» »

PDT oz. Eclipse + PHP

PDT oz. Eclipse + PHP

Gost ::

Lep pozdrav,

Uporablja tukaj kdo Eclipse?

Malo se igram s PDT in nikakor ne dojamem, kako bi naredil sledeče:
- delovno verzijo projekta imam na neki lokaciji: C:/projekt
- testni strežnik imam recimo dostopen preko ftp-ja: ftp.projekt.com
- želim čim enostavnejše uploadati svoj projekt na ftp prostor (najbolje bi bilo, če bi imel možnost kake sinhronizacije development prostora z online strežnikom)

Zakaj je to totalno nemogoče izvesti? Rad bi imel nekaj podobnega kot imajo vsi boljši programi (CTRL + U oz. CTRL + SHIFT + U in zadeva je prenešena na server).

BigWhale ::

Saj lahko uporabljas remote dostop do streznika, ki je ze vgrajen v eclipse.

Gost ::

Ja, ampak tisti RSE (če je to to) nima preveč funkcionalnosti za to, kar jaz želim.
Sem se zaenkrat znašel s pluginom filesync (če koga zanima) in bom pač ftp opravila prepustil resnejšim orodjem. Lahko pa da sem kaj spregledal glede ftpjanja v ecplise.

HardFu ::

Sicer nisem preveril, ampak menda ima Aptana studio (na voljo kot standalone ali vticnik za eclipse) funkcionalnost, ki jo zelis.

LP
http://codeable.io

Gost ::

Aptana Studio ima to res super urejeno, kot bi si želel, ja, vendar ima na žalost bug, ki naredi na serverju potem ne glede na kaj po svoje permissione - 644 oz. 666. Nihče od developerjev noče povedat, kdaj naj bi odpravili ta bug.
Poleg tega ima tudi sam editor neke pestrosti, ki naredi zadevo popolnoma neuporabno zame.

Priporočali so mi tudi Netbeans PHP, ki je zaenkrat odlična alternativa napram dragim Dreamweaverju CS4 ali Zend Studiu.

BigWhale ::

Kaj pa Zend Studio for Eclipse?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera web development orodja?

Oddelek: Izdelava spletišč
101388 (1011) techfreak :)
»

V katerem editorju programirate?

Oddelek: Programiranje
404710 (3484) terryww
»

[PHP] Netbeans

Oddelek: Programiranje
182257 (1661) gnomee
»

New Dreamweaver?

Oddelek: Izdelava spletišč
161691 (1042) HardFu
»

Kateri urejevalnik texta za gradnjo spletnih strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
282443 (1973) Road Runner

Več podobnih tem