» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
83 / 109
»»

darkolord ::

UK je v EU.

selenci ::

Ups zatipkal sem se. Mislil sem ko bodo enkrat odšli.

perci ::

Se še ne ve kako bodo odsli, ce sploh.

mtosev ::

mogoče kdo ve kdaj mi bo prišo paket iz usa? paket je trenutno v nemčiji in me zanima kdaj ga lahko pričekujem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Machete ::

V petek 20.1.2017 ob 05:17 na tvoji pošti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jero_no1 ::

Če ne bo kakšnih nepredvidenih dogodkov, zagotovo paket pride v roku enega meseca! :)

marjan_h ::

Mene zanima, če se moraš registrirat na ebayu da naročiš stvar?

Pa verjetno je dobro če gledam stvari od prodajalcev ki imajo vsaj 99% Positive feedback oz. oznaka "top rated seller".

Kako pa je z konverzijo, če je potrebna in kdo plača?

Hvala lepa za odgovore.

amacar ::

Registracija ni obvezna, obstaja nakup kot gost.
Ja je dobro.
Odvisno od kartice in valute, plačaš jo ti.

Ni zakaj.

marjan_h ::

amacar je izjavil:


Odvisno od kartice in valute, plačaš jo ti.


To pomeni, za vsak izdelek ki je naveden v dolarjih, moraš plačati konverzijo? Koliko pa pride konverzija?

Kaj pa če v spustnem meniju izbereš drugo valuto, potem verjetno ne plačaš konverzije?

Še enkrat hvala.

amacar ::

Preveriš tečaje na svoji banki in si izračunaš znesek po konverziji.
Ne vem kje ima ebay spustni meni, kolikor vem je valuta takšna, kot jo izbere prodajalec.

marjan_h ::

Aja, torej ti banka zaračuna konverzijo, jaz sem pa mislil da paypal.

mat11 ::

Odvisno kako imaš naštimano v Paypalu. Najbolj ugodno(zaenkrat) da ti naredi konverzijo banka.
mat

marjan_h ::

@mat11, hvala da si povedal.

Bi lahko prosim še povedal, kje so te nastavitve v paypalu za konverzijo?

Hvala.

cebelar123 ::

Imam vprašanje glede nakupa preko ebaya. Kupil sem mizo na ebayu plačal s paypalom in miza ni prišla takrat, bi morala.
Nato sem peko njihovega ebay centra za pomoč kontaktiral kupca in si začel dopisovati kaj je bilo narobe. Ali moram biti na kaj pozoren? Recimo kakšen določen čas kako dolgo lahko traja, da dobim nazaj denar. Da nebom prekoračil kakšnega časovnega obdobja, ker bo prodajalec zavalčeval z odogorji in bo ebay sklepal da je zadeva rešena?
Ker za 1x sem ugotovil, da se vsakič ko mi prodajalec odpiše pač rok za njegov naslednji odgovor podaljša. Nevem pa ali obstaja kakšen skupen rok od začetka moje prijave, da miza ni prišla.

Je imel kdo že podobne težave?

videc ::

Daš enostavno "dispute", pa mir.
Pa naj on dokazuje zakaj ni prišla.
Pa preberi si seveda pogoje. Natančno.

OK.d ::

Ti mu samo dispute stisni in se bo takoj čas odgovarjanja občutno popravil;)
LPOK.d

cebelar123 ::

Sem in zdaj se pogovarjam preko tega : Your request is open in the Resolution Center , če se ne motim je tole pravilni postopek.
Kako dolgo pa se lahko tukaj stvar vleče? Ker vsakič, ko mi nekaj napiše in mu jaz odgovorim se datum za njegov naslednji odgovor poveča za en dan. Očitno pa ne moram kontaktirati ebaya, dokler se tako menima saj se datum za kontakt ebaya z vsakim novim dopisovanjem spet poveča. Saj to ne more iti v nedogled?

Za mizo je na ebayu je pisalo, da so jo poslali in kdaj bi morala priti. Nato pa ni več bilo nič zabeleženo kje je potovala. Tudi tracking number kateri je bil podan za mizo je bil napačen. Torej veš samo, da je bila poslana in nič drugega.

Alamar ::

Vsi roki pri pritožbi, so ti jasno podani. Od prodajalca zahtevaj, da ti posreduje pravilno sledilno številko. Od kje pa je bil paket poslan?

cebelar123 ::

Paket je bil poslan iz anglije.

delfinus ::

Pravilna tracking stevilka je osnova za dokazovanje ali je bila zadeva poslana ali ne. Ce le te ni oz. je nepravilna imas vso osnovo za to, da bos dobil celotno kupnino povrnjeno nazaj s strani PayPala.

