» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
75 / 109
»»

Pithlit ::

Prav. Naj ti pošljejo. Ko dobiš boš pa oceno popravil.
Life is as complicated as we make it...

mulc007 ::

Mislim da bi to poslali šele potem ko jim popravim oceno. Ampak potem nimam garancije da mi bodo res poslali kajne?
Hi,dear valued customer,could you pls revise the feedback first?Will send you a selfie stick to you for free as gift.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

Pithlit ::

Pol pa zahtevaj denar nazaj ane. Kompliciranje v tri dni.

Dobiš polomljen izdelek? Keš nazaj če hočejo pametno oceno - je edina smiselna opcija. Z vsako drugo opcijo se boš nekaj v tri dni sekiral. Ja, seveda, daj pametno oceno pa ti pošljemo mercedesa. Meni ni jasno zakaj se sploh prerekate s temi kitajci.
Life is as complicated as we make it...

Racunalnik ::

Kako je z nakupi iz USA, na racunalnisko robo naj nebi bilo carine, prodajalci iz USA pa vedno racunajo posto in nevem ali je to do mojega naslova? Seveda po vecini zaracunavajo se nek tax ki mi ni jasno zakaj in seveda vrjetno pr ns spet novi ddv

darkolord ::

Ali je carina ali ne, je odvisno od artiklov.

Ob uvozu moraš plačati DDV, razen če je vrednost blaga manjša od 22 eur.

Racunalnik ::

ne je kr blizu 200eur, gre se pa za lcd za laptop

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

DDV včasih plačaš že ob nakupu, in potem ni treba nič več plačati.

Pithlit ::

Lejta, fant je zgubljen... dejta mu GSP razložit če se vama da (meni se ne) da ne bo še bolj zmeden.
Life is as complicated as we make it...

meuludine ::

Zdravo. Imam prašanje glede ebay-a uk. Nameravam kupiti en monitor katerega v Slovenji ni mogoče dobiti. Našel sem ga samo na Amazonu ter Ebayu. Amazona amerike se izogibam zaradi teh carinskih davkov, ker je vrednost monitorja okoli 900$. Kako pa je z ebay.co.uk? Namreč željeni izdelek sem našel tudi na ebayu uk. Teoretično se potlej plača samo poštnina v mojem primeru 80$. Je v ozadju še kaki "keč" na kar moram biti pozoren. Je potrebno plačati še kake dodatne carinske zadeve?

Hvala za povratno informacijo.

Okapi ::

Ni važno, na katerem ebayu kupuješ, važno je, od kje prodajalec pošlje robo.

max00slo ::

Mam eno ful fajno vprašanje.
Rad bi prodal nek item na ebay.com in kako za vraga američanom nastaviti višjo poštnino? Celotnemu ostalemu svetu lahko nastavim po želji, US ima pa ločeno kategorijo in karkoli izberemo ne sme biti več kot 4$.
Prilagam screenshot. Ima kdo kakšno idejo, kako prilagoditi oglas da povečam za ZDA na več? Kot je na screenu vidno, sem poskusil tudi z kombinacijo internenational povečat...

 Screenshot

Screenshot

Si non confectus, non reficiat.

Alamar ::

Ne moreš. Imajo omejeno najvišjo možno postavko glede na kategorijo izdelka za "domestic shipping". Osebno rešim zadevo tako, da ustrezno dvignem ceno izdelka in dam poštnino za cel svet (minus nekaj kritičnih držav) na isto cenovno postavko. Itak je cena za navadno ali priporočeno pošiljko do 2kg identična za cel svet in je brezveze, da določaš ceno po državah.

Največkrat pa še malo dvignem ceno in dam poštnino na free ter izberem "economy international shipping", saj s tem dobiš najdaljši časovni razpon za dostavo (23 delovnih dni). Oglasi s free poštnino gredo ponavadi tudi bolj v promet.

max00slo ::

Krnekaj. Saj, skušam kompenzirat z višjo ceno artikla, da vključim poštnino.
Zaenkrat prodal le en artikel... poštnina v UK cca 14eur? Dostavljeno v 3 delovnih dneh :)
Si non confectus, non reficiat.

Alamar ::

Ni krnekaj. S tem omejijo nabijanje cen poštnine znotraj US, saj pride tam poštnina preko različnih ponudnikov precej ugodno.

Pošiljke do 2kg vedno pošlji kot navadno ali priporočeno pismo, saj pride cenejše kot paketna dostava.

