» »

kako uporabit hyper memory na grafični kartici

kako uporabit hyper memory na grafični kartici

tomsictoni ::

Pozdravljeni!

Imam prenosnik HP Compaq 6820s in v njem grafično kartico Ati Mobility Radeon X1350 128MB do 512MB s hyper memory-jem.
Zanima me kako pridem do tega hyper memory-ja da si povečam zmogljivost grafične.

Vesel bom če mi kdo po korakih razloži kaj morm narest.

LP Toni

blackbfm ::

Ti nimaš nobenega vpliva na to. To je pač tehnologija integrirana v samo kartico.

tomsictoni ::

ampak men še zmer deluje samo s 128 mb - nekje se gtov more nastimat da dosežeš 512mb ali pa vsaj 256mb

mesoreznica ::

Glej ta tvoj Hyper memory ni nič drugega kot share memory od sistema. Se pravi da uporablja do 512MB sistemskega rama od prenosnika. Ko bo presežena vrednost 128MB od grafične se bo začel uporabljat ram od sistema. Kar pomeni precej počasnejše delovanje, saj je sistemski ram počasnejši in tudi dostop do njega je precej počasnejši. Nimaš kaj nastavljat.

Nekega izboljšanja od tako šibke kartice kot je X1350 ne pričakuj. Več rama ji ne bo nič kaj pomagalo saj je daleč prešibka za kakršno koli resno uporabo.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

cankarales ::

aaah a res čiz nč?
niti karkol da bi se dalo npr gta 4 vsaj normalno igrat vsaj s 15fpsji? k men je ratal pridt max do 10, kar je pa zelo premalo za navadno igranje.

glede na to da ima pa samo 128mb spomina me kdaj pa ta grafična kdaj kar preseneča

me kdaj pa kdaj ta grafična kar preseneča*

(zmotu sm se) :)

Zgodovina sprememb…

st0jko ::

Tudi 15fpsjev je premalo za kakršno koli igranje. Lepo pozabi na GTA4. Ne moreš pričakovat da boš igral eno izmed bolj grafično zahtevnih iger na starem prenosniku z integrirano grafično.
keks?

cankarales ::

Tudi 15fpsjev je premalo za kakršno koli igranje. Lepo pozabi na GTA4. Ne moreš pričakovat da boš igral eno izmed bolj grafično zahtevnih iger na starem prenosniku z integrirano grafično.

moj prenosnik ni star in nima integrirane grafične :)

amigo_no1 ::

poglej kje se nahaja tvoja grafična (Ati Mobility Radeon X1350 )
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra...

blackbfm ::

moj prenosnik ni star in nima integrirane grafične :)

Vseeno je skret za poganjanje iger tipa GTA 4. Še na kompu z bistveno močnejšimi specifikacijami ne teče lepo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hypermemory na ati mobiliti radeon x1350

Oddelek: Strojna oprema
51899 (1381) Pyr0Beast
»

Grafična kartica pri prenosnikih!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
292645 (2358) a-aljo
»

Grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
81040 (822) lprelesn
»

Katera grafična?

Oddelek: Kaj kupiti
201911 (1429) Urc
»

Pomoč-prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
432565 (2250) katja1986

Več podobnih tem