» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
84 / 109
»»

taddeo ::

amacar je izjavil:

Ne glej trackinga preko ebaya, če imaš spodaj zapisan tracking številko preveri recimo na 17track.com



Se zahvaljujem nekaj novega...ampak glede trackinga nič..

kontaktiral sem sellerja in je preveril oz napisal; (slikce nisem prilepil)


Looks like the local carrier has not delivered it.I have uploaded the tracking details to you. Can you please open a item not received case and we will refund you for the item. Our apologies for the delivery issue.

Kind regards

verzija 2


Yes please could you open a not received case and purchase again. I will refund you right away
If you buy another I will send it using a express delivery method to ebay global shipping center.

Many thanks

zdaj pa nevem sledečega postopka, torej kje naj stisnem v meniju, da ni prispelo oz. ponovno naročilo?

amacar ::

Odvisno od kod je naročen izdelek. Če je s kitajske, potem ni nič čudnega, če ni prišel v navedenem roku in komot počakaš še kakšen teden - 10dni da pride.
Glede tega da ni prišel, izbereš v meniju ob izdelku.

taddeo ::

Seller je Uk London...tudi izdelek je iz tam.

res najlepša hvala!


Kako to sploh deuje ob tem ponovnem naročilo? eBay "vrne" denar na moj račun in ponovno naročiš ali kako?

amacar ::

Najprej naj ti seller refunda (moras odpreti I didn't receive it request),, potem pa se enkrat narocis enak izdelek.

taddeo ::

Evo sem stisnil i didn't receive it request...torej zdaj verjetno čakam na email ali kako?Torej me obvesti..

sorry sem popolni laik :-)

taddeo ::

Evo sem stisnil pod more actions- i didn't receive it...sledi to sporočilo;

Your item may still be on its way

The estimated delivery date for this item is 28 Mar, 2017. If you haven't received your item by then, contact the seller through the Resolution Center.


ampak seller pravi, da je paket "izgubljen" (kot sem zgoraj prilepil)

torej to je to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

amacar ::

Počakaj do 28.3 potem pa ponovi vajo. Ko ti bo refundal dobiš mail od paypala.

taddeo ::

hvala za hitri odgovor...jah naročil pa sem z viso..bom počakal na do 28.3

lp

taddeo ::

Torej uredil sem problem z vašo pomočjo!

seller mi je refundal in dobil dva različna email sporočila od paypal, da je bilo nakazano na trr (nimam paypal) naročil sem preko Visa.. hja sedaj pa bi ponovno naročil in negre skozi, ker očitno še ni denar na računu..verjetno je potrebno nekaj dni? Nimam pa opcije vpogleda stanja razen bankomat :-)

amacar ::

Ja, da se denar vrne nazaj na viso traja ponavadi 3-4 dni.

Blinder ::

Kupil izdelek na ebayu, placal preko paypal, naslednji dan dobil email od ebaya, "It looks like you haven't paid for this item yet, and the seller hasn't shipped the item".

Na ebay v zgodovini nakupov pise "We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about"
Placano je bilo preko paypal.

Zdej pa me zanima ali mogoce nameravajo povrnit automatsko denar ali moram jaz kaj ukrepat? OD paypala imam potrdilo na emailu, da je pac bilo placilo izvedeno.. Prodajalec je imel 0 feedbacka, tako da gre verjetno za nateg (znesek je drugace pod 2 € , ampak vseeno..)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mulc007 ::

Kakšne so natančne meje vrednosti nakupov da nimaš nekih dodatnik stroškov?
Ena meja je pri nekje 20 dolarjih kjer plačaš carino, druga pa pri 150 dolarih kjer plačaš zraven še davek ali nekaj takega.
Lahko kdo razloži ali pa poda link do razlage?

amacar ::

22€ = ddv in 150€ = ddv + carina

selenci ::

Zanima me, če kupim telefon iz kitajske za okoli 240€ kolikšna bo končna cena s carino in davkom?

amacar ::

+ 22% + 22€ oz 20€, če predložiš dokumente preko spleta, torej cca 312 oz 314€.

mulc007 ::

amacar je izjavil:

22€ = ddv in 150€ = ddv + carina


Če je cena v dolarjih, potem se cena zaradi pretvorbe iz dolarja v evro nekoliko zviša.
Ve kdo koliko se zaradi te pretvorbe zviša cena na enoto dolarja, ali pa evra?