Tule si malce preberi. Je vse lepo napisano. Tudi kdaj je dobro eskalirati dispute.

lp, d.

cebelar123 ::

delfinus je izjavil:

Pravilna tracking stevilka je osnova za dokazovanje ali je bila zadeva poslana ali ne. Ce le te ni oz. je nepravilna imas vso osnovo za to, da bos dobil celotno kupnino povrnjeno nazaj s strani PayPala.

Tule si malce preberi. Je vse lepo napisano. Tudi kdaj je dobro eskalirati dispute.

lp, d.


Hvala
Glede na to da sem dispute sprožil 22.januarja je torej takrat začel teči 20 dnevni rok do katerega moram eskalirati zadevo če nebo rešena. Predvidevam da lahko to sprožim neglede na odgovre prodajalca, če se mi zazdi da prodajalec zavlačuje in mogoče igra na ta 20 dnevni rok?

Alamar ::

Kje pa si spremljal sledilno številko? Lahko, da je bil paket poslan s točno določeno dostavno službo. Probaj vpisat sem
http://www.17track.net/en/

Prav tako si podal premalo informacij, kaj si se v bistvu točno dogovarjal s prodajalcem, da ti bi lahko bolj konkretno pomagali.

delfinus ::

Ce si dispute vlozil 22.01, bi jaz osebno eskaliral 06.02 (par dni pred 20 dnevnim rokom). Se sploh ne bi vec kej veliko pregovarjal s prodajalcem, kaj je pa kaj ni, pa kje je pa zakaj ni. Lepo bi si oznacil na koledarju in ce produkta do takrat ni, je to to.

lp, d.

cebelar123 ::

Prodajalec mi je včeraj napisal če želim denar nazaj in sem mu odpisal da ja. Zdaj pa bom še počakal do 31.1. če nebo nič na mojem TRRju bom na paypalu sprožil claim.
Ko sem na paypalu gledal kako se sproži postopek me je opozorilo, če sprožim claim na paypalu potem ne morem več reševati stvari preko ebaya. Upam da je to pravilni postopek in da bo paypal prej rešil problem, če bo nastal.

Almar tudi na tvojem linku ne najde moje sledilne številke za mizo.

cebelar123 ::

Denar je bil nakazan nazaj. To se mi zdaj vidi na paypalu. Zdaj pa me zanima kdaj se mi bo ta denar prenesel na TRR iz paypala.
Oziroma če bi zdaj kupil mizo pri drugem prodajalcu ali bi mi ta denar na paypalu trgali?

OvCa77 ::

cebelar123 je izjavil:

Denar je bil nakazan nazaj. To se mi zdaj vidi na paypalu. Zdaj pa me zanima kdaj se mi bo ta denar prenesel na TRR iz paypala.
Oziroma če bi zdaj kupil mizo pri drugem prodajalcu ali bi mi ta denar na paypalu trgali?

Ne, se prvo vrne na kartico
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

mrTwelveTrees ::

Kaj mi svetujete ?

Imam NLB "ENKA" Maestro in Eurocard katerega bom odjavil.
Ali se da direktno preko NLB Klika nakazat denar na Paypal račun ... ali kako bi rešil naceneje ?

Ker 40 eur na leto več ne dam za Eurocard, (banko bom pa tudi zamenjal, malo kasneje)

Alamar ::

Lahko naložiš denar preko paypal top-up protokola. Predplačniške kartice sicer lahko dobiš za malo denarja ali celo zastonj. Malo poglej po forumu, je kar nekaj tem glede tega.

blink ::

27.12. sem opravil nakup na Ebayu, čas dostave je predviden od 13.1.-21.2. prodajalec je iz Hong Konga. Problem je v tem, da je minilo že 43 dni, tako da imam čas še dva dni za odpreti dispute znotraj 45 dnevnega roka ko Ebay nudi zaščito kupcu. Tracking number ne dela, prodajalec ima drugače 99.1% rating in preko 55.000 prodaj. Na Ebay resolution centru mi sistem izpiše naj počakam do 21.2. in potem kontaktiram prodajalca če ni prišlo.

Kaj narediti v takem primeru? Kolikor se spomnem, po 45 dnevnem roku dispute ne moreš odpreti?

amacar ::

Ni vec 45 dni. 30 dni po koncu casa dostave (odvisno tudi iz katere regije kam se poslje), tako da se ni razloga za paniko.

