» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
33 / 109
»»

Alamar ::

Tale korespondenca preko ebaya bo verjetno nična v primeru težav, ker se dogovarjata mimo ebay pravil. Namreč dodatno prilaganje in zaračunavanje artiklov mimo uradno opisanih v oglasu ni v skladu z ebay pravili. Sicer je že nekaj časa provizija tudi na poštne stroške tako, da ebay ne bo ob svoj delež, ampak vseeno dvomim, da bodo upoštevali morebitno pritožbo v primeru natega. Sicer pa za 10 EUR se nimaš kaj preveč sekirat.:)

kixs ::

Mislim, da je res tako. Ampak kot pravim, clovek ima 100% pozitivne ocene in tudi na mail cisto posteno odgovarja. Po moje ne bo tezav... sicer pac adijo 10€ ;)

Machete ::

Men se zdi, da vi folk tuki gor preveč negativno gledate na svet in svetebaya.
Seveda so lumparije, ampak kolikor spremljam debato so za vas vsi hardcore nateguni, barabe od unga ki izdelek naredi v tovarni do poštarja, ki ga prinese.
Čemu tak negativizem? Stalno nekaj z pravili in disputi mutite itd. Why? V skoraj sedmih letih na ebayu sem se z ressolution centom ukvarjal morda dvakrat. Vse se da zment. Od nižjih poštnin, do kombinacij poštnine z dodanimi izdelki, lokacij pošiljanja, delnega plačila izven paypapala..
Sam treba je vprašat, povedat, zaupat. Tukaj berem pa od predvidevam da dost svežih uporabnikov dispute tukaj, dispute tam, pa mogoče je naredu 2 nakupa prej.
Malo bolj velja biti previden pri nakupih recimo nad 100$ v kombinaciji z zelo majhnim številom feedbacka ali celo ničelnim. To je to. Ostala karnaprejšnja bluzenja o nategunih levo desno pa so totalno izkrivljena slika. Nevem od kje ste jo dobili. Aja mogoče, ker živimo v Sloveniiji. Da jaz kot trgovec spremljam tole debato, bi prvo skenslu pošiljanje v slo. Upam da boste kmalu nehali pomagati v to smer.

kixs ::

Saj mi, kot kupci, lahko debatiramo in ne vem zakaj bi zaradi tega skenslal posiljanje v Slo? Despute pa je tam z razlogom in ga tudi uporabis, ce pride do tezav. Sam sem ga res enkrat odprl pri enem Kitajcu, ker posiljka ni prisla po 42 dneh... pac zascitit se moras.

Da bi pa despute odpiral za brezveze, pa tudi menda ne delajo...

Zakaj tak negativizem? Enostavno, ker se je tudi meni ze zgodilo parkrat, da ni bilo vse tako kot je bilo zmenjeno, niti napisano v opisu - obakrat sem potegnil ta kratko, pa vseeno nisem desputa odpiral, le negativno oceno sem dal, ker bi me posiljanje nazaj se dodatno stalo in ne bi bil nic na boljsem. Moti me le to, da prodajalec lahko napise komentar na mojo oceno.

Alamar ::

To je najslabše kar si lahko naredil. Dat negativen feedback, ne da daš prodajalcu možnost, da razjasni in/ali popravi zadevo. Lahko je prišlo do nenamerne pomote ali karkoli drugega. To, da lahko napišeš komentar na oceno je čisto pravilno in minimum, kar lahko storiš, saj je na ebayu kup osebkov, ki talajo negativne ocene kar tako počez. Leta nazaj si lahko dal tudi kupcu negativno oceno, kar pa so žal ukinili.

kixs ::

Ne, negativno sem mu dal po dodatnih mailih. Zadeva ni bila taksna kot je oglaseval. Dobil sem rec, ki ni delovala in posiljanje nazaj k njemu bi meni naredilo samo dodatne stroske - spet je slo za majhne zneske. Rekel sem mu, da se ne bom ukvarjal s posiljanjem in bom enostavno dal negativno oceno in napisal zakaj. On pa komentar moji oceni napise, ko je poslal, je bilo v redu. Slo je pa za joystick, kjer 3 tipke od 4-ih niso delale, prav tako gor in desno. Kako hudica bi tole med transportom crknilo?