To je pomembno ko je cena blizu 22€ ali pa 150€.

jero_no1 ::

Carina konec meseca objavi tečaje, po katerih se bodo preračunavale valute v sledečem (naslednjem) mesecu. Čez mesec jih popravi le v primeru precej velike spremembe tečaja katere od valut.
Tako ti že konec aprila veš, po kakšnem tečaju ti bodo preračunal $ v € za pošiljke, ki dospejo v SLO v mesecu maju.
Trenutni tečaji.

Colt1911 ::

Verjetno je že kje zapisano , ampak je vsega preveč za brati , kako se filtrira prodajalce , da pokaže le tiste ki prodajajo in pošiljajo v SLO?

Machete ::

Če ti kaže ceno poštnitne, to pomeni tudi avtomatsko da pošiljajo v slo. (Seveda to potem dodatno preveriš, ker so možne izjeme da ne pošiljajo, pa je cena poštnine vseeno vidna.) Jaz si najpogosteje potem razvrstim od najnižje cene do najvišje s poštnino. Za dodatne pogoje imaš desno poleg velikega SEARCH gumba advanced in tam štimaš še dodatne kriterije. Za veliko artiklov se da zmenit, ker je večina nepošiljanja vzrok ignorance do mikro držav in ne namenska.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

mulc007 ::

Zanima me sledeče: Pri nekem prodajalcu bi kupil 10 enakih izdelkov, kjer posamezen stane 20 €. Da se izognem dodatnim stroškom bi naročal po en kos. Zanima me kdaj sem lahko siguren da je prodajalec res poslal izdelek naprej, da bom lahko naročil naslednjega brez da bi bil v skrbeh da bo v enem paketu poslal oba.

In če potem na tak način naročim več izdelkov in gredo naprej z eno ladjo, ali lahko to ugotovi carina in zadevam dodajo ddv+carino?

mtosev ::

mu pišeš in ga vprašaš, če je to pripravljen storiti? več kot ne ti ne more rečt.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mulc007 ::

mtosev je izjavil:

mu pišeš in ga vprašaš, če je to pripravljen storiti? več kot ne ti ne more rečt.

S tem praviš da sem lahko siguren da je poslal šele ko paket pride na dom, ali pa dobro nisi razumel vprašanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

delfinus ::

Kar se tice uvoza in posameznih limitov pri 22EUR in 150EUR. Ni tako enostavno in posploseno. Kolega je uvazal neke stvari za izdelavo elektricnega kolesa. Skupna vrednost nakupa s postnino je bila 128,25EUR. Torej po vseh mnogih diskusijah bi moral placati samo 22% DDV, ampak ne.
Uvozne dajatve pa so bile kar 43,45EUR. Te dajatve so bile sestavljene iz 22% DDV (25,15EUR) + Uporaba instrumenta zavarovanja za carinsko obveznost (glej spodaj), ki je besedna zveza, ki ne pove kaj veliko kaj to sploh je. Je to carina, je to carinski postopek je to doloceno pihalo na katerega cariniki zaigrajo, ko paket vstopi v Slovenijo in mu naredijo slavnostni sprejem? Potem je pa tu se 3,30EUR Osnova carinske dajatve - prefakturirano. Svasta zajedalstva.



lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

mulc007 ::

delfinus je izjavil:

Kar se tice uvoza in posameznih limitov pri 22EUR in 150EUR. Ni tako enostavno in posploseno. Kolega je uvazal neke stvari za izdelavo elektricnega kolesa. Skupna vrednost nakupa s postnino je bila 128,25EUR. Torej po vseh mnogih diskusijah bi moral placati samo 22% DDV, ampak ne.
Uvozne dajatve pa so bile kar 43,45EUR. Te dajatve so bile sestavljene iz 22% DDV (25,15EUR) + Uporaba instrumenta zavarovanja za carinsko obveznost (glej spodaj), ki je besedna zveza, ki ne pove kaj veliko kaj to sploh je. Je to carina, je to carinski postopek je to doloceno pihalo na katerega cariniki zaigrajo, ko paket vstopi v Slovenijo in mu naredijo slavnostni sprejem? Potem je pa tu se 3,30EUR Osnova carinske dajatve - prefakturirano. Svasta zajedalstva.



lp, d.



Uporaba instrumenta zavarovanja za carinsko obveznost za stranke brez naročniške kode. Na pošiljko 2% (min. 18.30 EUR)
http://www.dhl.si/sl/express/carinska_p...

Če prav razumem tvoj kolega ni imel nekakšne naročniške kode zato je moral plačat Na pošiljko 2% (min. 18.30 EUR)
Plačal je torej 18.3 €

Ne vem kaj je to naročniška koda mogoče je to kakšna cifra na etiketi ki jo je pošiljatelj pozabil natisnit.

delfinus ::

Sam to razumem bolj kot to, da ni uvazal kot pravna oseba, ki bi imela svojo narocnisko kodo in ni bil zaveden v DHL bazi. Sicer pa tako delamo tako vecinoma vsi kot individualci, ko opravljamo spletne nakupe iz tretjih drzav. Me zanima, ce to zaracunajo tudi drugi prevozniki ali pa Posta Slovenije?

Evo se ena definicija iz njihovega cenika, ampak ni jasno na koga konkretno se aplicira in v kaksnem primeru.
Uporaba instrumenta zavarovanja za carinsko obveznost za stranke brez naročniške kode; Storitev uvoza nedokumentnih pošiljk za stranke brez naročniške kode, pri katerem DHL uporabi instrument zavarovanja, s katerim je zavaroval plačilo carinskih dajatev, prispevkov, stroškov in/ali davkov (carinska obveznost). Ta storitev znaša 2 % carinske obveznosti, vendar najmanj 15 EUR brez DDV.


lp, d.

amacar ::

Je enostavno, ta uporaba instrumenta je isto, kot so pri pošti stroski carinskega postopka. Placal je torej samo ddv in stroske obdelave, ki pa se placajo vedno, res pa da je v primeru ce carini posta ta strosek obdelave nizji, ce pa dhl pa visji.

Colt1911 ::

Machete je izjavil:

Če ti kaže ceno poštnitne, to pomeni tudi avtomatsko da pošiljajo v slo. (Seveda to potem dodatno preveriš, ker so možne izjeme da ne pošiljajo, pa je cena poštnine vseeno vidna.) Jaz si najpogosteje potem razvrstim od najnižje cene do najvišje s poštnino. Za dodatne pogoje imaš desno poleg velikega SEARCH gumba advanced in tam štimaš še dodatne kriterije. Za veliko artiklov se da zmenit, ker je večina nepošiljanja vzrok ignorance do mikro držav in ne namenska.


Hvala Machete !

mulc007 ::

amacar je izjavil:

Je enostavno, ta uporaba instrumenta je isto, kot so pri pošti stroski carinskega postopka. Placal je torej samo ddv in stroske obdelave, ki pa se placajo vedno, res pa da je v primeru ce carini posta ta strosek obdelave nizji, ce pa dhl pa visji.


Kako to misliš da se stroški obdelave plačajo vedno?

