» »

Računalnik je počasen

Računalnik je počasen

simejanko ::

Imam 1gb RAM
512 mb grafično kartico
Problem je da mi računalnik počas dela.
- prižgem ga in vse dela normalno... grem recimo igrat Counter strike source... vse dela lepo hitro brez štekanja pribižno 40min in nato začne štekati... štekajo mi celo nekateri videi na youtubu in podobne reči

našel sem naslednje možne probleme:

1. Hard disk drive is short on available disk space. - imam še 60gb prostora
2. Several software programs have been installed/uninstalled leaving behind bad files and/or confusing the software. - sem že probal skenirati disk za morebitne napake a jih ni našlo
3. Data Corruption. - ???
4. Computer is overheating. -???
5. Bad Hardware. - mislim da je 1gb RAM dost

Je res možno da mi dela komp počas samo zato ker se pregreva... mi lahko kdo prosim pove kaj je to Data corruption ker ne razumem čist dobr

Hvala za pomoč

___ ::

premalo si napisal


napiši kakšne temperature imaš....uporabi EVEREST da boš videl kakšne so temperature


kdaj si na zadnje formatiral disk??

imaš antivirusni program? si pregledal disk??

redno defragmentiraš disk?

bluefish ::

Najprej napiši, kakšen računalnik imaš. Potem nam povej, kateri operacijski sistem...

___ ::

to bo bolj malo povedalo:):)

saj je rekel da mu 40 minut deluje normalno...in potem začne štekat

mislim da konfiguracija sistema pri tem nima niti najmanjše vloge, tudi če ima 700 mhz celerona

bluefish ::

Ima neko majhno vlogo in je osnova za nadaljnjo debato.

___ ::

ok recimo da se strinjam:)


vseeno mislim da bi bilo pametno če odgovori na vprašanja ki sem mu jih zastavil.
Kateri antivirusni program uporablja, kdaj je nazadnje formatiral disk, kakšne so temperature mašine....pač naložiš everest in pogledaš.

je pa res da sem pozabil prašati kater OS uporablja......ampak se mi je zdelo logično da windows xp ali pa windows vista:) igrica katero je omenil ne dela na linuxu..ali pač?:)


tečn sm:) sori:)

simejanko ::

-disk sem nazadne formatiral pred kšnimi štirimi do petimi meseci
-imam avast professional edition... disk sem nazadjne pregledal pred kašnin mescem in pol
-redno defragmentiraš disk? - kaj je to defragemntirati
-imam windows xp profesional service pack 3
-
 Slika temperatur

Slika temperatur

joze28 ::

kakšno imaš pa ohišje? oz. kdaj si nazadnje sčistil sistem prahu? temperature imaš visoke še posebej za disk.

vbohinc ::

Kateri procesor pa je to ?

No WDC WD1600JS-00NCB1 disk je zelo blizu maksimalne temperature (min temperatura=5° C, max temperatura=55° C, gradient=20° C)

Disk pa lahko defragmentiraš z vgrajenim orodjem za defragmentiranje, ki ga najdeš v start meniju pod Vsi programi -> Pripomočki -> Sistemska orodja.

WIKI LINK - DEFRAGMENTACIJA
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

simejanko ::

 PODATKI O PROCESORJU

PODATKI O PROCESORJU

vbohinc ::

Ja procesor je res prevroč, pod obremenitvijo zagotovo gre temperatura krepko čez 64 stopinj (Tcase).
Priporočam da si čim prej nabaviš nekaj ventilatorjev oz. izboljšaš hlajenje v škatli.
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

dejan03 ::

Katero verzijo everesta je pametno inštalirati 4.60 ultimate edition (beta) ali 2.20 home edition???

legice ::

defragmentacija pomeni,da če že dolgo nisi formatiral diska,se datoteke shranijo povsod po disku in tako dalj traja da se najdejo.Ni nobene nevernosti i izgubi podatkov,mogočo če zmanjka elektrike vmes.Nujno kupi vent za ohišje,za proc hladilnik in posesaj malo,ker disk je pa res prevroč.
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

simejanko ::

še nekaj mam za vprašat
-kje bi lohk zvedu kako velikost diska mam (3.5, 2.5..?) - zaradi hladilnika
-a k mam na procesorju zdej neke aluminjaste ploščice tist kr vn fliknm pa dam notr hladilnik

hvala za pomoč

vbohinc ::

defragmentacija pomeni,da če že dolgo nisi formatiral diska,se datoteke shranijo povsod po disku in tako dalj traja da se najdejo.