Machete ::

Kaj točno rabiš narediti poleg običnega refunda, ko pošlješ zadevo nazaj, da ti prodajalec povrne še poštnino za vračanje zadeve? Je kak step by step postopek ali se moraš trudit posebaj dogovorit s prodajalcem (ki je v mojem primeru Italijan in je res mučno).
Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

cen1 ::

A kdo ve kako točno delajo garancije prenosnikov kupljenih prek ebaya? Googlam in najdem vse sorte odgovorov.. torej čisto konkreten primer: kupim Thinkpada prek ebaya iz nemčije s tri letni garancijo. Ga lahko nesem brez problemov na Sistem Ena če se karkoli pokvari? Kako sploh vejo od kdaj je začela veljat garancija če nimam original računa? Od prodajalca bom zahteval serijsko da lahko preverim prek spleta do kdaj velja to je pa vse kar lahko.

audio12 ::

Preko ebaya sem naročil telefon iz Italije.Dobil sem pošto iz carine za predložitev dokumentov(računi...).Ko preverim svoj paket preko carinske pošte piše pošiljatelj kitjaska in vrednost 15€,drugače je telefon 140€.Kaj naj naredim?

k3k3tz ::

Preberi navodila na obvestilu in pošlji dokazila o vrednosti ter link do telefona :)

mtosev ::

pred enim tednom sem nekaj kupil na ebayu pa mi seller še do dan danes ni dal artikel na pošto. kaj storiti?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

amacar ::

Pišeš prodajalcu, odpreš case, da nisi dobil izdelka, se v kotu jočeš etc...

mtosev ::

a je vredno še kaj počakati al naj ukrepam?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

amacar ::

Pogledaš pri oglasu koliko ima dispatch time. Pa odvisno od tega koliko si želiš ravno ta izdelek. Drugače skenslaj in naroči drugje.

mtosev ::

sem zdaj pisal prodajalcu pa, da vidimo kaj bo odgovoril
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

delfinus ::

Vedeti je tudi treba, da nekateri prodajalci na Ebayu sploh ne indicirajo, da so paket poslali, ceprav so ga, niti ne dajejo mnenj o kupcih, ceprav imajo svoj rating 100%. Nimajo avtmatizirano, in se jim potem s tem ne da ukvarjati, pac rahlo leni na tem podrocju.

matoifyyy ::

Pozdravljeni ! Mogoče bi kdo vedel zakaj ebay ne zapre mojega računa ,saj sem poslal vlogo za to .
Hvala za odgovore

Alamar ::

Odvisno, kdaj si vlogo poslal. Ebay si pridržuje pravico, da zadrži zapiranje računa...

http://pages.ebay.com/help/account/clos...

kixs ::

Nemski idiot! Pred nakupm sem ga vprasal, ce poslje v Slovenijo. Dobim odgovor, seveda. Kupim... ne morem placat, ker ni vpisal postnine v Slo. Mu posljem sporocilo, da vpise postnino. Nic... mine dan, mu spet posljem. Dobim odgovor, da je v eBayu njegov PayPal email in da naj placam preko PayPala. Seveda njegovega email-a nimam - tudi pri placevanju ga nikjer ne napise. Mu napisem, da ne gre... posljem screenshot. Mi napise, da mu naj neham pisarit, ker ocitno nisem pravi kupec, ker ne vidim njegovega PayPal emaila in da gre za "fake" nakup. Mu posljem video posnetek, da _res_ nikakor ne morem izbrati "Pay" in pise, naj kontaktiram prodajalca, da vnese postnino. Od takrat nobenega odgovora. Pocasi bo ebay vse skupaj skenslal. Js pa verjetno dobil eno crno piko zaradi ne placila! Mat'r!

mtosev ::

kolk časa max naj bi hodil paket iz nizozemske? jaz že en teden čakam
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kixs ::

Ce imas s sledenjem, poglej status. Sicer pa mi je tudi iz Nemcije "hodil" paket cel mesec. Ceprav navadno traja 4-7 dni.

taddeo ::

Torej moj prvi nakup na ebay in sicer uk.

Naročil sem Spigen bumper za gsm aparat devetega marca.Dostava naj bi bila 24 do 28 marca...dobil sem po email obvestilo, da je shipped.Zanima me kako to, da se sploh ne osvežuje tracking? Res, da je za dostavo še čas ampak sem vajen, od drugih spletnih nakupov da je prisoten tracking in spremljaš..

my ebay, kjer je tracking number..

the item has been marked as "Shipped" by its seller. eBay may receive updated tracking information after delay.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

amacar ::

Ne glej trackinga preko ebaya, če imaš spodaj zapisan tracking številko preveri recimo na 17track.com

mtosev ::

kixs je izjavil:

Ce imas s sledenjem, poglej status. Sicer pa mi je tudi iz Nemcije "hodil" paket cel mesec. Ceprav navadno traja 4-7 dni.
sn danes dobo ja. 8dni je trajalo :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Machete ::

Wii EBAY je pozabil na najino obletnico.
Za 5 let so mi pisali, za 10 pa ne.. :'(

Member since: Mar 18, 2007 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mtosev ::

jaz sem na ebayu od okt 2006
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
83 / 109
»»