Alamar ::

Vseeno prestrogo imho. Zahteval bi, naj plača stroške pošiljanja nazaj. Če ne bi hotel (verjetno ne, ko bi mu povedal ceno), bi pač zahteval full refund. Osebno se izogibam kakršnimkoli negativnim ali nevtralnim feedbackom.

klihk ::

Alamar je izjavil:

Vseeno prestrogo imho. Zahteval bi, naj plača stroške pošiljanja nazaj. Če ne bi hotel (verjetno ne, ko bi mu povedal ceno), bi pač zahteval full refund. Osebno se izogibam kakršnimkoli negativnim ali nevtralnim feedbackom.


zakaj?

Alamar ::

Zato, ker vedno rešim kakršenkoli konflikt preko sporočil. Npr, če dobim nedelujoč/poškodovan/napačen izdelek in dobim full refund, res ne vidim razloga, da bi dal negativen feedback.

klihk ::

Ampak, če mu ga moraš poslati nazaj imaš vseeno nekrite poštne stroške (za nas iz Slovenije so precej višji, kot za njih iz HK/Chine)

šernk ::

Ima še kdo katastrofo s trenutnimi naročili?

od 31.8. Naprej naročenih 10 paketov, res da so 3 naročila še dokaj sveža in je eno celo že prišlo, vendar trem naročilom je 45 dni že poteklo, eno je pa že na 30 dni dostave trenutno.

skratka od 10 naročil sem zahteval 3 refunde v roku enega tedna, upam da ostalo pride. Zgleda da je za s kitajske za naročat samo med februarjem in avgustom, ker lani sem imel v tem času podobne težave. November/december/januar itak ne naročam, ampak očitno bo treba še september in oktober dat notri.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

muc321 ::

eno hipotetično vprašanje glede ene ebay prevare

v originalno embalažo od izdelka daš nekaj kar tehta enako, vse dobro zapakiraš in pošlješ (recimo da si prodal za 100e)
denar dobiš na paypal, s paypala si nakažeš na viso electron, ki jo nato pobrišeš v paypalu, z vise electron dvigneš denar in pustiš prazen račun
kupec dobi paket vidi da si ga nategnil in se pritoži, ti pač rečeš da si poslal pravi izdelek (kot dokaz imaš potrdilo s pošte na katerem se ujema teža) in da je očitno nekdo na pošti nekje sunil
vzet ti ne morejo nič, ker maš prazen račun na paypalu, pobrisano kartico in še prazen račun od kartice
policija pa tudi ne vem kaj lahko stori, ker dokazov da si to naredil ni oziroma so enaki dokazi kot če bi ti poslal pravi izdelek kupec pa bi trdil da nisi

kaj se pol zgodi v takem primeru (oziroma v primeru, ko bi ti poslal pravi izdelek, kupec pa bi trdil da nisi)

Tilen ::

šernk je izjavil:

Ima še kdo katastrofo s trenutnimi naročili?

od 31.8. Naprej naročenih 10 paketov, res da so 3 naročila še dokaj sveža in je eno celo že prišlo, vendar trem naročilom je 45 dni že poteklo, eno je pa že na 30 dni dostave trenutno.

skratka od 10 naročil sem zahteval 3 refunde v roku enega tedna, upam da ostalo pride. Zgleda da je za s kitajske za naročat samo med februarjem in avgustom, ker lani sem imel v tem času podobne težave. November/december/januar itak ne naročam, ampak očitno bo treba še september in oktober dat notri.