Fragmentacija podatkov na disku pomeni, da so datoteke razdrobljene na več kosov po površini diska (file1 2 kosa, file2 43 kosov itd) in zaradi tega trdi disk rabi dlje časa da prebere datoteke in ob hudi razdrobljenosti velikega števila datotek lahko to privede do upočasnitve sistema. Defragmentacija je pa proces, ki poskuša te razdrobljene datoteke ponovno zapisati v enem kosu.

Ob formatiranju diska pa ponovno zgradiš datotečni sistem in s tem izgubiš vse podatke/datoteke na njem, čeprav jih s tem nisi fizično odstranil iz trdega diska.
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

huek111 ::

Not maš verjetno 3.5 disk ,2.5 je za prenosnike in ne vem kake aluminjaste poščice bi vn flikn!Po moje maš orginal hladilnik in če ga boš vredu spihal in posesal bo temperatura procesorja padla najmanj na 40-50 °C disk pa bi moral biti nekje med 30 in 40 °C

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

mp218 ::

Kaj pa če se ti isto zgodi v laptopu? V njega ne moreš stlačit novega ventilatorja?

simejanko ::

amm povej jim stvari ki sem jih jaz povedal in naredi screen temperatur ker je možno da ni pregrevanje krivo
(če ti ne odpiše naredi novo temo)

simejanko ::

Not maš verjetno 3.5 disk ,2.5 je za prenosnike in ne vem kake aluminjaste poščice bi vn flikn!Po moje maš orginal hladilnik in če ga boš vredu spihal in posesal bo temperatura procesorja padla najmanj na 40-50 °C disk pa bi moral biti nekje med 30 in 40 °C


original hladilnik pa takšen... nima ventilatorja ubistvu iz njega sploh ni nobenga kabla... moj original hladilnik so aluminjaste ploščice... aluminij je dober prevodnik

simejanko ::

boljši hladilnik za grafo sem si že zrihtal od prijatelja, hladilnik za disk isto rabim le še za procesor kaj menite o teh dveh... še vem ne če sta združljiva z mojim procesorjem (screen višje) , kateri od teh dveh je boljši?

http://www.mimovrste.com/artikel/220002...
http://www.mimovrste.com/artikel/220001...

krucymucy ::

Oba bosta vredu. Za disk ga pa ne rabis, raje ga prestavi na drugo mesto da nekaj piha mimo njega.

legice ::

defragmentacija pomeni,da če že dolgo nisi formatiral diska,se datoteke shranijo povsod po disku in tako dalj traja da se najdejo.


Fragmentacija podatkov na disku pomeni, da so datoteke razdrobljene na več kosov po površini diska (file1 2 kosa, file2 43 kosov itd) in zaradi tega trdi disk rabi dlje časa da prebere datoteke in ob hudi razdrobljenosti velikega števila datotek lahko to privede do upočasnitve sistema. Defragmentacija je pa proces, ki poskuša te razdrobljene datoteke ponovno zapisati v enem kosu.

Ob formatiranju diska pa ponovno zgradiš datotečni sistem in s tem izgubiš vse podatke/datoteke na njem, čeprav jih s tem nisi fizično odstranil iz trdega diska.

evo pa se vidi kako dobro znam razlagat:))
ta drugi hladilnik bo čisto vredu za procesor,za disk pa samo neki ventilator spredaj namontiraj ali pa neki navadni hladilnik za diske
 rebrasti

rebrasti


 malce boljši

malce boljši

Prekopu vrt in našu Bin Ladna


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windowsi zmrzujejo!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
454029 (3401) bmatko
»

Nadgradnja procesorja

Oddelek: Strojna oprema
272214 (1975) pol3ni
»

upadanje moči procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
191267 (837) Boky
»

defrag

Oddelek: Programska oprema
61214 (1108) Highlag
»

Particije - koliko in zakaj

Oddelek: Pomoč in nasveti
81152 (888) Trubar

Več podobnih tem