» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
11 / 109
»»

mgermo ::

Sem povprašal ebay support, ker prodajalec noče sporazumno prekiniti transakcijo, če zadevo moram plačat in če rečejo ja, bom pač plačal (cca 100 eur, če bi blo več bi riskiro kako sankcjo). Če me tipo scama, ima da mi vrnejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

PINki ::

Moram pri disputu sam dat escalate, ali da samo ko preteče čas?

pingec ::

A je že kdo kdaj pošiljal nazaj napačen item? Ebay od mene zahteva tracking number pa me zanima, če je dovolj, da pošljem priporočeno pismo in napišem tisto številko od pošte Slovenije?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

alpha1 ::

Zanima me kako narediti oglas na eBayu ker imam namen prodati nekaj stvari?

__X__ ::

Ali nastanejo kakšni dodatni stroški z anakup obutve in oblačil iz Anglije ? Npr konkreten primer čevlji za 60 funtov + ppt 12funtov za EU. Se lahko pričakujejo še kakšni dodatni stroški ?

LuGi ::

@alpha1 Sell - Sell an item. Več o tem http://pages.ebay.co.uk/help/index.html (Selling & seller fees)
@X ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

kux88 ::

Živjo, kako je na eBayu, če prodajaš nek produkt in ga naprimer v tem času ko imaš oglas gor, fizično v slo prodaš..in v tem momentu nekdo opravi nakup na eBayu..se ti potem sam rating zbija al kako?

alpha1 ::

Sem dal oglas na ebay.co.uk vendar zakaj mi samo piše da pošiljam samo v UK? Drugače sem vklučil vse evropske drave.

Zanima me kako se da povečat limit na eBayu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alpha1 ()

undertacker ::

To mene tudi zanima kako se da povečat limit.

BJunior ::

lep pozdrav..
na ebay-u sem naročil izdelek...in glej ga zlomka..
pisalo je da je angleški prodajalec in da pošlejo i z anglije..
nakar dobim domov obvestilo iz carina da je prispela pošiljka iz kitajske in da jim naj posljem racun.
poslal sem jim pay pal račun in že v 2 dneh sem dobil odločbo..da smatrajo da gre za ponaredek in da so
kršene neke avtorske pravice..
a v takem primeru lahko zahtevas denar nazaj:?

ender ::

Seveda.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

St235 ::

odvisno od tega kakšni so bili pogoji pri nakupu. načeloma odrpeš dispute rpeko paypala. Če ni bilo iz oglasa razvidno, da gre za ponaredek in da je shipping iz kitajske potem boš dobil denar.

alpha1 ::

Bi mi lahko kdo povedal kako bi se dalo pvečat limit na ebayu?

PINki ::

Kakšen limit? Kolikor vem obstaja samo limit na kartici, če ga imaš. To pa moraš na svoji banki urediti.

nejko8 ::

Točno tako, kot je povedal PINki, dnevni oziroma transakcijski limit moraš povečati na svoji kreditni/debetni kartici, ki jo imaš vezano na paypal račun. To pa seveda storiš na banki.

barakus ::

V vednost ostalim bom opisal mojo izkušnjo z vračanjem napačnih izdelkov.

Naročil sem iz Kitajske preko ebya artikel za 60eur, dobil pa nek tretji artikel vrednosti 40eur. Prodajalec mi je ponudil, d ami vrne 20eur, artikel pa da naj bi jaz dalje prodal. Nisem sprejel, odprl case in zahteval full refund. V takih primerih moraš za full refund denarja poslat nazaj artikel NA LASTNE stroške in iz principa sem šel to tudi delat. Poslal sem paket priporočeno. Čez kak teden je na china post bla številka mojega paketa in je pisalo delivered. Sem poslal obvestilo ebayu in so mi rekli, da moram dokazati, da sem jaz poslal paket na tisti naslov. Sem jim poskeniral račun od pošte in tisti listek, ki ga izpolniš, ko pošiljaš priporočeno po pošti (gor je naslov in št. paketa). Čez 2 tedna so mi zaprli case, zavrnili refund in napisali, da nisem posredoval dokazov, da sem poslal pošiljko (skenirane dokumente so potrdili, da so dobili).

Tako sem zdaj brez artikla in v minusu 75eur.

