» »

Čudne mape po particijah diska

Čudne mape po particijah diska

mitkos ::

Imam problem in sicer: na zunanjemu disku so se pojavile mape z čudnimi imeni (črke in številke, ponavadi so kar dolga imena), nekaterih se ne da zbrisat. Muči me predvsem to, ker se pojavljajo na particiji zunanjega diska. V nekaterih mapah je še mapa update v njej pa še datoteke. Od česa so te mape in zakaj se pojavljajo na ostalih particijah. Sedaj jo imam na S:, nekoč je bila na D: particiji, ki je pa vgrajen disk na prenosniku. Sistem WinXP SP3, prenosnik HP nx7400.

PS. Predvidevam da je to nekako povezano z Officom, ker mi zadnje čase kar teži, ko npr odprem pps predstavitev mi odpre okno da se office namešča....Zakaj že, če ga imam inštaliranega???

Hvala in LP

ModriN96 ::

Predvidevam da maš v teh mapah podmapo update oz kej podobnga. In teh glavnih map se ne da zbrista nikakor...

Meu isti probelm in edino kar loh nardiš je da vse podatke daš na drug disk in tega ko so te čudne mape gor formatiraš in potem iz unga diska nazaj na tega daš.

aaads ::

Jaz mam isti problem. To so te mape (ki imajo daljša imena - številke) notri v mapah so pa vse enake (??) in sicer nekaj od frameworka piše. Teh map je vedno več, najprej je bila ena in pol tako naprej...

 datoteke

datoteke

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aaads ()

ModriN96 ::

Se jih enostavn ne da brisat in ni druge kot da premakneš use na en drug disk in tega k so te čudne mape formateraš in pol nazaj prestavš...

aaads ::

Kaj je pa vzrok temu? Zakaj nastajajo te mape?

opeter ::

Imam isti "problem". Sicer je samo ena mapa, ampak vsebuje razne datoteke tipa:

- mapa wcu
- eula.xxxx.rtf
- locdata.xxxx.ini
- setupres.xxxx.dll
- wapres.xxxx.dll
- dw20.exe

in druge (xxxx = številke)

Vse skupaj zasede okoli 17 MB-ov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ender ::

To so mape, ki jih naredijo popravki za Windows. Zelo nadležno, ker se naserjejo povsod, kjer je prostor (ponavadi na disku, ki ima največ praznega prostora), izbrišeš jih pa lahko po ponovnem zagonu sistema (če se ti naredijo na zunanjem disku, ga ponavadi ne moreš varno odstranit dokler znova ne zaženeš računalnika).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678636 (7193) ngc2392
»

Neznane mape v zunanjem disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
121329 (992) Jerry000
»

Pokvarjena particija - nujno!

Oddelek: Pomoč in nasveti
232549 (2097) 69charger
»

Pravice in skupna raba datotek v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
305184 (4791) SLO_Matej
»

Zunanji disk težava

Oddelek: Strojna oprema
234034 (4034) diative

Več podobnih tem