» »

Vrsta RAMa

Vrsta RAMa

Klemeen ::

Nikjer nisem zasledil teme o RAMih nasplošno, pa odpiram novo, če pa je slučajno kje že tema, pa prosim da prestavite oz. lahko tudi izbrišete potem, saj imam samo eno vprašanje. Zanima me namreč kakšne vrste RAM je ta, ki sem ga slikal. Nekaj "predelujem" en starejši računalnik tam okrog leta 2000 pa me zanima kakšne vrste je ta ram na sliki. DDR vem da ni, saj ima drugačne "zobke", torej mora biti še nekaj pred DDRjem, ali? Zanima me tudi, kakšna pride cena takega novega. Hvala za pojasnilo in informacije, lp

sebamatko ::

sdram;)

clix ::

SDRAM
Nove je pa težko dobiti in zato so dudi zelo dragi!

Klemeen ::

Aja hvala obema za informacije. Mogoče kdo ve, koliko pride cena enega? Naprimer kak 1gb. DDR pride 1gb 32€, torej je to še 1x dražje?8-O

clix ::

http://www.ceneje.si/CX0008EA44_-_kings...
1gb pa ploh ne vem če obstaja. Drag špas tole! :|

Klemeen ::

http://www.ceneje.si/CX0008EA44_-_kings...
1gb pa ploh ne vem če obstaja. Drag špas tole! :|


Uff ne bom niti gledal pol, dam nazaj ta 2 noter in (128mb + 32mb) in je. To nekaj urejam za sodealvko, moram formatirat računalnik, naložit xpje, potem mislite da bi lahko uporabil ta računalnik za internet in manjša pisarniška dela? Pomoje brez problema, ali ni dovolj rama za internet?

clix ::

Za silo ga je. Ampak raje daj gor kake win 2000, ali pa vsaj xp-je malo oskubi.

Klemeen ::

Za silo ga je. Ampak raje daj gor kake win 2000, ali pa vsaj xp-je malo oskubi.


XPje bom dal gor ja;)

LordTado ::

veš kaj moraš pazit pri sdr,da ti gre matična skupaj in ti ga zazna.
Pomembno je ali ima rame samo na eni strani ali na obeh.
Da ti ne bo zaznalo samo polovice!

Klemeen ::

veš kaj moraš pazit pri sdr,da ti gre matična skupaj in ti ga zazna.
Pomembno je ali ima rame samo na eni strani ali na obeh.
Da ti ne bo zaznalo samo polovice!


Bom pazil. Hvala za nasvet!;)

slowie ::

hm... no ja, mogoče malo pozno, pa vseeno. Doma imam spravljeni dve ploščici SDRAMA, obe 64MB. Če te slučajno zanima. 8-O
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Klemeen ::

hm... no ja, mogoče malo pozno, pa vseeno. Doma imam spravljeni dve ploščici SDRAMA, obe 64MB. Če te slučajno zanima. 8-O


Hvala, ampak ni zame, tako da ne rabim + za tisto kar rabi ta oseba, je pomoje dovolj tudi to kar ma zdaj. Hvala vseeno!

energetik ::

S 160 MB to bodo XP zelo švoh delal. Pred kratkim sem naložil Win2000 SP4 na eno Celeron 500 mašino s 128MB RAM, pa dela kr počasi, teh 128MB se takoj zafila in potem ruži po disku (Page file). Brez antivirusa še nekako gre, z njim se pa fizični RAM takoj zafila. Kaj šele če odpreš Firefox s parimi zavihki pa kakšen dokument...
Tako da priporočam na 160MB Win2000, so prav tako uporabni in stabilni kot XP.
Še bolj odzivni bi bili pa Win98 SE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

WamPIRe- ::

Tudi sam sem pred kratkim naložil neke oskubljene XP (nekje 200MB na CDju) na mašino z 160 MB SDRAM in je delovalo presenetljivo hitro vse skupaj (sami XP porabijo v osnovi nekje 55MB rama).

Če pa bi kupoval SDRAM te recimo "novih" 512MB pride nekje 45€.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525550 (4389) Mitja358
»

Napajalnik za crossfire

Oddelek: Kaj kupiti
221551 (1272) BuBBle.D
»

vrsta diska in ramov?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121101 (938) JayKay
»

Kateri trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
111566 (1381) jan01
»

Katero graficno nej kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
191122 (964) nobodyelse

Več podobnih tem