» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
72 / 109
»»

cebelar123 ::

Okapi je izjavil:

Saj ti lepo piše.
This amount includes applicable customs duties, taxes, brokerage and other fees.


Evo, namesto tebe sem še v Google Translate dal, če ti angleščina povzroča preglavice.;)
Ta znesek vključuje veljavne carinske dajatve, davke, posredništvo in druge pristojbine.


Kako pa vejo koliko pride poštnina znotraj Slovenije od carine do mene? To predvidevam bom še vseeno moral plačati?

Pithlit ::

... A ti plačaš vsaki pošti posebej poštnino za pismo ki prečka območje ki ga neka pošta pokriva?

Ne, ob uporabi GSP ti ne plačaš nič... ker ti ponudnik vse zrihta (ti pa njemu plačaš). Drugače bi pa moral sam carinski pošti nakazat davščine in ostale prispevke.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

cebelar123 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Saj ti lepo piše.
This amount includes applicable customs duties, taxes, brokerage and other fees.


Evo, namesto tebe sem še v Google Translate dal, če ti angleščina povzroča preglavice.;)
Ta znesek vključuje veljavne carinske dajatve, davke, posredništvo in druge pristojbine.


Kako pa vejo koliko pride poštnina znotraj Slovenije od carine do mene? To predvidevam bom še vseeno moral plačati?


Enako kot vejo kitajci, ki pošljejo kuverto, ki se znajde v tvojem nabiralniku.

cebelar123 ::

Ni glih tak, ravno z kitajci sem doživel to izkušnjo ko sem malo preveliko vrednost naročil in se je blago znašlo na carini. Potem pa so oni poslali robo na moj naslov in sem moral plačati poštnino in Lj v Mb.

St235 ::

Lej no lej, po 72 straneh, se vedno najdejo novi popismeni nakladači... Še dobro, da si iz Maribora. Si predstavljaš koliko bi bilo poštnine iz Ljubljane do Lendave?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tekajevc ::

darkolord je izjavil:

Za 0,7 kg v ZDA je priporočeno pismo 9,77 EUR, paket pa 38,27 EUR.

Pri Pošti Slovenije, ane? Če mi čas ni pomemben, potem je res najceneje, a paket menda (tako prijatelji) lahko potuje tudi do 3 mesece. Mislim pa da povprečen uporabnik eBaya ne želi čakati toliko časa, sploh če je Američan.

Zaenkrat se ponuja kot najboljša opcija Mailboxde. Ne vem kako ostali pošiljate...

Okapi ::

Prijatelji bluzijo. Priporočeno pismo pride v 10-15 dneh, lahko tudi prej.

mojca ::

darkolord je izjavil:

tekajevc je izjavil:

Kako in kje izkušeni eBay prodajalci pošiljate pakete v tujino?

Danes sem hotel dati naprodaj svoj prvi artikel na eBayu. Ko sem prišel do izračuna poštnine (shipping cost) se je pa ustavilo: hotel sem izračunati poštnino iz Slovenije v ZDA.

Za paket 0,7kg pride najceneje pri Pošti Slovenije (38EUR - a prijatelj me svari da zna potovati nekaj mesecev), TNT zaračuna 97EUR, FedEx 240$, UPS 202$ itd. Vse absolutno preveč za nek artikel, ki ga vrednotim na 39EUR. Ni šans da konkuriram kitajčkom z raznimi free shippingi, ali pač?

Vsak nasvet je dobrodošel :)
Pošlji kot PISMO namesto kot PAKET. Pod 2 kili lahko daš kot pismo. 9,77 EUR (priporočeno).