Imaš opozorilo v Ebay feedu na levi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Alamar ::

klihk je izjavil:

Ampak, če mu ga moraš poslati nazaj imaš vseeno nekrite poštne stroške (za nas iz Slovenije so precej višji, kot za njih iz HK/Chine)
Od kje ti ta ideja? Če je izdelek polomljen/nedelujoč/nepravilen, je izključno prodajalec dolžan kriti stroške pošiljanja nazaj. Kitajc itak ne bo plačal poštnine za nazaj, ampak bo raje dal refund ali poslal nadomesten izdelek.

šernk je izjavil:

Ima še kdo katastrofo s trenutnimi naročili?

od 31.8. Naprej naročenih 10 paketov, res da so 3 naročila še dokaj sveža in je eno celo že prišlo, vendar trem naročilom je 45 dni že poteklo, eno je pa že na 30 dni dostave trenutno.

skratka od 10 naročil sem zahteval 3 refunde v roku enega tedna, upam da ostalo pride. Zgleda da je za s kitajske za naročat samo med februarjem in avgustom, ker lani sem imel v tem času podobne težave. November/december/januar itak ne naročam, ampak očitno bo treba še september in oktober dat notri.
Da, slabo je zadnje čase. Tudi do 50 dni traja, je pa mi še vedno vse prišlo. Itak samo odpreš case pred iztekom 45 dnevnega roka in imaš potem še en mesec časa za escalate to ebay, če ne pride v vmesnem obdobju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Alamar ::

muc321 je izjavil:

eno hipotetično vprašanje glede ene ebay prevare

v originalno embalažo od izdelka daš nekaj kar tehta enako, vse dobro zapakiraš in pošlješ (recimo da si prodal za 100e)
denar dobiš na paypal, s paypala si nakažeš na viso electron, ki jo nato pobrišeš v paypalu, z vise electron dvigneš denar in pustiš prazen račun
kupec dobi paket vidi da si ga nategnil in se pritoži, ti pač rečeš da si poslal pravi izdelek (kot dokaz imaš potrdilo s pošte na katerem se ujema teža) in da je očitno nekdo na pošti nekje sunil
vzet ti ne morejo nič, ker maš prazen račun na paypalu, pobrisano kartico in še prazen račun od kartice
policija pa tudi ne vem kaj lahko stori, ker dokazov da si to naredil ni oziroma so enaki dokazi kot če bi ti poslal pravi izdelek kupec pa bi trdil da nisi

kaj se pol zgodi v takem primeru (oziroma v primeru, ko bi ti poslal pravi izdelek, kupec pa bi trdil da nisi)
Kot prvo upam, da ne misliš tega ti osebno počet, ker to je res podlo dejanje, nevredno človeške rase. Kot drugo pa, kupec ima vedno prav. Tudi če pobrišeš kartico v paypalu, je vprašanje, če ni še vedno evidentirana na ebayu in ti potem trgajo, čim se pojavi denar gor - rezultat neuporabna visa electron. Če ebay ne mi mogel izterjati denarja, ti bi zablokiral ebay račun in te najverjetneje sodno preganjal. Se je že zgodilo, tudi našim državljanom. Ne vem pa, kje je denarna meja, da bi sploh začeli izterjavo.

Sicer pa, če bi hotel imeti potrdilo od naše pošte za težo, je nujno, da se pošlje priporočeno. Če se pošlje priporočeno, nima kdo karkoli kaj odpirat (razen carine) in bi verjetno vsaka pošta na svetu izplačala odškodnino, če bi se kupec pritožil.

klihk ::

Alamar je izjavil:

klihk je izjavil:

Ampak, če mu ga moraš poslati nazaj imaš vseeno nekrite poštne stroške (za nas iz Slovenije so precej višji, kot za njih iz HK/Chine)
Od kje ti ta ideja? Če je izdelek polomljen/nedelujoč/nepravilen, je izključno prodajalec dolžan kriti stroške pošiljanja nazaj. Kitajc itak ne bo plačal poštnine za nazaj, ampak bo raje dal refund ali poslal nadomesten izdelek.


torej če da full refund ti izdelka sploh ne rabiš pošiljat nazaj?

