» »

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

««
5 / 102
»»

Brane2 ::

In teh ostalih primerov za Intel me ne zanima, če ne vplivajo name.

Zanima me tsit primer, ki je zame relevanten.

Naprej...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Valvoline ::

No naštej mi aplikacije, ki jih uporablja povprečen uporabnik, kjer ima pravi 4-jedernik prednost. Če so to le neke xy zadeve, ki jih ne uporablja niti 0,0001% ljudi, so direktne primerjave 4-jedernikov z 2+2 čisto na mestu

Ma to true QC je navadno nakladanje.
Nobena konkretna izboljšava primerjano z 2x DC

Brane2 ::

No naštej mi aplikacije, ki jih uporablja povprečen uporabnik, kjer ima pravi 4-jedernik prednost. Če so to le neke xy zadeve, ki jih ne uporablja niti 0,0001% ljudi, so direktne primerjave 4-jedernikov z 2+2 čisto na mestu


1. Phenom II trenutno niti ni namenjen temu, da bi posebej ugajal povprečnemu uporabniku, razen cenovno.

2. Glede na pojavo i5/i7, ki je v natanko istem čolnu bo teh programov že jutri veliko več. Najprej seveda iger.

3. Mene ne zanima, kaj potrebuje povprečen uporabnik. Zanima me zadovoljitev _mojih_ potreb.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Valvoline ::

Sli in Crossfire konfiguracije je isto sranje.
Če maš 2x kartico posebej ali x2(oz gx2) ni nobene razlike v performansah,celo boljše kjer je 2x grafa posebej.

Brane2 ::

Neumnost- mislim na trapasto primerjavo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

bidybolder ::

Kaj ni potem žalostno, da se ta super duper nov dober bla bla PII lahko komaj primerja z dve leti starim Q6600, ki je crap, bug's life, kamena doma, tok je star, da so jih se neandertalci uporabljal...

Tile PII loverji še kar ne vidjo rezultatov, ne v tabeli, ne v barvastih grafih, pol smo pa tisti k imamo Q6600 neandertalci... vsaj tiste spodnje številke v tabeli bi lahko razumel: 3% boljši, 6% boljši, če ti že do 20 ne gre.
2016: i3 6100/TS15A|Z170i Pro Gaming|16GB Dark Pro 3200MHz/C16
RX 480 8GB|G2460VQ 75Hz|SM951 256GB|3x 750 EVO 250GB R0|
SUGO 07/600W|G610 Red|G503 PS|G640|G633|F310

Brane2 ::

Pa saj ti lahko v izbrani aplikaciji naserješ Q6600 s prastarim Netburstom.

Če je pa vse skupaj zaradi tega, ker bi bil ti rad žalosten in čutiš,d a za to rabiš izgovor, prav.
On the journey of life, I chose the psycho path.

PaX_MaN ::

Pa saj ti lahko v izbrani aplikaciji naserješ Q6600 s prastarim Netburstom.

Ja, ednina. Medtem ko je v prid Nehalemu - v primerjavi s PI in, zgleda, tudi PII - množina njih.

Brane2 ::

Ni ednina.NI posebnega vzroka, zakaj bi bil test samo eden. Na isto foro jih lahko naštepaš, kolikor jih rabiš.
On the journey of life, I chose the psycho path.

PrimozR ::

In kaj pomen če je true QC ??
Vse na enem čipu al kaj ??? C2Q ima pač 2 čipa če se ne motim ??
Zej pa ti men povej a je boljše npr integrirani ojačevalec z npr 2x 50w na enem čipu,ali 2x 50w 2 ćipa posebej ???
Če men vprašaš je vsak čip posebej boljša opcija.
Fajna bi bilo če bi se dale dobiti pocen lga 775 plate z 2x 775 socket. Pa daš 2x c2d in maš quada. Isti drek.


Hruške in mački...

Sli in Crossfire konfiguracije je isto sranje.
Če maš 2x kartico posebej ali x2(oz gx2) ni nobene razlike v performansah,celo boljše kjer je 2x grafa posebej.


Seveda, če je pa X2 corssfire na enem PCBju z enim PCIe konektorjem...

