» »

Kako miško kupiti?

Kako miško kupiti?

1
2
»

bajsibajsi ::

Za Kensington PilotMouse Laser Wireless Pro pravjo, da ima premali kolescek in previsoko ceno. Osebno te miske ne bi zelel uporabljati, tudi za polovico njene sedanje cene. Za gaming wireless miske bom pocakal se nekaj let, preden nabavim kaksno za dejansko uporabo.

dejanslo ::

a se pozna razlika med lasersko in navadno optično miško (npr, da primerjaš mx518 in g5 na mizi)?

in zakaj je ponekod za mx518 deklariranih 1600dpi, drugje pa 1800?
There`s More Than One Way To Do It

jan01 ::

Tista s 1800 je novejša revizija.

kmetek ::

@jan01 Pri nasih severnih sosedih. MX518 v Pelugi 26 evrov, Shoxx jo je prodajal za 24 evrov..itd. Glede na to, da ne gre za neke visoke zneske (npr. za nakup notebooka), ampak zgolj za glodalca, kjer cene ne presegajo 100 evrov, je cisto ok narociti iz tujine. Se posebej, ko je npr. G5 stala pri Bigbangu 80 evrov medtem, ko je bila pri Redcoon zgolj 36 evrov, ali G9 Bigbang 90 evrov, Redcoon zgolj 45 evrov. Kar sem tudi pisal nekaj tednov nazaj v tejle temi. Nedolgo po tem je Bigbang znizal ceni obeh omenjenih misk, na nekoliko bolj razumno vsoto; zgolj nakljucje najbrz. >:D


29-30€ pa res. naj gremo gor po miško? bencin zastonj? čas zastonj?

Sagec ::

če maš veliko dlan ti priporočam razer ker so dolge. če si majhne rasti g9 bes buy:)

bajsibajsi ::

@kmetek, madonca si brihten. Za narocilo preko neta se nisi slisal? Ce bi pozorno prebral, kaj sem napisal, bi opazil, da sem omenil narocilo. Ter da nakup miske ni tako "tvegano" narocilo iz tujine, kot bi blo npr. narociti prenosnik ali kaksen drug drazji artikel. V primeru, ki sem ga navedel je bila cena enake miske vec kot 50% ceneje, kot je bila v Bigbangu (ce sem natancen, g5 za 44 evrov ceneje). Ce bi zelel, takrat imeti omenjeno Logitech g5/9, bi jo narocil iz tujine, tudi ce ne bi imela garancije... in se vedno placal podobno (ali ceneje), kot za eno enako misko kupljeno v Sloveniji. Eno bi uporabljal, drugi pa bi pospravil v omaro, in pozabil na njo dokler bi mi prva sluzila, ali jo podaril... ali podlozil vogal mize..

Fizikalko ::

Imam sledeče miške (poleg enih petih običnih optičnih):

Logitech MX Revolution
Logitech MX Nano
Roccat Kone

Vsaka od teh ima svoje prednopsti, pa na žalost tudi slabosti.

MX Revolution je super v vsem, razen, da je malenkost težka in da ima občuten lag.

Nano je najbližje perfekciji za notebook miško, lag presenetljivo malo manjši kot pri Rev.

Kone je enkratna, kar se tiče ergonomije (teža prilagodljiva z utežmi!) in natančnosti (je pa res, da je ožičena), žal pa ima gnil scroll (kaj šele, da bi imela takšnega kot Revolution).

Skratka, sam sem ostal za večino opravil pri Revolution-u, ženki sem dal Kone-a, za prenosnik mam pa MX Nano.

Me pa že mal rajca Mamba, vsaj za sprobat...

dejanslo ::

@bajsibajsi

naročilo prek neta zahteva plačilo poštnine, ki pa iz tujine pri takem (malem) nakupu znese toliko, da si skorajda na istem, če kupiš doma. pa še z garancijo so križi in težave.
There`s More Than One Way To Do It

dary ::

Meni se zdi najboljša Logitech MX Revolution. Iz tujine se ti samo miško ne splača naročiti ;)8-)

BuzzFuzz ::

Razer Mamba - wireless

erzy ::

108$

markxxx ::

Imam Logitech G9 in je fantasticna
C2Q 6600,ASUS P5N32-E SLI Plus,nVidia GeForce 470 GTX,6GB DDR2 800Mhz

Poldy ::

Sam tudi kupujem novo miško, sem pa levičar...

