» »

Računalnik zamrzne v igrah

Računalnik zamrzne v igrah

Osiriss ::

Ko igram igre mi računalnik totalno zamrzne, slike obstane in ne morm nardit drucga, kot da ga resetiram.
Včasih zamrzne po 5 min igranja, včasih pa mine tudi do 30 min preden zamrzne.
To se mi je začel dogajat pred kratkim, prej je računalnik delu dobr kšne 2 mesca.
No ko dam staro grafično ATI Radeon 9600xt 256mb notr spet dela normalno.
Zdej sm kšn teden igrou z staro grafično in je blo vredu.
Včer sm spet probal dat 3850 not (prej sm mal počistu prah iz nje) in je delal okol 7-8 ur igranja.
No danes zjutri se je pa problem spet začel pojavlat in mi zamrzne po 5-30 min igranja.
Grafična ni bla nikol navita.
Napajalnik se mi zdi, da je dovolj močn?˙
Sumim pregrevanje, ampak bi prosil še za vaš nasvet.
Temperature na idle so okoli 53˙C, na loaded pa bom še preveru, ampak kokr sm včeri neki na hiter pogledu 72˙C, kar se mi ne zdi preveč.

Tuki je pa še moj sistem:
Abit AV8 plata
AMD Athlon 64 3200+
ATI Radeon HD3850 512mb agp
4x RAM DDR 512Mb 400Mhz
160GB disk
DVD pogon
480W Tagan
  • spremenil: Osiriss ()

RuskiSnajper ::

testaj rame z memetestom

ce se pokaze kaj rdecega , ali pa veliko errorov so krivec lahko rami


Jas sem mel tako zjebane rame , da mi je v namizju zmrzno , bili so DDR2 1066Mhz 2x1GB za 60 EUR , kar mi je bilo potem jasno da so bli zelo nekvalitetni saj je to zelo mala cena ... plus to da so vse ostale komponente bile v high end levelu. Tak da so rami kr pomenbni

Zgodovina sprememb…

Osiriss ::

Ja to sm že probu pa ni najdu nobene napake. Sm tud dau checkdisk pa ni blo problema. Pa tud če bi bil problem z ramom al pa diskom bi potem mel probleme tud z staro grafično.

sbandur84 ::

Kar možno je da je krivec napajalnik.

Poizkusi odklopit neesencialne komponente(DVD, dodatni hdd,...) in nato poizkusi.

RuskiSnajper ::

ce slika ostane ,... je lahk graficna sama ...

ammm , najbolse bi blo da bi cleanal drivere pa to , ce is menjal graficne

drugic ...480W tagan , huh nikoli ču , tak da smo pri napajalniku , tut ce mas dovol W , je lahko star in nekvaliteten in z nizkimi Amperi , pomoje je to to , nimas dovol Amperov na enem railu v napajalniku , in graficna ne dela vredi zato slika zmrzne ,

probaj stiskat na tipkovnici tipke ki nekaj naredijo , ... najbolse da probas SLEEP button , ce se procesor ... no lucka za HDD odziva je aktivnost in to pomeni da je problem resen...(no mores pac nabavit se novi napajalnik:D)

bluefish ::

Tagan dela precej kvalitetne napajalnike in je čudno, da še nisi slišal zanj.
Napajalnik je res dovolj močan, vendar pa vseeno poskusi odklopiti kakšno nepotrebno komponento (dvd pogon).
Lahko pa je tudi pregrevanje ali pa celo problemi z driverji. Za pregrevanje odpri stranico ohišja in jo pusti med igranjem odprto - lahko tudi proti grafični usmeriš dodaten ventilator.
Če to ne pomaga popolnoma odstrani driverje in po restartu namesti najnovejše.
Potem pa ostane le še napajalnik.

Kaj pa se zgodi, če recimo poženeš kak drug zahtevnejši program, ki obremeni le proc (Cinebench recimo)?

@RuskiSnajper: ni vsak cenejši RAM ali komponenta zanič. Sam imam ene čisto povprečne in delujejo brez problema naviti že tri leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

RuskiSnajper ::

je cudno ane ,, hehe

ja kaj morem , do zdaj sem bil prica sam te poceni navlake , ... pa zakaj vsi norijo z temi 4gb rami , vsak mainstream ze ma 4gb , čemu ce ma 32bit OS(vecina) pa se to da taki KITi po 4gb za okoli 70-80E je pre poceni.

Revenant ::

-A 72C za procesor?
-Tagani so dobri, a 480W je 480W.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

bluefish ::

ja kaj morem , do zdaj sem bil prica sam te poceni navlake , ... pa zakaj vsi norijo z temi 4gb rami , vsak mainstream ze ma 4gb , čemu ce ma 32bit OS(vecina) pa se to da taki KITi po 4gb za okoli 70-80E je pre poceni.

Zakaj že so prepoceni?
Tudi DDR so se na višku prodaje zelo pocenili, enako se sedaj dogaja z DDR2. Sploh pa, povprečen uporabnik (ne na ST ampak na splošno) računalnika ne navija, se ne igra z BIOS-om == tudi cenejši RAM zadošča.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z novo AGP grafično

Oddelek: Strojna oprema
5947 (829) kixs
»

GeForce Inno 3d 6600 LE in čudne texture v igrah...

Oddelek: Pomoč in nasveti
421934 (1297) Mirč
»

7800gt vs x1800xl ?!?

Oddelek: Kaj kupiti
302187 (1173) cole-22
»

Ocena Konfiguracije - X2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
964830 (3456) mate2006
»

Kateri napajlnik za DFI lanparty?

Oddelek: Kaj kupiti
342546 (1959) Caligula

Več podobnih tem