Alamar ::

Če je izdelek poškodovan ali napačen (in to dokažeš recimo s fotografijo) nisi dolžan plačati poštnih stroškov za pošiljanje nazaj. Če ti prodajalec nakaže ustrezen znesek za poštnino, ga pošlješ, če ti ne nakaže, ga pač ne pošlješ. Si pa dolžan plačati poštne stroške za pošiljanje nazaj, če je izdelek izpraven, a si se premislil glede nakupa in izdelka več nočeš imeti (podobno, kot pri nakupu preko interneta pri nas).

hmm23 ::

Kaj pa če izdelek (npr slušalke) ne deluje pravilno ali pa sploh ne? Tega slika ali video težko dokaže ...

Brias ::

preko ebaya sem iz HK sem narocil 2 baterije za hitachi izvijac ... placilo paypall ,,,


tole mi je poslal po 2 dneh:

Dear customer,
We just got the notice that all packets would be subject to stricter screening by the customs.
Due to these time the battery can't ship to HK POST and SWISS POST and EMS and other post method,no way.
so could we refund the payment to you,thanks for you undestarnd,thanks
Once again, thank you for your purchase.
Warm regards
Mary



kako da postopam da ne bo natega?

IceBoX ::

Odgovori mu da naj ti refunda item (to ti je tudi sam že ponudil)...torej denar boš dobil nazaj, putiš positiven feedback in to je to.
Huh...

Brias ::

IceBoX je izjavil:

Odgovori mu da naj ti refunda item (to ti je tudi sam že ponudil)...torej denar boš dobil nazaj, putiš positiven feedback in to je to.



se pravi samo refunda naj mi ... nic cancle order ...?

Alamar ::

Brias je izjavil:

IceBoX je izjavil:

Odgovori mu da naj ti refunda item (to ti je tudi sam že ponudil)...torej denar boš dobil nazaj, putiš positiven feedback in to je to.



se pravi samo refunda naj mi ... nic cancle order ...?
Da, saj ti je sam predlagal refund.

Alamar ::

hmm23 je izjavil:

Kaj pa če izdelek (npr slušalke) ne deluje pravilno ali pa sploh ne? Tega slika ali video težko dokaže ...
Poveš, da izdelek ne deluje pravilno in, da ga boš poslal nazaj. Seveda je na prodajalcu, ali bo kril stroške poštnine, ali se bo odločil za refund.
Veliko je lahko takšnih kočljivih situacij, kjer lahko kupčeva pokvarjenost in prebrisanost, da potem laže in izsiljuje, pripelje so spora, ki se po navadi seveda reši v kupčevo korist. Zato vedno ciljajte na poštenost in prijavite le resnično nedelujoče izdelke. Ali pa takrat, ko paketa res ne dobite. Ne izkoriščat luknje.

šernk ::

Še eno vprašanje: a tisto obvestilo o HK post pomeni, da bodo od slej vsi paketi rabili več časa? Al so samo začasno to uvedli?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

darkolord ::

Načeloma je to za stalno... Samo vprašanje, če jim bo zneslo, da bojo vedno tako striktni...

šernk ::

Pol bo pa mogu ebay mal spremenit to 45 dnevno politiko. Praktično bo sedaj v 45 dnevnem roku prišlo le tisto ko imaš srečo, da trofneš pravi dan in gredo paketi takoj naprej.namreč zgodilo se mi je že da je paket s trackingom rabil 3 tedne, da je sploh zapustil kitajsko.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

darkolord ::

Moja baterija s trackingom je pa kar obstala na Kitajskem:

Okapi ::

Ali pa morda samo sledenje ne deluje izven Kitajske? Ko gre enkrat ven, ni več v sistemu.

