoviča... plačala pa ga je vsa Slovenija, z "dodatno državno" pomočjo Ministrstva za šport, vključno z neizplačanimi in bankrotiranimi izvajalci del. Jankovič je dokazal, mojo trditev. Vse za dnar, za provizijo. Ne briga ga za end result. Ali smem komentirati na temo Stožic, brez prbivališča na območju MOL?

Jankovič in MOL bi lahko zadevo izpeljala dosti bolje, humano, v dialogu. Ampak sta izbrala najbolj podlo pot. Ob treh zjutraj je prišel z bagerjem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

D3m ::

Pozabil še omeniti tiste, ki imamo v LJ podjetje in plačujemo MOL-u stavbno zemljišče. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

razerznak ::

Matako je izjavil:

Bolj bodo zanimive napovedane pravne akrobacije, ki jih napovedujejo oboji.

http://www.rtvslo.si/slovenija/foto-spo...

Zoki & Co.: vložili bi tožbo za motenje posesti. Samo proti komu, pravno gledano so to mimoidoči, ki se zadržujejo na posestvu.

Aigulka & Co.: vložili bi tožbo za motenje posesti, lol. Ideja je podobna tožbi najemnikov, kadar jim najemodajalec preprečuje dostop v primeru neplačila najemnine - ampak tam to gre samo zato, ker imajo najemniki tam prijavljeno stalno ali začasno prebivališče. Prijaviš ga lahko samo s pisnim dovoljenjem trenutno vpisanega lastnika in smo tam. Tako da pravno gledano so samo mimoidoči, ki se zadržujejo na posestvu.

Skratka, komedija.


vsi ki so na xy dan na posesti se aretija in žal so potem ti krivi za motenje posesti, ma če bi js bil predsednik ne pa cuck borut, taki red bi bil v državi da bi švico prehitevali po levi in desni strani
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

Bob Rock ::

Invictus je izjavil:


Kaj ti verjameš Jankoviču, je pač tvoj problem. Si sploh Ljubljančan? Neljubljančani bi morali biti v tej temi tiho. Ker se jih to ne tiče...


tako kot se ljubljancani niste usajali okrog radarjev v mb?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

Invictus ::

Bob Rock je izjavil:


tako kot se ljubljancani niste usajali okrog radarjev v mb?

Saj se nismo. Mi smo jih podpirali... Praktično jih je podpirala cela Slovenija, razen alkoholiziranih, prehitrih Štajercev.

otago je izjavil:

@Invictus
Sem dovolj časa preživel v Ljubljani, da lahko komentiram. Sem bil parkat v Rogu. In ja, mi ni bilo ekstra kul, da bi se vrnil.

Zakaj bi morali ekskluzivno Ljubljančani odločati? Veljajo tisti prebivalci z stalnim prebivališčem, veljajo tudi tisti z začasnim prebivališčem? Kje so meje statusa Ljubljančan, so Notranje Gorice še sprejemljive? Se gremo iskat prednike 3 kolena nazaj? Državljanstvo, nacionalnost?

Kontra primer: Šlo se je v gradnjo Stožic, ki je bil über fail glede stroškov, kvalitete in konec koncev samega stanja danes. Dvorana ima slabo akustiko, v njej nastopa košarkaški tretjeligaš v evropskem smislu, okolica je neurejena. V kompleksu šoping centra pa vzgajajo umetniške nasade ambrozije, dresnika in mini verzij barja. In ja... je bil Ljubljanski projekt, projekt Zorana Jankoviča... plačala pa ga je vsa Slovenija, z "dodatno državno" pomočjo Ministrstva za šport, vključno z neizplačanimi in bankrotiranimi izvajalci del. Jankovič je dokazal, mojo trditev. Vse za dnar, za provizijo. Ne briga ga za end result. Ali smem komentirati na temo Stožic, brez prbivališča na območju MOL?

Jankovič in MOL bi lahko zadevo izpeljala dosti bolje, humano, v dialogu. Ampak sta izbrala najbolj podlo pot. Ob treh zjutraj je prišel z bagerjem!

Stožice nimajo z Rogom nobene veze. Poleg tega jih je zdaj kupil kralj banan.

