» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
79 / 109
»»

Okapi ::

Zakaj bi delal začasni izvoz, če vračaš robo?
Začasni izvoz delaš, če robo pošiljaš na servis.

St235 ::

Odvisno kaj pravzaprav dela. Ce menjava izdelek in mu bo kitajc poslal drugega potem je zacasni izvoz pravilna resitev

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Zakaj bi delal začasni izvoz, če vračaš robo?

Ja pol naj se pa ne sprašuje neumnosti:

Kaj je izjavil:

Wou, čakite, sej res, kaj pa carinje? Lohk še tle kej pride?

Zapakiraš, pošlješ... pa naj se kinez ukvarja s tem (saj te oni tako delajo z nami... ane).
Life is as complicated as we make it...

Nejkoy ::

Živjo

Gre za ta izdelek http://www.ebay.com/itm/322169945541?eu...

Pošilja iz Avstralije. Predvidevam, da me čaka tudi carina, če ga naročim, čeprav ne piše nič zraven? Prodajalca sem kontaktiral in pravi da lahko pošlje v Evropo.

Okapi ::

Plačal boš uvozne dajatve (22% DDV + okoli 10 evrov carinjenja). Prodajalec nima s tem nič, samo naša carina.

O.

T_F_7 ::

mat11 je izjavil:

Če si plačal z paypalom izdelek ki si ga kupil ti paypal vrne stroške pošiljanja nazaj. Poglej na paypalu. Mmeni so vrnili ko sem vračal izdelek, sicer je trajalo kakšen teden pa vseeno. :)


Okoli 10 dni je odkar sem izpolnil obrazec za refund in zaenkrat ne duha ne sluha o denarju.

Limona ::

lep pozdrav, je kakšna možnost da je na ebayu oglas aktiven več kot 1 mesec?

12bot34 ::

Rad bi naročil case za iphone 5s. Gre se pa za nillkin nature. Rad bi pa dobil originalnega.
Je tale tukaj originalen:
http://www.ebay.com/itm/NILLKIN-Matte-B...

Ali naj ga raje na aliexpressu vzamem, ki je malce dražji, a ima več orderjev:
http://www.aliexpress.com/item/TPU-Tran...

T_F_7 ::

12bot34 je izjavil:

Rad bi naročil case za iphone 5s. Gre se pa za nillkin nature. Rad bi pa dobil originalnega.

Nimaš zagotovila, da bo case originalen. Vseeno je kje naročiš.

Limona ::

Lep pozdrav,

na ebayu sem naredil listing, vendar je že minilo par ur in pod iskanjem še vedno ne najdem mojega listinga.

Tam pod oglasu pod keyworde, po čemer bi se naj moj listing našlo mi vsakič ko kaj notri vnesem zbriše.

V čem je problem?

gre pa za ebay.de

_dice7 ::

Ali je že kdo od vas imel opravka s prodajalcem z item location v UK, sedaj pa stvar visi na carini in bom moral plačati davek in še carino?

vilonja ::

Do leta 2018 UK še ne bo izstopila iz evropske unije, tako da se ni nič za bat.

_dice7 ::

vilonja je izjavil:

Do leta 2018 UK še ne bo izstopila iz evropske unije, tako da se ni nič za bat.


Prodajalec ni poslal iz Uk, oziroma EU! IMa lažno navedeno lokacijo.

Ali je kdo uvajal refund oz. zahteval plačilo dodatnih stroškov.

St235 ::

Težava so tudi določeni teritorji, ki so formalno del UK, niso pa v carinki uniji (isle of man...). Pomembno je kaj piše v oglasu. PRaviloma ni težav z refundi, če je prodajalec zavajal z lokacijo.

shadow7 ::

A je že kdo kupoval neobičajno poceni licence za Windows Server (2012 R2)?
link
Da, celo datacenter verzija je 24€.

Torej, če firma to kupi, pa ne dobi računa/nalepke, a ima veljaven key, kaj naredi inšpektor?

OK.d ::

Ne
LPOK.d

miha1135899 ::

V vrednosti 300€ sem narocil nekaj iz Aliexpressa. Prodajalec me sprasuje o Proforma invoicu, ce naj napise not vrednost 150€. Da bi deklariral tako nizjo ceno.
Kaj to zdaj pomen? Je to zadost za carinike da bodo na 150€ obracunal kar morjo ali lahko vseeno komplicirajo pa tezijo za tist order screenshot?
Se mi splaca sploh zaj. s 150€ ali naj raje lepo napise 300€ tako kot je order bil placan? To kar govori o 'declared price' in 'proforma invoice' mi ni ravno jasno.

Pithlit ::

Sicer napačna tema ampak... ne vem, a mislite da so tam na carinski pošti sami bedaki ki ne znajo pogledat po netu cen?

