» »

požrešnost messengerja...

požrešnost messengerja...

turist1 ::

je kje napisano kako "požrešen" je msnger? mam starejšo verzijo pa me zanima kakšna je razlika med različnimi verzijami msnja....kolk CPU-ja, rama pokuri itd....

paljer ::

Zanemarljivo.

blackbfm ::

Novejša verzija = več kiča = večja poraba. Ne bi lih reku da je zanemarljivo. Za tak tip aplikacije požre veliko preveč. Govorim za Windows Live messenger. Še najboljši za moje pojme je bil navaden Windows messenger integriran v xp.

Ziga Dolhar ::

Pri meni je 'prejsnja' verzija pri dolocenih kontaktih (mnogo komuniciranja v smajlih, obup) precej cpuja zrla. Cist nova verzija je prosta te hibe. Hvalabogu.
https://dolhar.si/

turist1 ::

trenutno imam verzijo 2008, na drrugem pcju pa 2009 pa se mi zdi da 2009 veliko več "požre"...ne vem če bi updatal na 2009..

bluefish ::

hja, ko je v taskbaru požre okoli 2MB RAM-a, odprt pa niha med 9 in 25MB, odvisno od opravila. Se pa ne sekiram, ker se pri 3GB RAM-a to ne pozna nič.
Sem do pred kratkim uporabljal Pidgin, pa ga je začel nekaj srati ob zapiranju + pogrešam Personal Message, spreminjanje avatarja, imena,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Ted ::

V taskbaru ob procesu piše 2mega, hec pa je v tem da ko messenger izklopiš ugotoviš, da celoten sistem porabi 50 megabajtov rama manj.
Mah...

bluefish ::

hja, kolikor toliko delujoče alternative pa so?

Ted ::

Že omenjen Pidgin, aMSN, Trillian... Za aMSN maš tudi skine, ki so podobni originalu. Na Mandricvi pa laufam Kopete, ki je boljši od vseh omenjenih.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

turist1 ::

hmm bom kr updatal messenegrja, kje pa se updata?

bluefish ::

če imaš 2008, potem ga popolnoma odstrani, ker so se že na forumu pojavljali problemi, ko namestitve 2009 ni bila možna ali pa so se pozneje kazale napake.

turist1 ::

sem install cez...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meče me iz msnja...

Oddelek: Pomoč in nasveti
92095 (1915) jan01
»

Messenger na Ubuntu?

Oddelek: Operacijski sistemi
111508 (1257) Tilen
»

Windows Live Messenger - Poln reklam?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181368 (1156) strictom
»

msn vprašanje(appear off-line)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141693 (1437) Kami
»

Gaim je mrtev, naj živi Pidgin

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
444664 (3010) mare_

Več podobnih tem