Nekdo je pred kratkim napisal:
22€ = ddv
150€ = ddv + carina

Med 22 in 150 bi moral bit po tej logiki torej samo DDV.

Je *carina* drugo ime za *uporaba instrumenta* ki se je v tem primeru zgodila tudi med 22 in 150 €? In če se je, zakaj?

Okapi ::

Ni napisal "stroški carinjenja". Ti so odvisni od marsičesa (kdo opravi carinske formalnosti, kako so izpolnjeni dokumenti pošiljatelja, vrednost pošiljke ...) in jih plačaš, tudi če carine sploh ni (bodisi ker je pošiljka pod 150 evri ali ker je carinska stopnja 0).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

delfinus ::

Poimenovanje tega placila je res vrhunsko domiselno. To je tako nafrizirano, da ko ze preberes stavek si tako hipnotiziran, da spoh ne zelis vec razmisjat o njem in kar zelis placat :).
"Uporaba instrumenta zavarovanja za carinsko obveznost". Kaksen je instrument? Kaj se zavaruje? Kako dolgo traja zavarovanje? Kaj je obveznost?

St235 ::

Zavaruje se je stroske, ki bi jih DHL imel ce izpelje postopek pa se kaj zatakne in kupec noce prevzeti izdelka ter placati dajatev. DHL se s tem zasciti, da nima stroskov in seveda da dodatno olupi narocnika. Dhl pa povsem neodvisno zaracuna se stroske postopka.

Pri posti slovenije so ti stroski nizji in ne zaracunavajo garancije. Stroski poste so v absolutnih in ne procentnih zneskih.

mulc007 je izjavil:

amacar je izjavil:

Je enostavno, ta uporaba instrumenta je isto, kot so pri pošti stroski carinskega postopka. Placal je torej samo ddv in stroske obdelave, ki pa se placajo vedno, res pa da je v primeru ce carini posta ta strosek obdelave nizji, ce pa dhl pa visji.


Kako to misliš da se stroški obdelave plačajo vedno?

Nekdo je pred kratkim napisal:
22€ = ddv
150€ = ddv + carina

Med 22 in 150 bi moral bit po tej logiki torej samo DDV.

Je *carina* drugo ime za *uporaba instrumenta* ki se je v tem primeru zgodila tudi med 22 in 150 €? In če se je, zakaj?


Ddv in carina so dajatve, ki jih zaracuna drzava. Razni stoskimin zavarovanja pa so stvar spediterja kako in kaj zaracuna stranki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mulc007 ::

Lakom je napisal:

********
Zavaruje se je stroske, ki bi jih DHL imel ce izpelje postopek pa se kaj zatakne in kupec noce prevzeti izdelka ter placati dajatev. DHL se s tem zasciti, da nima stroskov in seveda da dodatno olupi narocnika. Dhl pa povsem neodvisno zaracuna se stroske postopka.

Pri posti slovenije so ti stroski nizji in ne zaracunavajo garancije. Stroski poste so v absolutnih in ne procentnih zneskih.
********

Na podlagi česa se določi da bo prevoznik DHL?
Jaz sem imel do zdaj srečo in mi je teh par pošiljk vedno prinesel poštar (mogoče zaradi majhnih paketov? ) in mi nikjer ni zaračunal dodatnih stroškov.

St235 ::

Na podlagi česa se določi da bo prevoznik DHL?

Prevoznika praviloma izbere tisti, ki posilja. Je pa to,stvar dogovora med prodajalec in kupcem.

V sloveniji univerzalne postne storitve izvaja Posta Slovenije, tako da vecinoma manjse stvari dostavijo oni. DHL mora prodajalec posebej placati zato ga kitajci skor ne uporabljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Kaj ::

Na ebayu sem prejšnji mesec iz UK naročil dva kosa obleke za 2x po 13€. Danes prodajalcu pišem, zakaj izdelek še ni prispel (predviden datum dostave 12 - 17 marec) in mi odgovori, da je dvakrat preveril in da je bilo poslano. Sicer zgleda prodajalec zanesljiv, sodeč po oceni. Vprašal me je tudi, ali je moj naslov zagotovo pravilen. In je, z izjemo tega, da sem dal v naslov S namesto Š.

