» »

phpBB2 problem

phpBB2 problem

Red_Mamba ::

pripravljam si novo stran in predno bom registriral domeno in UL vse skupaj sm si na rač. naredil server.
zdej imam samo nekaj problemov:
1. ko sem prijavljen kot adm. v forumih in hočem naredi varnostno kopijo SQL baze mi je noče DL. Piše sporočilo počakaj na DL potem pa bi se moralo odpreti okno za izbiro dir, odpre pa se mi login zaslon??? ;( V 1. poizkusu je stvar šla sedaj pa ko sem že malo spreminjal videz foruma mi ne dela več, spreminjal nisem ničesar drugega kot barve, ne kapiram zakaj sedaj zaj....
2. kako lahko dam neko sliko za ozadje, phpBB ina sicer to opcijo ampak je sploh ne naloži, slike ne pokaže kot ozadja.
3. hočem imeti temno (črno) ozadje pa je problem ker so nekateri fonti črni, je ta barva vprogramirana v phpBB ker pod nastavitvami ni noben text nastavljen na črno??? ima kdo kej izkušenj?

cahahopie ::

3) Možno je da se jim ni lubl še določenih postranskih tekstov prirejat posebi nastavitve barve zato malo prečekiraj kodo kje se to nahaja in povsej verjetnosti je oblike <font color="black" ...>text&lt/fotn> al pa če so posebi nastavitve v css fajlu.

Red_Mamba ::

zaenkrat sem urihtal vse razen shranjevanja baze podatkov.

zanima me še nekaj, lahko imaš na strežniku več baz, eno ima itak za forume, eno (ali več) bi imal pa za stran za novice hranjevat pa tako sranje, ti dovolijo več baz uporabljat ali je to odvisno od strežnika na katerem bom gostoval?
in kako se pri bazi spremeni koda za uporabnika ter kako dodajati nove uporabnike (SQL ukazi?)

rc-car ::

Ja, na serverju imaš lahko več baz. Število baz je ponavadi odvisno od vrste paketa, ki ga imaš na strežniku kjer gostuješ.

Glede uporabniških imen in gesel. U bistvu je tako, da ti imaš uporabnike (z uporabniškimi imeni in gesli) katerim potem dovoljuješ dostop do različnih baz. Kar v praksi pomeni, da imaš lahko enako uporabniško ime in geslo za dve različni bazi.

Če ne poznaš SQL ukazov je najenostavnejša rešitev MyPHPAdmin, ki je GUI za delo z SQL bazami in vsebuje skoraj vse kar potrebuješ.

:)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Red_Mamba ::

ja sej bi rad samo bazo zaščitil ker sedaj dostopam do nje kot root brez passworda. rad bi pa nastavil password predno dam na strežnik pa sm mislu če je kak sql ukaz (to je za sql bazo foruma)
za bazo glavne strani bi pa tudi rad root-a z kodo, poleg tega bi rad pa enga uporabnika ki ima pravico samo branja baze.

Bom pa pogledu myPHPadmin

Ales ::

Glede gesla za trenutno bazo je tako, da ti ne bo dosti pomagalo po tem, ko boš pričel kje gostovati. Postopek prenosa je namreč nekaj takega:

- kreiraš bazo na strežniku, kjer boš gostoval
- izvoziš podatke iz zdajšnje baze
- uvoziš podatke v novo bazo

Nova baza bo itak imela že nastavljenega uporabnika in geslo, ali pa ju boš nastavil sam, znotraj kake nadzorne plošče. Ta podatek se iz zdajšnje baze ne bo prenesel v novo.

Če bi pa vseeno rad zaščitil zdajšnjo bazo na tvojem domačem strežniku, povej kateri OS in software uporabljaš...

Drugače je pa uporabna stvar npr. phpMyAdmin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286790 (10082) hariscorale
»

Težave z MySQL povezavo

Oddelek: Izdelava spletišč
292521 (2126) la_mer
»

PHPBB FORUM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10315349 (10831) mmorph
»

gostovanje Hitrost 100

Oddelek: Izdelava spletišč
91061 (1061) MS_Y
»

mysql na windows

Oddelek: Izdelava spletišč
101374 (1290) Ziga Dolhar

Več podobnih tem