O.

darkolord ::

Samo nikjer ne piše, da bi šla ven...

Machete ::

Poglej številko še na strani naše pošte.
V tujino vem da lahko slediš poslano samo če greš na stran pošte države prejemnika in tam vpišeš naš tracking #.

kixs ::

Cakam na eno posiljko iz Nemcije ze od 8.10. Pri sljedljivosti pise samo to, da je bila takrat oddana in cisto nic vec - gre pa za Deutsche Post. Medtem ko je obicajni dostavni cas 4-5 dni. :|

klihk ::

šernk je izjavil:

Pol bo pa mogu ebay mal spremenit to 45 dnevno politiko. Praktično bo sedaj v 45 dnevnem roku prišlo le tisto ko imaš srečo, da trofneš pravi dan in gredo paketi takoj naprej.namreč zgodilo se mi je že da je paket s trackingom rabil 3 tedne, da je sploh zapustil kitajsko.


sam, če ni carinjeno ali pa si pripravljen več počakati, najbrž to obvestilo ni pomembno zate ali pač (če je še kak trik zadaj)?

šernk ::

Jah če hodi zadeva 15 dni več, pomeni da bo večina zadev prihajala med 30 in 50im dnevom, 45 dni je pa limit za ebay buyer protection.

dejstvo je da sem dobil že 2 refunda, čeprav sem rekel da lahko odprem case in nato čakamo še dodatnih 14 dni preden karkoli naprej ukrepam, za eno sem se pa odločil da tvegam brez refunda in če čez 14 dni ne pride upam da bo strah pred negativnim feedbackom dovolj, da mi vrne denar(cca 1,5$). pa določeni paketi, ki so že sedaj hodili 40dni, bodo sedaj nevarno blizu 2 mesecem kolikor imaš čas za pustit feedback.

skratka če bo to stalnica bo moral ebay nekaj spremenit, čakat mi pa ni noben problem, ker itak naročam sam stvari, ki imam čas čakat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

darkolord ::

Timeout za case je mislim da 1 mesec... Torej je 45 dni + en mesec

kixs ::

kixs je izjavil:

Cakam na eno posiljko iz Nemcije ze od 8.10. Pri sljedljivosti pise samo to, da je bila takrat oddana in cisto nic vec - gre pa za Deutsche Post. Medtem ko je obicajni dostavni cas 4-5 dni. :|


Se vedno ni prislo. Sem poslal mail prodajalcu, ce lahko kaj poizve. In pravi, da vse stiri posiljke, ki jih je takrat poslal, niso prisle do naslovnikov. Na Deutsche Post mu pa pravijo,da je moznost, da so bile posiljke zadrzane ali na nemski strani ali v naslovnikovi drzavi za inspekcijo.

Je kdo ze slisal za kaj takega? :|

lp

Alamar ::

Si pogledal na strani SLO poste, ce tracking stevilka kaj vrze ven?

kixs ::

Sem zdej se enkrat preveril sledenje in ne mores verjet. Sprememba statusa, da je prislo danes v Slovenijo - od 8.10! Jutri pa menda dobim :)

PS:
S tole postnino se pa eni kar zmisljujejo. Napise, da je postnina v SLO iz Nemcije za eno navadno PCI kartico 15€. Mu napisem, da navadno placam med 3,50€ in 8,90€ - odvisno od nacina posiljanja... potem pa mi napise, da je postnina 8,90€. Po drugi strani pa vcasih pise na paketu koliko je znasala postnina in potem vidis, da je poslal cisto navadno posiljko za 3€, racunal pa 8,90€. Hja, redkokdo res racuna toliko kot znese. Nekdo doda 1€ za pakiranje, nekateri pa se zasluzijo.

