» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
86 / 109
»»

alpha1 ::

Zanima me ali prodaja na ebayu stane kajti ko hočem dati oglas mi piše da moram plačati malo več kot 18€, samo za en oglas?? 8-O

Machete ::

Odvisno od tvojega računa, na kateri strani je narejen in od kategorije artikla. Za večino uporabnikov je zastonj 50 oglasov na mesec (Pay no insertion fees for auction-style or fixed price listings. Buy It Now is free too.) in 6 na leto za vozila (Get free insertions for first 6 vehicle listings in a year.)

@Urrby jaz najraje naredim kar free shipping, pa dodam približen znesek ceni. Je bolj preprosto za vse. Glede shipping servisa pa se ne sekiraj, daj nekaj tipa standard internationall etc.. tisto, ki se ti zdi najbolje primerno.. Ko pa pošiljaš, pa vseeno poskrbi da oddaš priporočeno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

alpha1 ::

Hočem prodati avtoradio na ebay.de, sedaj ne razumem zakaj bi moral za en oglas plačati 18€??

Alamar ::

To je verjetno v primeru, če artikel dejansko prodaš. Ebay vzame cca 10% provizijo od prodajnega zneska.

fokz8 ::

Da ne bom odpiral nove teme posebej, imam vprašanje glede aliexpressa.

Gre se za naročilo teh slušalk:

Link

Glede na to da je to neka "firma"...me zanima, ali obstaja možnost, da bo paket ostal na carini in bo uničen?

Hvala!
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Machete ::

Ne. Ker za to mora prit zastopnik te firme v Sloveniji na carinski urad in podpisati dokumente, da gre za ponaredek in da želi uničenje.
Pri firmi KOTION EACH te možnost ni. Saj gre za noname zadevo, ki verjento niti ponaredek ni, saj je neumno ponarejat noname zadeve :D še manj možno je da obstaja v evropi zastopnik hehe.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fokz8 ::

Okej hvala! :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Machete ::

Mislim možnost pa je vse ostalo, kar pprinese naročanja iz držav čunga lunga celine. Kdaj si sploh naročil. Mirno počakaj mesec, potem začni raziskovati.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fokz8 ::

Machete je izjavil:

Mislim možnost pa je vse ostalo, kar pprinese naročanja iz držav čunga lunga celine. Kdaj si sploh naročil. Mirno počakaj mesec, potem začni raziskovati.


Sploh še nisem naročil. Do sedaj mam že cca 200 naročil iz ebaya/aliexpressa, vendar pa še nobena izmed teh ni bla neka "firma" ali podobno, večinoma same no-name zadeve, zato pa sedaj raje prej vprašam :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

mulc007 ::

Če prav vem, potrebujem za prodajo rabljenih stvari na ebayu samo Paypal račun in predplačniško Visa.

Zanima me kako je z davki...Baje je paypal pri določeni višini stanja na računu obvezan davčni javiti stanje, ne vem pa pri kakšni višini..

fokz8 ::

Če pri sledenju pošiljke piše - pošiljka zadržana na uvozni carini ...kaj točno naj bi to pomenilo? (gre se za zgoraj omenjene slušalke - cena je pod 22e)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

kixs ::

Iz carine bos dobil obvestilo, da jim posljes dokazilo o vrednosti. Screenshot placila preko eBaya ali PayPala.

Ce imas stevilko za sledenje, jim lahko posljes te podatke kar v naprej preko njihove spletne strani:

https://carinska.posta.si/

Prijavil se bos lahko samo, ce imas tracking info in je tvoja posiljka dejansko v carinskem postopku.

lp

fokz8 ::

kixs je izjavil:

Iz carine bos dobil obvestilo, da jim posljes dokazilo o vrednosti. Screenshot placila preko eBaya ali PayPala.

Ce imas stevilko za sledenje, jim lahko posljes te podatke kar v naprej preko njihove spletne strani:

https://carinska.posta.si/

Prijavil se bos lahko samo, ce imas tracking info in je tvoja posiljka dejansko v carinskem postopku.

lp


Ja dobil sem mail da je pošta prispela v slo...pa sm se prijavil in vpisal tracking info, in je gor bil ta podatek, da je zadržano na carini..vendar pa domov še nisem dobil kaj :)

hvala!
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

fokz8 ::

Torej kljub temu, da izdelek stal nad 22€, sem moral plačati stroške pregleda, ali kakor koli temu rečejo oni? Zanimivo.
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

k3k3tz ::

"Stroške" plačaš vedno, ko se podatki na carinski deklaraciji (CN22) ne ujemajo z dejanskim stanjem.

