» »

Ocena Konfiguracije - X2

Ocena Konfiguracije - X2

1
2
»

Caligula ::

Ma spet bi eni nekaj cez LCje nabijali. V vseh testih so pohvalili stabilnost linij-dejansko so jih fizicno merili in ne na osnovi nekih programov,... se vsak, ki je opazal nihanje linij na DFI platah je ugotovil, da nihajo z kakrsnimkoli napajalcem, ker je pac plata kriva, ker zaradi plate nihajo linije, pri OCanju pa se to zacuda ne pozna dosti.

Pekac je tisti Benq za 9500 res vredu, za diske si dojel, pri RAMu pa je tako.

Tudi navaden ram za 20 jurjev za 1 giga je dovolj.
Preberi si malo v temi Navijanje zakaj.
Ker se drag ram pozna cisto samo pri rar programu (ce si pripravljen dat 30 jurjev vec za par sekund manj parkrat na mesec je drugace) in pa pri sinteticnih testih. V real lifu pa v igrah so pa vazne samo latence, ki pa so se na noname ramu lahko ful nizke na teh sistemih.

JIM22 ::

Spet ti Caligula! Ne vidiš da človek ima denar in da kupuje HIGH-ENG compjuter? Zato bo tud uzel malo bolše stvari. Glej bedast primer: kot da bi šel v trgovino kupit tabolšga mrcedesa(SL, CL, CLS,...) in gor dal neke brezvezne gume. Že logika ti reče da to ne gre najbol skup, lahko se voziš samo filing ni pravi, kaj šele vožnja.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Caligula ::

Spet ti Jim?

Nikjer nima podpisa, da je teslo.
Lepo je povedal, da mu ni vseeno, ce preplaca napajalnik.
Definitivno je pokazal interes za pametno konfiguracijo.

Jim, ce hoces, si odpri temo o debilnem zapravljanju in v njej zlozi v vozicek najdrazje komponente po ceniku pa bo.

Dokler se tisti, ki je temo odprl ne pritozuje utihni.

Ce pa ti moderatorji in zaposleni pri proizvajalcu najbolj navijaskih plat za A64 sisteme DFI napisejo, da ni potrebe po dragih RAMih, pa mislim da res pol n9i vec potrebe, da bi se nek Jim usajal.
Skratka specifika cipseta je, da v realnem zivljenju od najdrazjih ramov ta hip ne gre pricakovati porasta performans za vec kot 1 do 2%.

Smo pa v temi kaj kupiti. Podrazumeva se, da to ne pomeni kaj preplacati.

Pa ko si ze dal bedast primer z avtom. To je tako kot bi sel bo najboljsega Mercedesa in potem nekoga, ki je sprobal in testiral gume.. vprasal oz kupil gume, ki so po testih najbolj primerne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Suli ::

A niso ti X2 procesorji zelo bedni navijalci?:8)

Dr Evil ::

In ti meniš,da je tak procesor treba navijat?Jaz še mojega bartončka ne,pa vse lepo dela.

Primoz78 ::

Suli klik... 2X2,7Ghz pod pokrovom ni niti tolk bedno ane ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

Jan987 ::

kolk pa bi me to vse stal in kje (v sloveniji) bi se to dalo nabavt?

d0rK ::

@igor0203

Predrago


@ALIEN3001

Mam RAM. Se iz tega sistema sm uzel moj Corsair TWINX1024-3200LL ram.


@krho

Izbira pekaca spremenjena na Plextor 740A


@Izy

Vse komponente bodo kupljene v Avstriji, sej nism nor da bi od taki cenovni razliki pr ns kupvou.


@Primoz78

Hvala ampak so mi Leadtek bolj priporocili.


@Caligula

Sem dojel glede diskov, mam RAM ze od prej, kar se pa napajalnika tice, bom pa uzel Tagana ker naj bi bil tisji.
Tudi tvoj drugi post je dober saj si pokazal, da me razumes.


@JIM22

Caligula ima prav...Kupujem racunalnik ampak vseeno pazim na cekine. Ni se treba usajat nanjga ce svetuje cenejso alternativo.
Dokler stvar poganja je to za ene cist dost.


SE EN VPRASANJE

Ali naj bom pozoren na kksne serijske procesorja ali maticne? Posebna serija, se boljse odreze, karkoli...

Caligula ::

Mnja, vseeno te bom dal Nemcem za violatat za male pare, ce bos kupil Plextor pekac?!?

Si utrgan? Od kje Plextor?
A ves, da so cisto vsi pekaci omenjeni v tej temi boljsi od Plextorja?

Vzami unega Benqa za 9500 SIT, ker je dober pekac.PRECEJ boljsi od Plextorja. Plextor je samo ime.
Drek zavit v celofan. No ne cisto ampak skoraj pa le.

