» »

AMD phenom 2 x3 720BE

AMD phenom 2 x3 720BE

«
1
2

ezzy ::

Lp!

Deluje phenom 2 X3 720 z 800mhz rami??

Ter če se ga splača kupiti?

Hvala!
  • spremenil: ezzy ()

Ted ::

DA.
Mah...

x45 ::

1. da
2. absolutno da, je best buy cpu

ezzy ::

ok super!

Hvala!

Mitja358 ::

Da ne bom odpiral nove teme bom vprasal kar tukaj.
Zdaj bi si rad nekaj dokupil v rač in ne vem če naj vzamem drug teden tole Sapphire hd4870 za 140€ ali trdi disk wd640GB Black ali matična plošča ASUS M4A78-E - AMD 790GX Chipset. Če bi kupil ploščo bi tam konec aprila vzel še am2+ ali am3 cpu, za zdaj pa bo 2 meseca delal na njej amd athlon x2 4850E.
Kaj si naj vzamem?
Fora je v tem, da tale matičnba s 111€ ne bo šla s ceno preveč dol. Trdi disk se bo verjetno pocenil in grafična mogoče prav tako. Sam če razmislim, igram zdaj samo cod2 mp za kar je dovolj hd4670.

Je tale matična preveč dobra zame, ker jaz ne bom čist nič navijal, bi pa rad da podpira nove CPU-je čim dlje.

Kaj pa je tole na matični 64MB sideport memory?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

nejko8 ::

SidePort Memory - onboard 64MB DDR2 800 memory se pravi ram pricinjen na matično, ki ga uporablja intehrirana grafična HD 3300

Mitja358 ::

Kaj pa me dtema dvema matičnama je katera boljša: http://www.nakupi.net/izdelek_OP-ASUS-A...
http://www.nakupi.net/izdelek_MBD-MSI-K...

verjetno asus, sam se splača dat teh 20e več? No asus ima 8+1 napajanje.

x45 ::

jas bi Asusko.
maš pa eno z 790FX pr elektroniki za ugoden denar.

Mitja358 ::

jas bi Asusko.
maš pa eno z 790FX pr elektroniki za ugoden denar.

Katero?
Sem lih zdaj bral da bo elektronika verjetno propadla in s tem tudi garancija, zaradi utaje davkov........

Mitja358 ::

Kaj pa tale matična od Sapphirejea? http://www.demise.si/product_info.php/c...
Zanima me predvsem če bo Sapphire imel tudi tako dobro cpu podporo kot asus?

x45 ::

asusko ono zgoraj ko si dal link,
Msi je tud tu nekje ni neke razlike.

Drugače če maš dnar pa kr AM3 plato in DDR3 in omenjen x3 720 BE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Mitja358 ::

asusko ono zgoraj ko si dal link,
Msi je tud tu nekje ni neke razlike.

Drugače če maš dnar pa kr AM3 plato in DDR3 in omenjen x3 720 BE.

Aha. Tako da praviš da Sapphire ne pride v poštev.
Sem pa nekje na meji odločitve ali am3 plato z ddr3 ali am2+/am3 in gor ddr2 rame. Denarja nimam zdaj lih preveč, zato mislim, da vzamem am2+/am3.
Če pa bom uspel podati athlon x2 4850E +4Gb DDR2 800MHz + Foxconn K8M890K2MA Series po dobri ceni pa po ddr3 in am3. Vse skupaj ni bilo nikoli nič navito. Koliko je tole vredno? Plata je stara cca. 2 leti, procesor nekaj mesecev (okoli 8) in rami 1 kos 2Gb je star 1 leto, 1 kos pa 7 mesecev.

x45 ::

boš videl, kriza je prodajaj pa kolk bo šlo. po moje cpu 45, plata 40.

Mitja358 ::

Sem se odločil, da zaenkrat obdržim CPu in rame, plato pa shranim in prodam sorodnikom v kompetu s cpujem, rami in plato.

x45 ::

torej kaj boš kupil - plata ?

