» »

MSI predstavil nove prenosnike

MSI predstavil nove prenosnike

The inquirer - MSI je na srečanju v Franciji poleg U120 predstavil še dva nova netbooka, ki bosta temeljila Intelovih Atomih Z. Prenosnika z imenoma U110 in U115 bosta uporabljala Atome Z530 pri 1,6 GHz. Prvi bo imel gigabajt 533 MHz DDR2 pomnilnika, 10-palčni zaslon, Bluetooth 2+EDR in podporo za 802.11n brezžično povezovanje, spletno kamero z 1,3 ali 2 megapiksli in 120, 160 ali 250 GB velik disk, kar bo tehtalo 1,1 kg. Drugi bo namesto tega ponudil 2 GB pomnilnika in dva diska - 8, 16 ali 32-gigabajtni SSD in 80, 120 ali 160 GB klasični disk. Baterija naj bi ju zmogla poganjati 8 do 10 ur.

15 komentarjev

bluefish ::

8-10 ur? Ne verjamem. Verjetno bolj okoli 4-6 ur.

3p ::

blueFish: Okoli 5 ur teče "stari" Wind s 6-celično baterijo. Ta ima Atom Z serije in Poulsbo namesto 945, zato je ocena (8ur) dokaj realistična.

phong ::

Je sploh kakšna razlika v hitrostih procesorjev Atom N270 in Z530?
In ali so to res 32 bitni enojedrniki z Hyperthreadingom?

3p ::

Je sploh kakšna razlika v hitrostih procesorjev Atom N270 in Z530?
In ali so to res 32 bitni enojedrniki z Hyperthreadingom?


Kolikor vem je razlika v glavnem v pakiranju ("ohišju" čipa). In res so počasni enojedrniki s 64-bitno podporo in hyprethreadingom (sicer pridejo dvojedrne inačice zdaj enkrat ven).

Dr_M ::

Klik

All models do not support: Intel 64 (Intel's x86-64 implementation)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

phong ::

Hja, potem so pa procesorji še precej "starinski" (če prezremo res nizko rabo energije).

Uporabil sem Atom N270. Za high definition filme formata 1080p so prepočasni, 720p pa bi že skoraj lahko prikazovali (a se tudi tu malce zatika). Izgleda, da bo potrebno še malo počakati na novejše modele.

enojedrniki s 64-bitno podporo

Ali to pomeni, da so 32-bitni ali 64-bitni?

pviran3 ::

Wind 100 je 32 bit, 64 NE dela gor. Je pa itak vseen, saj več ko 3gb rama not v teh igračah ne boš videl, vsaj zaenkrat ne, za kaj drugega pa 64 nima efekta.

Wind 100 s "turbo" se pravi cca atom z 1.9ghz že nekako zasilo žveči 720p, medtem ko stock 1.6 stvar lahko rečemo ne sfolga prebavlat in se zatika...

krneki ::

Daj gor CoreAVC, pa ti bo pri 720p žrlo 50%, na 1,6GHz.

pviran3 ::

Sej to mam pa s turbotom še nekak dela, brez je pa že kriza.

krneki ::

Zanimivo, pri meni stock predvaja 720p s 50%...mala malca uglavnem za winda. 1080p se mi pa niti ne zdi smiselno predvajati na tem.

roCkY ::

Potreba je recimo AVCHD iz kamere.

3p ::

Klik

All models do not support: Intel 64 (Intel's x86-64 implementation)


ups... prav maš... Sem bil prepričan, da ima, pa me je cpuz streznil. :)

Jumping Jack ::

Ni mi jasno, zakaj v skoraj vse mini notebooke tlačijo klasične diske. Zelo rad bi kupil mini notebook, ampak dokler bodo povsod je*eni klasični diski, ga pač ne bom. Mini notebooki so namenjeni za PRENAŠANJE, ne za resno delo in shranjevanje na stotine programov in ogromne količine podatkov. 20 GB SSD je čez glavo za mini notebook. Konfiguracija, kot jo ima EEE 901 Linux se mi zdi idealna, ampak pri nas se dobi samo Windows varianto, ki ima 12 GB disk, to pa se mi zdi malo pretesno. Obstaja še EEE 900 z 20 GB, ki pa ima samo 800 MHz procesor. Potem pa obstaja še milijon različnih mini notebookov z je%enimi klasičnimi diski. ;(

3p ::

Ni mi jasno, zakaj v skoraj vse mini notebooke tlačijo klasične diske. Zelo rad bi kupil mini notebook, ampak dokler bodo povsod je*eni klasični diski, ga pač ne bom. Mini notebooki so namenjeni za PRENAŠANJE, ne za resno delo in shranjevanje na stotine programov in ogromne količine podatkov. 20 GB SSD je čez glavo za mini notebook. Konfiguracija, kot jo ima EEE 901 Linux se mi zdi idealna, ampak pri nas se dobi samo Windows varianto, ki ima 12 GB disk, to pa se mi zdi malo pretesno. Obstaja še EEE 900 z 20 GB, ki pa ima samo 800 MHz procesor. Potem pa obstaja še milijon različnih mini notebookov z je%enimi klasičnimi diski. ;(


Ker hitri SSDji niso prav zastonj, po mojem... Je pa tudi res, da ti nihče ne brani pozneje vgraditi SSD. Ali pa naročiti kaj takega: http://www.mobilemag.com/content/100/33...

Jumping Jack ::

Kje v EU bi lahko naročil takega della?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejši računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
101538 (1207) AC_DC
»

Kje hudiča dobiti nettop s SSDjem?

Oddelek: Kaj kupiti
142067 (1823) tony1
»

Nokia bo izdala lasten netbook

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
415437 (3036) noraguta
»

Tudi Dell z 10-palčnim netbookom

Oddelek: Novice / Procesorji
143779 (2496) Shatzy
»

MSI predstavil nove prenosnike

Oddelek: Novice / Procesorji
154017 (2946) Jumping Jack

Več podobnih tem