Ljubljančani pa zato odločamo, ker gre naša dohodnina v MOL proračun. Od ostalih pač ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Darkjaar ::

Jankovič in MOL bi lahko zadevo izpeljala dosti bolje, humano, v dialogu. Ampak sta izbrala najbolj podlo pot. Ob treh zjutraj je prišel z bagerjem!


Koliko časa Rogovci že vedo, da se bo tovarna rušila? Kdaj so dobili opozorila, da se morajo izseliti? Nekdo je v tej situaciji podel, ampak to ni MOL.

Matako ::

otago je izjavil:

Šlo se je v gradnjo Stožic, ki je bil über fail glede stroškov, kvalitete in konec koncev samega stanja danes. Dvorana ima slabo akustiko, v njej nastopa košarkaški tretjeligaš v evropskem smislu, okolica je neurejena


Ideja: naselimo rogače tja! Predstavljam vam... Avtonomno zono Katakombe:

 Futurizem

Futurizem



Kot iz kakega špila.

So pa ideje kako prostor, ki je bil včasih popolnoma dober travnik, uporabiti:
http://outsider.si/zamujene-priloznosti...!prettyPhoto
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

D3m ::

Podobno, kot Unreal Tournament :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bob Rock ::

Invictus je izjavil:


Saj se nismo. Mi smo jih podpirali... Praktično jih je podpirala cela Slovenija, razen alkoholiziranih, prehitrih Štajercev.


Po tvoji logiki lahko le tiho podpiras, mnenja pa ni primerno izrazat...moral bi biti tiho ce nisi mariborcan :O
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

otago ::

Invictus je izjavil:


Ljubljančani pa zato odločamo, ker gre naša dohodnina v MOL proračun. Od ostalih pač ne...


Dobro da vem, da je plačevanje davkov prostorski enoti edini kriterij odločanja, komentiranja in kakorkoli izražanja misli.

Pričakujem, da ko bo tema Luka Koper, Popovič, nogomet izven LJ, whatever.... tvojega komentarja ne bo.

Lastnina MOL-a je privatna ali družbena? v privatni se zasleduje dobiček oz. kar pač želi lastnik. V družbeni, se zasleduje skupek družbenih koristi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Invictus ::

Luka Koper ni v občinski, ampak v državni lasti.

Ne ločiš med lokacijo in lastnino...

Ko rečeš lastnina MOL, je že vse povedano. Družbene lastnine pa ni od leta 1991. Saj smo se zato boril... Zblojenim jugonostalgikom to še ni jasno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AC_DC ::

otago
Ampak sta izbrala najbolj podlo pot. Ob treh zjutraj je prišel z bagerjem!

To je bil nedvoumno šok za rogovce, ob 3 am so jih skvoterje zbudili, verjetno prvič v življenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

blink ::

Tole golazen naj spravijo ven, Rog pa namenijo umetniškim akademijam ki se sedaj gnetejo po različnih lokacijah v neprimernih prostorih.

Jerry000 ::

blink je izjavil:

Tole golazen naj spravijo ven, Rog pa namenijo umetniškim akademijam ki se sedaj gnetejo po različnih lokacijah v neprimernih prostorih.

Sem uporabnik Roga, s tem tudi mene žališ, pa nisem edin uporabnik.

D3m ::

Jerry000 je izjavil:

blink je izjavil:

Tole golazen naj spravijo ven, Rog pa namenijo umetniškim akademijam ki se sedaj gnetejo po različnih lokacijah v neprimernih prostorih.

Sem uporabnik Roga, s tem tudi mene žališ, pa nisem edin uporabnik.


Podpiram rušenje. Vam se bodo že ponudili drugi prostori oz. se boste že znašli.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Jerry000 ::

D3m je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

blink je izjavil:

Tole golazen naj spravijo ven, Rog pa namenijo umetniškim akademijam ki se sedaj gnetejo po različnih lokacijah v neprimernih prostorih.

Sem uporabnik Roga, s tem tudi mene žališ, pa nisem edin uporabnik.


Podpiram rušenje. Vam se bodo že ponudili drugi prostori oz. se boste že znašli.

Podpora rušenja in nespoštovanje/žaljenje je povsem drugače. Znašli se že bomo, mi je pa žal da bi to podrli ker je super prostor.