ZAKAJ nimamo več rolleye smajlija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Valvoline ::

Tista cf ali sli primerjava res ni glih na mestu ker so jedra še vedno vsako posebej.
Ampak še vedno trdim da ni razlike če je quad na enem čipu,ali na 2 ali na 4.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Bluziš.

Tista primerjava ni na mestu, ker je GPU processing highly parallel, CPU pa v splošnem veliko manj.

Če bi poznal ustroj GPUja, bi videl, da ej že zaradi tega GPU povsem drugačna žival.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mitja358 ::

Brane2 pusti Valovoline-a, mogoče je v njegovih testih boljši intel. V mojih je AMD krepko pred intelom zato sem ga tudi kupil in še ker je cenejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

gruntfürmich ::

ph9950-ph920, 2,60-2,80, 140€-240€ -> 100%-170% -> +70%.
not so small.

ampak, bomo vidli.

KOMI ČAKAM!!!!!! (čeprav mi je mal škoda dnar stran metat za now komp, ker je pred vrati kriza in se ne ve kok bo s službo :|)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Brane2 ::

S temi "novimi" CPuji je stvar taka, da niso nujno boljši za vsako aplikacijo.

Vse, kar pravim je, da mora vsak upoštevati področje uporabe.

Če zanj niso boljši ali če cena ne uporaviči prehoda, potem ni NIČ narobe s tem, če ostaneš na starem stroju, pa če je to za tvojo aplikacijo 486-tka...
On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

Dejte ze spiz** s tem Q6600... Mi gre ze prov...nekam. Ce ze primerjate, primerjejte z 45nm procesorjem.
Q6600 je crap, bug's life, kamena doma, tok je star, da so jih se neandertalci uporabljal (pa se vedno jih).
Intel si z njimi v lastno skledo pljuva, ker ostalih procesorjev ne proda, te morajo pa pod ceno dajat, da jih sploh kdo povoha.

Od zdej naprej omenjite Q8x00 in Q9xx0. Tej so ze malo bolj uporabni.


Se strinjam sam tile intel fanbojkčki skoz nekaj smetijo s temi inteli v tej temi....

q6600 pa je rs fosil :D.

OmegaBlue ::

Naslednjič dobijo kršitelji naziv in tema pod ključ.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

dzinks63 ::

Približuje se dan izida Phenom II x4 940BE, x4 920 za AM2+

Prav tako bo izšlo še cel kup ostalih novih AMDjev malo pozneje. Prvi val februarja, drugi aprila in še junija nekaj. Torej čaka nas burno leto, testov ne bo manjkalo in tudi kakšne pocenitve se bodo dogajale, predvsem za starejše modele, kateri se bodo čistili s prodajnih polic. Seveda nas zanima kateri modeli bodo najbolj uspešni in imeli najboljši P/P?

AMD Phenom II AM3 Release Dates

Pšenični ::

Kolikor vem bodo tudi AM3 procesorji delali na Am2 platah. Heh, procesorjev drgač malo morje....novih seveda, suša je bila k nekej časa.

Mitja358 ::

Kolikor vem bodo tudi AM3 procesorji delali na Am2 platah. Heh, procesorjev drgač malo morje....novih seveda, suša je bila k nekej časa.

Na am2+ ploščah, ne na am2

Pšenični ::

Na moji plati AM2 bo npr. delal Deneb AM2+ zakaj ne bi tudi drugi AM3 , saj jim mem. kontroler podpira oba rama.

Mitja358 ::

še video od izdelave amd-jevih 45nm čipov

Mitja358 ::

Na moji plati AM2 bo npr. delal Deneb AM2+ zakaj ne bi tudi drugi AM3 , saj jim mem. kontroler podpira oba rama.

na am2+ vem da bo delal na am2 pa nevm mogoče

PrimozR ::

Delal bodo samo DDR2/3 proci. Kasneje bodo AM3 procesorji imeli izključno DDR3 kontroler in bodo za AM2+ uporabnike neuporabni.

x45 ::

Delal bodo samo DDR2/3 proci. Kasneje bodo AM3 procesorji imeli izključno DDR3 kontroler in bodo za AM2+ uporabnike neuporabni.


