» »

Placilo za spletni portal? KOLIKO?

Placilo za spletni portal? KOLIKO?

Jebiveter ::

Torej, stvar je taka:
Delal naj bi na enem projektu, ki je u bistvu cca. 1/3-1/2 narejen. Gre za en spletni portal, ki temelji na HTML, JavaScriptu in PHP/MySQL. Jaz sam naj bi delal na HTML/JS partu dtrani in hkrati sodeloval z PHP/MySQL programerjem(-ji).
Aja, gre za komercjalno zadevo.

Zdej me pa zanima, koliko lahko zahtevam za placilo? Delodajalec mi namrec pusca proste roke pri dolocitvi cene, vendar me zanima, koliko se realno placa za tako delo.
Vi ostali webmasterji, koliko dobite placano za en tak projekt? Dejte se melo razpisat pa mi kaksno steviljko predlagat. Morem dobit nek realni pregled nad cenami v tem poslu (do zdej sm delal al zastonj al pa za dve pive - bl tko za frende, nic vecjih projektov)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

darh ::

glede na to da delaš samo HTML del... recimo nekje okrog 100k... mal težko je kr določit... zelo je odvisno od tvojih izkušenj ipd...

Aja.. če je to spletni portal.. pol najbrž da temelji na HTMLju 8-)
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Eee...
100k si mislu 100 000 SIT??
Tolk za pisanje HTML kode? S tem si torej mislu, da potem PHP in Mysql stane več ... in JS prav tako.
Huh...potem bi jz svoj portal prodal za miljon. :D

darh ::

cahahopie: cena projekta je odvisna od mnogih dejavnikov, med drugim tud to, kolk se ceniš oziroma koliko ceniš svoje delo in čas, šteleo tudi izkušnje in znanje ter čas ki je bil v preteklosti vložen v učenje nečesa. Na koncu potegnemo črto in pod drobnogled vzamemo tudi tistega za katerega bomo nekaj delali. V sloveniji webesigna ne znajo ceniti in se ga tudi ne da za primerno ceno prodati, vsaj ne vedno.. v tujini je to drugače.

Zase vem da grem pod 100.000 SIT delat res samo majhne projekte (beri predstavitve apartmajev ipd)... ostalo se dviga nad to mejo...


Za koliko bi ti prodal svoj portal ne vem... če ti ga kdo kupi za toliko... pol pa... don't worry be happy...
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Pol mi pa še samo povej kolk porabiš za en tak projektič in za en velik projekt...ker iz tega nemravam dobit računico na mesec...

darh ::

jah mal več mi povej od tega..

to je isto kt da jest tebe vprašam:

Kolko stane avto?

je mal problem odgovort...
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Ne...zate sem mislu...
Ko si reku, da 100k za majhen projekt... pa sem študiro kolk maš pol mesečno. Zdej če delaš en projektič dva mesca maš pol le 50k mesečno. Ne? Kar pa pomoje nimaš samo...:D

darh ::

a sm res tko napisu ?

dej še enkrat preber...
Excuses are useless! Results are priceless!

nemesis ::

pa odvisno od tega, al ti samo stvari skupaj zlagas, al moras skrbeti tudi za graficno podobo...

jst bi si vzel ceno tam okrog 1000 SIT/ura

Jebiveter ::

Sam to z urami je bl tezko, ker jst delam doma, firma pa je na stajestkem, tako, da gre za "long distance work".

Pa treba je upostevat, da gre sicer za velik projekt (portal za ISP - vec ne povem) a je le-ta ze cca. 40-50% narejen. Koliko naj potem postavim ceno za html/JS programiranje? Cca. 120k?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

nemesis ::

glej kak naj ti mi povemo ceno, ce ne vemo ne kolko casa bos za to porabil niti ne kaj bos pravzaprav delal...
je razlika med tem, al mas en template, pa notri sam slike in besedilo vlagas, al mors vsako stran po svoje nardit...


btw. - a ure na stajerskem hitreje oz. pocasneje tecejo??? Tolk si pa ja posten, da bos vedel kolko casa bos delal, ali ne?

matic ::

NA ce ti tole pomaga.. jaz dobim kao cca 800sit na uro. Kolk ur recem da sem delu je pa moja stvar, ampak obicajno sem nekje realen.. No in sledeco stran sem naredil zeloo na hitro ker se je mudilo in to je bilo cca 30ur, stran pa je www.proneon.si
Jaz sem vse skupaj naredil, nisem pa designeral! Design sem dobil v Corel obliki - kar mi je pomagalo skoraj toliko kolikor ce ga imam na papirju, ceprav bo zdaj kdo rekel da to ni res.. ampak je..

Ti zdej to kej pomaga!? :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Močno obiskano spletišče

Oddelek: Izdelava spletišč
252592 (1649) Jan
»

Kako postaviti spletne strani kot so Bolha.si ali Nepremicnine.net? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8111327 (9369) Tody

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10139991 (27954) Primoz
»

Koliko bi zaračunali?

Oddelek: Izdelava spletišč
322446 (1583) cryptozaver
»

Cene programiranja

Oddelek: Izdelava spletišč
251676 (1171) Reso

Več podobnih tem