OK.d ::

mulc007 je izjavil:

Iz kitajske sem kupil izdelek (20€) ki je imel napako in sem ga poslal nazaj. Ker potovanje izdelka dolgo traja me sprašujejo če jim lahko popravim oceno in mi bodo poleg novega izdelka poslali še palico za selfije.
Naj grem v to?

In koliko te je prišla poštnina do kitajske?
LPOK.d

Leonidis ::

Pozdravljeni,

Nameravam vrnit izdelek ki sem ga naročil iz Kitajske, kupec se je strinjal da mu vrnem izdelek in on povrne denar, prav tako se je strinjal s tem da pokrije stroške
poštnine, povedal je da mu naj izdelek pošljem nazaj, poslikam račun in mi bo potem on vrnil stroške poštnine, sedaj me pa zanima če je to pravilen postopek ali
moram to narediti kaj drugače? Sprašujem, ker ne bi rad nasedel kakšni prevari in bi na koncu moral jaz pokriti vse stroške poštnine, čeprav je on povedal da bo.
Aja, pa paket pošljem priporočeno s tracking številko ?

Prav tako me še zanima če je možno dobiti nazaj denar od carine, ker nekje sem prebral če vrnem izdelek bi se naj dalo dobiti nazaj carino ?

Omenil je tudi, da naj napišem svoj eBay ID in item number na papir, da ve od koga je paket, to on misli, da dam papir not v škatlo izdelka ali napišem kjer zunaj na paketu ?


Hvala

Lep pozdrav

Magic1 ::

Kot prvo moraš komunicirat le preko ebay in ne preko privatnih mailov. Seveda imaš odprt dispute in se držiš rokov.
Najbolj da v škatlo daš A4 s printom mailov med vama.
Magic

Leonidis ::

Magic1 je izjavil:

Kot prvo moraš komunicirat le preko ebay in ne preko privatnih mailov. Seveda imaš odprt dispute in se držiš rokov.
Najbolj da v škatlo daš A4 s printom mailov med vama.


Disputa nimam odprtega, pišem si pa s prodajalcem preko ebay-a ( njihov message system ).

meuludine ::

Okapi je izjavil:

Ni važno, na katerem ebayu kupuješ, važno je, od kje prodajalec pošlje robo.



Hvala za informacijo. Ker bi potemtakem povsej verjetnosti paket (monitor) bil poslan iz Koreje oziroma teh koncev, verjetno moram pričakovati razne carinske storitve? Mi zna kdo kateri ima več izkušenj od mene, iz prve roke povedati koliko bi mene osebno koštal tale izdelek?

http://www.ebay.co.uk/itm/WASABI-MANGO-...

Hvala za informacijo,

Lep pozdrav.

Pithlit ::

Cena izdelka + poštnina + ddv + carina(?)... na uč tam nekje 1050€.

Za carino nisem ziher... nekje me po spominu ščegeta da so monitorji oproščeni. Ne dam pa roke v ogenj.
Life is as complicated as we make it...

_IKE_ ::

Ebay prodajalec se ne oglaša.

Kronologija:

1.Cca 1,5 dneva ( sreda zvečer ) pred koncem avkcije prodajalcu v Nemčijo v angleščini poslana poizvedba glede stroška poštnine za pošiljanje v Slovenijo. Prodajalec ima kot način plačila naveden bank transfer. Brez odgovora

2. Petek zjutraj - Zmaga na avkciji - edini bidder. Prodajalcu cca 2 uri po koncu avkcije preko sistema ebay poslan mail naj pošlje podatke podatke o bančnem računu ter višino poštnine. Brez odgovora

3. Nedelja - Točka 2

4. Ponedeljek zjutraj. Prodajalcu preko ebay opcije Request Total poslana ista zahteva za bančni račun in stroške pošiljanja. Spet brez odgovora

Prodajalec ima 100% rating in 12 prodanih artiklov, avkcija pa je bila za tablico.

Moje mnenje je da se ne oglaša zato ker je za tablico dobil premalo kot je želel dobiti.

Torej, kakšni so naslednji koraki ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Machete ::

Nikakršni. Če se ne oglasi, se ne oglasi. Moral bi se, ampak move on. Provaj še v nemščini, to je pa to kar lahko. Če pa ni imel navedenega pošiljanja v slo, pa ga tudi ne moreš prisilit, če se nista prej nič zmenila.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

_IKE_ ::

Aha...

