» »

Nakup daljnogleda

Nakup daljnogleda

Slowenc ::

V mislih imam nakup povprečnega daljnogleda, ne vem pa kakšnega naj kupim. Ne rabim nekaj hudega.
Prosil bi tiste uporabnike, ki se na to kaj spoznate, da mi priporočate kakšnega naj vzamem.
Aja, še to sem pozabil, da imam očala, in bi bilo dobro da daljnogled temu primeren.
Skiny gate.
  • spremenil: Slowenc ()

gzibret ::

Kupi takšnega, kjer se NE DA nastavljati povečav. Otika je pri takih dosti slabša, pa tudi sam imam slabe izkušnje z njimi.

Bolj kot na povečavo bodi pozoren na velikost vidnega polja. Kaj ti nuca super mega povečava, če maš pa zorno polje tako majhno, da ne vidiš praktično ničesar, pa še tisto se ti ornk trese. Neuporabno.

Bolje je kupiti daljnogled srednjih povečav z velikim zornim poljem (velik polmer objektiva). Slika bo večja, zaradi srednjih povečav pa tudi bolj stabilna in manj boš napenjal oči ko boš gledal skozi.

PS - ne nasedaj raznim rdeče pobarvanim lečam!
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Glede očal - ni noben problem. Pazit moraš le, da ima en okular nastavljivo dioptrijo (piše gor + ..... - ).
Vse je za neki dobr!

Slowenc ::

Se pravi kakšnega 10x50 moram gledat?
Skiny gate.

kitewing ::

Meni je 10x50 premalo, imel sem enookega 20x50 pa je dobil noge...

Tomas 33 ::

Ne kupuj najcenejših, se zna zgoditi, da optični osi nista vzporedni.
Preveri, na kakšnem oddaljenem predmetu ali vidiš dvojno sliko ali normalno.

za več kot 12x povečavo boš že rabil stativ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomas 33 ()

energetik ::

Mislim, da je 10x50 super zadeva, glede očal pa glej, da ima gumijaste nastavke na okularjih.
Oz, če hočeš kaj lažjega, je tudi 8x30 v redu. Večji premer objektiva rabiš za astronomijo oz. za nočno gledanje. 8X30 je pa za kakšne ptiče itd kar v redu.

Okapi ::

Odvisno, zakaj ga potrebuješ, ampak v večini primerov je bolje 7 ali 8x. Se bo slika manj tresla.
Tale Nikon 7x50 je recimo zelo dober.
http://www.fotomarket.net/katalog/produ...

Če rabiš kaj bolj žepnega, pa gledaš x25 do x35. Recimo nekaj takega:
http://www.fotomarket.net/katalog/produ...

Ta cenovni razred (70 - 100 €) je po mojem tisti, ki že zagotavlja zelo dobro kakovost (odlični daljnogledi so pa 3-5x dražji). Daljnoglede dobiš sicer že tudi za 20-30 €, ampak če ti ni treba ravno šparati, bi se teh izogibal. Konec koncev daljnogled kupuješ za veliko let.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Slowenc ::

super linki so tole. Cenovni razred je tudi ok. Tam do 100eur sem mislil dat.
Kakšna pa je dejanska razlika med 7x50 in 10x50? Bi se lahko reklo, da je občutna ali ne?
Skiny gate.

Okapi ::

Razlika je kar opazna, samo se moraš sam odločit, kaj pravzaprav potrebuješ. 7x je velikokrat čisto dovolj, včasih je pa celo bolje, da je malo manjša povečava in bolj mirna slika. Če prvič kupuješ daljnogled in sploh ne veš točno, za kaj ga boš uporabljal, je IMHO 7x bolje.

O.

gzibret ::

Če boš gledal sosedo na bližnjem hribu, razgled iz Triglava ali pa jadrnice na morju, pol 10x50. Če boš gledal letala na aeromitingu, pa 7x10.
Vse je za neki dobr!

energetik ::

nene, če bo gledal sosedo, potem bolj en 60mm refraktor z 120x povečavo in stativom.. >:D

Slowenc ::

Danes sem preizkusil Pentax 10x25 in moram rečt, da me je zelo navdušil.
Mogoče kdo ve, v čem je fora teh BaK4 porro prizem?
Skiny gate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup daljnogleda-prosim za pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8427102 (22772) JebatGa
»

Daljnogledi

Oddelek: Pomoč in nasveti
374361 (3660) jest10
»

Kateri daljnogled

Oddelek: Kaj kupiti
218274 (7822) LordTado
»

Teleskop ?

Oddelek: Kaj kupiti
194275 (3891) quartz
»

Kateri DSLR kupit?

Oddelek: Kaj kupiti
92129 (2056) bluefish

Več podobnih tem