Mitja358 ::

torej kaj boš kupil - plata ?

Ja. Tisto M4A78E za am2+/AM3 zdaj vzamem. Kje je nejcenejša, razen elektronike, ki jo ima po smešni ceni 111€
Čez leto in pol največ dve bom kupil am3 plato, razen če ne bo že kaj drugega zraven. Če malo logično pomislim, mi na tole plato paše tudi prihajajoči CPU s 3.2GHz ne? Mogoče celo 3.5GHz. kar pa je več kot dovolj za dve leti. Rame bom imel 800MHz, ker se mi ne splača dajati 60€ za 1066MHz rame. Če imam 800Mhz rame bodo kaj brembzali procesor npr. tisti 3.2GHz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

x45 ::

ram se pozna če boš šel na DDR3 tukaj pa ne kaj extra.

Mitja358 ::

ram se pozna če boš šel na DDR3 tukaj pa ne kaj extra.

Ok. Pol pa zdaj plata. V kateri trgovini naj vzamem? Pri IVo-tu (acord-92)? Ali pri nakupi.net?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

x45 ::

sam se odloči nakupi net so ok sem že kr nekaj tam kupil....

Ted ::

Eno vprašanje, je plata s 790gx čipovjem vredna 30-40 evrov več kot plata s 750a nforce čipovjem? Se boljše navija?
Mah...

Mitja358 ::

Če mi ponudi IVo ceneje kot pri nakupi.net vzamem pri njemu. Ker mi vedno da neverjetne popuste:D
Drugače pa z nakupi.net imam dobre izkušnje.

Brane2 ::

Sem probal poceni Asusko M3N78 in je za svoj namen več ko dobra.

Če se en sekiraš za SLI/Crossfire etc crap, je takale zadeva čezinčez zadosti - za €70.

Kar pa se prihodnosti tiče, tja ne vidi nobeden, in dražja plata ni nikakršna garancija, kar se tega tiče.

790GX čipset je fajn ker ima vdelano grafiko in ACC na SB750.

Če misliš gnati svojo grafikuljo, imeti Phenom II in ga ne navijati do zadnjega MHz, potem vse te prednosti odpadejo.

Ni pametnega razloga za posebna vlaganja v plato IMHO...
On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

Če mi ponudi IVo ceneje kot pri nakupi.net vzamem pri njemu. Ker mi vedno da neverjetne popuste:D
Drugače pa z nakupi.net imam dobre izkušnje.


Daj mL POjasni tole mene tud zanima popusti ipd...
lahko na PM ... al pa sem.

x45 ::

Eno vprašanje, je plata s 790gx čipovjem vredna 30-40 evrov več kot plata s 750a nforce čipovjem? Se boljše navija?


Presodi sam... 790GX ma dobro oz naj integrirano grafiko in ACC.

M-XXXX ::

Če mi ponudi IVo ceneje kot pri nakupi.net vzamem pri njemu. Ker mi vedno da neverjetne popuste:D
Drugače pa z nakupi.net imam dobre izkušnje.


Daj mL POjasni tole mene tud zanima popusti ipd...
lahko na PM ... al pa sem.

Mu grem takoj rečt, naj ti samo pri Intlu da popust>:D

DJ MartiNi ::

ASUS M3N-H/HDMI je po moje še najboljša izbira, glede na to, koliko zadeva dejansko stane. Jo ima brat in lahko rečem, da je res super platka. Z njo sem dosegel enak OC pri Athlonu X2 7750BE brez ACCja, kot na Foxconnki A7DA-S z ACCjem. Tudi ASUS M3N-HD/HDMI je cenovno zelo zanimiva. Pridobiš pa malo bolj konkretno hlajenje in SLi. Ne vem če se splača. Presodi sam.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

Če mi ponudi IVo ceneje kot pri nakupi.net vzamem pri njemu. Ker mi vedno da neverjetne popuste:D
Drugače pa z nakupi.net imam dobre izkušnje.


Daj mL POjasni tole mene tud zanima popusti ipd...
lahko na PM ... al pa sem.