od kod ti to.... ? si sam izumil tole ?

x45 ::

Phenom II 940 - zadeva je ugodna :) 257 eur... in cena bo padla hitro ...

http://geizhals.at/eu/a389214.html

še mnenja :) :

http://geizhals.at/eu/?sr=389214,-1

i386 ::

Samo pri nas je malo dražje.
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid... 940
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid... 920

ja cena bo pa verjetno padla, odvisno tudi od preformanca. Bomo kmalu zvedeli, pride danes ven :)

j3rn3jk ::

Pšenični ::

Soliden procesor , res korak zadaj za intelom, pa vendar velik napredek AMD ja, ki smo ga vsi čakali. Fantje gredo v pravo smer, še mal brzine in malo majnše cene pa smo , kot sem že omenil zmagali. Polom z prvimi phenomi se pač pozna. Nekaj časa bodo capljali zadaj. Pa vendar so pri intelu lahko tudi zaskrbljeni, saj ja AMD izdal phenome 2 ravno v trenutku ko so objavili zelo črnoglede napovedi za prodajo v letošnjem letu. Dohodki so se Intelu v lanskem letu zmajnšali za 30% tako da je sedaj AMD na potezi, saj bodo v krizi, ki nas dohiteva, cenejši procesorji dosti bolj aktualni. Mislim da lahko kmalu pričakujemo novice o odpuščanju v Intelu. Spustiti bodo morali cene in ob sigurno majnši prodaji, bodo zaradi svoje velikosti, izredno občutljivi na padec dohodka. Tako kot sem rekel, Itelu se letos ne piše nič dobrega.

=Exceed= ::

Wau, meni so pa vsi rezultati phenoma odlični. Počakam še do DD3 platforme in se zamenja moj p45+8400 komplet:D

Way to go AMD!!!

jest10 ::

Upam da bo zdej starim modelom padla cena. 9550 pod 100€ bi bilo lepo videti.

dzinks63 ::

Intela E8400 bi lahko zamenjali z E8600 kateri je bolj cenovno primerljiv z temi procesorji in če so že navijali phenoma II x4 940 na 3,8GHz, bi lahko tudi intela vsaj na enako frekvenco za primerjavo. No ja, saj bodo tudi drugi testi, sigurno jih bo cel kup te dni. Sicer se mi pa zdijo kar dragi, za ta denar nevem, če bo kak dr-mr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Valvoline ::

http://www.mlacom.si/tree.aspx?page=2&n...
Začetna cena.
Skoraj enako k i7.

Urc ::

Ja. S tem da je plata in ram pol cenejše kot pri i7...

Tr0n ::

Not really.

i386 ::

Valvoline, ja malo cenejši, samo poglej ceno plat :) po temle testu pa x4 940 tudi ni veliko slabši od i7 920. je x4 940 boljši nakup. Bomo videli kaj bo ko pridejo še na am3 podnožju, tisti 820 in 840 bi lahko bili dosti poceni.

Tr0n ::

[H]ard|OCP
Neoseeker
HotHardware
Tech Report
Guru3D

The Phenom II performance speaks for itself. It loses to its old nemesis, the Core 2, which I think some folks will be surprised by. The Phenom II loses to the Core i7, which I think was to be expected. The Phenom II is a loser.

[H]ard|OCP

Thank you and good night.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

i386 ::

TrOn, malo se oddalji od svojega fanboyevstva in poglej realno sliko. :) Intel ima v načrtu kar kmalu končati proizvodnjo qxxxx serij. zamenjal jih bi i5, s katerim se bo verjetno primerjal x4 940. Cene zdajšnjih phenomov bodo zelo padle, prihaja am3, na katerem bo veliko x4 procesorjev, nekateri (athlon) bodo verjetno tudi pod 100€. Torej, cene amd x4 bodo od 100-250€, cene i5 pa se bodo začele pri 150€ nič prej in ne bodo veliko zmoglivejši od x4 8XX amd serije, ki bo verjetno imela podobno ceno. Res pa je da amd proti i7 je zmagovalec znan, i7, samo vprašanje je koliko ljudi ga bo kupilo, ker je drag in bo tak tudi ostal. i5 pa bo dosti kupcev izgubil zaradi svojega podnožja ker ne boš mogel nadgradit na i7. AMD se lahko temi procesorji pobere. price/preformance bodo verjetno phenomII boljši od i5, intel pa verjetno ne bo imel štirijedrnike pod 100€ razen če bodo še dolgo delali q6xxx serijo v kar dvomim.