PromeuZ ::

En izmed bolj objektivnih člankov na temo stanja v kompleksu Rog:
http://oe.finance.si/8845849/%28video-i...
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

zmaugy ::

Invictus je izjavil:

otago je izjavil:

@Invictus

Kolikor sem prebral je cilj urediti tam nek umetniški kompleks. Po željah MOL-a. Visoko kulturo za izbrance. Če reče Jankovič, da nekaj dela za mlade umetnike, mu ne verjamem. Jankovič sledi samo denarju, ne briga ga za ljudi, okolje itd... Analogija je zgodba o dečku, ki se je drl Volk. Ko je šlo zares, ga nihče ni resno jemal.

Kaj ti verjameš Jankoviču, je pač tvoj problem. Si sploh Ljubljančan? Neljubljančani bi morali biti v tej temi tiho. Ker se jih to ne tiče...

Mladi umetniki imajo povsem dovolj prostora. Od samo-oklicanih umetnikov na sociali je pa edina korist da znajo zrihat travo...


En bolj šibkih zapisov v zadnjem času. A delovna mesta v Ljubljani so stvar samo Ljubljane? Odpovejte se Ljubljančani statusu glavnega mesta in naj se glavno mesto preseli nekam drugam - skupaj z delovnimi mesti (saj veš, to je tista stvar, ki generira dohodek, iz katerega se plača dohodnina). Me zanima kako boste potem s tujim k.rcem po koprivah mahali - kot v primeru Stožic, kjer se je lahko zasledil enak "argument". Ko smo potem vsi sanirali propadlo investicijo vam pa denar cele države ni smrdel? Sicer mnenja drugih niste upoštevali, ročica za denar se je pa iztegnila in ga vzela od vseh?

poweroff ::

Thuban je izjavil:

To je samo že mnogokrat videno prilaščanje prazne stavbe iz strani klošarjev, ki jih mora potem občina nasilno odstraniti iz objekta, kar ti kriminalci izkoriščajo za medijsko publiciteto in na ta način upajo, da jim bo uspelo brezplačno ostati v zasedeni stavbi, ki _ni njihova_.

Se pravi biti klošar je kriminal?

Zanimivo. Zapadeš v dolgove, izgubiš službo, in postaneš kriminalec?

Ta je pa dobra!

Sicer pa je tole vredno branja:
http://siol.net/siol-plus/kolumne/tovar...

Občina je tako stanje pač potihem podpirala. Zdaj ko so težave, je pa seveda jok.

Bodo že sami rešili kar so zakuhali.
sudo poweroff

RedDrake ::

Zanimivo. Zapadeš v dolgove, izgubiš službo, in postaneš kriminalec?

Večina klošarjev ni kriminalcev. Imajo pa strašne psihične težave, in tudi s solidno finančno in psihološko pomočjo se le redkokateri izvleče ven. V 99% je zraven še zloraba drog.
Bili so primeri, ko so jim zrihtali neprofitno stanovanje in službo. Po par mesecih spet na cesti.
Info iz druge roke, sestrična je dolgo časa delala v dnevnem centru v podhodu Emona ...

XIIT ::

a_borlak je izjavil:

Vsi veselo pozabljate, da je Jankovič začel oziroma hotel rušiti dober teden pred uradnim rokom. Morda pa od tu izhajajo te težave.


A misliš da če bi z deli začeli kot je bilo predvideno, da bi "uporabniki kompleksa" mirno odšli?
So predvidevali da bodo delali štalo. In niso se zmotili.

Dve leti nazaj so imeli na Dunaju enak problem - Pizzeria Anarchia

Sicer je tam bila samo ena zgradba, pa vseeno. 1700 policistov, 14 ur in 31 aretacij pozneje je bilo predstave konec.

PromeuZ je izjavil:

En izmed bolj objektivnih člankov na temo stanja v kompleksu Rog:
http://oe.finance.si/8845849/%28video-i...


Prostor je danes kontaminiran. Barši domneva, da so težke kovine ostale v tleh, najbrž pa niso pronicale v globino zaradi domnevno debelih betonskih tal. Barši zato meni, da galvana ni ekološka bomba, kot so jo imenovali nekateri.

Ne vem kaj se folk sekira glede "ekološke bombe", študent (diplomant?) sociologije in psihologije že ve kako je na stvari. Domnevno.