Uporabnix ::

Na ebaju gledam en star izdelek (mehanična puhasta igrača iz leta 2000, ki premika oči, govori, se ziblje, uglavnm je notri ogromno nekih zobnikov in senzorjev). Vidim, da je pogosto v opisu stavek "This item is sold as-is with no guarantee or warranty. PLEASE look the pictures over carefully!" Zdej, če jst njega vprašam, če se vse premika in če popolnoma dela in pritrdi, pa se potem izkaže, da se oči ne premikajo - g ta stavek kaj ščiti, da ga ne morm vrniti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

seba-beba ::

Zdravo!

Preko Ebay-a sem kupil izdelek, ki ni deloval. Vse sem poslikal in poslal prodajalcu. Prodajalec je ponudil povračilo kupnine. Danes zjutraj sem dobil email od Paypala, kjer je naveden refund in znesek vračila. Zanima pa me:
- zakaj tega denarja ne vidim na Paypal stanju
- zakaj tega denarja ne vidim na kartici VISA

Mogoče zato, ker je sobota?
Bom sploh dobil denar nazaj na kartico ali bo ostal na Paypalu?

Hvala

mat11 ::

Počakaj par dni se bo pokazalo.
mat

seba-beba ::

Ok, bom počakal.

Lp

seba-beba ::

Update:

Ravnokar gledam Ebay in vidim, da imam na novo v košarici artikel, katerega sem že kupil (dobil pokvarjenega). Cena za plačilo je 0 EUR (saj je popusta ravno toliko, kot sem že plačal zanj). Ebay sedaj čaka na moje plačilo.
Prav tako pa kot sem že povedal, vidim na Paypalu pod Activity refund, ki naj bi bil izveden na kartico VISA. Tega denarja pa sicer ne vidim na moji kartici.

Kaj to sedaj pomeni? Mi ne bodo vrnili denarja, ampak moram ponovno naročiti artikel?

p.s. žal se prvič srečujem s takim problemom oz. z vračilom denarja. Gre pa za artikel iz Kitajske...

Urrby ::

Machete je izjavil:

Odvisno od tvojega računa, na kateri strani je narejen in od kategorije artikla. Za večino uporabnikov je zastonj 50 oglasov na mesec (Pay no insertion fees for auction-style or fixed price listings. Buy It Now is free too.) in 6 na leto za vozila (Get free insertions for first 6 vehicle listings in a year.)

@Urrby jaz najraje naredim kar free shipping, pa dodam približen znesek ceni. Je bolj preprosto za vse. Glede shipping servisa pa se ne sekiraj, daj nekaj tipa standard internationall etc.. tisto, ki se ti zdi najbolje primerno.. Ko pa pošiljaš, pa vseeno poskrbi da oddaš priporočeno.


Oprosti za tako osnovno vprašanje vendar še nikoli nisem pošiljal paketov, sploh pa ne v tujino. Kako vem, koliko bo poštnina znašala oziroma kakšen znesek prištejem ceni? Ali je tu vključena tudi carina?
Potem pa artikel samo odnesem na pošto in kot ptiporočeno pošljem na naslov kupca in je to to?

seba-beba ::

seba-beba je izjavil:

Update:

Ravnokar gledam Ebay in vidim, da imam na novo v košarici artikel, katerega sem že kupil (dobil pokvarjenega). Cena za plačilo je 0 EUR (saj je popusta ravno toliko, kot sem že plačal zanj). Ebay sedaj čaka na moje plačilo.
Prav tako pa kot sem že povedal, vidim na Paypalu pod Activity refund, ki naj bi bil izveden na kartico VISA. Tega denarja pa sicer ne vidim na moji kartici.

Kaj to sedaj pomeni? Mi ne bodo vrnili denarja, ampak moram ponovno naročiti artikel?

p.s. žal se prvič srečujem s takim problemom oz. z vračilom denarja. Gre pa za artikel iz Kitajske...


Danes sem prejel denar na VISO...denar vidim na spletni banki.
Prav tako pa imam še vedno na Ebay-u v košarici artikel (jaz nisem dal artikla v košarico). Potrebno plačilo 0 EUR (popusta od prodajalca je ravno toliko kot znaša cena artikla).

Se je prodajalec zmotil in mi nakazal tako denar kot mi omogočil ponovni nakup (zastonj) artikla?

Hvala

Racunalnik ::

Sem ze parkrat opazil pri prodajalcih privat da pisejo no returns in podobno. Kolk to sploh velja ce ima prodajalec to napisano? Pri ebayu je glih ta fora da si zasciten in sploh nevem od kje jim no returns?