i386 ::

TrOn, 1 test ki pravi da je amd slab, vsi drugi pa da se kosa z q9550... hmmmm se mi ne da prerekat s tabo, grem raje v šolo :)

Pšenični ::

"The Phenom II performance speaks for itself. It loses to its old nemesis, the Core 2, which I think some folks will be surprised by. The Phenom II loses to the Core i7, which I think was to be expected. The Phenom II is a loser."

Za pametno ceno, (ta ni) ni slab. Po začetni visoki ceni bodo šle cene dol. Za intel sem pa že povedal. Predrago, predrago in še enkrat predrago za to krizno obdobje, če ne bodo spustili cene bodo imel težave , če jih bodo pa prav tako......

rgv45vg4t335 ::

Dajte ga srat, procesor se obnaša prav super. Vse je v okviru pričakovanj in napovedi, zaenkrat ni prav nobenih neprijetnih presenečenj.

Najlepše je, kako z višanjem ločljivosti pri večini špilov zleze celo pred i920. In to (hi-res gaming) je danes področje kjer se pokuri daleč največ procesorske moči, če seveda odštejemo strežnike.

Zanimivo je tudi kako na 3dMark Vantage pri CPU score zaostane za i920, tudi overclockan. Če gledamo sistem kot celoto (CPU+GPU) pa i920-ko ujame in overclockan celo prehiti. Glej http://www.guru3d.com/article/amd-pheno...

Zame 100% nakup, samo vprašanje časa kdaj.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

Stra ::

Zame 100% nakup, samo vprašanje časa kdaj.

+1. Tam nekje poleti. :))

Shegevara ::

Teli Phenom II sploh niso slabi. Navijajo se dobro, preformance je soliden, upajmo lahko, da se nas Intel usmili in spusti cene svojih štirijedernih/dvojedernih procesorjev, ki so bile zaradi pomanjkanja konkurence pač navite.

l0g1t3ch ::

Jaz bom kupil Phenom2 cez kake 3 mesece, takrat se bo točno pokazalo kako in kaj pa tudi cene bodo verjetno padle.
Drugače mi je pa super proc, za podobno zmogljivo nadradnjo na I7 bi odštel vsaj 2x več denarja.

Mitja358 ::

cena je nizka, pa še če gledamo v večini testov prehiti intelovega qx9770 3.2GHz ki stane 1400€

Kolikor vidim jaz ima core i7 fps drope pri visoki ločljivosti, amd pa ima veš čas enako

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mercan ::

Povsem fajn rezultati! Itak se je vedlo da i7 ne bo glih potolku, se mu je pa zlo približal! Čez let bom tut jst najbrž zamenju svojga 9950, ko pa de cena novim.

kikibeck ::

Pri pouni obremenitvi pokur mn kot pa i7 920:D

keba ::

Supr procesorji iz amdja, so me presenetli, moj nov nakup čez par mescu, ko pridejo am3 plate.

ncc2000 ::

V bistvu je PhII tak, kot bi moral biti PH1 ob svojem izzidu...pa bi mnogo več q4 (takih in drugačnih) tiktakalo v naših multipraktikih. Zelo resna konkurenca Q9xxx. V rangu PC-ov 600€ do 800€ clo mogoče do 1000€ bo zdej bistveno bolj pestro. In to je dobro, za vse nas. Za modre in črne. Sploh pa če se upošteva mogoč AM2+ upgrade, se zna modrih sedaj prodati manj in le cena lahko tu na kratki rok pomaga...Zatorej, brawo PhII :)

Mitja358 ::

Brane2 a si si že naročil Phenoma II da boš navijal in bencho (ker vem da vsak novi procesor kupiš od amd-ja in mislim da boš tut tega)?
««
5 / 102
»»