Cene pri ostalih ponudnikih lahko znatno zbiješ, če podpišeš pogodbo in po možnosti še kdaj dodatno pokličeš, da ti dajo še ekstra popust. Sicer boš težko prišel na ceno PS, lahko pa dobiš dostavo v dveh dneh za precej razumno ceno, skoraj gotovo nižjo od tiste, ki jo naklikaš v spletnem obrazcu. Samo pogajati se moraš s ponudniki. Jaz tega nisem vedela in so nas enkrat ociganili za poštnino, da je kar bolelo. Po tistem smo podpisali pogodbo. Po mojem je pomembno, da daš kupcu možnost, da se odloči med poceni poštnino z rokom dostave en mesec in hitro dobavo (cca. 3 dni) po neki znosni ceni. Morda je pripravljen plačati toliko več za hitro dobavo.

otago ::

Zanima me, zakaj ima Ebay večkrat napisano, da ne pošilja na Hrvaško?

Sem iskal po Slotech in spletu, našel samo umik Amazona s Hrvaške, tale tema pa ima predolgih 72 strani :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Machete ::

Verjetno nezanesljiva pošta, in se jim ne da zahebavat s prepiranjem z nezadovoljnjimi strankami. Enkrat sem enih 20eur pošiljal na Hrvaško, dobro zapakiral, da se ni videlo skozi in kuverta je prišla prazna :) Imajo nos.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gradbenik1 ::

A se komu kaj sanja ali je imel ebay.de danes kaksne tehnicne tezave.
Namrec ne vem kaj storiti. Za placilo cakajo 3je izdelki (oblacila) ki sem jih v drazbi zmagal pri neki trgovini ki je bila sicer zelo velik ponudnik z zelo dobim feedbackom (nebulus gmbh). Danes sem zelel bidat se eno zadevo v njihovem shopu ampak je 4min pred iztekom napisalo da izdelka ni vec in je bil odstranjen. Nato se je usto zgodilo ce sem kliknil na kateri koli njihov izdelek. Kjer pise koliko stvari imajo na voljo je npr. Pri zimskih oblacilih iz prejsnjih 10000 kosov padlo ob osvezitvi na cca 2000 kosov prav tako jakne iz cca 500 na 170 kosov. Sedaj strani ne odpre vec in pise takole da trgovina ne obstaja vec.

Sedaj me obdaja dvom ali naj izdelkebsploh placam oz ce jih sploh lahko, nisem se probal saj sem imel namem jutri uredit. Naceloma ce se da najverjetneje ne sme biti problema ker je itak paypal? Sicer se gre za cca 100eur kar meni ni malo. Z njimi sem bil sicer v kontaktu in je vse lepo teklo tudi kombinirano postnino so mi vredu uredili po kateri sem spraseval eno stran nazaj.

Morda kdo s podobno izkusnjo? Cene so bile sicer res smesne za 2 bundi in 1 flis 80eur v njihovi uradni spletni trgovini pa sicer ze znizana samo 1 bunda 90eur. Morda tu tici zajec da so se usteli in bi naredili en velik minus ker se je ogromno stvari prodalo za zeloo ugodne cene?

Assass1n ::

Jaz bi prvo kontaktiral ebay zakaj gor ni več trgovine. Kar se cene tiče, take trgovine imajo partisoč % marže tako, da za ceno se ne sekiraj.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Alamar ::

gradbenik1 je izjavil:

A se komu kaj sanja ali je imel ebay.de danes kaksne tehnicne tezave.
Namrec ne vem kaj storiti. Za placilo cakajo 3je izdelki (oblacila) ki sem jih v drazbi zmagal pri neki trgovini ki je bila sicer zelo velik ponudnik z zelo dobim feedbackom (nebulus gmbh).
99,2% ni posebej dober feedback za EU trgovino. Če pogledaš samo zadnji mesec imajo čez 500 negativnih mnenj, kar nakazuje da so določeni problemi.


otago je izjavil:

Zanima me, zakaj ima Ebay večkrat napisano, da ne pošilja na Hrvaško?