Zanima me, kako je s to Razer mambo - videl sem, da ima neke gumbke na levi strani, vendar me to nebi motilo, saj klikam s sredincem.
Torej je mamba, razen tistih gumbkov, simetrična, tako da paše tudi v levo roko?

kitzbrado ::

Jaz dam en glas za odlicno Logitech MX1000

 Ni za levicarje!

Ni za levicarje!

Poldy ::

Da kar sam sebi odgovorim - ni za levičarje...

Malo sem še brskal in našel te tri, vse od razer:
Copperhead, Lachesis in Boomslang.

Katera od teh treh je dobra izbira, ne glede na €?

BALAST ::

Še enkrat hura za Logitech MX1000.
Za gaming pa uporaljam tudi G7 od istega prizvajalca, z edinim razlogom ker je lažja in bolj trpežna za švic.
Real champion!!!

erzy ::

Sem dobil pred parimi dnevi mojo lachesisko za katero sem tudi odpru temo:D ampak to ni pomembo... 1 priročni programček za nastavlanje gumbov dpi ja mhz ja itd. je tako učinkovit npr za dpi si naštimat 4 opcije na poljubljen dpi in v igri z dena gumboma na miški samo šaltaš dpije in vidiš ka ti bol prilagaja seveda če imaš prej počasno miško se je n 2000dpi ali več do 4000 potrebno kar nekaj časa navaditi. Glede na ceo je res za 20€ dražja od death adderke vendar ima 2200dpija več in tistim hitrim pride veliko bol prav pa tudi nikoli potem ti ni žal da si kupil premalo ... Skratka kar sami si poglejte še ostale razlike... Zame vredno nakupa tko da @Poldy za levičarje nevem kar ti priporočat iz mišk pa ti priporočam najbolj Lachesis

Raw ::

Lachesis, tukaj za 50€.

Za špile bo to prava miška, posebi za levičarja.
Logitechove "southpaw" izvedbe pa so za delo in večurno uporabo boljše.

Zato imam obe. :)

edit: pišem ko kura.
I am what I am and I do what I can

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Raw ()

Raw ::

Še to - dobra podloga pripomore k boljšem performansu skor tolk kot sama miška.

Predn se oglasi prvi smartass, ki ima miško 'na belem papirju': Res so nekateri produkti manj občutljivi na vrsto podlage, a vedno se gleda na dobro kombinacijo obeh kadar se hoče dosežt neki optimum. Krivica se godi mišonu, za katerga daš 80€ pol pa vlačiš po usrani/prašni mizi in se prepričuješ, da je super, ker nisi zapravljal za podlago po nepotrebnem.
I am what I am and I do what I can

Shkorc ::

Raw, kakšni predlogi katera podlaga dela dobro z Logitechovo G5?
Mogoče je čas da zamenjam dobrega starega Funca 1030, se mi zdi da je upihnil že četrto svečko na torti 8-)

bluefish ::

Dejansko je podlaga odvisna od uporabe. Nekdo, ki se ima za hudega igralca iger, bo verjetno v samo podlogo vložil še en kup denarja. Spet na drugi strani pa je nekomu vseeno - sem tudi jaz tak; čeprav imam MX518 mi zadošča lesena miza in delam brez težav, za tistih nekaj strategij pa se ne sekiram.

erzy ::

Jas sem kupil poleg moje Lachersiske še Raze:Prjevo podlogo eXactMat in ma dve strani control in speed in se miška zares dobro odrezuje v igrah :D Priporočam oboje neboste razočarani!!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Top gaming miška (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38295209 (52105) Kr_Edn
»

katero miško?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16538088 (30160) ShowDown
»

Gaming miška (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6314785 (13057) mr1two
»

Miška za gaming ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10311219 (7530) Sc0ut
»

Legenda se vrača - Razer Boomslang Collector's Edition 2007 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
506422 (6419) Macketina

Več podobnih tem