In do kdaj bo treba gospoda/gospo čakat?

Da se ne bo potem čez kakih 14 dni spomnil(a) in zahteval plačilo za tablico, vmes pa se recimo nova tablica že kupi?
Kolikor vem je BID za kupca zavezujoč..

Pithlit ::

Je in ni. Nihče te ne more prisilit da plačaš račun za neznani znesek. Korespondenco imaš, če se začne kdo usajat.

Je pa tko da če nima navedenega pošiljanja v Slovenijo (kar domnevam da ni, glede na korespondenco)... ti lahko komot reče "jebi se" al pa te kar ignorira. Niti slabe ocene mu nimaš kaj dajat ker je, v praksi, tvoj kiks (da naročaš stvari do katerih ne moreš).

Torej, lahko čakaš.... in čakaš.
Lahko v nemščini poizkusiš (kar bi se, konec koncev, spodobilo).
Lahko rečeš "slikaj se!" in pozabiš vse skupaj.
Lahko 'zagroziš' s slabo oceno.
Lahko pošlješ prijavo na ebay (avkcije so zavezujoče tudi za prodajalce).
Lahko...

Trenutno so tvoje opcije zelo odvisne od tega kaj je dejansko pisalo v oglasu. Se je pa treba za poštnino definitivno zmenit _preden_ se odločiš kupit zadevo. Pač, tvoj kiks.
Life is as complicated as we make it...

Machete ::

Jap, jaz sem tudi kar nekaj avkcij spustil, da so spolzele mimo, brez bida naprimer, samo, ker se mi ni pravočasno uspelo 100% dogovoriti za pošiljanje.

Drugače pa, ko boš šel na drug artikel, komot na tega zacahnaš, da želiš kenslat nakup, označiš nek generičen razlog in greš naprej. Ne vidim potrebe po biti persona 'jaz imam prav, jaz sem kralj ebaya' in greniti nekomu življenje s slabimi ocenami, prijavami itd..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Racunalnik ::

Ko recimo na ebayu nekaj kupis in hoces takoj skenslat ker sele med vrsticami preberes da nekdo prodaja nekaj kar je pokvarjeno ceprav to ne pise v naslovu, nemores normalno dat cancle, ce to probas narest v ebayu das more options, cancle this order, in tle se ustavi ker ti da moznost contact seller on pa itak hoce sam denar, potem te ebay pelje cez 3 kilometre speha spisov ce bi rad skenslal itd ampak na koncu vedno naletis na slepo ulico in pristanes na zacetku.

Pithlit ::

Ja sej, najlažje je videt super duper nizko ceno pa se slinit... kje ste pa še vidli da sumljivo poceni stvari ponavadi niso čisto take kar brez razloga. Prebrat kaj se kupuje je pa očitno pretežko...

... pol maš pa folk ki se pritožuje da so dali za (original) škatlo od iphone-a 20EUR - pa so bli prepričani da bo iphone notri.

Najtežje je folk pred lastno neumnostjo ščitit.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

čuhalev ::

Ti, ki prodajajo original škatle, so tudi pacienti, ker jih nastavijo v kategorijo izdelka, katerega pač ne prodajajo. K sreči je prodajalec videl, da ponudbe za škatlo segajo preko 250 evrov in je vem napisal sporočilo, da v resnici prodaja samo škatlo. Čez en dan je bila cena 2,5 evra.

_IKE_ ::

@Pithlit
Jasno mi je da smo naredili kiks ker smo bidal preden smo dobili odgovor. Vendar sem pa vedno bolj prepričan da je razlog prodajalčevega ignoriranja bolj v tem da ni dobil neke vsote katero je imel mislih in ne to da ne pošilja v Slovenijo.

Za tole se je gre:
http://www.ebay.de/itm/Endeavour-1013-/...

Cena tele tablice je glede na idealo/ geizhals preko 300 EUR, ker pa je dobil LE 100 eur se sedaj dela francoza. Sem prepričan da ne bi bilo nobenih problemov če bi bil znesek na avkciji 250 EUR. Ker pa zanimanja ni bilo, in je dobil en sam sam bid pa....

@Machete
Če bi takoj po avkciji ali pa kak dan ali dva reku: Lejte jst ne pošiljam v slovenijo, bi mi rekli v redu ni blema in čao pepo, tako pa zaradi tegale tole fracoziranja vedno bolj razmišljam o prijavi in feedbacku glede neresnosti.