Ce ze res moras bit Robinson Cruseau pa vzami LGja.
Samo ne Plextorja.

Tagan, OK.
Naj ti bo. Si popustil ampak si se vedno pravega spola :D

d0rK ::

Ok stima, samo povej model od tega Benq-a.

krho ::

@Caligula a si šel brat test, ki sem ga linkal?
Po moje NE, ker če bi ga bi videl, da je to prvi pekač od Plextorja, ki ne uporablja svojega hardvera, ampak uporabljajo ISTI hardver kot tale BENQ. Sicer ne vem koliko je razlike v ceni med Plextorjem in Benqom. Vem samo to, da Plextor ponuja dve leti garancije.

@d0rK: Poglej v testu, je napisano.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Caligula ::

Benq je cca 100% cenejsi. Ce so sli uporabit hardware od Benqa, so koncno nekaj prav naredili, ker kar zadnje case sami skupaj vrzejo je poden.

Benqa dobis na Bolhi-pac vtipkas Benq 1620 in ti bo vrglo ven tudi stacuno, ki nove prodaja po 9.500 SIT. Mislim ,da majo tudi 2 leti garancije.
Aja, Krho, Plextor je ze veckrat uporabljal hardware od drugih. Med drugim tudi NECove pekace,...

PrimozR ::

Caligula kašne ti bluziš, jao. LC 550W bo bolši od Tagana? PSU za mn k 10k bolši za enga od 20k? Pa ke ti žviš? Na plutonu?. Čist verjamem da je možn da je 420W Tagan bolši od LCja, kaj šele 2Force 530W al pa še clo 580W (za katerega BTW sploh nisem vedel da obstaja :D ). LC klele poklekne, 100%.

Jan987 ::

ali je 350w napajalec od chifelt-a dovolj močan za naslednjo komfiguracijo:

amd anthlon 64 3000+ venice
fdi lanparty ultra-d
1024twin mos sped premium
dvd-rw/dv-rw
160gb disk
geforce 6600gt/radeon x800

Zanima me tudi ali se splača vzet x800 napram 6600gt in ali je kaj boljša?

Caligula ::

PiPi. Si pismen? Napisal sem, da je LC kvecjemu kakih 5% slabsi od enkrat drazjega Tagana. Pa so to je tako majhna marza, da je od posameznega primerka odvisno in je marsikateri LC verjetno boljsi od Tagana. Je pa Kuglwinkl, ki ima oba napajalca povedal, da na Taganu doseze za 50Mhz visji overclock pa se tam je vprasanje, ce je meril na isti dan, ob enakih temperaturah,...

Na VSEH testih na netu je LC prehvaljen v nulo zaradi stabilnosti linij. Ne zaradi cene. Stabilnosti linij. Na eni strani so testirali tako 480w Tagana in LCja 550 in rezultati so bili identicni oz celo malce boljsi za LCja in je skoda, da ju niso enega proti drugemu merili.

Tako, da daj drzi gobec z argumenti kako bo cenejsi boljsi od drazjega. Pol racunalniske industrije je zgrajene na marketingu kjer je itak drazje v 50% primerov slabse od primerljivih izdelkov v cenejsem rangu. Navsezadnje so Intelovi procesorji in plate drazje od AMDjevih pa vemo kako je z performansami ane? :D

Mislim, daj vsaj ne idiotskih argumentov uporabljat. Jaz sem ekonomist. Moje delo je, da bedkom ustvarjam umetne potrebe in vtise, da je drazje boljse, da se folk bolj obere na racun njihove nedojemljivosti. Stekas? To je namen marketinga.

Idealno teslo za industrijo je tak cepec, ki bo kupil najdrazji procesor na najdrazji plati z najdrazjimi RAMi z graficno, ki ma najlepso skatlo in retail paket,...

Pejt pogledat v temo Navijanje kako lepo se navijejo kaki Venice procesorji z LCjem in potem piskaj. Nasploh mas pa po forumih ze toliko vrhunsko navitih sistemov na LCjih, da bi res lahko ze zaradi tega tiho bil.

Pa da ne omenjam ,d aje stabilnost linij veliko pomembnejsa kot kaka nazivna moc, saj A64 sistemi na procesorju rabijo nizke voltaze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Primoz78 ::

jani...mislim, da tu tece druga debata...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Jan987 ::

Ja vem samo ko se že tolk okol napajalcev zapletate pa sem mislil...

Caligula ::

Jah Jani, to je pozresen RAM. Mogoce bi 350w Chieftek bil zelo na meji. LC pa bi tole z lahkoto fural tudi zelo navito.

