» »

sigenca in firefox

sigenca in firefox

cuso ::

Imam digitalno potrdilo od sigence in sem instaliral v Firefox. Sedaj pa ko hočem izvozit ali izbrisat digitalno potrdilo, mi ne zahteva nobenega gesla. Me zanima kje se da to nastavit, če se sploh da.
Cusko

Good Guy ::

čudno. men laufa čist lepo..

si šou pod orodja->možnosti->napredno->šifriranje->preglej certifikate->vaši certifikati->uvozi

pa restartaj firefox(ni pa potrebno)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

cuso ::

Ne mislim tega. Meni certifikat dela dobro in tudi uvozil sem ga brez problema. Problem je sam to, da če ga hočeš izvozit ali pa izbrisat ne zahteva nobenega gesla, kar pomeni da ti certifikat lahko ukrade vsak z dostopom do računalnika. Pri IE imaš možnost izbrati geslo za upravljanjem s certifikatom.
Cusko

fosil ::

Lahko zaščitiš vse certifikate z master passwordom, ki je v zavihku security. Ki ga moraš potem vtipkat vsakič ko hočeš karkoli narest s certifikatom, tudi recimo ko ga samo uporabiš (ko greš recimo v svojo spletno banko).

Ma pa ta master password še eno dobro oziroma slabo lastnost (odvisno kako gledaš). Hkrati ti zaščiti tudi vsa shranjena gesla.
Tako je!

cuso ::

Ja sem tud to že probal ampak certifikat potem vseeno lahko izvoziš brez gesla.
Cusko

fosil ::

To pa ne bo držalo.
Če imaš nastavljen master password ga moraš vtipkat pri izvozu certifikata, vendar šele potem kot izbereš ime datoteke za izvoz.
Tako je!

cuso ::

Imam nastavljen master password in mi zahteva to geslo če hočem narediti varnostno kopijo certifikata. Ko pa certifikat samo izvozim v formatu X.509(PEM), mi ga shrani normalno in ga potem lahko tudi instaliram. Gumb 'Izvozi...' je v certifikatu pod zavihkom 'Podrobnosti'
Cusko

bluefish ::

hm, čudno. Mene je ob poskusu izvoza vprašalo, če ga želim zavarovati še z geslom, po katerem sedaj vpraša, ko naredim uvoz. Master passworda pa nimam nastavljenega.

celebro ::

Mislim da PEM ne vsebuje privatnega ključa in je kot tak neuporaben. Poskusi PCKS#7.

cuso ::

Mislim da PEM ne vsebuje privatnega ključa in je kot tak neuporaben. Poskusi PCKS#7.

Sem poizkusil in ga lahko izvozim tudi v PCKS#7, vendar potem ni za instalirat in ga prikaže kot windows contact. Tako da mislim da imaš prav in da gumb Izvoz... ne izvozi privatnega ključa ampak samo javni. Če mogoče to ve kdo za sigurno, naj pove. Drugače pa vsem hvala za odgovore.

hm, čudno. Mene je ob poskusu izvoza vprašalo, če ga želim zavarovati še z geslom, po katerem sedaj vpraša, ko naredim uvoz. Master passworda pa nimam nastavljenega.

Seveda, saj tudi mene vpraša, ko naredim varnostno kopijo, če jo hočem zavarovati z geslom, vendar se pogovarjamo o tem da te vpraša za geslo se preden izvoziš ta ključ.
Cusko

celebro ::

Oprosti, pomota, izvozit ga moraš kot pcks12, pri meni druge izbire sploh ni. Kot pem in ostale formate lahko izvozim certifikate serverjev, ti so pa itak javni in jih ni treba zaščiti. A ti poskušaš izvozit svoje privatne certifikate ali serverske?

cuso ::

Ja izvozim lahko svoj certifikat od SIGEN-CE v PEM in X.509. Gledal sem pa včeraj neki po internetu pa mislim da je v teh formatih samo javni ključ. Kje pa to lahko narediš imaš napisano v enem postu odzgoraj. Če hočem izvozit privatni ključ moram pa klikniti na gumb 'Varnostna kopija...' in moram vpisati master password. Tko da mislim da smo rešili problem in sem malo bolj pomirjen, da mi kdo ne ukrade identitete:))
Cusko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup in uvoz SIGEN-CA certifikata

Oddelek: Omrežja in internet
4412329 (1218) kow
»

Prevzem certifikata sigenca v WIN 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5319708 (16273) MrStein
»

Firefox - Zaščita certifikata pred kopiranjem?

Oddelek: Informacijska varnost
7914 (646) #000000
»

e-bančništvo: PIN "kalkulator" v. kvalificirano digitalno potrdilo

Oddelek: Informacijska varnost
417932 (6986) krneki0001
»

Mozilla - certifikat

Oddelek: Programska oprema
186192 (5290) meganboj

Več podobnih tem