Sem iskal po Slotech in spletu, našel samo umik Amazona s Hrvaške, tale tema pa ima predolgih 72 strani :S

Enkrat sem poslal na Hrvaško in me je kupec nategnil tako, da je poleg Italije (pregovorno najslabša pošta in veliko prevarantov) Hrvaška edina evropska država, ki jo imam blokirano. In res, zadnje leto se je močno povečalo število ebay trgovin in posameznikov, ki imajo Hrvaško na črni listi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Racunalnik ::

Dostikrat kupim kaj res poceni glede na druge prodajalce iz kitajske in to od takih k so memberji ze od leta 2000 ali pa mlajsi 2011 recimo, pa se vedno vse izkaze za fake in mi vraca paypal denar. Kako to da so fake memberji iz leta 2000 ali 2012? Ne recem novi, ampak ze nekaj let memberji.
Edino ce vsako leto v naprej naredijo vec racunov.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Obstaja trg ebayevih računov. Sicer nimam pojma, koliko dejansko stane 10 let star račun s 1000+ 100% pozitivnimi odzivi, ampak menda so dragi.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Machete ::

Potem imam kar drago zadevo pod palcem :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

vilonja ::

Pozdravljeni!
Imam namen naročiti nov cartridge na ebayu. Tega modela ne najdem nikjer kakor v ameriki.



Je res tukaj poštnina samo 9$, davka pa ni, saj je vrednost izdelka pod 22 eur.

darkolord ::

Tako je.

davac ::

Zdravo.
Mi lahko kdo pove kaj bi bilo narobe da ne morem na ebay-u z paypalom plačat višjega zneska.Sem hotel naročit nekaj v vrednosti 350eur in ne gre in gre? Potem ko grem na paypal pogledat piše pod plačilo "denied". Potem sem pa za hec naročil nekaj v manjšem znesku cca 50eur je bilo je pa šlo brez problema.

Okapi ::

Limit imaš na kreditni kartici, lahko pa tudi na paypalu.

davac ::

Okapi je izjavil:

Limit imaš na kreditni kartici, lahko pa tudi na paypalu.

Na paypal če kliknem view limits pokaže: Debit or Credit Card Daily Withdrawal Limit €500.00 EUR €500.00 EUR Daily
Za kreditno kartico pa ne vem kolk je limit

Alamar ::

Vprašaj na banko, koliko imaš dnevni in mesečni limit na kartici.

Okapi ::

Roba ni prišla v roku. Hočem denar nazaj, ampak prodajalec pravi, da bi raje še enkrat poslal. OK, lahko, ker še vedno potrebujem. Ampak kako je potem z zahtevkom (request)? A ga zaprem? In če ga zaprem, in robe še vedno ne dobim, a ga lahko na novo odprem? Skratka, a kdo ve, kakšen je ustrezen postopek v tem primeru?

O.

Machete ::

Reci naj pošlje, ko dobiš zapreš. Nič prej. Za isti artikel ne moreš dvakrat odpreti pritožbe.

davac je izjavil:

Okapi je izjavil:

Limit imaš na kreditni kartici, lahko pa tudi na paypalu.

Na paypal če kliknem view limits pokaže: Debit or Credit Card Daily Withdrawal Limit €500.00 EUR €500.00 EUR Daily
Za kreditno kartico pa ne vem kolk je limit


Withdrawal = dolpoteg. Torej koliko si lahko nakažeš, ne koliko imaš limita za plačevanje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Skratka, a kdo ve, kakšen je ustrezen postopek v tem primeru?

O.

Naj ti vrne keš. Pol pa ti še enkrat naroči. Če je slučajno nateg in ti že prvič ni poslal, ti tudi drugič ne bo (rok za prijavo bo pa potekel).
Life is as complicated as we make it...

barossa45 ::

Zdravo,
rad bi naročil en avtodel na ebayu v vrednosti do 20 funtov. Mere so nekje 50x15x10 masa 0,5Kg.
Torej eni imajo lepo poštnino 8-9 vendar mi izdelek ne ustreza. Tisti izdelek ki mi ustreza je pa poštnina od 25-80 funtov.
Lahko kako zmanjšam poštnino, zakaj imajo drugi toliko dražje ?
Obstaja kakšna rešitev? Ker z to poštnino drago, je izdelek na koncu še dražji kot pri nas na uradnem servisu.
Lp.

