» »

težave z brezžično omrežno povezavo

težave z brezžično omrežno povezavo

Ornik ::

Zdravo!

Imam težavo z brezžično omrežno povezavo in sicer: ko normalno instaliram wireless ključek mi ga lepo zazna in najde omrežje, ki bi ga moralo, vendar ga ne poveže. Napiše, da pridobiva omrežni naslov (pridobiva ga zelo dolgo), nato za hip poveže in potem spet pridobiva omrežni naslov. Dostopa do routerja žal nimam, ostali računalniki povezan na ta router pa normalno delujejo!

Hvala za pomoč

LP

frenki40 ::

če imaš na routerju izklopljen dchp moraš ročno vpisati ip in dns strežnike oziroma obratno če je dchp vklopljen nastavi da avtomatsko pridobi ip

Ornik ::

IP pridobiva avtomatsko... ampak ga ne pridobi! sej v tem je pojnt... na ostalih računalnikih ni bilo potrebno nič nastavljat na routerju in kot sem napisal... nimam dostopa do routerja žal! še se mogoče komu sanja kaj bi lahko bilo narobe??? v omrežju je več računalnikov in vsi normalno delujejo le-ta (ki mi je zelo važen) ne deluje...

sbandur84 ::

Posodobi ruterjev FirmWare in zamenjaj kanal

Ornik ::

No kot sem že dejal... NIMAM dostopa do routerja

sbandur84 ::

No kot sem že dejal... NIMAM dostopa do routerja


Nekaj mi ni jasno... rekel si da nimaš dostopa, praviš da je več rac. v WLAn-u, najpomembnejši pa ne dela????

Brezžični omrežni povezavi nastavi fix-en IP in potem poskusi dostopat....In poizkusi z Firmware-om in menjavo kanala.

Zgodovina sprememb…

Ornik ::

ne ne narobe sva se razumela... ta računalnik, ki je v WLAN-u ne dela (ta mi je zelo važen, saj imam na njem neke podatke za katere bi nujno rabil wireless... računalnik na katerem laufa router pa dela.. sam nimam dostopa do njega!

sbandur84 ::

Je to mogoče adsl modem/router?

Zgodovina sprememb…

MTB ::

Ali pa je na ruterju vklopljen mac filter. Skopiraj mac z delujočega računalnika in poskusi.

Ornik ::

adsl tako je!.. kje najdem ta mac?

sbandur84 ::

adsl tako je!


Pri nekaterih hibridnih modemih(adsl modem/router) od ponudnikov interneta je potrebno tudi če je WLAN vzpostavit PPPoE povezavo enako kot da imaš ADSL modem priklopljen na PC z kablom.

Pri wlan povezavi v Omrežnih povezavah pa cel čas piše "Omejena ali prekinjena povezava".
...
Če je temu tako ustvari novo povezavo PPPoE.

Ornik ::

Omejena ali prekinjena povezava mi napiše šele čez dolgo časa. Cel čas pridobiva omrežni naslov (ga pridobi in očitno spet "izgubi" - kar je zelo nelogično)!

sbandur84 ::

To je to!

V Omrežnih povezavah desni klik na wlan povezavo->lastnosti->obvesti me ko je povezava omejena ali prekinjena(odstrani kljukico)

Ustvari novo povezavo PPPoE, ji nastavi naj uporablja wlan povezavo, in vpiši uporabniško ime in geslo od ADSL-a.

Ornik ::

Se pravi če ustvarim novo brezžično povezavo... in vpišem pass za router bi naj delovalo?:|

sbandur84 ::

Ustvarit moraš novo klicno povezavo ADSL preko PPPoE(enako kot da imaš pc priklopljen z kablom na adsl modem), za to potrebuješ uporabniško ime in geslo za prijavo v omrežje ponudnika interneta.

Ornik ::

hmm... nevem nevem! včasih je vse to normalno delovalo potem pa kar sredi lepega=) se ni blo treba nič matrat s kakršnokoli povezavo... vstaviš ključek naložiš driverje in laufa! zdaj pa kr sred lepega crkne

sbandur84 ::

Jaz sem mislil da si prvič nastavljaš povezavo,...

Drugič podaj bolj jasen opis problema!


Si probal drugo mrežno?
Izbriši prednostna omrežja iz seznama in ponovno osveži.

Yacksy ::

Prvo kar naredi je, da pokliči človeka, ki ima dostop do ruterja, da ga rebootne. Pa poglej, če bo potem kaj bolje.
Shit happens

meister ::

da ne bom odpiral nove teme bi napisal kar tukaj noter, prebrskal sem ze skoraj pol foruma da bi dobil rešitev za mojo težavo,ampak mi je ni uspelo najti. Težava je sledeča: lastim si ruter tp-link TL-WR642G in do sedaj se imel povezane 3 računalinke tako da je bil priključek za WAN prazen, priključek za 1 mesto je bil modem (sagem od siola),2 mesto računalnik1,3 mesto računalnik2,4mesto računalnik3. To sem pa imel narejno tako ker mi že od začetka ni hotelo dostopati do routerja http://192.168.1.1/ in tako je bil edini način da imajo vsi 3je računalniki internetno povezavo. Sedaj sem se pa odločil da bom kupil prenosnika in bi želel postaviti wirles povezavo, ampak računalnik preprosto ne zazna ruterja. Prestavil sem tudi povezavo tako de je bilo povezano iz modema v WAN ruterja, 1mesto računalnik1, 2mesto računalink2,3mesto računalnik3...
Ampak preprosto ne morem do strani kjer bi lahko komuniciral z ruterjam. Nekje sem prebral da je lahko težava z firmware toda firmware-a ne morem posodobiti če ne morem dostopati do ruterja. Mogoče kdo ve kaj bi bilo lahko narobe? LP

frasart ::

Tudi jaz sem imel isto težavo, ki je sledeča.
Klikneš na povezavo ki ti ne dela in se odpre okno Stanje; Povezava lokalnega omrežja.Klikneš na lasnosti, odpre se novo okno Povezava lokalnega omrežja; Lastnosti.Nato v oknu Ta povezava uporablja te elemente ,Izbereš antivirusni program ki ga imaš in kljukico odstraniš, potrdiš v redu in to je to.Povezava mi zdaj deluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modem -> Router, statičen IP

Oddelek: Omrežja in internet
172964 (2638) crniangeo
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11950983 (22733) simone
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257176 (5181) jancus
»

Težava s komunikacijo z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
142136 (1971) peter77
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333289 (2565) MrStein

Več podobnih tem