Mu grem takoj rečt, naj ti samo pri Intlu da popust>:D


Hahha dobra prvoaprilska :D, ampak veš kaj kljub temu Intela ne kupim kar tako.

Pa še to bi moral dat debel popust da bi intel bil konkurenčen po P/P.

x45 ::

ASUS M3N-H/HDMI je po moje še najboljša izbira, glede na to, koliko zadeva dejansko stane. Jo ima brat in lahko rečem, da je res super platka. Z njo sem dosegel enak OC pri Athlonu X2 7750BE brez ACCja, kot na Foxconnki A7DA-S z ACCjem. Tudi ASUS M3N-HD/HDMI je cenovno zelo zanimiva. Pridobiš pa malo bolj konkretno hlajenje in SLi. Ne vem če se splača. Presodi sam.



Cool, mene moti edino da N vidia ni potrdila da je odpravila napako pr njihovih VGA čipih ki crkujejo, enako pa se dogaja tud pr čipsetih, je objavljeno na rač. novicah.

M-XXXX ::

Kdo pa pravi da sem se šalil?

Valvoline ::

ASUS M3N-H/HDMI je po moje še najboljša izbira, glede na to, koliko zadeva dejansko stane. Jo ima brat in lahko rečem, da je res super platka. Z njo sem dosegel enak OC pri Athlonu X2 7750BE brez ACCja, kot na Foxconnki A7DA-S z ACCjem. Tudi ASUS M3N-HD/HDMI je cenovno zelo zanimiva. Pridobiš pa malo bolj konkretno hlajenje in SLi. Ne vem če se splača. Presodi sam.

Djmartini,če se ti da dej za foro zbenchaj x2 7750be na 3.2ghz z 3dmark06 :)
Evo 3dmark06 e6400na 3.2ghz,grafa 9800gt.
Me res zanima,pa tut x45 ziher :)
 3dmark

3dmark

DJ MartiNi ::

Trenutno me ni doma, popoldan enkrat pridem pa bom takrat zadevo stestiral še v 3D marku.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

jELKO ::

Tidi sam iščem primerno plato za mojega PhII 940 in Mushkin Redline 2x2GB(1000MHz), grafične trenutno ne mislim nabavljat, v prihodnosti kak R4870 (trenutno bo integrirana kar dovolj), pa me zanima kaj priporočate. Ogledujem si:
ASUS M3N-H HDMI - GeForce 8300 Chipset
ASUS M4N78 PRO - GeForce 8300 Chipset
ASUS M3A78 PRO - AMD 780G Chipset
ASUS M4A78-E - AMD 790GX Chipset
FOXCONN A7DA-S - AMD790GX Chipseta
@DJ MartiNi ASUS M3N-H/HDMI: A lahko potrdiš, če so mogoče z novijšim biosom odpravili težavo nastavljanja latenc?
Za navijanje je bolje, da plata podpira 140W al je tudi 125W dovolj glede na to, da je PhII 125W?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jELKO ()

x45 ::

Moj izbor: predzanja Asuska z 790 GX

jest10 ::


Za navijanje je bolje, da plata podpira 140W al je tudi 125W dovolj glede na to, da je PhII 125W?

Ker se z navijanjem opazno poviša tudi poraba, je odgovor več kot očiten ane

DJ MartiNi ::

@DJ MartiNi ASUS M3N-H/HDMI: A lahko potrdiš, če so mogoče z novijšim biosom odpravili težavo nastavljanja latenc?


Trenutno nimam zadnje verzije BIOSa. Kolikor sem gledal novi BIOSi prinašajo zgolj CPU Support. Tako da dvomim, da je odpravljen kakršnkoli problem glede nastavljanja latenc.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Mitja358 ::

Če mi ponudi IVo ceneje kot pri nakupi.net vzamem pri njemu. Ker mi vedno da neverjetne popuste:D
Drugače pa z nakupi.net imam dobre izkušnje.


