» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
76 / 109
»»

_IKE_ ::

Pithlit je izjavil:

_IKE_ je izjavil:

Je treba zato ignorirat človeka ki se trudi sporazumno rešiti nastalo zadevo? Oh well.....

Ne. Sam ni pa razumno od tebe da 'groziš' (ker si sam kiksnil). Če ti noče odgovorit ti pač noče... kar se ebay-a tiče imaš ti itak vso korespondenco in če se začne prodajalec nekaj usajat čez 2 tedna... ja jebiga, kaj pa ne odgovarja?

Ampak grozit s slabo oceno in neko prijavo pa res ne gre v tem primeru.



Prodajalcu smo do sedaj v vseh mailih vljudno napisali le da naj nam pošlje strošek poštnine in podatke za nakazilo in nič drugega.

Sem pa zgoraj res zapisal da meni ( moji so bolj tolerantni:)) tole ignoriranje z njegove strani počasi začenja it na živce in da bi vse skupaj zapisal v feedback.


Magic1 je izjavil:

Če si res želiš to tablico za to ceno, potem mu lahko daš www.cheaperandmore.com naslov in je primoran poslat po plačilu.
Vendar meni ne diši preveč bančno nakazilo. Seveda pa moraš komunicirat z njem v Nemščini.


Zanimiva opcija....

Samo prej moramo podatke za nakazilo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

_IKE_ ::

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

vilonja ::

Mogoče veste kolikšen je predviden čas dostave iz Nemčije z DHL?

Machete ::

Od dneva pošiljanja ca 2-4 delovne dni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Wazzock ::

Ima kdo izkušnje z nakupi kot podjetje?

Študiram da bi win10 keye kupil za podjetje. Pa sem rahlo zgubljen ker se niti registirat ne morem (ZIP code invalid).
Najbrš je treba tudi prodajalca predhodno kontaktirat da ti pošlje račun in pri tem vključi davka.
Win10 Pro

Machete ::

Ne delaš računa kot podjetje. Ti rabiš samo plačat z kartico vezano na podjetje, imeti potem izstavljen račun na naslov podjetja in to je to. DDVja pa ti prodajalci ne bojo odbijali na ebayu. To moraš potem preko njihove out of ebay trgovine se zmenit, s pozamezniki pa itak to odapde.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Pithlit ::

Ti kar kupuj te grozno poceni ključe na firmo. Pol se pa čudi ko ti kak BSA račun izstavi.

With the exception of Product Key Cards (PKC's) distributed with COA's, Microsoft does not distribute products keys as standalone products. If you see a listing on an auction site, online classified ad, or other online page advertising product keys for sale, it's a good indication that the keys are likely stolen or counterfeit.


Eno je da ti kot fizikalc to kupiš pa doma nucaš (ker te verjetno ne bo noben niti povohal)... drugo pa je da to uporabiš na biznis mašinah pa ti inšpekcija pride gladat.
Life is as complicated as we make it...

Wazzock ::

Saj to se mi je zdelo, da je problem tak sumljiv key + inšpekcija.

Hvala za odgovore!

jero_no1 ::

Eno vprašanje: v predvidenem roku nisem dobil paketa naročenega na e-bayu. Trgovec je poslal paket ponovno s hitro pošto (vsaj tako je reku), minil je tudi že en teden od predvidenega prihoda hitrega paketa. Na maile se še javlja, ampak kar nekaj muti, da naj preverim na svoji pošti če so kaj založili, sprašuje če sem dal sploh pravi naslov... Za pritožbo preko ebaya je že potekel čas, ker je več kot 30 dni od predvidenega zadnjega datuma dobave. Kaj lahko še naredim, če se bo prodajalec nehal javlat na maile? Prosil sem ga naj mi nakaže €€€ nazaj in zaključva zgodbo pa se nekako izogiba tej varianti.
Hvala za pomoč.

kixs ::

Ce si placal preko PayPala, imas cas za pritozbo 180 dni od placila.

Okapi ::

Sicer nasvet za drugič, ampak v takih primerih je vedno bolje takoj zahtevati denar nazaj, prodajalcu pa rečeš, da boš znova naročil takoj, ko dobiš denar nazaj. Ebay bo na tvoji strani, če bo prodajalec kaj mutil.

jero_no1 ::

Okapi je izjavil:

Sicer nasvet za drugič, ampak v takih primerih je vedno bolje takoj zahtevati denar nazaj, prodajalcu pa rečeš, da boš znova naročil takoj, ko dobiš denar nazaj. Ebay bo na tvoji strani, če bo prodajalec kaj mutil.