Matako ::

Ma saj to je splošen problem pri opuščenih industrijskih in poslovnih objektih. To so vse _namenske_, utalitarne gradnje in enkrat, ko odslužijo namenu se začne znana igra iskanja "alternativne uporabe". In idej je manj kot je ponudbe cegla in betona. Zato pa jaz vedno pravim, da se izplača dvakrat razmisliti preden se začne graditi. Primer, nesojeni Šoping center Stožice. Saj če pustiš stati dovolj dolgo naključni Hoferjev rastlinjak bo čez sto let izgledal zgodovinsko in bi se ga spomnil kdo še spomeniško zavarovati.

Mogoče je moj pristop urbanistike preveč pod vplivom tistega čemur se v slikarstvu in risanju pravi "negativen prostor" - profiji obvladajo oblikovanje prostora _izven_ objekta. Primer, Šumi: neverjetno kako je cel prostor zadihal, ko ni več tiste "zgodovinske" tovarne tam. In to sorazmerno bolj, kot je stavba zasedala volumna. Bolj odprto je. Odprto je dobro.

Določene stavbe so kot stari smešni kosi oblačil, ki jih roka kar ne more nekako zalučati v kanto, ampak ko ti uspe... je občutek odličen.
V Ljubljani bi v bistvu rabili manj zidati in več minirati, celo kako Ravnikarjevo kuboidno mojstrovino. Hej.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Invictus ::

Se strinjam.

Lahko kar začnejo s tovarno Rog...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZbitaGrinta ::

teli rogovci so tako proti žici na meji z hrvaško a sami so jo uporabili proti slovencem

takoj podrt to ropotijo potem pa še metelkovo itak se tam zbirajo sami luftarji ki živijo od socialne pomoči delat naj gredo
Živa resnica:https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

D3m ::

No niso samo luftarji so tudi ostali....ve se kateri. ;((
|HP EliteBook|R5 6650U|

radmannsdorf ::

Unknown_001 je izjavil:

Glede na vse kar uni mutani serjejo lahko pripomnim samo vse najslabše:

Jebo jih socializem levaki zmešani. Po njihovo bi vsi meli vse zastonj samo naredil ne bi nič. Pa zmer so izgovor elite in višji cilj pa govori v imenu družbe. Kje so imena, kdo konkretno jim dela krivico. Najlaže je kar nekaj z jezikom mlatit da te noben ne zastop kaj točno bi rad samo zato da ti ne more nič očitat. Če je kdo gledal videoposnetke. Jebo jih bog, provocirajo pretep z varnostniki, in nekateri celo zamahnejo, potem ko pa en varko roko stegne pa vsi cvilijo kot pičke.

Ne moreš si prilastiti nekega prostora ki ni v tvoji lasti. Pa kaj so munjeni? Isto ko cigani ki se ti v hosti naselijo, le da njih potem ko je prepozno ne boš več spravil ven. Te hipije ki samo sranje delajo pa zbrcat ven. Ne nucamo še ene "Metelkove". Spet se ponavlja zgodba hipijev ki bi reševali svet a niso počeli nič drugega kot kadili travo in objemal drevesa.

Nobenega spoštovanja do privat lastnine. Oh wait to so levaki, oni bi se šli komunizem. Kako je že? Vse je naše oz. od vseh postelja, krompir, hiša, žena... Vrhunski sistem kjer so na koncu vsi v bedi. Še v Venezuelo al kam so taglavni iz ZL šli in se divili lepotam revščine.

Kdor podpira ideje da bi Slovenija morala degradirat na nivo države 3. sveta je zrel za na psihiatrijo. Jebo jih... iz Juge smo spizdili z razlogom. Ampak vid se kaj nam je zapustila. Blesavo nostalgijo in celo fakulteto (FDV) pisano na kožo takratnemu režimu. Zato nam pa gre tako slabo ker ta jebena mentaliteta vse je od vseh še vedno obstaja.


Poven kurac mam te leve agresije. Saj desni niso kaj dost bolš sam kar je višek je pa višek.

Dve piksne solzivca not vržt pa zbrcat ven in basta.