Daj mL POjasni tole mene tud zanima popusti ipd...
lahko na PM ... al pa sem.

Izbrisan post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

Če mi ponudi IVo ceneje kot pri nakupi.net vzamem pri njemu. Ker mi vedno da neverjetne popuste:D
Drugače pa z nakupi.net imam dobre izkušnje.


Daj mL POjasni tole mene tud zanima popusti ipd...
lahko na PM ... al pa sem.

Mu grem takoj rečt, naj ti samo pri Intlu da popust>:D

Hehe, upam da mi bo dal tut pri AMD-ju. ker ko bom kupoval proc. in disk se bom obrnil na njega..

Mitja358 ::

ASUS M3N-H/HDMI je po moje še najboljša izbira, glede na to, koliko zadeva dejansko stane. Jo ima brat in lahko rečem, da je res super platka. Z njo sem dosegel enak OC pri Athlonu X2 7750BE brez ACCja, kot na Foxconnki A7DA-S z ACCjem. Tudi ASUS M3N-HD/HDMI je cenovno zelo zanimiva. Pridobiš pa malo bolj konkretno hlajenje in SLi. Ne vem če se splača. Presodi sam.

A maš kako plato z amd čipsetom. Rad bi imel ACC če si kupim PH x3 720BE da poskusim odkleniti jedro... Drugače pa ne bom nič navijal.

Brane2 ::

Kje je logika tega ?

Za solidno plato z ACC boš dal mirno vsaj €50 več, razlika med 720 in 940BE pa je nekih €80 pri nakupi.net

Se pravi, €30 ti da četrto jedro, +200 MHz in +2MB L3 cachea.

Če ti ni do tega, vzameš 920tko ZA NATANKO ENAK DENAR.

Pa dobiš ekstra jedro in +2MB L3 na istih 2800MHz- za enak denar.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mitja358 ::

Kje je logika tega ?

Za solidno plato z ACC boš dal mirno vsaj €50 več, razlika med 720 in 940BE pa je nekih €80 pri nakupi.net

Se pravi, €30 ti da četrto jedro, +200 MHz in +2MB L3 cachea.

Če ti ni do tega, vzameš 920tko ZA NATANKO ENAK DENAR.

Pa dobiš ekstra jedro in +2MB L3 na istih 2800MHz- za enak denar.

Ja sam bi rad vzel malce boljšo plato in novejšo npr. Asus M4AXX. Sem gledal da jo majo pri nakupi.net verzijo PRO s 780 čipsetom in stane 90€. kaj praviš na PRO verzijo?

Brane2 ::

Kaj ti bo ?
Kaj ponuja glede na osnovo, da bi to rabil v svoji konfiguraciji ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mitja358 ::

Kaj ti bo ?
Kaj ponuja glede na osnovo, da bi to rabil v svoji konfiguraciji ?

Ja nevem. Novejša je, ma mogoče boljši suport za am3 proc, ker je narejena prav za njih. Ma boljše hlajenje, mogoče boljše kondenzatorje, boljšo zvočno...
Kaj pa tale? http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=K... Je sicer ni še v sloveniji, vendar se mi zdi, da je dober nakup če bo.
In jaz si konec leta al pa v začetku 2010 kupim 3.2Ghz ali 3.5Ghz PH II be bo podpiral ddr2 rame..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

Aja, pa kolikor vem ima M4 serija 8 fazno napajanje, kar je boljši izkoristek napram 4 fazam. Zdaj ne dela asusova stran oz. nekaj teži da bi pogledal koliko faz ima m3 serija.

Brane2 ::

Če verjameš reklamnim pamfletom, potem navali.

če te ne moti, da te na suho nategujejo marketingarji, ki o tehniki pojma nimajo.

In kaj se toliko navdušuješ nad "faznostjo" hudiča ?

VRM je kvečjemu ustrezen ali neustrezen, pa če ima 1 ali 72 "faz".

Sploh so te faze svojevrsten PR nateg.

Enako je s kondiji. Kdo ti dejanjsko garantira kakovost ?
Ne bi bilo prvič, da bi plačal extra $$$ za crap.