Hvala za nasvet. V zadnjem letu sem naročil najbrž okol 50 stvari, vse brez problema dostavljeno (razen ene malenkosti za 1$, kjer se mi ni dalo preganjat s prodajalcem).
Zato sem šele sedaj izvedel za ta 30 dnevni uradni rok. Za naprej se bom že prej zorganiziral in hitreje reševal spore.

kixs ::

Se vedno je PayPal na tvoji strani - pol leta imas cas za dispute.

vilonja ::

Če se me spomnite, pred parimi tedni sem spraševal tukaj glede načina plačila.
Rečeno mi je bilo, da je bil paket oddan v ponedeljek. Poslan je bil prek DHL (ebay ma z njim pododbo).
Kako je z dostavo. Kakor vem kurirske službe kakor je DHL preden dostavijo te kontaktirajo in ti povedo kdaj bodo dostavili.
Jaz prodajalcu nisem dal mobilne številke, verjetno mu jo je Ebay samodejno posredoval (mislim da sem moral ob registraciji vpisati številko, samo se trenutno ne spomnim točno).
Mi mora prodajalec kako sporočiti da je bil paket oddan? Plačal sem pa preko bančnega nakazila.

Mogoče veste kako vse to poteka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

kixs ::

Naj ti posreduje stevilko za sledenje (tracking info). Ce je navaden DHL ali celo DP, potem ti bo dostavila Posta Slovenije.

lp

vilonja ::

Ne vem točno za kateri DHL se gre. Dal sem pa 22 eur za 8kg težko pošiljko.
Mu bom rekel.

kixs ::

Tracking bi moral biti. Dostavila pa ti ga bo Posta Slovenije kot vsak drugi priporoceni paket - prevzel bos s podpisom. Navadno traja dostava 5-8 dni.

Machete ::

Ja in nič te ne kličejo. Če je DHL potem dostavi PS. ČE je DHL Express dostavlja DHL. Ti mogoče kličejo. Najraje kliče DPD, kar je čisto ok, da se točno zmeniš kje se dobiš itd.. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Magic1 ::

Odvisno od velikosti paketa, če ti ga lahko dostavi poštar potem te itak ne kličejo.
Magic

šernk ::

Pošta Slovenije ne kliče, ker jim je načeloma vseeno ali si doma ali ne. Vsi ostali v mojem koncu pa pokličejo ker včasih naredijo 20km tudi samo zato da pripeljejo meni paket in seveda se želijo pozanimat če sem doma tist dan, da ne bodo hodili zastonj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

vilonja ::

Je vseeno od katerega prodajalca naročim tale ojačevalec:
http://www.ebay.com/itm/Topping-TP30-Ma...
ali
http://www.ebay.com/itm/Topping-TP30-Ma...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Okapi ::

Oba sta kitajski trgovini s praktično enako oceno, tako da glede tega je vseeno.
En je 5 centov cenejši, tako da po tem kriteriju vzameš tega.
Ampak bi bilo koristno preveriti, ali je roba res v Berlinu, in to že uvožena, ne v kakšnem tranzitnem carinskem skladišču. Od tega je odvisno, ali boš plačal še DDV ali ne.

O.

Magic1 ::

To glih ni njegov problem, če piše location Germany, velja kot Germany. Njega ne zanima, če je na carinskem skladišču, ali veleposlaništvu. Vendar dvomim, da bi trgovec s takimi posli imel tako oceno, če bi tako mutil.
Magic

vilonja ::

Brez skrbi, sem se sam prepričal in bom kar iz drugega linka naročil. Tole je še najin pogovor:


Kot je napisal, ni nobenega ddvja (fee)?

jazjaz51 ::

Ali kdo ve na kateri mail naslov lahko pošljem vprašanje zakaj še niso nakazali denarja.
Sem imel sprožen spor, ki so ga rešili v mojo korist in zraven napisali, da bom dobil ves denar vrnjen v 48 urah na paypal - sedaj pa je že en teden denarja pa ni - primer pa zaprt.
En mail sem poslal na splošnen naslov pa ni nobenega odgovora, kljub temu, da sem moral poslano vprašanje še extra potrditi preko maila.

lisaac ::

Kok časa ponavadi pošiljka potrebuje, da pride iz Anglije v Slovenijo če se jo izvede v " Economy Int'l Postage service" ? A je to res ena izmed najbolj počasnih zadev?

