» »

Polnjenje baterji (akumolatorjev)

Polnjenje baterji (akumolatorjev)

Rajhnburg ::

Zadeva je taka:

Js mam 2 baterije za filat(akumolatorja) 1.4V. zanima me če lahk js te dve baterje polnim zvezane zaporedno kar skupaj da mi jih ni treba dati narazen in vsako po sebaj filati.8-O

Mislte da lahk to dam

Hvala za odgovore.

LordTado ::

prej vzporedno:)
Ampak poglej kaki tok ti da polnilec...

Rajhnburg ::

Mel bom AAA baterije(akumolator) polnilni tok pa je 140mA. js bom mel te baterije v škatlci zato me zanima zr se mi jih ne bo dal skus ven s škatlce devat. Mislim sam 2 žice ven spelat od baterij da bom prek teh 2 zic polnu baterije.

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

Ena možnost je, da zgradiš svoj polnilec. Uporabiš 7805 in ga vezeš kot tokov generator.

Lahko tudi predelaš tovarniški polnilec, ki so pogosti v kompletih z akumulatorji.

Pogoj je, da je polnilec grajen za polnjenje najmanj dveh akumulatorjev naenkrat - to pomeni, da z njim enega samega akumulatorja ne moreš polniti. Lahko samo 2 ali 4.

Izvedba pa naj bo solidna. Torej s konektorji in narejeno tako, da ne moreš po pomoti zamenjati polaritete ali kar tako mimogrede narediti kratek stik.
Nekoč je bil Slo-tech.

Rajhnburg ::

Hja kaj je pa 7805 ka maš mogoče kak načrt al pa kej?

Azrael ::

Prvi Google zadetek.

Glej Current Regulator (slika 14). Tokov generator je najbolj enostaven tip polnilca za Ni-Cd in Ni-Mh akkuje.
Nekoč je bil Slo-tech.

Rajhnburg ::

Js sm gledu na www.conrad.si regulatorje napetosti sm pa študiru k js mam da mi iz 230V pretvor v 12 voltu enosmirne napetosti zanima me kir ta regulator bi bil taprav da bi dubu Izhodno napetost 1.4V sam če bom js s tem filu baterije pol ko bojo povne ka pol se bojo še kr napej filale pa bojo za v kanto al se bo nehal filat.

kixs ::

akumulator in akumolator!

Rajhnburg ::

Ja pa sej je usejen sam ste pa natančn za mene je to isto...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava baterije na UPS-u (močnejše baterije)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233125 (2720) int47
»

pretvorba 6V AC v 6V DC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163646 (3050) lovro535v2
»

Prenosni USB polnilec (izdelava)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233043 (2635) einstein :P
»

Postavitev AP ki bi se napajal na solarno energijo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
272597 (1927) svizec75
»

Akumulator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
264744 (4387) Kleto

Več podobnih tem