Machete ::

Obstajajo rešitve. Pišeš in se zmeniš za normalno poštnino. Zato pa je tam 'contact seller'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

Če se lahko zmeniš, seveda. Marsikateremu prodajalcu se ne ljubi iskati najcenejše možnosti za poštnino, nekateri pa del cene izdelka skrijejo v namerno dražji poštnini, da je sam izdelek na videz cenejši.

Ena možnost so tudi storitve za prepošiljanje, Cheaper&More, recimo.

bubanstix ::

Imam problem, pred 4 meseci sem kupil lcd ekran iPhone 6 plus, do tedaj je delalo ok, pred parimi dnevi mi pa odstopi steklo od lcd ekrana. Prodajalcu pise pod izdelku, da je 1 leto garancije, vendar ko mu pisem kaj se mi je zgodilo mi ne odpise. Je imel kdo podoben primer, oz kaj v tem primeru narediti?

hvala za odgovore

lp

tomi54321 ::

Zdravo,

v zadnjih 14 dneh je ebay (ali paypal) spremenil način checkout-a pri plačilu artiklov iz ebaya.
Ko klikneš buy now ali iz košarice, se odpre paypalovo spremenjeno okno za login kar na ebay checkout strani in ni več odpiranja posebne paypal login strani, kot je bilo to v navadi doslej.
Pred dvema dnevoma mi je še uspelo pretenati ebay, da sem se ročno odjavil iz paypal.com in me je potem ebay iz checkout strani vrgel na originalno paypal stran za login, danes pa tudi ta trik ne deluje več.

Problem je v tem, da na novi strani vpišeš mail in pass od paypala in to je to. Ko klikneš confirm, se transakcija izvede. Nikjer nimaš možnosti določiti conversion options za pretvorbo valute (ali konvertira paypal = neugoden tečaj in provizija ali tvoja banka = ceneje), ampak avtomatsko konvertira paypal.Žal tudi nastavitev profila na paypalu za default konverzijo prek tvoje banke ne deluje, ampak moraš to nastaviti za vsako transakcijo posebej.

In ne: ebay in paypal accounta nimam linkana! In tudi v paypal profilu so prepayments prazni!

Ali morda kdo ve, kako priti do stare dobre paypal login strani, ko plačuješ artikel iz ebaya?

tomi

Alamar ::

bubanstix je izjavil:

Imam problem, pred 4 meseci sem kupil lcd ekran iPhone 6 plus, do tedaj je delalo ok, pred parimi dnevi mi pa odstopi steklo od lcd ekrana. Prodajalcu pise pod izdelku, da je 1 leto garancije, vendar ko mu pisem kaj se mi je zgodilo mi ne odpise. Je imel kdo podoben primer, oz kaj v tem primeru narediti?

hvala za odgovore

lp
Sproži postopek preko paypala. Časa za pritožbo imaš pol leta od plačila.

Hajznberg ::

hotel sem kupiti nekaj za 0.71$ in sem kliknil commit to buy, nato pa me je vrglo na stran paypala kjer bi moral dodati kreditno/debetno kartico, tu pa se je zalomilo. napiše mi nekaj da ne morejo preveriti te kartice. kartica je visa electron od banke koper in do sedaj sem jo uporabljal brez problema.

tiste stvari za katero sem kliknil commit to buy, pa zdaj na svojem računu nikakor ne morem več najti? res da sem potem pritisnil cancel al nekj ko nisem mogel dodat kartice, ampak še vedno sem kliknil commit to buy..?

veljavnost kartice je pa do 11.2016

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hajznberg ()

darkolord ::

Za nekatere izdelke moraš plačilo opraviti takoj, sicer se nakup sploh ne šteje.

bubanstix ::

Alamar je izjavil:

bubanstix je izjavil:

Imam problem, pred 4 meseci sem kupil lcd ekran iPhone 6 plus, do tedaj je delalo ok, pred parimi dnevi mi pa odstopi steklo od lcd ekrana. Prodajalcu pise pod izdelku, da je 1 leto garancije, vendar ko mu pisem kaj se mi je zgodilo mi ne odpise. Je imel kdo podoben primer, oz kaj v tem primeru narediti?