Tukaj mas npr podpis jeznega eDDija, ki mu LC poganja tole:

DFI NF4 Ultra-D, 2 x 512 MB ADATA Vitesta DDR 566
AMD 64 939 3200+@2850 MHz 1:1, LC 550W
Leadtek 6600GT, vodno CPU, GPU in NB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Jan987 ::

ok! al je boljši lc 550w ali chifelt 420w

RC14 ::

LC 550W je za svoj denar zelo dober napajalnik.
Verjamem da so tagan, OCZ... in ostali boljši napajalniki (bolj stabilni, dve ločene linije, snemljivi priključki.....), vendar če primerjamo ceno npr 9k proti 25-30k in še več, mislim da je škoda besed. Takšen napajalnik resnično potrebujejo tisti ki imajo res zelo navite procesorje npr 3Ghz in več, 2x 6800ULTRA oz 2x 7800GTX, več diskov in te stvari drugi tega ne rabijo. Če pa hočejo imeti pač naj imajo, jim nobeden ne brani.
Sam imam 3000+ venice navitega na 2808Mhz gre tudi na 2835Mhz stabilno seveda, grafo 6800GT navito na 435/1170 , dva diska, tv kartico, 4 ventilatorje na 12V pa je sistem lepo stabilen na tem napajalniku za 9k. Res je da mi linije kr skačejo, sam spet vprašanje koliko verjet tem programom, direktno pa nisem meril in se mi niti ne da.
Je pa res mal smešno da nekdo kupi (takšnih je malo) npr procesor FX55,grafo 7800GTX, rame za 70k pa da bi dal takšen napajalnik noter za 9k, to pa res ne gre skupaj. Pa ne zaradi moči, ampak če so skupaj same drage stvari, bi se tudi spodoblo da bo kakšen dober in seveda dražji napajalnik noter.


Lp

Caligula ::

1. LC 550w stane 7 jurjev.
2. Programom za linije ne gre verjet. Verjeti gre samo fizicnemu merjenju. Do zdaj so v vseh testih ugotovili rock stable linije na tem napajalcu.

RC14 ::

Programom za linije ne gre verjet. Verjeti gre samo fizicnemu merjenju. Do zdaj so v vseh testih ugotovili rock stable linije na tem napajalcu.

toliko bolje zame.:D

za ceno 9k sem pač na hiter pogledal na cenik cool-pc. Še toliko bolje da je cenejši, torej še bolj upravičen nakup.


LP

eDDi ::

sem imel možnost testirat čifteka 420. pri meni ni bilo opaznih sprememb v primerjavi z LC 550. sistem se ni navil niti za en mhz več ali en manj. razlika je v tem da lc ima 20 pinski konektor, čiftek pa 24 pinski.

je pa LC dosti bolj glasen pod obremenitvijo in spušča zelo visoke frekvence, ki znajo biti zelo moteče, vsaj zame, medtem ko čifo pa je tih kot miška.

Caligula ::

Kaj je s tem piskanjem? So ga ze eni omenjali. Moj LC ne piska nic, tudi ne spreminja hitrosti vrtenja venta. Nekateri pa pravijo, da ga spreminja.

Kaj je s tem?

Jan987 ::

kolk pa se sliš lc

eDDi ::

teb ne piska, ker ti rami prepočas delajo :D

piskat začne takrat k naviješ sistem, povečaš večino voltaž in obremeniš z kakim testom.

Caligula ::

Jah manj kot Leadtekove graficne v rangu 6600 in 6800 in vec kot A64 procesor s stock coolingom in ventom na 40% in manj kot z ventom na 75%.

Ce imas vodno ga bos slisal. Ce imas zracno verjetno ne bo niti priblizno najglasnejsa komponenta.

eDDi ::

fejst piska. pa taki visok nadležen ton je, ga nič ne more preglasiti, ker venti delajo z drugo frekvenco, nižjo.

Jan987 ::

no pol bom jest za moj novi sistem kr chifelta 420w vzel.

Bo dost?

Caligula ::

eDDi, nesi ga na servis oz zamenjat. To ni normalno. Ne meni ne kolegu ne piska pa je obremenjen.

eDDi ::

ne, ker je to normalen pojav pri LCju. sem probal dva. navij si malo mašino... pa boš videl kaj začne mačka cvilit... kake dobre rame, visok FSB, pa boš videl, oz slišal.

RC14 ::

eDDi:
Verjamem da ti piska napajalnik, vendar ni nujno da drugi tudi piskajo. Sej veš, enake stvari se med seboj razlikujejo po kvaliteti. Jaz za svojega ne morem rečt a je fejst tih al ne, ker mam druge vente fejst glasne.:D

jani123:

Jaz bi še vseeno rajši vzel LC-ja. Verjetno ni velike razlike v glasnosti, pa tud to se da vse poštimat, glede moči pa te pri LC-ju nima bit kaj strah.



Lp

eDDi ::

no pri men sta dva od dveh piskala.. se pravi 100% izkoristek.

če ti je tišina ljuba vzami čifteka... še cenej je.

