» »

Kdo hodi na fakulteto za strojnistvo v Ljubljani

Kdo hodi na fakulteto za strojnistvo v Ljubljani

alexa-lol ::

hej :D e zanima če kdo s foruma hodi na fakulteto za strojnistvo v Ljubljani. Zanima me kakšno mnenje ima o fakulteti?
hvala

koli99 ::

Hodim:D
Sem 3 letnik UNI, zaenkrat brez problemov. Kaj te zanima?

ReBi ::

Je možno visoko delat izredno ob delu, ali je enostavno prezahtevna?

koli99 ::

Je možno visoko delat izredno ob delu, ali je enostavno prezahtevna?


Tu ti ne znam pomagati. Vem da so nekateri predmeti na VSS enaki ali celo zahtevnejši kot na UNI tako da bi rekel da ni najbolj enostavno. Ne vem kako pa izgleda to izredno...

Gandalfar ::

Naceloma ti je vsak faks tezko delat ob delu, ce imas kolikor toliko reden siht. Met 8-10 urni delavnik pa it potem se za par ur na faks pa seminarji pa vikendi. Sej se da sam rabis res veliko vec energije in volje in odpovedovanja.

darkolord ::

Vem da so nekateri predmeti na VSS enaki ali celo zahtevnejši kot na UNI
So pa nekateri IZJEMNO lažji na VSS (npr. matematika)

koli99 ::

Vem da so nekateri predmeti na VSS enaki ali celo zahtevnejši kot na UNI
So pa nekateri IZJEMNO lažji na VSS (npr. matematika)

Ok, matematika je res lažja. Vem pa da npr Tehnična dokumentacija, Strojni elementi(vaje) niso nič lažji kot na UNI.

alexa-lol ::

koli99 zanima me koliko ur na dan si ponavadi na fakulteti?
Kake vaje so? So kake zanimive?

darkolord ::

Ja ene so ful zanimive, ene so pa tut bedne. Odvisno kaj te zanima.

alexa-lol ::

Lahko poveš katere spadajo k zanimivim in katere k bednim. Zanima me predvsem energetika.

Nevihta ::

Me prov zanima kateri predmeti so na VS težji kot na UNI.

To bi pa res rad vedel.

A mi lepo prosim nekdo to utemelji!

LP
Nevihta

koli99 ::

Alexa-, na fakulteti sem prb 3 ure na dan ker na predavanja večinoma ne hodim. Vaje so tako kot je Darkolord povedal, ene so odlične, druge so popolna katastrofa in je potrebno vso snov sam predelati. Sem na smeri Konstrukterstvo tako da ne vem kako je na Energetiki.

Nevihta, imam prijatelje ki so na VSS in sem sam videl da imajo pri nekaterih predmetih višje zahteve za opravljanje vaje(seminarske naloge imajo več zahtev,več stvari v tolerancah, daljše, malo bolj komplicirane). Drugače se pa strinjam, da je na UNI pri ostalih predmetih težje. Imamo več teorije, več piflarije, več računanja. Na VSS so bolj praktični.

smilyxx ::

Jst sem 1. letnik uni po bolonjcu. Ni nč posebej zajeban, je pa treba več delat kot v srednji šoli. Urnike mamo na strojni dost kul, lukn ni velik, tko da maš kdaj čas za kosilo. Praktično nikol pa nisi po cel dan na faksu, se pa tud da zment da hodiš z drugimi skupinami h vajam.
Save water.
drink beer.

alexa-lol ::

Jst sem 1. letnik uni po bolonjcu. Ni nč posebej zajeban, je pa treba več delat kot v srednji šoli. Urnike mamo na strojni dost kul, lukn ni velik, tko da maš kdaj čas za kosilo. Praktično nikol pa nisi po cel dan na faksu, se pa tud da zment da hodiš z drugimi skupinami h vajam.

a bolonski program je že v pogonu? a ni šele z letosnjim letom?

darkolord ::

Ja prvi letniki so zdej že po boloncu

smilyxx ::

Mogoče sem pozabu oment da smo mel v 1. semestru eno obvezno predavanje (se je dal pofejkat, pač en se podpiše namest tebe), vaje pa so bile vse obvezne.
Save water.
drink beer.

suntrace1 ::

Nevihta - recimo Osnove krmilne tehnike, ki ima 5% propustnost (naredil z 10/10). Matematika je lažja, vendar je prepustnost na izpitu tudi okoli 10%. Na splošno je osip nekje 80%. VSŠ niti slučajno ni lažja smer, sem okusil obe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420326 (16736) SimplyMiha
»

Izbira med FRI, FE in FS

Oddelek: Šola
127119 (5934) lemonaid
»

Omejitev vpisa -> minimum točk

Oddelek: Šola
296772 (6186) Velki
»

Srednja strojna šola ali Gimnazija?

Oddelek: Šola
225767 (5118) Mateja987
»

FRI

Oddelek: Šola
71073 (1019) kopernik

Več podobnih tem