Kaj zdaj?

Da bi bil problem v šumniku dvomim, saj je naslov znan, mu ni podobnega in še nikoli ni bilo zaradi tega problema. Šumnike pač ne uporabim, da nimajo kitajci in ostali problemov.
In če odmislimo šumnike, na komu je povračilo denarja, na poti ali na prodajalcu? Bom verjetno rabil še kaj več izbrskati od prodajalca, ampak predvidevam da je poslal nepriporočeno.

Okapi ::

Če ni poslal priporočeno, na eBayu rečeš, da nisi dobil, in dobiš denar nazaj. Če je poslal priporočeno, bo pa naredil poizvedbo na svoji pošti, kje se je pošiljka zataknila.

Kaj ::

Da vem kako se pogovarjati z njim, je "priporočeno" v angleščini "registered shipment" ali "trackable" ali uporabljajo kakšno drugačno terminologijo za to?

darkolord ::

Oboje je ok.

mojca ::

Naročiš izdelek, pošljejo ti napačnega (vizualno izgleda identično, samo karakteristike so drugačne - npr. dela na 220 V AC namesto na 24 V DC, kot je zapisano; ali pa je na izdelku napačen čip). Trgovec brez obotavljanja vrne vse stroške (ampak opisi na problematičnih izdelkih se ne spremenijo).

Kako točno se upošteva kategorija "item as described"? Rada bi označila, da stvar ni bila "as described", pa kljub temu dodelila vse točke trgovcu.

Machete ::

Saj imaš rang z zvedicami.
Item as described - se strinjaš popolnoma 5*, se ne strinjaš 1*, nekaj vmes 3*
Klikni za posamezen rating na zvezdice pa je.
Lahko pa pustiš Neutral oceno in napišeš zakaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mojca ::

Ne, želim pozitivno oceno. Rada bi samo vedela, ali to, da dam eno zvezdico na "item as described", kakorkoli negativno vpliva na oceno prodajalca.

Okapi ::

Seveda vpliva, negativno, in to zelo. Kinezi jamrajo že, če daš samo 4 zvezdice, in rečejo, da raje vidijo, da sploh ne daš ocene, kot da daš 4 zvezdica (v katerikoli kategoriji).

Machete ::

Ne ne vpliva na generalno oceno, da gre za pozitiven feedback.
Vpliva pač na razdrobljeno analizo, ki je nihče ne gleda.
Naredi kot misliš da je pošteno in se ne obremenjuj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

drn0s ::

Mene glede ebaya zanima to:
recimo hočem preko PAYPALA plačat nek izdelek, ki stane 50€. na paypalu nimam nič sredstev, na predplačilni ki je vezana na paypal pa imam 100€ na primer. Ali mi bo paypal trgal direktno iz predplačilne? Ali se to šteje da sem plačal preko paypala ali preko predplačilne (money back guarantee ne pride v poštev če plačaš s kartico)

OvCa77 ::

drn0s je izjavil:

Mene glede ebaya zanima to:
recimo hočem preko PAYPALA plačat nek izdelek, ki stane 50€. na paypalu nimam nič sredstev, na predplačilni ki je vezana na paypal pa imam 100€ na primer. Ali mi bo paypal trgal direktno iz predplačilne? Ali se to šteje da sem plačal preko paypala ali preko predplačilne (money back guarantee ne pride v poštev če plačaš s kartico)

Plačal si s paypalom, trgali ti bojo s kartice.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

drn0s ::

OvCa77 je izjavil:


Plačal si s paypalom, trgali ti bojo s kartice.


hvala za pojasnilo

xardas ::