Jan987 ::

sicer je dražji vendar ima 24pinski konektor. koliko to pomaga pri navijanju?

eDDi ::

po tujih forumih DFI& stuff pravijo da je ful razlika. pri meni je ni bilo.

kolega je pridobil z kvalitetnim napajalcem 80mhz overclocka. napajlc je v vrednostnem razredu 25k+

d0rK ::

Smee again =).

Ta teden bom stvar narocil...Ker je trenutno razlika med SLO-AUS cenami le se okoli 40k bom kupil stvar tukaj.


Najdete slucajno kje cenejse komponente od tehle:

LEADTEK WinFast PX7800 GTX 137.760,00SIT / Pc-Dom.Net
AMD Athlon 64 X2 4400+ 144.900,00SIT / FunTech.Si
Plextor PlexWriter PX-740A 21.960,00SIT / MLACOM
DFI LANparty UT nF4 Ultra-D 36.990,00SIT / BOF
Tagan 2force 530W ATX 2.0 28.200,00SIT / Cool-Pc.Org
Hitachi T7K250 SATA II 160GB x2 44.880,00SIT / MLACOM


Hvala.

mtosev ::

Plex več ni kralj kvalitete.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Maš še kej dnarja za men 'posodit', za podobno konfiguracijo :D

Primoz78 ::

Leadtek winfast GF7800GTX = 462 EUR = 110.880 SIT ---------> SLO 137.760,00 SIT = 26.880 SIT
AMD A64 X2 4400 = 524.89 EUR = 125.973 SIT--------------------> SLO 144.900,00SIT = 18.927 SIT
TAGAN 530W = 94,69 EUR = 22.725 SIT-----------------------------> SLO 28.200,00 SIT = 5.475 SIT
DFI ULTRA-D = 116.20 EUR = 27.888 SIT----------------------------> SLO 36.990,00 SIT = 9.102 SIT
HITACHI 16GB SATAII = 2X77,74 EUR = 37.315 SIT-------------------> SLO 44.880,00 SIT = 7.565 SIT
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SKUPAJ = 1353,26 EUR = 324.782,4 SIT--------------------------------->SLO 392.730 SIT = cac. 68.000 SIT RAZLIKE

Zraven pristej 20 EUR postnine pa se zavarovanje posiljke nekje 0,85% vrednosti...

Pa mislim, da se za teh 60 K SIT splaca vzet iz tujine...:\

Lp Primoz

p.s. Cene pa so iz Compuland
p.p.s. Za morebitne napake pri izracunu se opravicujem :8)
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

SasoS ::

Iz Compulanda pošiljajo u SLO?

Primoz78 ::

Jap posiljajo...ko se registriras izberes od kod in to je to!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Izy ::

Primoz8: so te komponente na zalogi ali samo "na ceniku"? Kolko časa jih čakaš? Kolko te naknadno stane poštnina, če kaj crkne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izy ()

Primoz78 ::

To se bos pa mogu sam pozanimat...ker nimam pojma :\ . Ce se vpises v online stacuno pa vse kar rabis vneses v svoj basket ti napise na vrhu ali je dobavljivo ali ne...

Lp primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Izy ::

Aha... sm mislu, da ti tm kupuješ. Jaz nisem najbolj zaupljiv, ker so računalniške komponente bolj občutljive (masovno izdelane) in imam raje "vrabca v roki kot goloba na strehi":))

d0rK ::

Se oproscam za pozen odgovor, nimam vec doma racunalnika, vecina kolegov je pa na pocitnicah...


Zanima me, kako je z varnostnjo komponent v primeru, da se odlocim za nakup v zgoraj omenjeni trgovini.
Skrbi me, da bi se med posiljanjem kaj razbilo ali pokvarilo ter ne zelim kaksnih komplikacij z reklamacijo.

Ima kdo kaksne izkusnje?

Suli ::

Če se ne motim plačaš 0,85% cene paketa za zavarovanje le tega. Garancija je "ista" kot v Sloveniji, le da te pridejo stroški pošiljanja blaga nazaj v Nemčijo malo veliki.:8)

mate2006 ::

Pri Funtechu že imajo AMD X2 kompletk. 360k;( k bodo padle cene, upam da še pred novim letom, grem tja.
www.spyder.si
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov Komp

Oddelek: Kaj kupiti
112081 (1966) HT33L
»

Trenutno najboljša matična plošča za AMD socket 939

Oddelek: Kaj kupiti
183171 (2438) Javon
»

7800gt vs x1800xl ?!?

Oddelek: Kaj kupiti
302137 (1123) cole-22
»

katera je najboljša

Oddelek: Kaj kupiti
311593 (1212) Calligula
»

Sestavljanje sistema AMD64

Oddelek: Kaj kupiti
162571 (2348) sverde21

Več podobnih tem