Rias Gremory ::

Enega izdelka nisem dobil in sem se zmenil, da mi prodajalec pošlje še enkrat. Dam zdaj že "close the case" ali šele ko ga dobim?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Anney ::

Zadnje čase je res grozno, po 26 dneh sem dobil en izdelek od devetih. Upam da bo naslednji teden prišlo ostalo, če ne bom imel veliko dela z maili. :)

Počakaj da dobiš.

Rias Gremory ::

Hvala.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

šernk ::

Če ti uspe dobit v 30ih dneh vsaka čast :))

še vedno pa ne zastopim če gre VSA pošta na x-ray scaning kako sta mi paket naročen Sale date: 08/31/13 in Sale date: 09/29/13 prišla v roku 14 dni (en preko HK post, drugi preko China post). Ostalih 5 paketov naročenih med tema dvema datuma pa še vedno ni.

v sredo zahtevam četrti in peti refund nazaj v roku 14 dni. Sam ponavadi zahtevam refund pa potem raje še 1x plačam, kot pa reshiping, če pride v doglednem času (cca 65 dni...dlje sta hodila samo tista dva paketa, ki jih nikoli ni bilo).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Anney ::

Jaz čakam cca 30 dni, potem pa začnem malo dregati z maili. Čudno, da ena pošiljka je že prišla, ostalo pa nič.
Če naročam medije, sem jih do zdaj vedno dobil v roku 10dni, rekord je bil 6dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Alamar ::

Zgleda, da je zaenkrat konec z relativno sprejemljivimi dostavnimi časi iz Kitajske. Naročila iz Hong Konga so še kolikor toliko sprejemljivo tekoče dostavljena.

Imho se ne splača več, razen za kakšne res napol zastonj drobnarije, za katere ti je popolnoma vseeno, kdaj jih dobiš (če sploh). Sam se že preusmerjam na mogoče 10-20% dražjo opcijo iz Singapurja/Taiwana, kjer so dostavni časi normalni.

darkolord ::

Kitajci se tudi preusmerjajo preko Singapurja, tako da če bodo zastoji iz CN in HK predolgi, se bo tudi v SG hitro nafilalo...

meli992 ::

Prosim za pomoč !

tkole je, imam nedonošeni dvojčici,ki potrebujejo posebno nego na domu, sem mama samohranilka in se brezposelna, rada bi nekaj zasluzila od doma saj moram 2-3 x tedensko otroka peljati na preglede in fizioterapijo v druge kraje. Imam dobro prijateljico ki mi je svetovala da bi lahko preko eBay-a nakupovale nekaj oblačil (otroške,moške,ženske), in prodajale po malce vecji ceni kot pa je (recimo na strani eBay.eu sem gledala plašč, ki je 29,99$ -24€, tukaj bi ga prodala za recimo 45€ da imam nekaj profita), ampak me je strah ker pa nevem kako je z oblačili ki jih naročiš seveda v večjih količinah(vsega po malem) z dostavo in pakiranjem?
Kok pride poštnina in ostale podrobnosti pri ebayu*?

Prijateljica mi je povedale če bi rade naročevale preko eBaya da grem na spl. stran www.eBay.eu in si pač poiščem kaj bi rada naročila kasneje pa tam ob levi strani kliknem buy it now in free shipping. Zanima me kaj pomeni to free shipping in buy it now ?, pa kok je te sigurno naročevanje, strah me ja začeti ampak moram da lahko svojima punčkama omogočim prihodnost.
Lepo prosim za pomoč in natančna pojasnila! ... Lp LanaLara

darkolord ::

Pri ogledu izdelkov moraš izbrati svojo državo, potem ti izpiše še ceno poštnine - če piše Free shipping, pomeni da dodatnih stroškov s poštnino ni (je vključena v ceno); v nasprotnem primeru piše cena stroškov dostave.

