» »

GPS tracker in n95

GPS tracker in n95

antonija ::

Pred kratkim sem si kupil GPS tracker Wintec WBT-201, ker ga rabim za trackat nekatere aktivnosti ki jih n95 nebi prezivela v enem kosu. Ker zna WBT sam loggirati podatke me zanima, ce obstaja kaksen rpogram za n95 (oz. symbian 60v3), s katerim bi lahko prenesel podatke (surove podatke, nic obdelave, strippanja podatkov, etc.) iz trackerja na n95 (samo kot nosilec podatkov dokler ne pridem do racunalnika)?
Poznam kar nekaj rpogramov za PC i to zmorejo, tako da podatki so pomoje v enem od javnih standardov. Samo za symbian pa se nisem nasel takega programa... pozna kdo kaj?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tomas 33 ::

Preveri, če ima Sport tracker možnost prenosa podatkov shranjenih na GPS-u.

kriko1 ::

Ima tista zadeva bluetooth? Prek bluetootha imaš komot dostop do pomnilnika na 95 in tako lahko enostavno uploadaš podatke.

antonija ::

GPS ima bluetooth, tud povezem se lahko komot, ni mi pa jasno kako naj pridem do pomnilnika na GPSu? Pod "bluetooth" ni nobene take opcije (samo parametri povezave so tam), file browser (tudi y-browser) tega ne omogoca... help?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kriko1 ::

Ne, obratno dostopaj. Nokia nima bluetooth brskalnika iz nekih bednih razlogov.

antonija ::

GPS je samo logger (nic LCDja, samo dve tipki in tri lucke; majhna robustna napravica sa svoj namen). Edini "uporabniski vmesnik" ima lahko n95 (ce je to sploh mozno). Obstaja kaksen SW ki bi to omogocal (prenos podatkov iz GPSa na SD kartico za nadaljno obdelavo na PCju)?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kriko1 ::

To pa moraš pogledat pri proizvajalcu če je naredil program za symbian, drugače ne bo nič.
Nokia lahko služi edino kot mass storage device za prenos podatkov.

antonija ::

Gre za tole zadevo: Wintec WBT-201
Proizvajalec prilozi zdraven SW edino za PCje (in mislim da je se to win only). Upal sem da obstaja kaksen program ki dela na symbianu in ki je zmozen downloada podatkov iz naprave.

Vem da je mozno uporabljani omenjeni GPS namesto nokiinega notranjega GPSja, ampak to ne pride v postev (ker bo telefon hitro postal zelo drag paperweight). Jaz rabim samo download na nek vecji medij da lahko GPS naprej shranjuje podatke, jaz imam pa stare (ki bi jih naprava prepisala) shranjene na drugem mestu.
Seveda je opcija kupit kaksen poceni netbook amapk se ceneje bi bilo uporabiti nokio...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kriko1 ::

Delam nekaj z GPS napravami trenutno, pa sem zasledil nekaj javinih knižic za delo z NMEA standardom, gpsylon zgleda kar močna zadeva, mogoče najdeš kako javaME implementacijo za to kar potrebuješ.
Te knjižice si ogledujem:
gpsylon, javaNMEA, jgps

Smorny ::

Wintec lahko shrani 130000 točk, kar je za več kot 70 tvojih "aktivnosti" ob predpostavki, da vsaka traja 30 minut.
Si zadevo že uvozil v paralog? Obstaja kaka free alternativa?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

antonija ::

Uvoz v paralog... je treba imet placano licenco :p Jst se pa se na zastonj demo verziji slepam, pol bom pa verjetno v paralog od neptuna podatke uvazal, GPS podatki bojo pa v obliki fileov (verjetno gmaps ali kaj podobnega) shranjeni na disku.

Pri vzorcenju 1Hz je teh 130k tock dovolj za priblizno 36 ur logganja, kar nacelno ne dosezes hitro, ampak ce gremo v USA skakat za 3 tedne (Lodi, 13usd ticket :D), potem se zna zgodit da presezem to mejo. Sploh ce me bo se kdo nafehtal da naj ga njemu za kaksen skok vmes posodim (kar se ze dogaja BTW), pa se stvar loggira podatke ko ga prizges na tleh pred vzletom, se kaksen geotag pri fotkanju, itd.

Sej ce do konca februarja ne bom nic najdu si bom verjetno v usa omislil en poceni netbook za download podatkov potem pa vse spravljal na USB kljucke... samo bi bilo fino brez netbooka pridet skoz. Cenejse, manj krame za nosit okrog in pazit, ...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia E52 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37482060 (40075) mailer
»

Najceneje do navigacije, GPS sprejemnik? Katerega?

Oddelek: Kaj kupiti
174678 (4184) icko
»

nokia n95 in navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
335091 (3947) kiFni
»

Google predstavlja novost: GPS Simulator

Oddelek: Novice / Windows Mobile
465255 (5253) mrkva1
»

GPS navigacija na Nokia N95 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517182 (12909) AtKo

Več podobnih tem