» »

HTPC..kaj kupiti

HTPC..kaj kupiti

BuzzFuzz ::

Želim si sestavit nekaj ličnega za dnevno sobo. Bral sem že vaše poste na to temo in me je vse samo zmedlo. Preveč je vsega...

Želel bi, če je možno: da se zadevo priklopi na tv in 5.1 ozvočenje.
- Je možno poslušat radio ne da moram v namizje?
- Je možno da je povezan v splet in predvaja datoteke (filme, glasbo...) ki jih imam na osebnem pcju? ali morem vsako zadevo posebej na disk snemat.
Katero plato naj kupim, procesor, koliko ramov, grafične predvidevam ni treba? ... Ali naj gledam po ohišju z vgrajenim napajalnikom ali kaj podobnega temu: href="http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...
  • spremenil: BuzzFuzz ()

black ice ::

Za priklop na TV potrebuješ grafično s TV-out oz. HDMI.
Za ozvočenje potrebuješ zvočno (lahko je tudi integrirana na matični) vendar mora podpirati 5.1 sistem.
Predvajanje datotek, ki se nahajajo na drugem PCju je možno, če so datoteke v skupni rabi ali pa z uporabo vnc-ja...
Po mojem bi se ti splačalo kupiti:
E2160
neko matično s P43 čipovjem (ker so poceni)
2GB palčko RAMa
poljubni disk (še najboljše je če vzameš 640GB disk, ki ima samo 3 plošče... bo nekdo drug napisal kateri model je to pri posameznem proizvajalcu...)
po potrebi (glede na matično) grafično kartico (HD4670 bi naj zadostovala) in pa zvočno kartico (če je seveda potrebno glede na matično ploščo).

Kakšno ozvočenje pa imaš? HI-FI ali "hišni kino za 150€"?

Ted ::

AMD 780 chipset je najbolja izbira, integrirana grafična z hdmi izhodom. En poceni procesor in ram in maš HTPC, ki porabi smešno malo elektrike in ga lahko skoraj pasivno hladiš.
Mah...

BuzzFuzz ::

grem po vrsti... ohišje ki sem dodal link podpira ATX matične. če se slučajno odločim za microATX kaj naj izberem? vsi nekaj govorijo o ATI plateh AM2+ socket. seveda z integrirano grafično GF 8200. ne vem če obstajajo še boljše. samo pri intergrirani odpade priklop na tv če se ne motim.

zdaj imam 2.1 sistem v dnevni (ki se bo preselil v spalnico)... kupil pa bom, ko bom, nek poceni sistem ozvočenja 5.1 ala za pc (logitech). Čeprav še nisem tako daleč z mislimi, skratka nekaj za kar ne rabim ojačevalca in da bo ok.

kaj pa glede poslušanja FM radia. Je možno zadevo uredit in poslušat ne da bi zaganjal celoten sistem (namizje) ?

BuzzFuzz ::

AMD 780 chipset je najbolja izbira, integrirana grafična z hdmi izhodom. En poceni procesor in ram in maš HTPC, ki porabi smešno malo elektrike in ga lahko skoraj pasivno hladiš.



nekaj takega?
http://www.elektronika.si/product_info....

in

http://www.elektronika.si/product_info....

ali boljši procesor

nikakor mi ne uspe poiskat microATX plate z AMD 780 chipset.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuzzFuzz ()

DJ MartiNi ::

Matična: ASUS M3A78-EM
Procesor: AMD Athlon X2 5050e
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere rame!? ...prodam grafično kartico (novo

Oddelek: Kaj kupiti
372061 (1570) r3spect
»

GTX 260,280

Oddelek: Strojna oprema
372163 (1341) clix
»

Katero matično ploščo za amd 940?

Oddelek: Kaj kupiti
111020 (899) rok1986
»

[Fork]Računalnik za igre na 1280 x 1024

Oddelek: Kaj kupiti
161232 (1232) Steinkauz
»

Katero matično ploščo?

Oddelek: Kaj kupiti
132225 (1925) jureus

Več podobnih tem