» »

Kateri DDR3 6gb?

Kateri DDR3 6gb?

jurica ::

Imam o. ploščo Gigabyte GA-EX58-UD5 in me zanima, kateri DDR3 6gb spomin bi bil najbolj ustrezen?
Ogledujem si
Mushkin PC3-12800 "High Performance" KIT 6144 MB (AGT) ( deluje na 1600mhz z latenco 9-9-9-27) 240eur
ali
3x2gb OCZ DDR3 PC3-10666 spominski modul deluje na frekvenci 1333Mhz in deluje z latenco 9-9-9-20 167 eur

ModriN96 ::

varjanta maš tut a-data 3x2gb kit 12800 oz 10666.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ModriN96 ()

Raptor15 ::

Ja prvi so boljši. Samo ne za 80EUR boljši. Raje vzami druge ker imajo manjšo latenco pa pc tak nebo požrl 6GB ramov...

jurica ::

Kako to misliš, da PC ne bo požrl ves ram?

bluefish ::

po možnosti imaš 32-bit sistem in niti ne veš, čemu boš to koristil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Raptor15 ::

nevem nikoli pc nebo zase požrl 6GB ramov kak ti naj povem komponente ne rabijo...

_Dejan_ ::

po možnosti imaš 32-bit sistem in niti ne veš, čemu boš to koristil?

Se motiš ;) Imam 32Bitni sistem in zazna vseh 8GB rama ;)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

bluefish ::

ja, nič posebnega. Sicer pa res tole.

Gost ::

Pa se vložek v triple channel res splača? Kar gledam teste je razlike v realnosti le nakaj malih procentov.

guli ::

dejan, zazna ja, samo če jih uporablaja :)

Gost ::

dejan, zazna ja, samo če jih uporablaja :)


Zakaj pa potem večina serverjev omogoča abnormalno velike količine rama? Zato, da se administratorji lahko hvalijo ob pogovoru na kavi?

BuzzFuzz ::

Definitivno OCZ. malo si preberite reviewe.
Mushkin so sicer zelo dobri rami, vendar dd3 triple jim nekak ni uspel kar se performensa tiče (poguglaj teste) kvaliteta pa je 1a, seveda OCZ tudi. OCZ ima doživljensko garancijo, Mushkin mislim da ne. Če se ti gre za količino rama potem dodaš 40€ in si kupiš 12Gb OCZ 1333Mhz (280€ elektronika). Jaz bi kupil tvoje omenjene OCZ rame vendar pri elekroniki. Nočem zdaj delat reklame...vendar so tam najcenejši kolikor sem uspel pogledat cene.

Gost ::

Definitivno OCZ. malo si preberite reviewe.
Mushkin so sicer zelo dobri rami, vendar dd3 triple jim nekak ni uspel kar se performensa tiče (poguglaj teste) kvaliteta pa je 1a, seveda OCZ tudi. OCZ ima doživljensko garancijo, Mushkin mislim da ne. Če se ti gre za količino rama potem dodaš 40€ in si kupiš 12Gb OCZ 1333Mhz (280€ elektronika). Jaz bi kupil tvoje omenjene OCZ rame vendar pri elekroniki. Nočem zdaj delat reklame...vendar so tam najcenejši kolikor sem uspel pogledat cene.


A veš morda, kaj je to "doživljenska garancija"? Gre za marketinški nateg, saj pomeni doživljensko dobo izdelka, ki je pa ponavadi od enega do nekaj let ;)

BuzzFuzz ::

res je Gost, dg bi naj veljala dokler še podjetje izdelek izdeluje oziroma ga ima na zalogi. Glede nato da nas/vas večina menjava pcje okrog 2-5 let mislim da ne bi smelo bit panike.
K**** vložijo te na vsakem koraku če treba :)

jurica ::

Definitivno OCZ. malo si preberite reviewe.
Mushkin so sicer zelo dobri rami, vendar dd3 triple jim nekak ni uspel kar se performensa tiče (poguglaj teste) kvaliteta pa je 1a, seveda OCZ tudi. OCZ ima doživljensko garancijo, Mushkin mislim da ne.

Mushkin imajo garancijo 120 mesecev oz. 10 let.

BuzzFuzz ::

Definitivno OCZ. malo si preberite reviewe.
Mushkin so sicer zelo dobri rami, vendar dd3 triple jim nekak ni uspel kar se performensa tiče (poguglaj teste) kvaliteta pa je 1a, seveda OCZ tudi. OCZ ima doživljensko garancijo, Mushkin mislim da ne.

Mushkin imajo garancijo 120 mesecev oz. 10 let.



Ko sem jaz nazadjne kupoval rame za fotrov pc in kupil poceni mushkine je bila garancija mislim da 2 leti.
Zdaj sem pa pogledal novejše Mushkin rame in res imajo vsi dolgo garancijo.
Kakorkoli, triple način jih še jezi. Škoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuzzFuzz ()

jurica ::

Hvala vsem, posebej še neishu sem že naročil Ocz 6gb pri elektroniki, kateri so rec poceni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere 2x8GB RAM-e za i7-3770k do cca. 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8813902 (12031) PrimozR
»

TEST RAMA to na bi bil članek ampak......

Oddelek: Navijanje
183329 (2500) Primoz78
»

Katere rame

Oddelek: Navijanje
9760 (721) igor0203
»

OCZ rami s BH-5 čipi

Oddelek: Kaj kupiti
351660 (1085) Primoz78
»

Kingston KHX 3000 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19210386 (7187) celada

Več podobnih tem