» »

Slovenski geografski podatki na gaeaplus.si

Slovenski geografski podatki na gaeaplus.si

Slo-Tech - Na spletni strani gaeaplus.si je podjetje XLAB pod imenom Gaea+ dalo na voljo orodje za prikazovanje geografskih in še nekaterih drugih podatkov iz različnih virov na območju Slovenije. Tako so poleg osnovnih geodetskih in ortofoto podatkov med drugimi na voljo naprimer katastrski podatki o zemljiščih, trase avtobusnih linij LPP, okoljski in prometni podatki ter nekateri podatki Statističnega urada RS. Zaenkrat je Gaea+ v beta fazi, obeta se še nekaj popravkov in novih funkcij, upamo, da tudi izboljšav v samem uporabniškem vmesniku. Orodje Gaea+ je mogoče vključiti v spletne strani, a žal le z uporabo Jave.
Slovenci smo tako dobili orodje za iskanje krogov na žitnih poljih, prvega pa lahko že odkrijete v Prekmurju.

Več o orodju si lahko v torek 13.1.2009 ogledate na Pipinem odprtem terminu v Kiberpipi.

15 komentarjev

ALT ::

Kako se pa pogledajo katastrski podatki za neko zemljišče?

jelengar ::

hmm, A ni gaea+ zgolj 3d verzija geopedie (nekakšen slo google earth...). In a ni geopedio razvil cosylab (http://www.cosylab.si/resitve/GIS/geope... ?

HeMan ::

Zanimiva karta. Samo meni ne dela premikanje po njej z desnim miškinim gumbom, mam pa občutek, da so za to kirvi mouse gestures. Ne dela mi pa ne v operi ne v FF, na obeh pa imam mouse gestures.

3p ::

Geopedia je super (-UI). Ampak kaj točno je gea+?

netanyahu ::

Gaea+ je proti Geopedii to, kar je Google Earth proti Google Maps. Sta pa slovenska produkta od dveh različnih firm in podatki, ki jih prikazujeta, so deljeni med njima samo v nekaterih primerih.

Čudno pri tejle novici je pa to, da govori o Gaea+, vsebuje pa samo povezave na Geopedio.

http://gaeaplus.si/

Zgodovina sprememb…

cholt45 ::

Tisti krog ni v Prekmurju, je v Prlekiji.Raje napiši Pomurje.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cholt45 ()

eee ::

http://gaeaplus.si/webstart?version=geopedia3d&command=SetLocaleTo;sl;

Mr.G. ::

A kakšnega starejš posnetka se pa ne da det gor?

Zdej bi blo počas zanimivo gledat naša mesta in vasi iz L.1942 !!!!

Lp,

techfreak :) ::

Očitno so popravili novico, ker prej se je vse skupaj nanašalo na Geopedia.si.

Drugače mi je pa GAEAplus aplikacija zelo všeč.;) (Na začetku sem bil malo prestrašen, da je spet kakšna Windows only zadeva, potem sem pa videl, da je v Javi)

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

A kakšnega starejš posnetka se pa ne da det gor?

Zdej bi blo počas zanimivo gledat naša mesta in vasi iz L.1942 !!!!

Lp,

Tako stari posnetki pa tudi niso. Kakšno leto ali leto pa pol so stari.

ahac ::

Posnetki so očitno velik novejši kot na Google Earth (vsaj za LJ).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

comp007 ::

Za MB pa so posnetki starejši od google eartha, kakšna 3 leta stari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: comp007 ()

andromedar ::

Jaz pa na MAc-u tega nekak ne morem zagnat. Če dam, naj odpre z Java WebStart, se zgodi natančno nič. Nada, niente, tema.

kaki predlog?

Hvala
Eh?

LuiIII ::

Tale kataster stavb, ki ga imamo pri nas je bolj slabe kakovosti tako glede obrisov stavb kot njihove višine. Stanje je precej neažurno in vsebuje veliko napak kar pa ni nič čudnega, če se ve kako se ga obnavlja.

techfreak :) ::

Jaz pa na MAc-u tega nekak ne morem zagnat. Če dam, naj odpre z Java WebStart, se zgodi natančno nič. Nada, niente, tema.

kaki predlog?

Hvala

Meni je normalno delovalo. V FFju sem odprl stran in kliknil na tisti link. Potem pa se mi je odprlo v Javi in mi začelo nekaj downloadati, ko je končalo se mi je pa pokazal program.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava spletne strani za podjetje z bresplačnimi orodji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5013864 (6501) Tody
»

Povprečna spletna stran težka en megabajt

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
174983 (3113) MrStein
»

rabim pomoc pri bazah

Oddelek: Programiranje
91016 (809) FlashM
»

Slovenski geografski podatki na gaeaplus.si

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
154915 (3924) techfreak :)
»

Izšel Incognito 2008.1

Oddelek: Novice / Zasebnost
225457 (3618) Jst

Več podobnih tem