Machete ::

Lepo ima napisano, da pošilja ssmo v Nemčijo in spraševal si ga v angleščini, kar ni njegov materni jezik in prodajal je na nemškem ebayu. Mogoče se tudi meni ne bi dalo prevajat, če bi mi pisal Italijan v italijanščini, če pošljem v Italijo in bi imel napisano, da pošiljam samo v Džibuti. Tako da se umakni in ne buzeriraj človeka, ki ni nič naredil narobe. Počakaj par dni in daj request za cancel.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

amacar ::

Naj ti pošlje na cheaperandmore naslov v nemčiji, sicer boš dal še cca 20€ za poštnino ampak se ti vseeno splača.
Js bi ga prijavil. Če velja pravilo za kupce, da ko kupiš plačaj, naj velja tudi za prodajalce.

Machete ::

Preberi oglas. Prodajalec je clean in vse ostalo so otročje užaljene igre nepismenih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

kixs ::

_IKE_:

Dejansko je tako, da 90% Nemcev kljub oznaki, da poslje samo v DE, vseeno poslje tudi v SLO. Ga pa moras to kaksen dan prej vprasat. Ker je v teh 10% precej takih, ki ti niti ne bodo odgovorili.

Sicer pa, glede na avkcijo bi tudi drugace tezko dobil kaj vec.

1. visok zacetni znesek
2. posilja samo v DE
3. nima PayPal

Se dobro, da je sploh dobil kupca.

V koncni fazi, ker se nista nic prej dogovorila, bi ti on kamot nabil dodatnih 30€ postnine.

lp

_IKE_ ::

Machete je izjavil:

Lepo ima napisano, da pošilja ssmo v Nemčijo in spraševal si ga v angleščini, kar ni njegov materni jezik in prodajal je na nemškem ebayu. Mogoče se tudi meni ne bi dalo prevajat, če bi mi pisal Italijan v italijanščini, če pošljem v Italijo in bi imel napisano, da pošiljam samo v Džibuti. Tako da se umakni in ne buzeriraj človeka, ki ni nič naredil narobe. Počakaj par dni in daj request za cancel.



Smo poslal en kup mailov glede pošiljanja prodajalcem ki so imeli označeno da pošiljajo samo po nemčiji ( vse v angleščini ) pa smo dobili odgovore nazaj tako v nemščini ali angleščini. Med njimi so bile poslane poizvedbe tudi večjim prodajalcem z ogromno artikli, tu pa gre za malega prodajalca z enim samim artiklom. Poleg tega za tablico glede nato da smo bili edini bidder na avkciji ni bilo ravno velikega zanimanja.

Google translate vzame le par sekund, tud če imaš cel kup take pošte, ta prodajalec je zagotovo ni imel.

Še enkrat pa : ni blema sam naj napiše da ne bo poslal pa basta. Da ne bo slučajno potem ko bomo dali preklic odprl kako zadevo glede neplačevanja ali neresnosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Pithlit ::

_IKE_ je izjavil:

Če bi takoj po avkciji ali pa kak dan ali dva reku: Lejte jst ne pošiljam v slovenijo, bi mi rekli v redu ni blema in čao pepo, tako pa zaradi tegale tole fracoziranja vedno bolj razmišljam o prijavi in feedbacku glede neresnosti.

Čaki, ti si bidal čeprav si vedel da do izdelka niti ne moreš... in niti približno ne veš koliko bi te dejansko stal...

... in zdaj bi rad prodajalca zajebal?

Dej se zresni, čist sam si se v koleno ustrelil. Si pomislil da mogoče ne zna angleško? Da mu _ni treba_ znat angleško? Da si dejansko ti tisti ki bi si zaslužil slabo oceno? Glede na oglas nimaš niti najmanjše podlage za prodajalcu dajat slabo oceno.
Life is as complicated as we make it...

Alamar ::

Po toliko napisanih straneh in opozorilih, se še vedno najdejo ljudje, ki bidajo na oglase, za katere ni definirana poštnina oziroma ne dobijo odgovora, da je prodajalec pripravljen zadevo poslati v Slovenijo. Tega se preprosto ne dela in pika.

Okapi ::

Mirno lahko dražiš. Prodajalcem je to celo všeč, ker jim višaš ceno. Samo ne smeš delati drame, če se potem izkaže, da ti prodajalec robe noče prodati. Pač poskusiš srečo drugje.

O.