Alamar ::

Moral bi odpreti še case na paypalu. Kakšen je pa kaj feedback tega prodajalca? Drugače pa, ko kupujete izdelke na ebayu vedno poglejte, če prodajalec sploh sprejema vračila. Zelo veliko jih namreč ne in, če to jasno piše v oglasu nimaš kaj iskat. Osebno sem že ogromno naročal iz Azije in brez problemov do sedaj. Vedno pogledam feedback in reakcijo prodajalca na dobljen negativen feedback. Če nič ne odgovori in pojasni, ti že veliko pove o njegovem odnosu do strank.
Živjo, kako je na eBayu, če prodajaš nek produkt in ga naprimer v tem času ko imaš oglas gor, fizično v slo prodaš..in v tem momentu nekdo opravi nakup na eBayu..se ti potem sam rating zbija al kako?
Če ni še nobenega bida, samo skenslaš brez problemov. Če je že kakšen bid, kontaktiraj tega, ki je bidal, če je pripravljen odstopiti. Če je, se zmenita in skenslaš. Če ni, si mu zavezan prodati. Če ga izigraš, ti seveda lahko pusti negativen feedback.
Sem dal oglas na ebay.co.uk vendar zakaj mi samo piše da pošiljam samo v UK? Drugače sem vklučil vse evropske drave.
Nekaj se je zbrkalo zgleda. Klikni na "revise item" in popravi na international shipping ter odkljukaj Europe.

alpha1 ::

Mislil sem glede limita ko prodajam na Ebayu, ker če hočem prodat kakšno stavr za več kot 500€ ne morem objavit oglasa, ker mi piše da sem presegel limit. Morda kdo ve kaj o tem, ker res ne vem kje bi se dalo to uredit?

Alamar ::

Prvi zadetek a googlu
5. May I get the selling restrictions removed from my account?

Sellers who have a good track record on our site and are confident in the authenticity and origin of their items may be eligible to have their selling limits increased. Considerations for determining whether to increase selling limits include, among other factors:

Positive buyer feedback
No unresolved disputes with buyers
Selling history (minimum three months) and activity as a seller on the site
Absence of feedback questioning the authenticity of the item(s)
PayPal verification
Compliance with eBay policies
General good standing of the account

Please review your account to see if you meet the above factors; if you feel you qualify, email us and we'll be happy to review your account.

barakus ::

Ja to sedaj obžalujem, da nisem tudi na paypalu odprl case, nisem si mislil, da bi sploh lahko ebay rekel kaj takega, kot je...

sss ::

Ali ni ebay lastnik paypal sistema?

zoot ::

Povzetek, nisem še slišal nikogar, ki bi bil zadovoljen z eBayom, tako da odsvetujem kakršne koli nakupu.

LuGi ::

Not rly, feedback 271 in večina teh je nakup in se nikoli nisem imel tezav.

nejko8 ::

+1

jaz tudi še nikoli težav, vsaj ne takih, ki jih ne bi mogel uspešno rešiti s pomočjo resolution centra. Se pa je treba zavedati pri nakupih, da če je ponudba preveč dobra da bi bila resnična pač neki ne štima in ne kupiš/bidaš.

Alamar ::

+2
Brez slabih izkušenj 500+ transakcij. Še celo resolution centra nisem uporabil. Vse rešil preko el. pošte.:)

sss ::

Imam par nakupov.

Najslabši primer; nisem se držal osnovnega pravila - poskrbi, da ima trgovec zadosti pozitivnih feedbackov.
Naročil USB ključ za 10€, tip spokal z ebaya. Mesec dni je minilo od nakupa, jaz imam pa 10€ ponovno na računu :)

Najboljši primer:
Uporabljam slušni aparat, ki za svoje delovanje potrebuje baterije.
Pri nas stane paket 60 baterij 50€, jst sem jih pa dobil 120 za 35€

Prov matra me, da bi šel v widex trgovino kjer prodajajo te baterije in jim zakričal "Who's your daddy now?!" :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sss ()

damjan1980 ::

zoot je izjavil:

Povzetek, nisem še slišal nikogar, ki bi bil zadovoljen z eBayom, tako da odsvetujem kakršne koli nakupu.


prisežem da sem se skoraj poscal od smeha ko sem to prebral :))

shotalick ::

jst pa še kr ščijem :D..kupujem prek ebaya že kar nekaj let, pa še nisem imel problemov.

lp

damjan1980 ::

zoot je verjetno isti paranojik kot moj kolega recimo. Ker so na poptv leta 1998 povedali da so nekomu na internetu zlorabli kreditno kartico, ima še zdaj smrtni strah pred online nakupi in mu še na kraj pameti ne pade da bi kupil kaj izven gnile kokoške po normalnih, nenapihnjenih cenah. take naši pohlepni trgovci enostavno obožujejo :)

Machete ::

ebay acc. 3 leta mnogo nakupov, res mnogo
nobenega problema

zelooo zadovoljen z ebayom
evo zdaj si slišal za nekoga

PINki ::

Na resolution centru so se odličili, da dobim refund nazaj, ker sem dobil slabo kvaliteten dvd, v emailu so napisali, da bo to v kakšnih 5 dneh. Bi potem moral dobiti kakšen email, ko je to nakazano? Se nakaže direktno nazaj na debetno Viso ali ostane na PP računu (ker nič še nisem dobil, pa je minilo že več tednov)?

