» »

Računalnik se ugasne

Računalnik se ugasne

kučma ::

Lepo pozdravljeni!

Nisem ravno poznavalec računalništva, zato vas sprašujem kaj bi bilo lahko narobe z računalnikom, saj se mi nekaj sekund potem ko ga zaženem,sam od sebe ugasne in nato spet zažene. Ugasne se ravno takrat, ko na zaslonu napiše Dobrodošli.(windows xp).
Računalnik mi je zdaj pregledal sosed, ki pravi da se mi greje, saj naj bi bila teperatura 40 stopinj. Pravi da moram zamenjati nekakšen termostat in za to mi hoče zaračunati 60-70 eur.

Prosim vas da mi poveste ali me hoče nateg...., ali je to res tako drago. Kaj bi še lahko bil vzrok za moje težave?

Najlepša hvala za odgovore.

vbohinc ::

Termostata ti zagotovo ne bo menjal, sploh pa je ta temperatura 40 stopinj za računalnik s "slabim pretokom zraka" v škatli dokaj normalna. Tule gre verjetno za kak drug problem kot pa pregrevanje...
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

coti ::

Tu je možnih več problemov. Definitivno pa tu ne gre za pregrevanje, saj se računalnik v 1-2 min. ne more pregreti. Razen če je odpadel hladilnik z procesorja.

karafeka ::

Če se ti vedno na istem mestu resetira, potem je malo verjetno, da je pregrevanje.
Možno, da je kaj narobe z rami. Ti je kdaj metalo ven modri zaslon ?

Preveri tudi grafično. Če se ne morda tam preveč greje. Preveri, če delajo vsi ventilatorji.

Si probal iti v varni zagon ? Prideš not ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik včasih začne "preskakovati" - zvoku in sliki se začne zatikati in "kolcati

Oddelek: Strojna oprema
432221 (1889) solatko
»

Zanimiv problem z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
182408 (1897) chrush
»

gretje motorja 1,9 JTD - fiat, lancia, alfa

Oddelek: Loža
456258 (5658) koyotee
»

računalnik se ugaša ob up/downloadu

Oddelek: Pomoč in nasveti
201652 (1307) r0x
»

Procesorske vojne je konec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
845012 (5012) ||_^_||

Več podobnih tem