Alamar ::



International Economy is the affordable answer to posting overseas when you're not in a rush. It's easy to use and ideal for heavier items. Compensation is included and we aim to deliver your mail to:

Western Europe in up to 2 weeks
Eastern Europe in up to 5 weeks
North America in up to 6 weeks
South America, Africa and Asia in up to 8 weeks
Australia in up to 12 weeks


Dva tedna bi znalo trajati. Drugič rajši vzemi standard internatinoal. Razlika v ceni je minimalna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

lisaac ::

Hvala za odgovor,

No, pošiljko sem že naročil in tudi odobril jo je že, tako da nimam kaj več spreminjat. =)

lisaac ::

Živjo, spet jaz :D

Ker imam opravka s prvim nakup z Ebaya, pa me zanima zdaj glede sledenja pošte.
Na eni strani sem izvedel da je pošta pod statusom " Arrival at international place of exchange" ..v kateri fazi je torej pošiljka?

Ali je možno, da paketu slediš prov po lokaciji, ker meni lokacije ne prikaže ..

LP

Magic1 ::

Odvisno kaj si naročil. Večina poceni robe je poslano kot navadna pošta.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

lisaac ::

Ubistvu je poceni roba (cca. 15 eurov) ..gre se za eno uro.

Sicer pa, tudi sam nisem prepričan če pravilno iščem ..saj se išče pod "Tracking Number" ne?

moja "tracking number" je HKLVS157692NC45Q274947 ..če lahko kdo pogleda, če prav iščem. Hvala

Alamar ::

Tale številka ni veljavna. Glede sledenja je odvisno od načina pošiljanja oziroma ponudnika ali lahko slediš točno po lokacijah, ali samo par ključnih točk.

Za sledenje uporabljaj tole stran

http://www.17track.net/en

fulgur ::

Pozdravljeni,

preko eBay sem naročil ena očala, ki pa jih še do danes nisem prejel. Prodajalec mi je napisal spodnje sporočilo. Kaj lahko storim oz. se naj obrnem na Pošto Slovenije sami niti ne vem kako in kaj vprašati?

Seller's message:
"Dear, Thank you for your reply. We re very sorry about it, and we find that it has arrive at your country, so could you please contact the post to ask if it is there? and if you still don’t receive it, please feel free to contact us, we will try our best to help you, is it ok for you? Waiting for your reply. Have a nice day"

Magic1 ::

A si ga vprašal za tracking number? Če so očala za 10$, ti itak ni poslal proporočeno in ti samo buče prodaja.
Magic

fulgur ::

Očala so za slabih 3 EUR, sem ga pa ravnokar vprašal za tracking number.

Magic1 ::

Če je preteklo več kot mesec in pol, potem kar lepo odpri dispute na ebayu. Na koncu ne pozabi lažnivemu pujsu dat slabe ocene.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Machete ::

Ne pošiljat nima interesa noben, ker itak vsi vedo, da jim bodo skenslali PP transakcijo. Sploh za tak drobiž.
Od čunga lunga držav do nas, je veliko poštnih uradov in tretjega sveta vmes.. Kriviti prodajalca kar direktno, je najbolj udobno in tudi edino možno, ni pa ponavadi nujno res. Seveda, pa je prodajalec odgovoren za robo in si jo uporavičen dobiti, kot zmenjeno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Magic1 ::

Sej ni v tem problem. Pujs se mu je v glavo zlagal, da so očala že v Sloveniji in da naj se zdaj on jajca naokoli.
Magic

Okapi ::

Ne pošiljat nima interesa noben, ker itak vsi vedo, da jim bodo skenslali PP transakcijo. Sploh za tak drobiž.
Ne bi se čudil, če so si Kinezi preračunali, da se vseeno splača, ker določen % ljudi pozabi, da so sploh kaj naročili, ali zamudi rok za pritožbo.

Če je % ljudi, ki pozabi, da so kupili neko malenkost, večji od % marže na te izdelke (ki je pri teh cenah verjetno minimalna), se splača ne pošiljati.

O.