Iz bančnega izpiska, ki se dobi konec meseca pod prilive nič nisem dobil od PP ali ebay prodajalca. Piše pa, da sem plačal za produkt.

Kako naj zdaj vem ali sem dobil nazaj svoj denar ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

St235 ::

logiraj se v PP in poglej tranzakcije?

PINki ::

Štima.

Izak ::

Naročil bi nekaj iz Latvije, je za pričakovat kakšne dodatne stroške (carina, ddv) pri nas?

nejko8 ::

Izak je izjavil:

Naročil bi nekaj iz Latvije, je za pričakovat kakšne dodatne stroške (carina, ddv) pri nas?


ne, Latvija je v EU!

Swiper ::

Jaz imam za prodat 10 konverterjev, oddal bi oglas na ebay. Večkrat sem kupoval ampak ne vem kak gre za prodajo. Zakaj nekateri prodajalci ne pošiljajo povsod? Določene države so na "črni" listi :)
Kako gre z poštnino? Izdelek tehta enih 600g, katero "pošto" priporočate? Mislim da je že nekdo vprašal, kaj se bo zgodilo če bo nekdo naročil recimo 10, jaz pa prodam kakega eno uro nazaj preko bolhe recimo?
Opstaja možnost popusta na količino?:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Swiper ()

Swiper ::

gledam zdaj za hec, šel sem na ebay.co.uk in sprobal kakšni je obrazec za prodajo. Za poštnino imam samo RoyalMail (več varijant) ali pa "other couriers".

Izak ::

Mi zna kdo povedat, kako gre procedura refunda pri ebayu (plačal z paypalom) na katerega imam linkan moneybookers mastercard. Se mi refundana sredstva vrnejo na paypal ali na moneybookers mastercard? Logično bi bilo da na mastercard, ampak berem, da se da sredstva iz paypala ročno nakazat samo na viso?

LuGi ::

Ne pošiljat v Italijo! Imajo pa nesposobno pošto ali sem pač naletel na nepostene kupce? Saj so trije od štirih paketov izginili neznano kam.. preostalo mi je le da jih refundam.. In ja prej sem se tudi cudil zakaj nekateri pisejo poleg da ne posiljajo v italjo.

Še dobro da je slo le za zadeve v rangu 20 eur.

Izak je izjavil:

Mi zna kdo povedat, kako gre procedura refunda pri ebayu (plačal z paypalom) na katerega imam linkan moneybookers mastercard. Se mi refundana sredstva vrnejo na paypal ali na moneybookers mastercard? Logično bi bilo da na mastercard, ampak berem, da se da sredstva iz paypala ročno nakazat samo na viso?


Refund lahko dobis tudi na mastercard ampak ne vem od česa je to odvisno saj prej sem dobival refund direktno na paypal. Ob zadnjem nakupu pa kar na mastercard:

13.06.2011 PAYPAL *ENVIZAGESOL -19,90 GBP -22,67
11.06.2011 PAYPAL *ENVIZAGESOL 19,90 GBP 22,43

Celo profitiral sem! Smeh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Izak ::

V Italiji mora biti nekaj v razsulu, ker sem tudi sam pri več prodajalcih videl da jim nočejo več pošiljat.

sss ::

jep, tud sam sem čakal doooolgo časa na pošiljko iz IT. Na srečo je celo prišlo do men

nejcpirc ::

Lugi, to si pošiljal priporočeno ali brez podpisa?

Glede refundanja na paypal/mastercard. Mogoče je razlog, da gre direktno na mastercard to, da si spremenil tečaj, da se pri pretvorbi recimo funti/evri upošteva tečaj banke, ki ti je izdala kartico in ne tečaj, ki ga ima Paypal. Ta je sicer default nastavljen, ko odpreš paypal račun in je nižji kot pri banki, tako da pri vsakem nakupu iz UK, zaradi pretvorbe po nižjem tečaju, plačaš več 8-O Meni gre tudi direktno na mastercard, kaj je bilo pa pred menjavo tečaja, se pa niti ne spomnim

LuGi ::

Naša pošta in priporočeno = se nikakor ne splača (če sem hotel biti konkurenten ostalim =))

nejcpirc ::

Čist razumem:)
Na srečo je za enkrat statistika nepriporočenih pošiljk iz UK (Royal Mail Airmail) k nam odlična, je pa še vedno veliko prodajalcev, ki sploh ne pošiljajo izven UK

Swiper ::

A mi lahko kdo odgovori preko katerega sajta in prek katere kurirske službe naj pošiljam?:) Hvala!

