» »

HP 8730w (nov) ne dela normalno

HP 8730w (nov) ne dela normalno

<b>klima</b> ::

Lep pozdrav!

Torej problem je sledeč:

Pred enim tednom sem dobil čisto novo prenosno postajo HP 8730w in se takoj lotil namestitve operacijskega sistema (licenčnega), prej je bil free dos... Potem lepo naložim vse driverje in začnem nalagati programe... Do tukaj vse lepo in prav, dokler mi enkrat mašina kar na lepem zamrzne in vse kar sem lahko naredil, je bilo to, da sm računalnik resetiral (vse ostalo se ni odzivalo). To sem si mislil, da se je slučajno zgodilo, vendar se to dogaja tudi sedaj. Namreč ko pridem v OS mi včasih nekaj časa lepo dela, nakar zamrzne na polno, včasih pa tudi takoj ko pridem v OS. Sam sem sumnil ram in ga testiral z memtestom, kjer ni najdlo napak. Poskusil sem tudi še enkrat namestiti OS in vse drajverje... Zdaj se dogaja enako. Poleg tega se pojavi problem pri gledanju filma (če prej ne zamrzne), kjer nekaj časa film teče, nato pa se pojavijo navpične črte po ekranu. Možno da je kaj narobe z grafično? Glede temperatur je vse OK (testirano). Ali je možno, da mogoče zmrzuje zaradi 32-bitnega OS (kar nebi smel)? Imam pa garancijo 3 leta, samo zanima me če je problem s strani hardware-a ali software-a?

Hvala za vaš trud in odgovore!

Operacijski sistem je Windows XP SP 3, specifikacije tukaj

Mr.B ::

Najprej namesti bios za windowse s strani hp-ja, potem pa....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

<b>klima</b> ::

Ta bios je že nameščen. Drug predlog prosim...

zee ::

Imaš ZS.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

<b>klima</b> ::

Torej da malo obudim temo... Prenosnik sem odnesel na servis (na src.si) in tam mi je serviser povedal, da ima on natanko enak prenosnik in da ima iste težave. Jaz imam naložene Windows XP on pa Visto in stvar ne deluje v nobenem primeru. Povedal mi je, da je napaka zaradi driverja za grafično in da se zato sesuva na vsake toliko. Dali so useen stestirat hardware, tako da sporočim kaj bo... Tako da samo obvestim tiste ki imate grafično kartico ATI FIRE GL V5725, da si ne boste delal sivih las, ker mora HP očitno popravit driver... Če bo pa kaj drugega narobe vas obvestim...

zevn7zkr ::

Zanima me kako se je kaj rešilo glede tega HP8730w ker ga nameravam tudi jaz kupiti. Oz bi šel na slabšo mašino LenovoT500, naj bi bil lenovo bolj zanesliv, tih in z manj segrevanja... (teoretično pač, kar sem preko neta zasledil). Ima kdo katerega od modelov? Osebne izkušnje?

LP

Mr.B ::

Meni z NV dela. NE dela pa hibernacija, ker se vedno osuje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

borutzi ::

Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Mare2 ::

Tale link meni ne dela.

borutzi ::

Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napaka ob zagonu prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
51019 (928) gorenjc
»

Print spooler in pdf-ji

Oddelek: Programska oprema
81283 (1231) msenjur
»

BIOS problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101376 (1211) tec
»

Nero-problem

Oddelek: Programska oprema
81336 (1251) opeter
»

"izgubljeno" BIOS geslo na prenosniku HP Pavilion

Oddelek: Pomoč in nasveti
162148 (1817) Pyr0Beast

Več podobnih tem