Če je izdelek znotraj EU, potem ti ni potrebno plačati ničesar drugega (razen izdelka in morebitne poštnine). Če kupuješ izven EU, potem plačaš še DDV + stroške postopka (nekaj več kot 6 eur), razen če gre za pošiljko manjše vrednosti (vrednost vsebine manj kot 22 eur).

Buy It Now pomeni, da lahko izdelek kupiš takoj, v nasprotnem primeru gre za dražbo - licitacijo in zmaga seveda tisti, ki ponudi višjo ceno.

Alamar ::

meli992 je izjavil:

Prosim za pomoč !

tkole je, imam nedonošeni dvojčici,ki potrebujejo posebno nego na domu, sem mama samohranilka in se brezposelna, rada bi nekaj zasluzila od doma saj moram 2-3 x tedensko otroka peljati na preglede in fizioterapijo v druge kraje. Imam dobro prijateljico ki mi je svetovala da bi lahko preko eBay-a nakupovale nekaj oblačil (otroške,moške,ženske), in prodajale po malce vecji ceni kot pa je (recimo na strani eBay.eu sem gledala plašč, ki je 29,99$ -24€, tukaj bi ga prodala za recimo 45€ da imam nekaj profita), ampak me je strah ker pa nevem kako je z oblačili ki jih naročiš seveda v večjih količinah(vsega po malem) z dostavo in pakiranjem?
Kok pride poštnina in ostale podrobnosti pri ebayu*?

Prijateljica mi je povedale če bi rade naročevale preko eBaya da grem na spl. stran www.eBay.eu in si pač poiščem kaj bi rada naročila kasneje pa tam ob levi strani kliknem buy it now in free shipping. Zanima me kaj pomeni to free shipping in buy it now ?, pa kok je te sigurno naročevanje, strah me ja začeti ampak moram da lahko svojima punčkama omogočim prihodnost.
Lepo prosim za pomoč in natančna pojasnila! ... Lp LanaLara
Kot prvo se temu reče preprodaja in je kaznivo, če nimaš registrirane dejavnosti. Kot drugo se tole ne splača iz dveh razlogov. Prvi je, da je poštnina iz EU relativno visoka, ker gre za težje predmete. Iz Kitajske je sicer lahko zastonj, vendar je vprašljiv izvor tamkajšnje cenene robe plus dostavni časi so tudi do 2 meseca po ta novem. Tukaj je potem še carina, če gre za naročila nad 22 EUR. Poleg tega, vidim, da sploh ne poznaš še osnov poslovanja preko ebaya.
Če se že hočeš tega posla lotiti, se zapelji do Trsta ali Palmanove, kjer v skladiščih prodajajo poceni tekstila iz preteklih sezon in Kitajske na tone.

WaterBoy ::

Pozdravljeni.

Eno kratko vprašanje: Za prijatelja sem dolgo nazaj naročal ovitek za telefon , ki ga je seveda izgubil, sedaj pa hočem še enkrat isti predmet naročat in mi ne pusti, saj piše da sem ga že kupil, hočem pa še enkrat :)

V spominu imam da sem takšen problem že enkrat imel a ne vem kako se ga reši

Hvala

šernk ::

Nimam ideje. Poišči drug isti izdelek na ebayu magari od drugega prodajalca pa ne bi smel bit problem.

od tistih, ki čakamo na pakete že 45dni+ je komu posijal žarek upanja, da bo kaj sploh prišlo? Jutri je namreč zadnji dan pred prazniki in gremo spet za dodatna dva izdelka v refund očitno :'(

pri enemu se 5.11. konča 60 dnevni rok za feedback in upam da mi vrne tist dolar stroškov ker nisem odpiral case, pri drugemu, ki je pa za 12$ je pa 4.11.zadnji dan za odpret case. Ker so umes prazniki in vikend je torej zadnja možnost jutri, da karkoli pride.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Hayabusa ::

Vpiši številko izdelka v ebay search, potem bi moral priti do oglasa, kje lahko ponovno kupiš.
««
33 / 109
»»