Se strinjam, boljše nebi moral povedat!
Komaj čakam da porušijo vse skup. Ni vprašanje ali ga bodo, ampak kdaj? Čimprej upam!

poweroff ::

Kaj pa če bi res vse skupaj porušili in zgradili park? Mestna pljuča pa to. Pa še bolnišnice so blizu.

Hmm, kaj pa Hospic center?

Čeprav... v parku se bodo tudi zbirali klošarji. Raje kakšno banko ali nakupovalno središče, kaj? :))
sudo poweroff

SimplyMiha ::

Ne gre, dokler te stavbe zasedajo skvoterji. Njim se pač zdi kupček rabljenih igel boljši doprinos kulturi naroda kot pa kakšno drevo ali dve in nemara spomenik.

Invictus ::

Eno konkretno igrišče za otroke, tudi za večje (nad 7,8 let), po možnosti še kaj pod streho, ali pa Hišo eksperimentov.

Vse je boljše kot trenutni zblojenci.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Matako ::

PromeuZ je izjavil:

En izmed bolj objektivnih člankov na temo stanja v kompleksu Rog:
http://oe.finance.si/8845849/%28video-i...


Hudo. 8-O



Frajerji so nekega lepega dne ustavili linijo za galvanizacijo, pustili zajebane kemikalije v posodah in šli drugam. BTK.

Rog namreč ni zaprl vrat dokončno na tisti lokaciji, ampak so se _preselili_ na drugo (IC Moste?) in tam še nekaj časa životarili. Pa tudi če bi šli takrat na kant, valda da to saniraš. Ker eno so salonitke na barakah, drugo je da ti pade vse iz rok in pustiš Černobil za sabo. Ampak, hej, menda ni panike... ker so tla "iz debelega betona". Upajte. Verjetno zdaj rogovnjači furajo tam zadaj še kakšno "biološko samooskrbo" z zelenjavo. :D

Še dobro, da niso vsega kar fliknili čez ograjo v Ljubljanico.

Očitno ima lokacija zgodovino kršenja zakonov. Slaba karma.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Machete ::

Pretiravate vsi po vrsti. Res da Roga ne poznam, ampak Metelkova je čist kul. Absolutno je tudi zatočišče luftarjev in džanksov, ampak ni to vse kar je. Tam sem dožvel že toliko super koncertov, da sem zelo hvaležen folku, da se jim da furat to nekomercialno sceno. Pač imam ful rad muziko in to so še zadnji otočki, kjer doživiš nor koncert z 10 folka publike :)
Kašnih težav nisem imel nikoli, kar bi težko rekel za razne šotorske podvige, kjer je glavna zvezda Jasmin Starwars in Učiteljice.
Folk je dejansko precej nakuliran, četudi izgubljen in zabluzen. Ampak tudi taki sestavljajo našo družbo. Če jim vse podremo in vse steramo z vodnimi topovi, nismo nič dosegli. Taki tiči ne bodo tekli drug dan na zavod ali za tekoči trak. Sem za absolutno spoštovanje lastnine in podpiram kakršne koli težnje lastnikov z njihovo lastnino. Ampak ne bit tako nastrojeni proti vsemu kar ni v (gasliski) uniformi, ne pije izključno in samo piva in vina in ne dela od 7 do treh. Pač so si izbrali svoj lajfstajl, socialne podpore pa itak imajo svoje vatle in so t.i. hašišarji iz Metelkove in Roga verjetno zgolj 1% procent cuzajočih raznih transferjev. Pa saj na koncu, če vi niste eden izmed njih, ste po vaše pač fino na boljšem in vam gre super in živite 'tako kot je treba'. Zaradi njih niste čisto nič na slabšem. Meni je pa super, da nismo zreducirani zgolj na korporacijske robote, ki poslušajo Radio 1 in žrejo na kuponkota, ter vsako leto preživijo dopust v isti prikolici na pavšal, ne dlje od Zadra. Itak je ostala v kulturi samo še plastika in Adele. Mladina ne zna niti približno kritično razmišljat. Konzumirajo samo še kar se jim zbombardira iz jubo plakatov in preko Denisa Avdića. Sporazumevajo se brez dvojine, rodilnika in kakšnih kompleksnejših besed. Počasi bo edini jezik medmetno renčanje. Berejo pa samo še statuse na FBju. Knjige niti ne vedo več kaj so. In to je naša votla prihodnost. Zato se mi zdijo take male subkulturne grupacije čisto fajn. Jaz si ne želim potrošniške severne koreje. Poglejte po ulici. Vse bejbe iste uggice, iste pajkice isti zlati ifon in to je to. To je njihov vrhunec, ker lahko pripadajo in ker so v trendu.
Ker sem zabluzil, bi rad pripomnil, da ste preveč sovražni do vsega, kar je drugačno in to brez kakega dobrega razloga. Sem absolutno proti skvotanju in povzročanju škode. Ampak poniževanje zgolj zaradi lastne večvrednosti in predalčkanje nepoznanega, pa tudi ni nek višek intelekta. Vem, da je Zokiju težko (odveč - premajhna volilna baza, premalo provizij) jim zrihtat kak pameten plac, da bi bili daleč od oči. Vem, da tega niti ni dolžan, niti država oz. mi davkoplačevalci- Ampak glede na izjemno nekomercialno pozicijo alternativnih subkulturnih umetnosti, nam potem lahko ostane samo še Cirkus, kjer Denis iz Bar2 praznuje svojo 30 letnico in tam so tudi zajčice in Špela Grošelj. Men ni kul, da bodo meli moji froci na izbiro zgolj subkulturo gasilskih veselic ali pa popolnoma uniformirane plastike ala Radio 1 in pire krompir iz vrečke. Zato sem vesel, da obstaja Metelkova, da obstaja še kak party plac, da je sploh še kaj razen Daniele in Fast & Furious 39 v Koloseju. Da je konec koncev festival dokumentarnih filmov, Kino pod zvezdami, da je Ana Desetnica, da se knjige še prevajajo v Slovenščino, da obstajajo Indie špili, da se alt muzika spet dobro prodaja vsaj na vinilkah. Vsaj je upanje, da ne postanejo vsi idokracijski bebci, samo ne udrihat takoj po vsem, kar ni točno vaša predstava idealnega življenja in kalup vašega kulturnega razvedrila :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Matako ::

