» »

Linux (razlicne distribucije) se noce namestit

Linux (razlicne distribucije) se noce namestit

AnubisOfDoom ::

Pozdrav,

danes sem za potrebe faksa hotel instalirat linux, najprej Ubuntu 8.10 x86_64 verzijo. Zadeva se je po nekaj minutah gledanja v Ubuntu znak znasla v konzoli in nic ni bilo namesceno. Potem je sledil download vseh 3 ostalih ubuntu verzij, dosegljivih direktno na njihovi strani. Parkrat sem dobil nek "Buffer I/O device fd0..." nekaj takega, enkrat pa isto kot prvic, torej konzolo.
Po teh 3 izjalovljenih poskusih, sem poskusil se z DVDjem openSUSE (ne vem katera verzija (tista, ki je na njihovi strani)). Tu pa dobim napako, da kao na cdju ni repozitorijev (paketkov), ceprav se mi instalacijski program zazene...
Torej, cudi me predvsem to, da sem pred priblizno pol leta normalno gnal Ubuntu, zdaj pa se se instalirat noce. Tudi openSUSE sem ze imel nalozen, pa je delalo brez problema. Zdaj sem nalozil se debian netinstall in bom poskusal tako, ampak sem dokaj neizkusen v Linuxu, tako da upam da se mi ne bo zataknilo. Jutri dobim pa se originalne Ubuntu CDje, ceprav dvomim da bo kaj razlike. Ali je morda problem to, da sem .iso zapekel na DVD-RW?

Sistem pa je:

Gigabyte K8N-S (verzija biosa F13)
AMD Athlon64 2800+ s754
1 GB Ram
80 GB Maxtor PATA disk
120 GB Seagate PATA disk
NEC/Optiarc dvd pekac
GeForce 6600

Rad pa bi imel GNOME ali pa KDE, ter ostale stvari...

rejven ::

če si iso zapekel kot image , da si naredil bootable dvd nebi smelo bit problem razn če je slabo speklo, drugače pa iso mounti v windowsih z demon toolsi in namesti ubuntu s pomočjo wubija (win istaller)kar iz windeowsow. tudi če bos kasneje hotel zbrisat, das enostavno uninstall v windowsih pa je urejeno.

AnubisOfDoom ::

jah, to ni pravi linux... oz. jaz bi rad instaliral kot operacijski sistem. ne vem kaksen sistem je to, da se se namestit ne pusti, iz 5ih razlicnih medijev, 5 razlicnih verzij in vsaka javi drugo napako...

Blinder ::

Jaz sem veckrat mel probleme z instalacijo ubuntuja. Verjetno kaki hrosc, poglej na googletu, če je rešitev. Čene pa pokliči na sosed:D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

tempoFlow ::

Mimogrede - Wubi je popolnoma prava inštalacija linux Ubuntuja. Razlika je samo v tem, da ti ne naredi nove particije, ampak se ti namesti v datoteko na NTFS.
Po zagonu sistema pa se obnaša popolnoma enako kot Linux. Ponudi ti zagon Windows ali Ubuntu in če izbereš ubuntu, je to to.

No Can Do ::

Parkrat sem dobil nek "Buffer I/O device fd0..."


http://ubuntuforums.org/showthread.php?...
This user may use sarcasm and cynicism
in a way you are not accustomed to.
You might suffer severe mental damage.

AnubisOfDoom ::

verjetno bom nalozil debian prek usb kljuca

vbohinc ::

V BIOS-u moraš izklopit PnP - Plug-And-Play oz. nastaviti na NO. Linux ob inštalaciji potrebuje nastavljeno vso strojno opremo da jo lahko pravilno zazna in če je PnP nastavljen na YES ti BIOS ne konfigurira vsega ampak nekaj dela prepusti OS (PnP ni isto kot UPnP)
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vbohinc ()

kriko1 ::

To ne drži. Problem je lahko edino b0rked bios.

vbohinc ::

Opravil sem že čez 300 "testnih" inštalacij Linuxa (to samo zase, več kot 50 različnih distribucij, 6 različnih PC-jev, Unix variante uporabljam že več kot 5 let) in vem o čem govorim, PnP je priporočljivo ne pa obvezno izklopiti vendar je to bil največkrat razlog za nezmožnost namestitve. Po namestitvi pa ga mirno lahko ponovno vklopiš.
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vbohinc ()

kriko1 ::

Nikoli nisem imel problemov s tem, kvečjemu z ACPI-jem.
Verjamem pa da obstajajo nekateri biosi z crap pnp implementacijo.

vbohinc ::

No z ACPI sem pa jaz imel težave samo pri hibernaciji sistema pa še to se je velikokrat dalo obiti s programsko opremo ali pa ročno nastavljeno konfiguracijo...
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z instalacijo XP

Oddelek: Operacijski sistemi
201004 (688) Icematxyz
»

Ubuntu vprašanja

Oddelek: Operacijski sistemi
482856 (1605) roksson
»

Sprememba naslova LPT porta

Oddelek: Pomoč in nasveti
5972 (914) Jackal
»

Ubuntu problem z mrežno 3com 3c509

Oddelek: Operacijski sistemi
192153 (1903) krofko
»

QDI al kaj druzga?

Oddelek: Strojna oprema
151316 (1148) bili_39

Več podobnih tem