» »

Rabim pomoč...

Rabim pomoč...

lone ::

Nekaj dni nazaj sem si kupil prenosnik hp 6830s brez useh programov (free dos). Ko sem hotel inštalirati windows xp, me je uprašalo na katero particijo jih želim inštalirati. Problem je ta, da je računalnik že imel narejeno eno particijo D:, tako sem ustvaril novo particijo C: in jo formatiral. Ker mi windowsi niso delovali, sem mislil, da jih moram inštalirati na particijo katera je že bila narejena se pravi D:, tudi na tej particijo mi xp-ji niso delovali, zato sem nato formatiral particiijo C:, in nanjo naložil visto. Sedaj mi vista dela, vendar me računalnik ob usakem zagonu upraša katere windowse želim zagnati, ker ima zgleda v spominu, da so na particiji D:, še eni windowsi. Sedaj pa me zanima če kdo ve ali lahko particijo D:, formateram? Bojim se da so na tej particiji kašni podatki, ki so pomembni za delvoanje biosov oz. računalnika nasploh.

Lep pozdrav!

opeter ::

Veš kaj? Najboljše bi bilo, če bi vse skupaj formatiral. Totalka. Napravil novo(e) particijo(e) - seveda po želji - in ponovno naložil čisti sistem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

lone ::

Ali je možno, da so na particiji D: naloženi BIOSI? Ali so biosi naloženi kje drugje? Da jih ne bom slučajno zbrisal ?

Lp

PacificBlue ::

Nć bat, bois imaš zapisan na eepromu..to je čip na matični plošči.
I’m out.
:3

lone ::

Ok. Bom formateral use skupej. Hvala za odgovore.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Združitev particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
183100 (2736) MIHAc27
»

združevanje particij ob instalaciji winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
121430 (1345) vir
»

Windows 7, težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
281719 (1264) solatko
»

Windows 7 ne mapira particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
71666 (1594) kroky
»

Rabim Win98 zagonsko disketo NUJNO!

Oddelek: Programska oprema
101262 (1138) Huey P

Več podobnih tem