Machete je izjavil:

Pretiravate vsi po vrsti.
...
Itak je ostala v kulturi samo še plastika in Adele. Mladina ne zna niti približno kritično razmišljat. Konzumirajo samo še kar se jim zbombardira iz jubo plakatov in preko Denisa Avdića. Sporazumevajo se brez dvojine, rodilnika in kakšnih kompleksnejših besed. Počasi bo edini jezik medmetno renčanje. Berejo pa samo še statuse na FBju. Knjige niti ne vedo več kaj so. In to je naša votla prihodnost.


;)

Ah ta mladina.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ZbitaGrinta ::



važno da bodo pesek pometli dol z makedama :)):))
Živa resnica:https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

Machete ::

Ti pojma nimaš, da so dobre gobice ali trava boljše od trenutne generacije VRa. Zato ti vidiš makedam, on pa v resnici koplje previs iz zemlje za Lemmingse za njim :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Mehmed ::

otago je izjavil:


Lastnina MOL-a je privatna ali družbena? v privatni se zasleduje dobiček oz. kar pač želi lastnik. V družbeni, se zasleduje skupek družbenih koristi.

No sam roko na srce, ce je to druzbena lastnina pripada vsem, ne pescici.
Te notri, ne glede kaj si domisljajo, je izboljsali lih niso. Njihov kulturni prispevek s katerim upravicujejo zasedbo je pa tud precej omejen. Ce nucas za vstopit not celado za v rudnik, baterijo pa cepivo proti hepatitisu je dost vseeno kaj tam ustvarjajo.
Tko da ce mislijo na to karto igrat si zasluzijo, da se rog podre pa naredi poceni parkirisca. Veliko vec ljudi bi imelo veliko vec koristi.

čuhalev ::

Ker nimajo elektrike poganjajo agregate celo v prostoru in se očitno zadevajo. Sem bil samo enkrat, ko sem odpeljal ene stole za kolegico, sicer bi jih vrgli stran. Lokacija je odlična, ohranjenost nikakršna.

zee ::

Rog je se en dokaz vec, da je Slovenija banana republika.