OK.d ::

Od zadnjih 5-ih nakupov 4x zahteval refund ker izdelkov ni bilo, 1x pa dobil pokvarjen izdelek oz. crknil po enem dnevu.
Tako da sem imel popolni izkupiček:P
LPOK.d

Machete ::

Bravo. Jaz nisem toliko refundov zahteval pri 500 nakupih, tako da nekaj delaš 'prav'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mulc007 ::

Ali mora biti na Visa predplačniški kartici kaj naloženega če se hočeš povezati na Paypal in potem na Ebay?

jazjaz51 ::

ne

OvCa77 ::

jazjaz51 je izjavil:

ne

Od kje si pa to potegnil? Seveda mora biti, saj paypal naredi avtorizacijo in preveri, če je kartica prava.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

jazjaz51 ::

Jaz nisem imel nič na kartici, ko sem jo povezal - paypal je poslal par centov nanjo, jaz sem jih moral vrniti in je bil postopek končan, če pa je sedaj drugače se pa opravičujem.

OvCa77 ::

jazjaz51 je izjavil:

Jaz nisem imel nič na kartici, ko sem jo povezal - paypal je poslal par centov nanjo, jaz sem jih moral vrniti in je bil postopek končan, če pa je sedaj drugače se pa opravičujem.

Zgleda ima nov postopek. Ali pa si ti zamešal z preverjanjem trr.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

mulc007 ::

Nikakor ni hotelo povezat na paypal. Kasneje sem na telefonu videl kup SMSov od Bankart z obvestilom Zavrnitev splet tel nakup...zadnje 4 cifre visa kartice in na koncu obvestila 1 €.
Na desni spodnji strani Visa kartice, piše pod besedo Visa še Debit. Je možno da so nam poslali napačno kartico? Ena predplačniška je že pri hiši ampak na tisti piše samo Visa.

OvCa77 ::

mulc007 je izjavil:

Nikakor ni hotelo povezat na paypal. Kasneje sem na telefonu videl kup SMSov od Bankart z obvestilom Zavrnitev splet tel nakup...zadnje 4 cifre visa kartice in na koncu obvestila 1 €.
Na desni spodnji strani Visa kartice, piše pod besedo Visa še Debit. Je možno da so nam poslali napačno kartico? Ena predplačniška je že pri hiši ampak na tisti piše samo Visa.

Ni napačna kartica, na novih predplačniških visah piše debit, pa znak za nfc ima. Ne moreš povezati, ker nimaš denarja gor, zato dobivaš zavrnitve od bankarta.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Machete ::

Ve kdo kaj se zgodi z denarjem od plačila, če kupec paketa ne sprejme? Ali lahko v tem primeru kakorkoli zmaga dispute? Imam enega čudnega kupca, ki zadeve ne dvigne na pošti. Tracking pravi, da so že parkrat provali vročiti neuspešno. Sem mu tudi pisal če je še živ in vse, pa ne duha in sluha 8-O
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

IL_DIAVOLO ::

mulc007 je izjavil:

Ali mora biti na Visa predplačniški kartici kaj naloženega če se hočeš povezati na Paypal in potem na Ebay?


Na nkb si naredi racun in si tam daj delat visa kartico. Tako bo vse sinhronizirano in ne bo nobenih krizev z nalaganjem denarja na loceno kartico.

Sem kupoval tako na Ebay-u kot AliExpress in nobenih tezav.

Alamar ::

Machete je izjavil:

Ve kdo kaj se zgodi z denarjem od plačila, če kupec paketa ne sprejme? Ali lahko v tem primeru kakorkoli zmaga dispute? Imam enega čudnega kupca, ki zadeve ne dvigne na pošti. Tracking pravi, da so že parkrat provali vročiti neuspešno. Sem mu tudi pisal če je še živ in vse, pa ne duha in sluha 8-O
Meni se je to že trikrat zgodilo. Kupec je kupil in takoj plačal za artikel, skupaj s priporočeno poštnino. Spremljam dostavo in vidim, da ga paket čaka na lokalni pošti. Preko ebay sporočilnika večkrat opozorim, vendar se ne javlja. Po pretečenem roku (ponavadi ima večina držav 14 dnevni rok, preden vrnejo pošiljko) sem neprevzete pošiljke dobil nazaj. Čakal, da preteče rok za morebitno pritožbo, vendar se v vseh treh primerih kupec ni javil. Nato sem artikle ponovno dal na ebay in jih še enkrat prodal drugim kupcem. :)

Racunalnik je izjavil:

Sem ze parkrat opazil pri prodajalcih privat da pisejo no returns in podobno. Kolk to sploh velja ce ima prodajalec to napisano? Pri ebayu je glih ta fora da si zasciten in sploh nevem od kje jim no returns?
To ni za primer, da vrneš napačno/poškodovano/nepravilno opisano blago. Ampak za primer, da se kupec premisli in noče več imeti kupljenega artikla. Jaz imam vedno označe "no returns", vendar sem v par primerih vseeno sprejel izdelek nazaj, če je kupec dodatno plačal za poštnino pri vračilu izdelka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Kleemen ::

Kupil sem en izdelek na Ebay (avkcija) od privat prodajalca in zanima me, če lahko po politiki Ebaya po 2 dneh izdelek vrnem brez razloga, kot je naprimer dovoljeno v trgovinah? Prodajalec se seveda s tem ne bi strinjal. Hvala za pomoč.

amacar ::

ne

Kleemen ::

Kaj pa če opis ni bil pravilen? Opis in slike v oglasu so bile ok, v naslovu pa je bila ena napaka. To se šteje kot nepravilen opis? Jaz sem na hitro pogledal samo opis in izdelek naročil, sedaj vidim da ni pravi, je pa podoben.