Naj CN22 oz. 23 izpolni tako kot je treba... pa boš 'prišparal' par evrov ker ti ne bojo za dodatne dokumente težil.
Life is as complicated as we make it...

darkolord ::

Proforma invoice je predračun.

Sicer pa, navajanje netočnih podatkov pri uvozu je vsaj carinski prekršek, ki se lahko kaznuje s 1200 euri kazni za posameznika.

miha1135899 ::

Dobro, hvala, sem rekel naj kar napise kot je, sploh zato ker gre preko kolega...

Je pa tema vseeno zanimiva, saj nima casa takle carinik za vsako skatlco preiskavo delat, razpon cen za nek izdelek (tudi za doticnega) na ebayu zna bit tud ogromen, dogovoril sem se tudi za skoraj -50% popusta na osnovno ceno ker je kitajec cakal zalogo 1 mesec pa ze v osnovi sem na racun konkurencnosti izboril 20%. Screenshot na tisti dan in bancni izpisek edina povesta dejansko placano ceno. Kitajce vidim, da kar v opisih izdelkov pojasnjujejo da deklarirajo nizje cene na pakete zaradi davkov. Kaj ce bit tukaj posameznik kot kupec kriv za to kaj kitajc pise po skatli? Kupec lahko za to ve lahko pa tudi ne. Sem pa tja sem tud vrednejsi paket brez DDVja cez dobil, zato mi res ni jasno kako teli kekci delajo. Pa zaracunavanje postnine? Ce imam free shipping ali pa placan DHL je vedno to do mojega naslova, ne pa do naslova teh kekcev. Ne vem pa tud zakaj kitajci in drugi tezijo s temi cenami ce vejo da so sami problemi.

Okapi ::

Kinezi še niso prišli tako daleč, da bi zapopadli mejo 22 evrov, oziroma razumeli, da ti z nižjo cifro na CN22 ne delajo usluge. Je pa res, da niso povsod cariniki tako dosledni, kot pri nas.

V glavnem, koristno je vsakokrat posebej trgovca opozoriti, naj napiše pravo cifro na CN22. Potem lažje izterjaš povračilo stroškov, če tega ne naredi.

OK.d ::

A mislite da nobeden carinik ne bere slo-techa;)
LPOK.d

miha1135899 ::

Pa brez skrbi da bi prej tukaj nasel kaj kot pa da se gre nekega kriminalista po celem Ebayu :)

kixs ::

OK.d je izjavil:

A mislite da nobeden carinik ne bere slo-techa;)


Kot, da samo slotechovci narocamo iz tujine... in takoj bo vedel kaj kdo naroci in kolk je prava vrednost...

Pithlit ::

miha1135899 je izjavil:

Kaj ce bit tukaj posameznik kot kupec kriv za to kaj kitajc pise po skatli?

Tvoja naloga (kot uvoznik) je skrbeti za vse formalnosti ki ob uvozu nastanejo. Kitajc mora poskrbet da štimajo vse formalnosti ki nastanejo ob izvozu. Če ti to ni jasno pol se ne lotevaj uvoza.
Life is as complicated as we make it...

miha1135899 ::

Svasta.

miha1135899 ::

No sem dobu ze pred casom. Dal screenshot aliexpressa kjer se vidi Total Amount 377$ in original cena 455$, zraven je bil iz strani skatle pa se Proforma Invoice. Torej DHL je kot osnovo vzel 455$ in iz tega izracunal 100€ DDV-ja. Kaksen bedak moras bit da ne ves da trditev €=$ ne drzi in da iz enega screenshota ne razberes placane cene? Idioti brez primere :) Jaz sem pa drugi idiot, ki je opazil to sele doma, upam da se bo dal ta njihov nicvredni postopek ali storitev zreklamirat.

Pithlit ::

100€ samo DDV? Da niso bli kar komplet stroški... ker tvoje cifre ne štimajo ne tko ne drugač.
Life is as complicated as we make it...

miha1135899 ::

Ja od 455$ 22% je 100, dolarjev ane ne pa evrov. Tle niso valute prevedli. Pa se osnovo za izracun so to tavelko vzel. Potem je blo se carinjenje skoraj 60€ pa 15€ uporaba nekega instrumenta :)

Pithlit ::

A bi se dalo kak sken narest? Ker nekako nima ne repa ne glave ta štorija. Še manj pa smisla.
Life is as complicated as we make it...

bela120 ::

Prijavljena v ebay vse ok minuto ali 2 pred iztekom dražbe me ebay izpiše preden se vpišem je dražbe konec .ALi računalnik slabo dela kar ne verjamem povsod drugje sem stalno vpisana nikjer težav tukaj me pa občasno izpiše.Kaj je to ?