Naročil sem nekaj električnih komponent. Prišle so vse razen ene (status:shipped). Če na strani naročila kliknem "Contact seller", se mi prikaže FAQ stran s sporočilom, da je artikel lahko še vedno na poti oziroma, da lahko zaprosim za refund po določenem obdobju (enkrat maja). Na strani artikla piše, da je bil poslan. Ker močno dvomim, da bi artikel pošiljali ločeno me zanima, ali obstaja kakšna druga možnost za kontakt prodajalca oz. kaj lahko še storim v tem primeru? Trenutno razmišljam o ponovni oddaji naročila in po zahtevi za refund, po preteku obdobja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

kixs ::

Se malo prej logiram na eBay in imam vse prazno!? Zgodovina nakupov, prazna... Spet kaj stimajo ali imam samo js to sreco :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

mulc007 ::

Kupujete raje na ebay.de ali ebay.com?
Na ebay.com imajo cene v dolarjih in baje pri pretvorbi v € nekaj vzamejo. Mogoče kdo ve koliko?
Kupujem eno stvar in sem slučajno pogledal še na .com pa vidim da imajo precej ceneje.

radmannsdorf ::

govoriš o istem prodajalcu, al o istem izdeku? če je drug prodajalec, ima pač drugačne cene.če je kitajec, je verjetno najcenejši. če kupiš izven eu, boš za stvari nad 22€ plačal davek. nad 150€ pa še carino.
jaz kupujem večinoma na www.ebay.co.uk in to od prodajalcev ki so v EU.

Samael ::

mulc007 je izjavil:

Kupujete raje na ebay.de ali ebay.com?
Na ebay.com imajo cene v dolarjih in baje pri pretvorbi v EUR nekaj vzamejo. Mogoče kdo ve koliko?
Kupujem eno stvar in sem slučajno pogledal še na .com pa vidim da imajo precej ceneje.


Čisto odvisno. Zadnje čase je poleg .de pogosto v igri tudi .uk, medtem, ko sem včasi visel vglavnem na .com - stroški pošiljanja in pa carinska pošta pač sta nek faktor, ki se mu da pri prodajalcih znotraj EU (če je cena "prava") izogniti.
Opažam pa tudi sam, da se pri prodajalcu cena za malenkost razlikuje glede na to, na katerem ebayu oglašuje (če greš neposredno na .com profil in nato v store, so navedeni vsi artikli v USD in tu vidiš dejansko razliko ne glede na to, preko katere ebay-a je oglaševano).
Predvidevam da prihaja do teh manjših razlik zaradi približnega zaokroževanja in spreminjajočega se dnevnega tečaja valut (euro/funt/usd...) ko na vsakem lokalnem ebayu postaviš ceno v domači valuti, ne pa, da nekdo nekaj dodatno vzame.

Primer:

http://www.ebay.com/itm/4x-AAA-R3-Panas... AU $15.30
http://www.ebay.com/itm/4x-AAA-R3-Panas... US $11.65
http://www.ebay.com/itm/4x-AAA-R3-Panas... C $15.60
http://www.ebay.com/itm/4x-AAA-R3-Panas... CHF 11.85

Ne vem pa od kje razlika med državami znotraj eu (NL, FR, AT na eni strani in potem BE na drugi). Mogoče gre za kakšen strarejši/novejši ebay listing glede na to, da se tudi naslov/link malce razlikuje od vseh ostalih, ki so identični.

http://www.ebay.com/itm/AAA-R3-Panasoni... EUR 9.45 (ebay.nl)
http://www.ebay.com/itm/AAA-R3-Panasoni... EUR 9.45 (ebay.fr)
http://www.ebay.com/itm/AAA-R3-Panasoni... EUR 9.45 (ebay.at)
http://www.ebay.com/itm/4x-AAA-R3-Panas... EUR 10.99 (ebay.be)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()
««
84 / 109
»»