Machete ::

To da lažejo, kot se pes kuha, je pa očitno njihova kulturna posebnost. Spoštujmo (in vzemimo v obzir pri komunikaciji) drugačno kulturo. 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

Okapi je izjavil:

Ne pošiljat nima interesa noben, ker itak vsi vedo, da jim bodo skenslali PP transakcijo. Sploh za tak drobiž.
Ne bi se čudil, če so si Kinezi preračunali, da se vseeno splača, ker določen % ljudi pozabi, da so sploh kaj naročili, ali zamudi rok za pritožbo.

Če je % ljudi, ki pozabi, da so kupili neko malenkost, večji od % marže na te izdelke (ki je pri teh cenah verjetno minimalna), se splača ne pošiljati.

O.


Potem bi bilo zanimivo videt kaksen feedback imajo uporabniki, ki niso dobili posiljk. Ali gre za zacetnike ali nima veze? Ker izkuseni verjetno ne pozabijo kar tako.

fulgur ::

Hvala vsem, kako naj pa na tega prodajalca pritisnem? Šel sem v Resolution center in tam obkljukal I haven't received it yet, ampak mi javi, da imam request že odprt. Kaj več pa ne vem kaj pritisniti.

Magic1 ::

Ali ti je odgovoril na tvoj case? S prodajalcem sedaj komuniciraj le preko resolution centra. Tam ti piše do kdaj imata čas(se mi zdi 2-3 tedne), da se sama zmenita. Če se ne uspeta, moraš dat pred pretekom tega roka escalate. Ne pristajaj na ponovno pošiljanje, zahtevaj denar.
Magic

fulgur ::

Na vprašanje glede tracking number mi še ni odgovoril, morda tam ravno spijo. Sicer bom pa upošteval tvoja navodila, hvala.

Obssesen ::

Se vam zdi tole dobra cena in legit:

http://www.ebay.co.uk/itm/SEAGATE-BACK-...

ali

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Sealed-Se...


V Evropi (idealo, itd.) jih najdem po 95€ + poštnina extra še.

Machete ::

Legit. Prvi te pride 88eur s poštnino, prodajalec ima 100% feedback (in samo še dva kosa).
Drugi pa je potekel, je pa tudi legit.
lp
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

dukedl ::

vprašanje...sm prejel izdelek, ki ima na strani opis, ki ne ustreza dobljenemu izdelku...
mam še original bubble wrap ovojnico z nalepljenim papirjem s podatki o pošiljatelju in prejemniku - "Prepaid and printed from Paypal" piše spodaj

uglavn, zadevo bi rad vrnil, in sm reku tipu da bom mogu jz na novo zapakirat in plačat poštnino pa mi je on tole odgovoril:
"The type of postage label we use includes return cost. Do now worry, simply say return to sender and that is done".

Najbrž ne pošti ne bojo kr vzeli to ovojnico pa jo poslali nazaj brez mojih stroškov, ali pač?
lp dukedl

Kaj ::

Ej kako je s temi navedbami materialov na ebayu. Dobil sem fračo, za katero je pri opisu pisalo, da je ročaj iz STAINLESS STEEL-a, je pa le iz neke poceni zlitine.

http://www.ebay.com/itm/381322117729?_t...

Podobno je bilo enkrat pri usnjenem ovitku za mobitel (REAL LEATHER), bil pa je iz umetnega usnja.

Tole ti prodajalci malo nategujejo z opisi ali opise le kopirajo eden od drugega ali pa le nimajo pojma?


Pa še to, ko iščeš na ebayu nek izdelek in npr. zarvrstiš po ceni, dobiš kdaj po 5 strani identičnih izdelkov, kar naredi iskanje zelo zamudno. Se da to kako skrčiti/združiti?

darkolord ::

Če stvar ne ustreza opisu, jo seveda lahko vrneš.

SG_101 ::

želim vrniti en polnilec v ZDA, ker pač ne deluje tako kot bi moral. Ko sem povprašal kako je s poštnino iz Slovenije do ZDA, če jo plača prodajalec (ker pač je izdelek pokvarjen oz. ne deluje kot bi moral), mi je napisal tole:

In order for us to issue a prepaid return label, please verify your email address using the following format:
username A domain D com (Example: "ebay A gmail D com")
Once the item is returned to our warehouse, you will receive a refund once your item is processed.

Ne vem točno kaj to pomeni, mi lahko kdo prosim razloži?
««
76 / 109
»»