Pithlit ::

Seksizem™!
Life is as complicated as we make it...

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

Tick ::

Vem da ni ravno prava tema, pa vseeno verjamem, da bo kdo vedel odgovor. sem bolj laik pri nakupih iz tujine, pa me zanima če je pri nakupu iz Velike Britanije (preko Amazona) kakršna koli carina/davek?

Gre se za ta izdelek: https://www.amazon.co.uk/Dell-InfinityE...

Hvala in lep pozdrav

amacar ::

Ne, ni carine/davka iz UK.

Okapi ::

Ampak se moraš prej prepričati, da bo izdelek res poslan iz Velike Britanije, ker to ni kar samo po sebi umevno, tudi če kupuješ na Amazon UK in je trgovec britanska firma.

Buffalo999 ::

Zdravo

želim kupiti tale stol
http://www.ebay.de/itm/381425436300?_tr...

Ebay račun je od prijatelja in so njegovi podatki, paypal račun je moj z mojimi podatki.

Kako naj naročim sedež da bo prišel na moj naslov?

m3k ::

Bevorzugte Lieferadresse: Die Adresse, an die Sie Ihre gekauften Artikel geschickt haben möchten.


...prijatelj naj doda, v ebay nastavitvah, dodaten naslov za dostavo s tvojimi podatki
Mirko tipka na radirko ////

Tick ::

Torej odločil sem se potem za nakup dellovega prenosnika preko e-baya:

http://www.ebay.co.uk/itm/BRAND-NEW-Del...

Izdelka preko ebaya ni možno naročiti (vrže nek error), sem kontaktiral prodajalca in mi je povedal da jim paypal account ne deluje, in tako bo vsaj še en teden. Rekel je, da mu lahko nakažem denar na račun in mi poslal "proforma invoice" (račun).



Je varno da mu nakažem denar? Mi ta račun zagovalja da bom dobil laptop?

Malo sem pogooglal to firmo in se mi zdi da je legitimna. Poleg tega žal ne morem čakati en teden, saj čez 10 dni odhajam v tujino.

Hvala in lp,
Matic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tick ()

Okapi ::

Beži stran.

Tick ::

Kaj pa če naročim preko amazona? isti prodajalec je, samo malenkost dražje pride:

https://www.amazon.co.uk/Dell-InfinityE...

Okapi ::

Če bo plačilo neposredno prek Amazona, potem si zavarovan. Če bo hotel kakorkoli drugače, beži stran.

Tick ::

Neposredno prek amazona ja, s kreditno kartico sicer (ne s paypalom). Te ščiti amazon v primeru da artikla ne dobiš?

Okapi ::

Če čez 10 dni odhajaš, potem ne naročaj na Amazonu (niti na ebayu), ker se lahko zgodi, da ne boš dobil pravočasno. Za ta prenosnik na Amazonu piše predvidena dostava 24. avgust do 12. september.

Tick ::

Jah nisem ikaj dosti izbire... Sem naročil na amazonu pa kar bo bo. Poštnina traja od 5-10 dni, če jutri oddajo je možno da pride do 24ga... Sicer ga bodo pa starši za mano poslal :)

Hvala vseeno za pomoč :)

slitkx ::

Prodajalec iz Velike Britanije ima na strani izdelka navedeno:

Value Added Tax Number: UK 991324116
I provide invoices with VAT separately displayed.

To pomeni, da on krije stroške uvozne dajatve in jaz plačam zgolj 'vrednost izdelka + poštnina'?

15.6" LAPTOP LCD LED SLIM SCREEN LTN156AT20-H01 LTN156AT20-P01 LTN156AT20-001

slitkx ::

Temu pa moram najbrž prišteti še 22% našega DDV na ceno izdelka (brez poštnine)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

amacar ::

Sej pa je iz UK, plačaš toliko kot ti ebay pokaže, iz usa pa ddv + stroški obdelave.

slitkx ::

amacar je izjavil:

Sej pa je iz UK, plačaš toliko kot ti ebay pokaže, iz usa pa ddv + stroški obdelave.

Tnx.

Oldi ::

Od Kitajcev ene elektronike po 2 mesecih nisem dobil, a mi je prodajalec ponudil, da pošlje še enkrat in sem pristal, vendar pri drugem kupil enako stvar. Danes je zadeva prišla, a ne vem od koga, naslov pošiljatelja se ne ujema z nobenim. Od enega imam Tracking number, ali je to cifra pod črtno kodo na paketu?
Prvemu prodajalcu je ocena drastično padla, v njegovi trgovini ni več robe, jaz pa ne več opcije, da se pritožim. K sreči je zadeva stala samo 5EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()
««
79 / 109
»»