Okapi ::

ne moreš.

Kleemen ::

Zakaj ne, če je bil nepravilen opis v naslovu oglasa?

Machete ::

Item description je bolj merodajen oz. merilo. Pa slike.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

Odvisno od napake, odpreš displute na paypal in upaš na najboljše.

miha1135899 ::

Kako je pa z izdelkom, kupljenim za 60€ preko ebay.de in paypala, trgovina locirana na Cipru, poslan iz Izraela? Zna kdo povedat, glede carine in tega...

Kleemen ::

Še vedno nismo rešili problema.. S prodajalcem sva se dogovorila, da mi vrne polovico vrednosti objektiva (partial refund), ampak očitno ni znal poslati in je namesto tega sprejel vračilo izdelka. Kaj sedaj? Lahko normalno pošljem izdelek nazaj v Anglijo na moje stroške? Kako je z vračilom denarja v tem primeru? Verjetno najprej on dobi izdelek in potem vrne denar, ali mi mora prej nakazati denar nazaj na Paypal in potem pošljem izdelek?

bobicek ::

Upam, da lahko vprašam tu. Za Black Friday sales sem nabavil nekaj večjih izdelkov iz Gearbest and Banggood. Paketi bodo malo večji(action kamera, zvočniki,...). Vsi paketi so s poštnino in zavarovanjem pošiljk spod 22€. Tudi računi(Invoice) so pravilno izpolnjeni.

Zanima me, če bom vseeno rabil plačat stroške dela naše carinske pošte, če bom dobil pošto, da jim pošljem podatke o tem kaj je v paketih in koliko sem dal za njih?

Nazadnje sem plačal 8€ za paket 45€. Ampak to je okej, je bilo nad 22€. Za spod 22€ pa upam, da ne bojo zaračunaval. Sploh ker je na vsakem računu gor dejanska vrednost plačila napisana.

Siddh ::

Jaz sem naročeval neke ležaje iz kitajske v vrednosti 21€ pa niso računali, čeprav je bila vrednost na paketu napisana cirka 5€ in sem moral pošiljat dokazila.


St235 ::

bobicek je izjavil:

Upam, da lahko vprašam tu. Za Black Friday sales sem nabavil nekaj večjih izdelkov iz Gearbest and Banggood. Paketi bodo malo večji(action kamera, zvočniki,...). Vsi paketi so s poštnino in zavarovanjem pošiljk spod 22€. Tudi računi(Invoice) so pravilno izpolnjeni.

Zanima me, če bom vseeno rabil plačat stroške dela naše carinske pošte, če bom dobil pošto, da jim pošljem podatke o tem kaj je v paketih in koliko sem dal za njih?

Nazadnje sem plačal 8€ za paket 45€. Ampak to je okej, je bilo nad 22€. Za spod 22€ pa upam, da ne bojo zaračunaval. Sploh ker je na vsakem računu gor dejanska vrednost plačila napisana.


Odvisno je od tega ali bodo podatki na uvoznih obrazcih (cn22) pravilni ali ne. Če ne bodo, ti lahko povsem upravičeno zaračunajo dodatne stroške.

miha1135899 ::

Pozdravljeni, kolegica je narocila parfum na ebayu izven EU, carinska posta pa je na to obracunala se 22% ddv-ja in 'obracun dajatev II...e-poslovanje'. Ali niso taki izdelki, ceprav trosarinski, v nekomercialni kolicini oprosceni DDV-ja? Zna kdo odgovorit? Kaj pa naj bi spadalo pod obracun dajatev? Hvala in LP

Okapi ::

Prvo kot prvo - naročati parfume na ebayu je stran metanje denarja, ker je zelo velika verjetnost, da bo ponarejen. Še v pravih drogerijah včasih dobiš ponarejene.

Sicer pa, če stane več kot 22 evrov, plačaš DDV.

miha1135899 ::

Zakaj pa poleg DDV se uvozne dajatve? Prvo kot prvo ze drzi, drugo kot drugo pa se 20€ postnih neumnosti na prodajalcevih 50€ pa je drazje kot pri nas, ampak ce se ne da dotupit se pac ne da :)
««
86 / 109
»»