hvala za odgovore

lp
Sproži postopek preko paypala. Časa za pritožbo imaš pol leta od plačila.


hvala za nasvet

stiper7 ::

Na nemškem ebayu sem naročil etui za tablico. Plačal, dobil račun na mail, vse ok. Izdelka še nisem prejel (18-19 december predviden rok), sedaj pa sem dobil že dva maila da moram plačati izdelek da mi ga pošljejo. Kako naprej?

darkolord ::

Napiši nazaj, da si plačal (kdaj in na kakšen način).

zunno ::

stiper7 je izjavil:

Na nemškem ebayu sem naročil etui za tablico. Plačal, dobil račun na mail, vse ok. Izdelka še nisem prejel (18-19 december predviden rok), sedaj pa sem dobil že dva maila da moram plačati izdelek da mi ga pošljejo. Kako naprej?


Napiši jim tudi številko transakcije v Paypalu, oziroma poglej, če je na Paypalu na tvoji strani s to transakcijo vse v redu: torej če je bila normalno izvedena.

vilonja ::

Pozdravljeni!
Sem pred parimi tedni naročil nekaj iz ameriškega ebaya pa me zanima kaj točn pod tracking tole pomeni:
Foreign Receipt
lp

vilonja ::

aha ok
Sem opazil da to pomeni, da je pošiljka prišla, saj sem jo danes dobil.

Machete ::

Kateri poštni servis pa je delal včeri?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

vilonja ::

Sak res v četrtek je prispelo. Sem pozabil da me takrat cel dan ni bilo doma.

neon21 ::

Mam problem fantje, na ebayu mi ne kaže mojih preteklih nakupov in posledično ne morem za 2 prodajalca podati oceno in komentar. Prej sem samo dal mein ebay in zusammenfassung in mi je vrglo vse pretekle nakupe ven. Sedaj pa zgleda so nekaj na novo naredili pa se ne znajdem.

dr.Akula ::

ni podatka

neon21 ::

Ja, enostavno mi vec ne pokaze preteklih nakupov.

Okapi ::

Privzeto kaže samo za zadnja dva meseca. Moraš posebej izbrat, da pokaže za celo posamezno leto.

neon21 ::

Okapi to popolnoma razumem ampak meni niti ne kaže za december, čeprav sem imel nakupe tudi v decembru. Kaj so kaj na novo delali, ker se mi zdi ful vse čudno. Torej se lanski december smatra kot prejšnje leto in beleži nove nakupe za 2016, če prav zastopim morem neglede, da je minil dober mesec od nakupa izbrat za preteklo leto, ker je bil pač nakup opravljen v 2015?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

Alamar ::

More pokazati za zadnjih 60 dni ne glede na leto. Sem ravnokar probal na com, co.uk in de in pri vseh mi normalno prikaže v firefoxu in edgu. Probaj počistiti pomnilnik (cache) od brskalnika, ali sprobaj, če deluje v drugem brskalniku.

Ikspe ::

Da ne odpiram teme bom tu vprašal:
Imam Viso Electron, sveže odprt Pay-Pal račun, zdaj pa bi rad nekaj kupil iz ebay.de.
Moram prenest denar iz Vise na Pay-Pal ali kakšen je postopek?

Okapi ::

Kartico moraš vpisati v paypal in počakati na avtorizacijo. Ko je to narejeno, ob nakupu paypal sam "dvigne" denar s kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Ikspe ::

Včeraj pri registraciji sem napisal številko kartice (16mestno cifro)in še eno 3mestno cifro ki je zadaj za poljem za podpis.
Ko sem šel kasneje na email sem podtrdil email in potem sem se znašel logiran na pay-pal strani.
Zgoraj piše da je profil 80% izpolnjen. Jaz pa ne vem kako moram dopolnit.







P.S.: Kako zgleda avtorizacija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ikspe ()
««
72 / 109
»»