Ce bi bila Slovenija dejansko republika, bi se do Roga lepo pripeljalo nekaj maric s policisti, ki bi lepo polegitimirali prebivalce Roga in jih oglobili. Verjamem, da jim to ne bi vzelo vec kot nekaj ur.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

harvey ::

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

razerznak ::

tile 30, dolžem sem vam pir in čevape, pa že so na 24kur disable komentarje hahahah loleki

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ne...
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

Matako ::

Mogoče pa niso plačali zavarovalnine nekim drugim... poslovnim alternativcem?

Ker potem se lahko kaj zgodi.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

tiran2000 ::

Men se okoli cele zdi, še najbolj legit tale komentar iz rtv:

BepaJoseph:
Kaj pa v Rogu delajo tako pozno? Zgleda,da nekateri tudi stanujejo tam... Težko verjamem,da imajo 24/7 učenje tujih jezikov, pa pomoč beguncem in ostale humane dejavnosti,kot pravijo. Meni bolj zgleda, da se za to fasado skriva zaslužkarstvo za nekatere (kot na Metelkovi) z organizacijo zabav, nedovoljeno prodajo pijač in drugih opojnih substanc, vse skupaj zavito v kulturo in dobrodelnost...


To, da nekateri na metelkovi fino služijo na račun aktivizma je splošno znano dejstvo, zdaj bi pa radi rogovci naredili isto.

Napadli pa čisto možno, da so jih kakšni deli navijških skupin.

Jerry000 ::

razerznak je izjavil:

tile 30, dolžem sem vam pir in čevape, pa že so na 24kur disable komentarje hahahah loleki

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ne...

Zanimivo...tisti v rogu so vam gnus in ne vem kaj, te huligani so vam pa OK? Da se razume, za Rog sem nevtralen, naj porušijo ali pustijo, ampak to dejanje je pa huligansko. Ta skupina ni nič boljša kot oni v Rogu.

razerznak ::

Jerry000 je izjavil:

razerznak je izjavil:

tile 30, dolžem sem vam pir in čevape, pa že so na 24kur disable komentarje hahahah loleki

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ne...

Zanimivo...tisti v rogu so vam gnus in ne vem kaj, te huligani so vam pa OK? Da se razume, za Rog sem nevtralen, naj porušijo ali pustijo, ampak to dejanje je pa huligansko. Ta skupina ni nič boljša kot oni v Rogu.


ja no sej ko pa oni nezakonito okupirajo zemljišče pa je ok al kako?
ja tile 30 "herojev" je to nardilo nezakonito, ampak tole je dobro zlo, ne pa oni zdrogirani loleki
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Phantomeye ()

maco-maco ::

Fizično nasilje nad ljudmi je jasno enakovredno zasedbi prazne neuporabne stavbe.
Kaj?

K3kec ::

maco-maco je izjavil:

Fizično nasilje nad ljudmi je jasno enakovredno zasedbi prazne neuporabne stavbe.

Torej po tvoje, je zasedba uporabljene tuje stavbe bolj nezakonita kot če je neuporabljena? :)):)):))

Jerry000 ::

razerznak je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

razerznak je izjavil:

tile 30, dolžem sem vam pir in čevape, pa že so na 24kur disable komentarje hahahah loleki

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ne...

Zanimivo...tisti v rogu so vam gnus in ne vem kaj, te huligani so vam pa OK? Da se razume, za Rog sem nevtralen, naj porušijo ali pustijo, ampak to dejanje je pa huligansko. Ta skupina ni nič boljša kot oni v Rogu.


ja no sej ko pa oni nezakonito okupirajo zemljišče pa je ok al kako?
ja tile 30 "herojev" je to nardilo nezakonito, ampak tole je dobro zlo, ne pa oni zdrogirani loleki

Ne ni ok...podpiranje huliganov pa tudi ni ok kajne? S tem nisi prav nič boljši kot oni v Rogu...sorry. Najbolš da smo ko neandrtalci pa začnemo razbivat pa klofat po vsem kar nam ni všeč...to je veliko bolj civilizirano po tvoje vidim.

dice7 ::

To je dobro zlo saj so na pravi strani zgodovine
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

parkiranje redarstva

Oddelek: Loža
316440 (4662) St235

Policijsko nasilje v skvotu Argo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7915886 (11032) drvo

Več podobnih tem