_IKE_ ::

Pithlit je izjavil:


Čaki, ti si bidal čeprav si vedel da do izdelka niti ne moreš... in niti približno ne veš koliko bi te dejansko stal...

... in zdaj bi rad prodajalca zajebal?

Dej se zresni, čist sam si se v koleno ustrelil. Si pomislil da mogoče ne zna angleško? Da mu _ni treba_ znat angleško? Da si dejansko ti tisti ki bi si zaslužil slabo oceno? Glede na oglas nimaš niti najmanjše podlage za prodajalcu dajat slabo oceno.




Še enkrat : ni blema samo naj napiše da ne bo poslal pa basta. Da ne bo slučajno potem ko bomo dali preklic odprl kako zadevo glede neplačevanja ali neresnosti.

Glede jezika pa, dobil je 4 maile, in tudi če ne zna angleško je tu še vedno google translate ki mu bo dal precej dober prevod zakaj mu nekdo teži. Še sploh če je to isti uporabnik ki je zmagal na njegovi avkciji

Alamar ::

Okapi je izjavil:

Mirno lahko dražiš. Prodajalcem je to celo všeč, ker jim višaš ceno. Samo ne smeš delati drame, če se potem izkaže, da ti prodajalec robe noče prodati. Pač poskusiš srečo drugje.

O.

Lahko bidaš ja, samo to lahko pelje v potencialno XY različnih težav.

_IKE_ je izjavil:



Še enkrat : ni blema samo naj napiše da ne bo poslal pa basta. Da ne bo slučajno potem ko bomo dali preklic odprl kako zadevo glede neplačevanja ali neresnosti.

Glede jezika pa, dobil je 4 maile, in tudi če ne zna angleško je tu še vedno google translate ki mu bo dal precej dober prevod zakaj mu nekdo teži. Še sploh če je to isti uporabnik ki je zmagal na njegovi avkciji
Obstaja določen procent ljudi, ki ti pod nobenim pogojem ne bodo odgovorili. Tudi provizijo za neplačan izdelek bo raje požrl, kot naredil dva klika za sporazumno skenslanje kupčije. Drugače je lahko milijon opcij zakaj ne odgovori. Lahko mu je crknil računalnik, lahko je na smrtni postelji, lahko je že umrl... Jaz vedno priporočam, da se ignorira oglase, kjer pred koncem ni vse točno dogovorjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Okapi ::

Edina resnejša težava oziroma tveganje je, da ti bo prodajalec poslal račun z vključeno visoko poštnino (ker ga nisi prej vprašal, koliko bo), in zahteval, da zadevo kupiš. S tem da če je prodajalec podjetje v EU, tudi to ni težava, ker imaš vedno možnost odstopiti od nakupa na daljavo.

O.

Pithlit ::

_IKE_ je izjavil:

Še enkrat : ni blema samo naj napiše da ne bo poslal pa basta.

Zakaj? Če ti ne odgovori pač ne greš v nakup (ker je jasno da s tabo noče imet opravka). Ne pa da na blef nekaj delaš... in si pol še upaš nekaj pritoževat ker ni po tvoje.

_IKE_ je izjavil:

Glede jezika pa, dobil je 4 maile, in tudi če ne zna angleško je tu še vedno google translate ki mu bo dal precej dober prevod zakaj mu nekdo teži.

Aja? Od kdaj pa je njihova dolžnost da podpirajo tvojo lenobo? A ti pa nimaš na voljo google translate? Ko jaz dobim mail v ruščini se tudi ne obremenjujem s prevodi...

_IKE_ je izjavil:

Še sploh če je to isti uporabnik ki je zmagal na njegovi avkciji

A to je tisti uporabnik ki je bidal čeprav je vedel da obstaja realna možnost da artikla ne bo dobil? Zakaj naj te ne bi ignoriral? Ker si ti ti? Ker si 'kupil' izdelek ki se ne pošilja v Slovenijo in ga hočeš zdaj nekaj izsiljevat? Newsflash, nisi nič posebnega... še manj kot to, nekaj hočeš na silo doseč.

Alamar je izjavil:

Jaz vedno priporočam, da se ignorira oglase, kjer pred koncem ni vse točno dogovorjeno.

Edino pametno.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

kixs ::

Pred kratkim sem tako bidal na angleskem ebayu. Prodajalca sem najprej vprasal, ce poslje v SLO in koliko je postnina. Napise da ne.