Sploh, ker vse pogosteje opažam, da se izdelki ne obnašajo enako kot primerki, ki so jih imeli na testu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mitja358 ::

Zdaj pa res nevem kaj naj vzamem. če tisto z780g čipsetom za 70e ali to za 120€.

Mitja358 ::

Kaj patista matična ki jo ima DJ Martini ali Brane2. Tista foxconn 790GX je kaj boljša od te asusove. Hlajenje čipseta je na pogled boljše.

Brane2 ::

Hlajenje čipseta je v bistvu v praksi NEPOMEMBNO.

CPU vent bo napihal več ko dosti zraka, da bo tistih nekaj W toplote odnesel s seboj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Glej, stvar je čisto simpl.

Proizvajalsi definitvno ne marajo preveč kupce poceni plat, ker:

- je tam profit najmanjši
- ker morajo najcenejše plate še vedno delati brezhibno. Če ne delajo, je PO ZAKONU tako, da mora proizvajalec v garancijskem roku, pa tudi izven tega poskrbeti za to. Tu ni cincanja.

Zato ti proizvajalci na vse načine vsiljuejo "kao nadstandardno" robo. Prvič, ker je cena višja, je višji profit. In drugič, ni tako stroge kontrole.
Če ti prodajo plato za €200 ker da se CPU na njej navija noro, ti pa ugotoviš, da se ne, jim moreš bolj malo. Lahko rečejo, da ti ob navitju odpade garancija, ali da rezultat ni garantiran ali da nimaš zadosti dober primerek CPUja ali kaj petega.

Še več, če boš razočaran, obstaja solidna verjetnost, da ti bodo uvalili še novi, "še boljšejši in sploh taprav" model, ti boš pa svojo plato prodal naprej. Skorajda nimajo kaj zgubiti.

Poglej si ceno recimo čipa, za katerega proizvajalec garantira, da bo delal na 3GHz ( 940tka ) in takega, katerga naj bi se dalo "kao brez problema" naviti do tja. Toliko cenovno proizvajalca žulijo določila zakona - kar po razliki sodeč ni ravno malo.

Zato se splača tu biti racionalen. Zapravljaj dodatno samo tam, kjer misliš, da to res rabiš.
In v čimvečji meri naj bodo karakteristike garantirane.
On the journey of life, I chose the psycho path.

TOP ::

Mitja358 če ne boš navijal oziroma kej malo potle je vseeno kaj vzameš,sam definitivno vzem potle najcenejšo,ker tud za naprej si ne boš imel kaj pomagat,boš itak menjal vse skup.Tako da moj nasvet vzem najcenejšo,je pa res da z bolšo plato praktično pridobiš nekaj bonbončkov pa bolše hlajenje,sam tole ti ne rabi če boš samo mal navil oziroma nič.Pomaga ti če iščeš max...

TOP ::

Brane2 z večinoma tvojimi izjavami se strinjam sam stem pa ne kar se tiče o platah.Ne moreš po zmogljivosti primerjat najcenejšo pa najdražjo in pika.Ker bolj poceni se slabše navijajo,ker majo manj nastavitev v biosu,kot drugo hlajenje je veliko bolše manša verjetnost da bo kakšen čip odletu ali pa kondezator,za primer ko jo boš že velikokrat prižgal in ugasnu,bo prej kej počilo ponavadi kondi živ primer sem mel pri Gigabytu.KO že plato naviješ bo ziher delalo bolj stabilno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
816978 (4266) Mitja358
»

DFI matične plošče

Oddelek: Strojna oprema
242562 (1675) DJ MartiNi
»

nakup računalnika- konfiguracija

Oddelek: Kaj kupiti
222379 (1854) dzinks63
»

Dilema pri izbiri procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
252297 (1718) TOP
»

Nakup računalnika po delih do 800€ (AMD/ATI)

Oddelek: Kaj kupiti
131807 (1298) Traxman

Več podobnih tem