Alamar ::

LuGi - priporočena pošiljka se praktično ne more izgubiti. Če ne, daš poizvedbo in naša pošta kontaktira pošto prejemnika. To so te makaronarji nategnili. Sem enkrat dal po mesecu in pol poizvedbo za priporočeno v Brazilijo in to povedal kupcu. Naslednji dan je javil, da se je paket čudežno pojavil. Le zakaj.:))

Najbolj tvegana v Evropi je Italija. Imajo največ nategunov plus abnormalno počasno obdelava njihove pošte. Odsvetujem pošiljanje nepriporočenih pošiljk v Srednjo&južno Ameriko, Afriko in Azijo.

nejcpirc - Od Royal mail sem dobil cirka 500 paketov. Vsi so, slej ko prej, dosegli cilj. Če piše, da prodajalec ne pošilja izven UK, se ga še vedno splača povprašat, če bi poslal v SLO po normalni ceni (zraven mu pripopaš link z Royal mail tarifami). Po mojih izkušnjah, jih je več kot polovica potem pripravljena poslati.

Swiper - Pošto SLO. Za 600g imaš 8,3 EUR letalsko in 11,6 EUR priporočeno letalsko. Če ti pri vpisu oglasa ne omogoča določitev tako visoke tarife, označi other in v sam oglas jasno napiši koliko so poštne tarife.

alpha1 ::

Kako bi rešil ta problem ker ne morem zaenkrat prodajat preko ebaya

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alpha1 ()

LuGi ::

@Almar nisem poslal priporočeno ker se pač ni splačalo. Dejstvo je da so italjani nepriljubljeni.. mariskdo jim ne posilja vec=)

Zanimivo da so se "izgubili" le italjanski in poslanih je bilo prb 50 paketov (večina EU, dva US in en new caledonia :D).. wonder why :rolleyes:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

mat xxl ::

Italiani in njihova pošta so na ravni dostave z kočijami. Iz Milana do Slovenije rabi redna normalna pošta vsaj 14 - 21 dni , tako, da tam funkcionira samo hitra pošta. Zanimivo, je , da iz Italianske Gorice do Trsta rabi razglednica več, kt 7 dni, skratka, slabše, kot pri nas pred 40 leti ! Moram pa reči, da je naša pošta noro hitra, enako nemška, posebej kaki paketi preko Deutche post sledljivi so 3 dan v dostavi, me pa zadnje čase od letos preseneča neverjeten pospešek pošte iz Anglije Royal mail, še lani je to hodilo tam 10- 14 dni do Ljubljane, letos sem pa že nekaj pošiljk dobil v 3-4 dneh.

tomi_m ::

Rabim Hilfe.

Slabo govorim nemško - vendar kopujem na nemškem eBayu (osnova za katastrofo).
Nekaj artiklov z fiksno ceno sem v preteklih dveh letih že kupil BP.
...
Zdaj sem se pa lotil dražbe :)
Hudo sem zaj... in zbidal Evo3D od Springa (ki ne dela pri nas - to sem izvedel kasneje) in ga urno tudi plačal... še preden ga je prodajalec poslal sem mu poslal mail, da od nakupa odstopam... ta pa me je gladko ignoriral in zadevo poslal (zdaj menda že potuje), po odposlani pošiljki pa mi je ponudil še en enak telefon (ha ha).
Na EBaju sem odprl "Fall" (to je menda "spor" po nemško) jim predložil e-mail komunikacijo, negativno ocenil prodajalca, zdaj pa z Google translate iščem prevode ebay.de sporočil... huh.
...
Razen nekaj dvosmerne komunikacije med mano in prodajalcem se je danes oglasil tudi eBay in napisal:

Es wird auf die Reaktion des Verk?ufers bezüglich eines Falls eines erheblich von der Beschreibung abweichenden Artikels gewartet.

Tega pa mi tudi Google translate ne pretvori v uporabno obliko...
Kaj pomeni stavek zgoraj?
Imate še kak predlog? Plačal sem s PayPalom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomi_m ()
««
11 / 109
»»