Sem hotel zadevo imet in sem ga vprasal zakaj? Saj gre le za napis na paketu. Na posto mora v vsakem primeru it.

Napise, da bo, sam ne ve koliko pride postnina preko royal mail. Mu napisem, da obicajno placam med 5 in 8GBP (8 bi bila tudi realna cena postnine).

Cez nekaj dni zmagam na avkciji. Tudi kot edini bidder. Mu posljem total request in mi po cca 5 dneh koncno poslje invoice s postnino 15GBP - kar navadno znasa za kar vecji paket. Ker sem zadevo pac hotel imeti, sem placal. Zdaj samo se cakam, da res pride to kar sem kupil.

Epilog je tak, da se vse da zmenit, ce je interes. Res sem zmagal po izklicni ceni 10GBP, ki je za ta izdelek cisto realna. Prodajalec pa si je malo izboljsal ceno z visjo postnino. Se dobro da se je razmerje GBP:EUR v zadnjih mesech malo popravilo. Decembra je bilo skoraj 1:1.5 in takrat ni bilo ravno fino kupovat v UK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Alamar ::

Ni nujno. Lahko je neizkušen in je poslal po neki XY metodi, mogoče kot paket in ne pismo in dejansko plačal 15 funtov poštnine. Najbolje je, da ga usmeriš na royal mail spletno stran, kjer si lahko točno izračuna poštnino na podlagi teže in tvoje želje (priporočeno, navadno).

Pithlit ::

Ehh... meni so že pošiljali iz UK prek GSP. Komu na čast... ne vem.
Life is as complicated as we make it...

_IKE_ ::

@Pithlit

Danes je dobil še mail v nemščini ( za katerega ne verjamem da bo odogovoril ) ker dobro vem kje je težava ( Grem stavit da če mu preko maila v angleščini pošljemo da mu ponujamo 300 za tablco bomo takoj dobil odgovor )

Od prodajalca želim le da napiše da odstopa od prodaje oz da ne pošilja v Slovenijo. Zakaj ?

Samo zato da ne bo čez nekaj časa odprl kakšnega unpaid item primera.

Smo zasral ker smo bidal brez dogovora o poštnini ? Smo

Je treba zato ignorirat človeka ki se trudi sporazumno rešiti nastalo zadevo? Oh well.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Alamar ::

Sam mu preko ebaya pošlji zahtevo za sporazumno prekinitev kupčije.

Pithlit ::

_IKE_ je izjavil:

Je treba zato ignorirat človeka ki se trudi sporazumno rešiti nastalo zadevo? Oh well.....

Ne. Sam ni pa razumno od tebe da 'groziš' (ker si sam kiksnil). Če ti noče odgovorit ti pač noče... kar se ebay-a tiče imaš ti itak vso korespondenco in če se začne prodajalec nekaj usajat čez 2 tedna... ja jebiga, kaj pa ne odgovarja?

Ampak grozit s slabo oceno in neko prijavo pa res ne gre v tem primeru.
Life is as complicated as we make it...

Magic1 ::

Če si res želiš to tablico za to ceno, potem mu lahko daš www.cheaperandmore.com naslov in je primoran poslat po plačilu.
Vendar meni ne diši preveč bančno nakazilo. Seveda pa moraš komunicirat z njem v Nemščini.
Magic

amacar ::

Magic1 je izjavil:

Če si res želiš to tablico za to ceno, potem mu lahko daš www.cheaperandmore.com naslov in je primoran poslat po plačilu.
Vendar meni ne diši preveč bančno nakazilo. Seveda pa moraš komunicirat z njem v Nemščini.


Točno to sem mu predlagal.
Sicer pa lahko takrat ko odda oglas, izbere, da tisti iz držav v katere ne pošilja sploh ne morejo bidati, tako da si je sam kriv, če tega ni označil. Če ne razume angleško mu pač naj odgovori v nemščini, da ne govori angleško.

M1tj4 ::

Z ozirom, da si avkcijo dobil super ugodno mu piši v nemščini, naj ti da podatke za plačilo in zadevo pošlje na nek nemški naslov. Boš že našel kakega sorodnika, prijatelja, gasterbajterja, da ti tole prevzame. Če to ne bo šlo pa ga prijavi .... čeprav od tega ne boš imel nič. Jaz od tipa, ki ima 12 ocen in nima paypal ne kupim nič.... Pa niti ne gledam avkcij kjer ni pošiljanja v SLO.
««
75 / 109
»»